Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Vyhřezlé ploténky

Zdravím, mám 2 vyhřezlé ploténky L4, L5 a kořenový útlak nevru. Bohužel fyzio ani, kortikoid.kapačky a ai kaudální blok-ni nezabralo. Vzhledem k postupnému znecitlivňování nohy, do které bolest vystřeluje, je oprace neszytná :o(. Je tu někdo, kdo má zkušenosti s neuchorirurgiíí v Motole?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Eva

Byla jsem před 2 měsíci na operaci ploténky v Motole a po dvou měsících absolutně žádné zlepšení.Do Motola už nikdy pooperační peče je tam strašná🥺🥺🥺

Libuše

Dobrý den Evo, nestrašte mě, já byla na operaci výhřezu L4/L5 před 9 dny, před operací to nebylo tak hrozné jako nyní. Mám obrovské bolesti v LDK, s křečemi tak obrovskými, že už se na té noze vůbec neudžím. Zítra jedu na kontrolní vyšetření, tak mi držte palce

Pavla

Dobrý den, mohu se prosím zeptat jak se cítíte dnes? Jestli bolest přešla? Mám po operaci podobné problémy

Kerry
1x

Také se přidám se svou zkušeností s výhřezem ploténky L5/S1. V říjnu 2021 jsem přezouval kola a při zvedání posledního kola ze země tím nejhorším způsobem (ohnutí se v bederní páteři) mi ruplo v zádech a přišla neskutečná bolest, která vystřelovala do levé dolní končetiny. Byl pak problém nastoupit a vystoupit z auta, sedět, chodit, apod. Při lezení do postele se mi podlomilo koleno. Po dvou týdnech cca. bolest přešla, ale vrátila se před vánoci a už mě neopustila. Bolest vystřelovala přes hýždě do levé nohy, měl jsem problém sedět a nějak rozumně existovat. Navíc jsem byl člověkem, který strávil v nemocnici dohromady jenom pár dnů. Bál jsem se vždy i pitomého odběru krve. Dělalo se mi špatně a chtělo se mi omdlévat. Neměl jsem s lékaři moc dobrých zkušeností. Před pár lety jsem měl časté migrény s aurou a nikdo si s tím nevěděl rady. Naštěstí to pak přešlo samo. Tak jsem to odkládal celkem dlouho. Říkal jsem si, že mi je 27 let, že to přeci nebude nic vážnějšího a přejde to. Bolest bohužel nepřešla, naopak zhoršovala se. Spotřeba analgetik a léků na uvolnění svalů se zvyšovala, ovšem, mnohdy i tak to moc nepomohlo. Nakonec jsem se tedy v únoru odhodlal k návštěvě své praktické lékařky, která mě pouze poslala na rentgen bederní páteře a pověděla, že na snímku nic není, že iritace nervu je pouze pseudokořenová, doporučila spíše fyzioterapeuta než neurologa ke kterému doporučení napsat nechtěla, ale objednal jsem se k neuroložce sám. Ta měla termín až v dubnu. Ta měla po krátkém vyšetření podezření na výhřez disku, poslala mě na magnetickou rezonanci a na rehabilitace. Na MR se ukázalo, že mám vyhřezlou ploténku L5/S1 5 mm, kde výhřez utlačuje nerv k LDK. Pověděla, že to není tak velké, operaci zavrhla a doporučila mi obstřik pod CT na který jsem nechtěl, když jsem si vyslechl zkušenosti známých, kteří na tom byli. Bolesti se krátce na to opět zhoršily, měl jsem ještě větší problém existovat a přežíval jsem jen z jednoho dne na na druhý. Analgetika nezabírala. Došlo pak také k poruše citlivosti na LDK, začal jsem mít problém se spojkou a objevila se paréza. To už mě opravdu vyděsilo. V tu dobu jsem měl ale už domluvenou konzultaci v ÚVN, kam jsem dopředu poslal své MR vyšetření. Pán doktor doporučil operaci, kterou jsem očekával a byl s ní smířený. Nastoupil jsem za týden. Operace dopadla v pořádku. Sestřičky tam jsou moc milé a páni doktoři také. Probudil jsem se na dospávacím pokoji, kde jsem pod vlivem si řekl o obrázek. Bohužel, žádný jsem nedostal. :-D Strávil jsem do druhého dne na lůžku. Noc to byla hrozná, bolelo to hodně a měl jsem problém najít si polohu, kdy to bolelo méně a nejhorší to bylo na boku. Druhý den jsem si sedl a zvedal se pomocí rehabilitační sestry, která mi pověděla, co a jak. Zatočila se mi ale hlava, s čímž jsem původně nepočítal, že se může stát a musel si zpátky lehnout. Další pokus byl ale daleko úspěšnější. Bolest zad se o hodně zlepšila, nerv po chvíli přestal bolet. Po vysazení infuzí a přechodu na tablety se vrátila silná bolest do zad a jedl jsem analgetika opět ve velkém. Byl jsem propuštěn domů a naštěstí ta největší bolest za pár dnů přešla. Nyní mám měsíc a půl po operaci. Bolest nervu do LDK necítím. Citlivost se mi ještě nevrátila, ale to může trvat několik měsíců, né-li déle. Bolest zad je daleko lepší, postupně snižuji dávku Zaldiaru a poctivě cvičím dle instrukcí od fyzioterapeuta. Celkově mohu napsat, že mi operace velice ulevila a nelituji, že jsem do toho šel. Nechápu tedy, jak 5 mm výhřez dokáže nadělat takové problémy, když mnoho lidí u těchto potíží mají výhřez daleko větší. Ale četl jsem tu, že někdo měl i menší výhřez... Všem bych chtěl jenom popřát, aby pokud možno něco takového vůbec řešit nemuseli a pokud ano, aby alespoň řešení bylo rychlé a účinné. Určitě se také u takových věcí nespoléhat na názor pouze jednoho lékaře, obzvlášť, jestli bydlíte v prdeli světa jako já.

Simona Novotná
1x

Ahoj, já po operaci měla také bolesti zad , stále vystřelujucí do nohy, křeče do lýtka a brnění prstů..Doktor mi nabídl další léky...a po lázních, ať se ozvu. Nicméně jsem to nějak rozcvičila, lázně na tom měly asi taky podíl. Ale brnění prstů u nohy mě nikdy nepřestalo. Najednou se záda opět ozvaly, abych to zkrátila...mám výřez dvou plotének 5mm a ještě k tomu dva obratle, 2mm a 3mm.Na operaci jsem šla s jednou ploténkou 6mm a druhou 10mm...takže teď vyzkouším SM - systém a uvidím...

Pavel S.

Zdravím všechny. V květnu mě čeká operace l4-l5 13mm vlevo. Od konce února cca měsíc hrozné, pak mírné zlepšení. Teď nimesil při potížích (3 týdně) Mám dotaz ohledně nemocnice, kde jsou nej. Jsem objednán do Brna ke Svaté Anně a žádný z předchozích příspěvků (možná jeden) je pozitivní a jediný. Má ještě někdo se Svatou Annou zkušenost? Díky za odpověď a hodně zdraví všem.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce