Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Nosní polypy

Nosní polypy postihnou asi 4% z Vás, vyskytují se stejně často u mužů i žen. Obvykle jimi trpí více lidé starší. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
petr
4x

Velky polyp neni mozne odstranit laserem, je nutny chirurgicky zakrok. V nemocnici to mas na pet dni. Boli to jako prase. Potom tri tydny doma, