Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=potraviny-pro-zdravi

Chronicka prostatitida - pomohlo vam nieco???

Zdravim vsetkych! Pomohlo niekomu z vas (aspon ciastocne) nieco na chronicku prostatitidu? V mojom pripade viacero antibiotickych terapii nepomohlo, pritomne su tam enterokoky a koagulaza neg. stafylokoky plus korynobakterie v mnozstvach 10.3 az 10.5 cfu/ml. Bez ohladu na licbu je v exprimate plus minus to iste. Prostamol tiez nic moc, caj vrbovka trosku. Poprosim len reakcie ludi s tymto problemom, dileri bezte inam. P.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
HONZA

Ahoj, myslím, že můžeš být v klidu. Obě bakterie jsou v pohodě. Hlavně Staphilococcus epidermidis je kožní bakterie. To je bohužel neduha bakteriálního zánětu prostaty. Bakterie se různě střídají uropatogenní/neuropatogenní, kožní, žádné atd. Nejdůležitější parametr je jak se cítíš. To je jediné směroplatné.

David

Diky za info :) hele citim se dobre konecne me neboli na hrazi nebo netlaci tak snad to vydrzi,zenskou zenu na gyndu at ji udelat radsi stery at si to nepredavame

Adam

Ahoj Chlapi, co tu čtu tak hodně z Vás tu ma podobné problémy, problémy, které bohužel mám i já. Všechno začlo tím, že jsem se snažil zvýšit pitný režim. Nikdy jsem nepil moc tekutin max 1L-1,5L denne, chtěl tím pádem zvýšit přijem tekutin a zvedl to na 2,5L samozřejmě jsem po tom začal lítat na záchod, jak divej. To byla moje největší chyba v životě od té doby, se v tom plácám. Nejhorši pro mě bylo, že jsem začal mít neustále pocit nutkání na močení chvilku po vyprázdnění. Zašel jsem k doktorovi, udělali mi test krve a moči a všechno negativní. Poslal mě teda na Urologii, kde mi předepsali Spasmed a řekli mi, že musim pít minimálně 2,5L denne a to je koloběh, do kterého jsem se zamotal. Bral jsem prášky na potlačení nutkáni na močení a pil podle jejich vzorců denne 2,5L. Nicméně psychicky jsem se tomu hodně poddával a bylo to i s těma práškama spíš horší než lepší. Na záchod jsem lítal strašně často i když jsem už nedodržoval pitný režim, pil jsem podle sebe. Když jsem zašel za Urologem, že mi to nepomáhá, tak mi napsal jiný prášky Urizia po kterých mi bylo hrozně. Už jsem se k němu nechtěl vracet a našel jsem si Uroložku, která mi předepsal nejdřive 2 antibiotika na slepo, když nezabrali, tak solifenacin, který nezabíral a následně toviaz + omnic tocas. Uďelala mi i cystoskopii a všechno prý v porádku. Problémy s častým chozením na malou jsem měl jak na střídačku, jeden týden dobrý, další týden horší. Do toho začli problémy na hrázi, pocit jako kdybych byl tam dole pořád zatnutý, když jsem dal nohy k sobě tak jsem mel pocit, jako bych měl golfový míček u prostaty v sevření. Ráno když jsem se v posteli protáhl, tak mě vždycky bodlo na hrázi. Doktorka si semnou nevěděla rady a udělala mi další testy na moč, sperma a krev a všechno v pořádku, šup další antiobotika. Nic nezabralo, bral jsem pořád kombinaci omnic tocas + toviaz cca ještě 4 měsíce pak jsem se nato vykašlal, protože to nemělo žádný efekt pro mě. Vysadil jsem to a přiznaky byly lepší, sice se mi to pořád střídalo ale bylo to lepší. Nicméně mi to nedalo a opět jsem si zašel k jinýmu urologovi s tím, že mam nepříjemné pocity na hrázi, když si sednu, nebo když dám nohy k sobě a nutí mě to často na močení. Udělal mi masáž prostaty, poté mě poslal vymočit se a vyšly mi pozitivní testy na enterococcus faecalis > 10^5 CFU/ml. Předepsal mi antibiotika Unasyn na 10 dní, poté jsem se cítil skvěle, bez příznaků nic. Když jsem k němu po 10 dnech došel na kontrolu, tak jsem mu ani nestihl říct, že se citím dobře a už mu řekl, že mam bakteriální prostatitidu a že se to nedá léčit. Že se s tím musím naučit žít. Byl jsem z toho tak zdrcený, že mi doktor řekl tohle, že v dnešní době vlastně neexistuje lék a nebo metoda nato, jak se s tím vypořádat. Odcházel jsem z ordinace zdrcený se slzama v očích. Nicméně nehodlal jsem to vzdát, když mi nikdo z těch urologů nepomohl, hledal jsem o tom víc. Obrátil jsem se na na alternativní medicine, kde jsem jezdil za paní a pil primo odvary, které mi nechala sestavit na míru. Bral jsem je cca 6 měsíců a udělalo se mi líp

JANO

Nazdar, z čoho boli zložené tie odvary?

HONZA

Ahoj Adame, aby si měl prokazatelně bakteriální zánět prostaty tak by jsi musel mít opakovaně stejnou bakterii v prostatě po sérii ATB. Takže když ti doktor řekne, "Máte bakteriální zánět prostaty a nedá se s tím nic dělat" tak ti doporučuji si najít jiného. Jak to píšeš měl jsi nebo máš výskyt bakterie Entrerococus feacalis. To je uropatogen, který je citlivý na ciprofloxacin. Ale chce přesvědčit urologa, aby ti dal ATB na 5-8 týdnů. Pak máš šanci se toho zbavit. Jak jsem mnohokrát psal ATB na 1-2 týdny je děsivě málo. Opravdu nechápu jak mohou urologové takto předepisovat ATB. Navíc vůbec nerespektují lékařské postupy, které jasně říkají, že zánět prostaty nebo chronický zánět prostaty v případě podávání ATB se má dávat 6-8 týdnů. V krajním případě až 12 týdnů v kuse. Tak to je v těch postupech jasně napsáno. Sám jsem byl 4,5 měsíce na ATB, takže něco o tom vím. Dá se se tím bojovat, nicméně dnešní medicína snad i úmyslně z lidí vytváří chroniky.

Adam

Dále jsem se nedokázal spokojit s tím, že v dnešním světě neexistuje účinná léčba toho, jak to léčit a tak jsem pátral. Pátral jsem na internetu až jsem narazil na jednoho chlapíka, který si prošel tím vším, co my tady a vyprávěl co všechno zažil a je to jak přes kopírak všude. Nasazený antibiotika, který nepomohli, nasazený další antibiotika a pořád a pořád dokola. Vystřídal X urologů, jako my všichni tady a výsledek stejný a řekl “Jediná věc, jak se téhle nemoci zbavit v jeho případě, bylo to že na specializované klinice mu píchli antibiotika primo do prostaty” Vysvětloval, že prostata je tak nepropustný orgán, že když berete orální antibiotika ve formě tablet, tak se antibiotika nedokážou dostat plně do prostaty aby zabili bakterie, který zpusobují zánět prostaty, což mi řekl i můj urolog. Další metodou jak se lidi plně vyléčili bylo pomocí “bakteriofág” anglicky. Bacteriophage. „Bakteriofág, zkráceně fág, je obecný název pro virus infikující bakterie“ Funguje to zkrátka, tak že každá bakterie má svého přirozeného předátora, něco jako v naší přírodě Lev/antilopa, kočka/myš, tak ve světe bakterií, jsou to právě bakterofágové, kteří zabíjí bakterie. Podle těch lidí co jsem se dočetl a co jim dělali, tak vlastně odebrali vzorky z moči a prostaty. Bakterie, které jim vyšli pozitivní, tak podle toho nechali vytvořit bakteriofága, který následně infikuje dané bakterie v prostatě a usmrtí je. V obou dvou případech, kdy se to léči antibiotikama přimo do prostaty a nebo pomocí bakteriofágů, tak tato léčba není bohužel dostupná u nás. V Polsku a Gruzii mají laboratoř na fágy a v Itálii primo v Římě je klinika, která léčí chronickou prostatitidu přímou injekcí antibiotik. A co se týče mě, tak momentálně se můj stav zlepšil, určitě v mé roli tomu hodně přispíval stres a to že jsem ten problem furt řešil v hlavě, stale jsem nato myslel, takže psychika. Momentálně neberu nic, chodím cvičit, piju si podle sebe a ne podle toho, co mi nařídili doktoři a snažim se nato nemyslet. Nicméně ono se o to u mě taky občas ozve, častější močení, divný pocity na hrázi. Momentálně jsem v takovým stavu, že nevím jestli to mam jít řešit ještě k nějakýmu urologovi, jestli to má vůbec cenu řešit tady v Česku. Říkám si, že je to teď o dost lepší než dřív ale pořád to není 100% to, jak jsem žil dřív. Chlapi přeju Vám všem hodně štěstí v boji proti týhle sviňárně.

Radim

Zkoušel někdo Rezum?

David

tak já už mám druhý měsíc konečně klid od "bolesti" tlaku na hrázi jak se tedy přelešily ty zásadní bakterie tak se cítím o dost lépe, jen doufám že přítelkyně je nemá a nepředáváme si je to by bylo v haji proto ji tedka ženu na gyndu at ji udělaj stěry ale bohužel už stejně parkrat byl nechraněný styk s ní takže doufam řekl bych že tyto bakterie si můžeme lehce vyměnit že ? jinak dost mi pomáhají ty cviky na to uvolnění pánevního dna vždy cítím mega úlevu a skoro až šimrání v prostatě :D snad je to normální...

PAT
1x

Tak Davide je fajn že jsi konečně OK a držím palce.Nebo máš ještě ted nějaký problém ? A jak vlastně dlouho tu bakteriální prostatidu máš..roky ? A ještě k těm cvikům cvičíš to poctivě denně a jak dlouho ? Nebo se občas je protáhneš?

David

Diky za odpověď, hele už konečně ten tlak a bolest na hrazi je pryč ale to víš že to neni 100% mam to bohužel roky začlo to chlamydiemi ktera se mi dostala až do prostaty a roky to nebylo lečeno protože mi nikdo neudělal žadny poradny rozbor jinak uz me to trapi 9 let,kazdopadne jak rikam 100% to neni mam treba problemy stim že kolikrat když se mi chce dyl na malou a pak jdu musim pak vic tlacit a ke konci to je nic moc a nebo ze me ke konci ty posledni vyšplichy nebo jak bych to nazval jen spíš vyteče tak bez tlaku,přijde mi tedka ze i pri ejakulaci uz to nema takovy tlak ze to ze me spis vytece,jinak je to ok ale zvetsenou prostatu pry nema ani sem snad nemel ale nevim co tam muzu mit za problem,kazdopadne mam strach pritelkyne jde ve ctvrtek na gyndu na stery doufam ze tam ty bakterie nema taky a nepredala mi je treba zase zpet to uz by semnou snad seklo 😂jinak ty cviky se snazim 1x denně podctivě 2min každy takže celkem cca 30min denně 2x denně to nestiham😁ale uleva přichazi takřka po druhem cviku

PAT

Ok rozumím.Díky za odpoved.Pošli mi prosím odkaz který ty cviky přesně děláš na youtube je jich strašně moc.Díky

David

Jasny :) posilal to tady myslim Honza ale poslu to

David

ja posilal ten odkaz oni to odebraly _?

PAT
1x

V pohodě já si ten odkaz už uložil.Díky moc

Jir

Ahoj prolitl jsem par komentaru co tu resite.Ja to resil nekolik let po jednom uletu a pak ecoli co byla mrsa (rezistentni na atb) polezel si par tydnu na urologii kde to doslo tak daleko ze sem dostal chranena antibiotika protoze nekolik let predtim jsem odzkousel kde co slo.No pomohlo to.U me dle kultivace pomohlo jedine Atb a to byl prave chraneny meropenem.Tento stav me vydrzel tak rok a pul a pak se to zaclo opet objevovat stipani tlak na hrazi a nocni buzeni kdy mate teplotu a v zadku jak kdyz je tenisak.Mozna vam to pomuze mozna ne ale me se podarilo toto krotit preslickou rolni vzdy kdyz citim ze se to blizi nasadim ji na tyden a je to cajk.Je mnoho studii ze preslicka obsahuje specialni kremikovy prvky ktere rozbouraji bakterie a hlavne na ne neni rezistence.zkuste si to i najit v aj kde to je jako horsetail a je na to nekolik studii kde se porovnava s atb jake ma ucinky.Co jeste dodam zapomente na preslicku z lekarny jednou jsem to koupil a byl to fakt slabej odvar.Normalne si ji natrham venku a udelam caj kterej louhuji 15 minut.caj chutna divne kovove.jen davam vedet co pomohlo me a stale pomaha protoze si myslim ze navzdy se toho nezbavim a vzdy kdyz nastydnu ozve se i prostata…dodatek je i preslicka lesni ta je jedovata tak pozor na to poznate ji jednoduse…ta jedovata je kosata ta spravna je takova hola

PAT

Díky za komentář zajímavý.Ted jsme si něco o přesličce četl.A chci se zeptat ty jsi ji nesušil a rovnou louhoval čerstvě utrženou ? Všude píšou že je potřeba usušit tak nevím..A druhá věc ty přesličky jsou 3 druhy rolní,lesní,bahení a bohužel ty dvě jsou opravdu špatné ale problém je že rostou všechny udajně na stejném místě a jsou si velmi podobné...Tak ted mám trochu strach jít něco sbírat a hledat a ani nevím kde. Jinač díky za post

Jir

Jedine cerstvou zkusim vam najit ten rozdil jak je rozpoznat,u cest a pole neudelate chybu ty druhe dve jsou totiz skoro vzdy u lesa ci v lese

Jir

Staci napsat v googlu ,,preslicka rolni rozdil,, je to hned prvni odkaz

PAT

Ok díky koukám na to tak snad jsme to pochopil která je která tak se pujdu projít jestli neco najdu.Když tady dlouho nebudu psát tak jsme našel a sebral špatně.... Jinač tedy piješ pouze čerstvou,utrhneš a už je jedno jakou část louhuješ ? a kolik toho do šálku louhuješ a jak dlouho piješ týden,měsíc.. jinač díky

Jir

Ahoj jen vrsek rostliny koren ne, hodim to do konvice vylouhuji lepe se to pije teple studeny to ma divnou chut no a jak dlouho ,,nez prestane ten pocit,, v mem pripade tejden a cca tak 3 x denne, je to zaroven diaretikum takze budes castej curat.Pokud si nejses jistej zacni s tou susenou z lekarny na me ale nezabirala….Hele a mozna jeste tip snaz se bejt sexualne aktivni i kdyby sam at ze sebe dostanes ty bakterie ven

PAT

Ahoj díky.Jo zkusím sušenou. já mám babu kořenářku bylinkářku ještě takovou tu klasickou co má krám plný lahví bylinek.Dnes jsem jí volal a říkal jsem jí vše a že je fakt že ta sušená hůř uvolnuje ty dobrý látky ale že se musí proto povařit a pak že to pustí tak nevím jestli si tu sušenou jen nelouhoval to je prý málo.Ale to je fuk hlavně že jsi fit.Co se týče ty sexuální aktivity at už tak nebo svépomocí...tak ono mezi náma když je ti blbě tak na moc není chut a moc nechápu a přitom se to všude píše jak to ejakulací dostaneš tím ejakulátem pryč.Mě to přijde jak blbost nějaka bakterie asi vyjde ale stejně se tam tvoří zase další jiné.Já se ptal urologa kde se tam ty bakterie berou a on řekl že se to pořádně neví jestli z krve fakt se to neví. A ty už tedy nikde žádnou bakterii nemáš ? jsi čistej ? ale stejně Ti je občas zle ?

Jir

Ja bejt tebou se fakt snazim to dostat ven a kdyz je preslicka tak to pak je cajk,bez ni je to opak cim vic bych mel vyron tim vic to stipalo a delali se me az boule v trislech uzlinach jak bylo neco spatne.At vam je kluci co nejdriv dobre…A btw v te prirode je toho vic brizove listy,tuzebnik,kopriva ale to dam jako takovej detox tak jednou za rok protoze je to horky silene jinak jen tu preslicku

Martin

Ahoj Chlapi, asi nemá cenu, abych se tady rozepisoval se svým příběhem, je to podobné jako u všech ostatních. Ta zasraná prostata si dělá co chce. Ale zajímala by mě jedna věc, Vy co máte stálé manželky nebo přítelkyně, a máte nebakteriální zánět, má to nějaký vliv na vaše partnerky, myslím jestli se u nich neobjevili taky nějaké problémy, infekce, opod.?

Petr7

Ahoj JIR ( asi Jirko?).... Takže ti Přeslička rolní stále pomáhá? .. Mě nepomáhá vůbec nic, bojuju už s tímhle svinstvem skoro 10 let....... Ale "Přesličku" jsem ještě vůbec nezkoušel. ... Doufám, že až si jí půjdu ven natrhat, že jí poznám. Bude to asi těžké jí rozpoznat? .. Díky Ti za typ, který si nám na léčbu sem na fórum dal.

Jir

Ja si ji uz poznam na prvni dobrou hele zkuste to me to zabere,a k dotazu predtim normalne s manzelkou spime a byl jsem parkrat jeste na mikrobiologii a bylo to cisty.Pravdou je ale ze proste jednou za cas rok napriklad (vetsinou jaro ci v lete po delsich turach se ozve a mam tam divnej pocit a uz vim ze kdyz bych nedal preslicku ze dalsi vec je tupa bolest v prostate.Snazim se to vzdy podchytit co nejdriv cim dele to necham s divnym pocitem tim dele ji pak uzivam.Asi se toho dozivotne nezbavim (to ze tm neco ty bakterie tehda nadelali) ale uz vim jak to kontrolovat aby to nepreslo do spatneho stavu

Vitezslav

Zdravim borci, tak preslicku koupite kdekoliv na webu za par korun susenou a nemusite se stresovat, ze to nepoznate. Ja osobne toto nezkousel, ale zkusim a uvidim. Nastesti nemam tak velke problemy jak nekteri tady, ale byl bych radsi, kdyby to bylo uplne v cajku, coz se asi nikdy nedockam. Takze diky za info o preslicce a vyzkousim.

PAT

Tak že přesličku sušenou koupíš kdekoliv je snad jasný u nás jí má každá bylinkářka.Ale uživatel psal že je mu pomohla jen čerstvá.... Já to říkal bylinkářce a tak řekla že sušená se musí povařit pak má stejný efekt

HONZA
1x

Ahoj, i já nyní cítím mírné zhoršení svého zdravotního stavu s prostatou. Projevuje se to u mě nyní častějším nočním močením a slabším močovým proudem. Celé si to nyní dávám do souvislosti s poklesem teplot, tudíž chladnější rána. To u mě startuje možné problémy. Celé léto jsem docela holdoval pivu a žádný negativní efekt na prostatu jsem nezaznamenal. Ale změna teploty venku a rázem cítím zhoršení. Blíží se podzim a opět se rok s rokem setkává, kdy přesně před rokem přelom říjen/listopad se mi vše opět rozjelo a prostata hořela a byl jsem 3 měsíce na neschopence. Takže od této chvíle se vyvarovat nastydnutí na pánevní dno, močový měchýř a ráno již budu nosit pod oblečením termoprádlo.

Vašek

Letos není loni, neboj bude to dobrý ;)

Adam

Chlapi, mate zkušenosti s nejakou dobrou urologiciou klinikou v Brně. Diky moc za odpověď

new

Ahoj všem,jsem zde nový a jsem rád, že jsem tuto diskusi našel.Budu neskutečně vděčný pokud někdo přečte,poradí a pomůže s mým problémem, který se v hodně záležitostech podobá těm vaším. Je mi přes 40 a vše začalo před deseti lety.Bolesti v podbřišku,tlak.Když jsem jel v autě,porad jsem si přizvedával pás,jak mi to vadilo na břichu.Pocit častějšího močení v noci a ráno když jsem vstal,tak potřeba okamžitého vyprazdňení.Často se mi stávalo, že jsem se vyčural a poté mi stejně ještě něco zůstalo 'do trenek'...musel jsem se již tehdy na tuto diskusi narazit, protože vím, že jsem si kupoval polenal forte dle rad tady.Teď jsem totiž tuto diskusi přečetl úplně celou a vybavilo se mi to.Tehdy jsem také poprvé pocítil pocit dočasně zhoršené erekce.Poté při zlepšení jsem žádný zásadní problém nepociťoval, problémy v tomto ohledu žádné opět do doby zhoršení.Žádná vyšetření,o kterých tady píšete (kultivace moči a spermatu) jsem neměl...Bojoval jsem s tím sám, snažil jsem se trochu zlepšit stravování a hlavně se oblékal.Nosím podvlékačky snad půl roku v roce,bez toho bych nemohl být.Mám strašný problém když jedu třeba na kole a je chladněji,tak pocit, že mi úplně zchladne přirození je strašný a poté to vždy nebylo dobré.Musím si dávat pozor třeba i v létě když člověk sedí venku déle večer a už se začne ochlazovat,tak se musim jít převléct a vzít si dlouhé kalhoty a mikinu.Jak to neudělám, již na sobě cítím,jak jde do mě ta zima do těch patřičných míst...jinak mi není zima vůbec,zima mi není vůbec a vůbec bych to normálně řešit nemusel. Někdy je období lepší, někdy horší,musím říct, že mi při tom akutním zhoršení vždy trochu pomohl urinal akut s manozou.To se vždy zhorší, že mám pocit na čůrání častější a hlavně to vyprazdňování je zkrátka jiné...musím častěji přes den a je to prostě jiné.Vím, že asi před měsícem a něco jsem byl venku,kde se ochladilo a měl jsem jen dlouhé kalhoty (je léto),ale byla vážně zima a vítr a to mi zase asi rozjelo.Jak říkám, já mám vždy pak ten pocit jakoby neprokrveného přirození a to cítím, že není dobře.Musí být stále v teple.Naopak zase když je zima a jsem dobře oblečen a trávím celý den venku,jsem v pohybu a pijí čaj,tak žádný problém zásadní nepociťuji. Pět let nepiji alkohol vůbec,jsem odjakživa nekuřák.Nejsem obézní, teď mě to zase vzalo,už dost bolesti,přijde mi, že mi to jde az do kyčle a impulzy az do ledvin, vše na pravé straně, na levé straně.Bolí mě to hodně,je to jako bych měl cihlu uvázanou dole na pravé straně.Prostě ten diskomfort je veliký.Stále cítím, že se něco děje. Rád bych se Vás zeptal,co si myslíte, že mám,co bych měl dělat, čemu se vyvarovat,co třeba zkusit.Žádný výtok jsem nikdy neměl ani teploty si nejsem vědom. Chtěl bych na nějaké ty odběry,jak píšete. Budu rád za každou radu. Rád samozřejmě odpovím na případné další otázky a podělím se s těmito problémy s Vámi ostatními. Díky moc všem za zájem...

HONZA

Ahoj, myslím, že máš typické příznaky prostatitidy - slabší močový proud, časté nutkání na močení, horší erekce atd. Chráníš se proti prochlazení, chvíle, když je zima, tak se ti stav zhorší. To je typické. Být tebou si zajdu na urologii nebo spíše si najdu urologa - muže a začnu k němu chodit. Určitě si udělej kultivaci moči, ejakulátu, PSA a testosteronu. Pak můžeš dělat závěry. Je mnoho léků, přípravků na prostatu, ale co může pomoci tobě to je otázka. Právě o tom je toto fórum, kde to rozebíráme. Co pomůže mě nemusí pomoci tobě atd. Je to hlavně o zkoušení a hledání zlepšení stavu.

Bob

Je to jako bych to psal já úplně na chlup přesné.Mam to od 23 let kdy jsem na vojně totálně prochladl na spodek jezdili jsme v mrazech na korbě náklaďáku.Je mi 60 a stále každou zimu s tím bojuju.Bohuzel jsem za celý léta nezjistil co zabírá.Každou zimu čekám až se oteplí.Nevim co si brát na bolest, neboť beru na ředění krve prašky na které se toho moc nesmí.

HONZA

Jinak u mě cítím zhoršení, cítím otok prostaty, mám horší močový proud, horší erekce/ejakulace a 2x noční vstávání. A opět tím, že se hodně ochladilo. Budu muset se objednat na urologii a udělat testy. Jen doufám, aby se mi to nerozjelo a nebyl jsem úplně umrtvenej.

new

Ahoj Honzo,diky za rychlou odpověď.Můžu se zeptat zda se třeba v létě koupete ve studenější vodě?Ja nejsem typ co má rád vodu,ale byl jsem letos jednou chvíli ve vodě a nebyla úplně teplá a myslím si, že to také mohl být začátek zhoršujícího se stavu.Mě prostě promrznutí přirození a partií dole extrémně vadí... Jde ty odběry udělat vše jako samoplátce?Mám zavolat do laboratoře zda mi udělají kultivaci moci a ejakulátu,ano?psa jsem měl minulý týden a je to v pořádku. Má u tebe jidlo velky vliv?Ja se snažím vyvarovat smaženým jídlům,ale někdy si rizel dam, obalovaný květák atd. Hranolky nejím, snažím se nejist ostrá a pálivá jidla ale také se stane že nekdy neco málo ... ale na to jidlo opravdu docela dbam... vadí kyselé okurky?Ty mám rad a měl jsem poslední dobou. Duky,ahoj

HONZA
1x

Ahoj, koupání asi nevadí, ale důležité nemít na sobě dlouhou dobu mokré studené plavky. To pak hrozí, že člověk může prochladnout. Já to dělám tak, že si sebou beru třeba 2-3je plavky a střídám to. Prostě, když jdeš na deku tak nechat mokré plavky uschnout. Jo jo jako samoplátce si samozřejmě kultivace udělat můžeš je to cca 400 Kč za moč a 400 za ejakulát. Výsledek ti pošlou emailem. Nejlepší si udělej kultivace třeba jeden týden v Aeskulabu a druhý týden třeba v Synlabu. Pak to můžeš porovnat a z toho pak dělat závěry. Abych pravdu řekl děláš dobře, že se vyhýbáš kořeněným jídlům, ale to je tak asi všechno. Spíše mi přišlo, že jako extrémní vliv na prostatu to nemá. To prochladnutí a zima mnohem více. Taktéž si nemyslím, že by kyselé okurky byl zásadní problém. Když si je dáš 1-2 týdně určitě nic dramatického se nestane. To ani pivo, když si dáš třeba 1x denně. Taky žádná hrůza. Důležité co nejvíce podporavat imunitu - posilovat imunitu, aby tvůj imunitní systém byl schopen bez ATB se úspěšně bránit patogenním bakteriím. To vše má pak vliv na psychiku. Tvůj imunitní systém je stejně silný/křehký jako tvůj nervový systém. Tyhle dva systémy mají mezi sebou tuto provazbu. Takže posiluj imunitu třeba kefíry, laktobalilky, wobenzymem atd. A pak chůze a pohyb. To je pro prostatu zásadní.

new

Ahoj ještě jednou,dik moc za toto info....to ti povím,to jsou teda záležitosti.Ja jsem tady četl, že jsou bakteriální a nebakteriální chronické záněty.To je tedy dosti nepříjemné a to v dnešní době opravdu není nic,co to dokáže vyléčit?Jak tady někdo píše,kolik měl ATB a třeba bez úspěchu.Já ti povim vlastní zkušenosti,jsem na podzim i někdy v zimě opravdu třeba celé dny venku,ale v pohybu, hýbu se, chodím, nestojím,nesedím a je to pro mě podstatně méně hrozné, než třeba jaro/podzim,kdy je ráno/večer relativně chladno a přes den teplo... teď jsem několikrát ráno vyjel treba v kraťasích když bylo ráno 16°,protože jsem věděl, že za dvě hodiny bude vedro,ale to je přesně to,co mi dobře nedělá.Na jaře kolikrát mám podvlékačky dopoledne a pak si je sundám, protože je teplo.Ten chlad a zima je zkrátka problém.Přesně se snažím v zimě vyvarovat co nejvíce když jsou třeba doma pootevřené dveře a venku je mínus,tak kolem toho být jen třeba v trenkách nebo zaběhnout takto pro něco ven.to je špatně.Já jsem tenkrát asi taky tady četl, že je dobrá brokolice,tak jsem hodně jedl.A nevím,jak to mají ostatní,ale jak jsem již psal,pro mě veliký problém, když jedu třeba na kole proti studenému větru nebo když se relativně hezky,ale na kole proti je to jiné.To vím, že mi opravdu dobře nedělá...ty laboratoře udělám...a ta kultivace moči,to jako normálně když odevzdáš moč,jo?Děkuji

PAT

pro NEW Zdrar mám to uplně stejný jako TY.Stačí jen trochu chladu a už je to v háji.Dělám to stejně.Podvlíkačky,podvlíkačky,podvlíkačky.Ted je právě nejhorší období ráno chlad musím si je vzít a přes den horko tak si je holt sundám.Jsou na světě horší věci.Ale fakt na to dbám.Na každýho ser**u když třeba říkají že jsme blázen.Jinač průvan je hooodně špatnej,nohy jak se Ti třeba trochu spotí a pak máš mokrý ponožky taky problém.Na to bacha.V autě vyhřívaný sedačky nebo dečku.Bez toho si nesednu do auta.Klimatizace v autě a v budovách !!! Fakt velký pruser.Jak píšeš je léto někde sedíš na večer se ochladí a cítíš chlad.Je třeba si bohužel vzít podvlíkačky .Prostě když vím že takhle někam jdu beru si je do batohu.Muj urolog mi řekl na tyhle věci fakt pozor.Řekl že prostatikovi se stačí postavit bosou nohou na studenou dlaždičkou na chvíli a je hotovo.A zdravý chlap muže sedět v trenkách a bos celou noc venku a bude fit. A jak píšeš je zima mráz já se pořádně obléknu a vubec žádný problém.Ale tenhle čas jaro,podzim je to nevyzpytatelný a blbý.Dnes ráno jsem vyšel ven nakoupit a už to poznám že je to pro mě blbý počasí a chlad a mazal jsem pro podvlíkačky. Jinač koupání někde venku jsem uplně už vypustil.Není to životně duležitý.Ty mokrý plavky jsou pruser oni Tě studí i ve vodě aniž to registruješ a když rozpálenej v lezeš do vody i když v létě...tak to není dobrý.Prostě se nekoupu. Včera jsem jezdil z kolegou po Praze a on lehce zapnul klimošku a dnes už je mi divně. Jinak co mě pomáhá a to už jsme psal je teplá vana a na 30 min se tam natáhnout to je nejlepší co mě pomáhá. Snažím se jíst střídmě a zdravě ale myslím že moc vliv to na to nemá.Blbosti typu Polenal forte,prostamol uno atd..uplně bez efektu. Klidně se ptej když něco budeš chtít vědět Klidně se ptej co Tě bude zajímat

Ott

Zdravím, zkoušel se tu někdo zaměřit na psychosomatiku a na psychosomatickou příčinu našeho onemocnění? Díky za odpověď.

Vašek

ahoj, psychika dělá hrozně moc, vidím to na sobě mimo práci sem daleko lepší než když v práci nestíhám a mám stres, zkoušelů jsem dva psychology ale nikdy mi to nějak neulevilo, nejvíc pomůže vynechat stres ;).

Ott

Já nemyslel psychiku. Ono psychika a psychosomatika je rozdíl. :)

HONZA

Tam je krásně vidět, jaké oblasti jsou vystaveny bolesti str. 15-18. Přesně všechny tyhle oblasti jsem měl ve velkých bolestech. Nyní opět po 10-seti měsících se stav opět vrací. Z dneška mám kultivaci zatím moči - vše negativní i bez nálezu leukocytů. Příští týden bude hotova kultivace ejakulátu. Jestli bude ejakulát negativní, tak mám CPPS jako vyšitý.

Ott

Honzo, zkoušel jsi to hledat i z psychosomatického hlediska a z této strany? Nemyslím z psychiky, to je něco jiného. Ptal jsem se tu, ale již bez odpovědi.

HONZA

Ahoj Otto, upřímně byl jsem na několika sezeních se specialisty na psychosomatiku. Ale abych pravdu řekl moc vůbec mi to nepomohlo. Ale chápu jednoznačně spojení bolesti a psychosomatiky je ruku v ruce. Čím více se "hlavou" upínáš k bolesti tím více se bolest umocňuje. To je fakt, který opravdu platí. Mě v tomto smyslu pomohli antidepresiva - konkrétně Pregabalin - Lyrica, Amitriptilin. Tohle mi opravdu pomohlo odprostit hlavu od bolesti. Ale jenom sezení a povídání si o psychosomatice bez nějaké medikace nikam nevede.

Ott

A jak taková sezení probíhala, nebo co jste probírali? Můžeš to trošku rozvést? Děkuju

HONZA

Ahoj, jak probíhají sezení ohledně psychosomatiky. Nečekej, že by jsi se tam něco dozvěděl. Čekal jsem, že se naučím různé techniky jak zvládat bolest, jak v případě, že budu na tom psychicky špatně, že to dokážu ukočírovat. Nic takového se vůbec nedělo. Ty jsi tam jako hlavní předmět zájmu. Musíš odpovídat na milion různých dotazů z tvého života. Doslova každou kravinu. Výsledkem i mě bylo, že mé problémy s prostatou souvisejí s tím, že nemám přítelkyňi. Vůbec nevzali v potaz nějakou funkční, svalovou nefunkčnost, baktrie, anomálie atd. Prostě nemáš holku máš problém s prostatou. Tak s takovým výsledkem jsem spokojený nebyl a terapii ukončil.

Ott

Vždyť psychosomatika není o tom, aby ti poradili jak zvládat psychické stavy, jejím úkolem je najít příčinu, proč tyto stavy vznikají, co je spouští. Různé vzorce, ať už z dětství, nebo i h dospělosti. Určitě ti neřekli, že to máš jen z toho, že nemáš přítelkyni. Museli ti toho říct více, nebo jinačí důvody i. Děkuju za odpověď.

HONZA

Ahoj Otto, chápu kam tím míříš - i toto jsem čekal najít příčinu proč tyto stavy vznikají, jak se tomu bránit, co dělat, když dojde ke spuštění atd. Nic takového se nestalo a skutečně výsledek byl, že příčina mých problémů s prostatou je, že v tu dobu jsem neměl přítelkyňi. Proto jsem se s výsledkem nespokojil, dokonce jsem řekl tomu doktorovi, že je to hloupost. Jestli máš nějakou jinou zkušenost, nebo víš, kde ti třeba pomohli napiš na fórum.

Vitezslav

Borci zdravim vas, drzim palce aby jste byli v cajku na podzim a zimu a mam dotaz. Zkousel nekdo pouzivat infralampu nebo neco podobneho a nahrivat tim problemove partie? Pokud ano, pomohlo nebo ne? Dalsi veci coz bude asi fajn poridit bude nejaka nahrivaci decka co? Jinak diky za ty podvlikacky, resim hlavne boty aby mi nebyla zima, nosim totiz kazdy den boty k obleku a to neni v zime a na podzim uplne ono. Mozna jeste napad, nepomaha nekomu sauna? Sice to nemusim, ale co bych pro lepsi pocit neudelal. Diky

Marek

ahojte bol som minuli tyzden u urologa s problemom bolesti laveho semmenika a opuchu . vyšetril ma a mam diagnozu N459 pred pisal mi 2x CIPHIN500 2x denne kazdych 12h 1 tabletka .. lenze jak som dobraal prve balenie tak mi napuchol aj pravy semmenik aj s citlivostou a bolestou je to normalne ako ze to napuchne a jak doberem antibiotoka tak to prejde ci mam ist s5 k urologovy ?

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Suchý kašel a rýma v těhotenství

Dobrý den. Přítelkyni trápí suchý kašel a rýma, s tím bychom si poradili. Ale je v 6 měsíci těhotenství a nevíme, co můžeme použít a čemu se určitě vyhnout. Zatím jsme to řešili pouze čaji a mořskou vodou do nosu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce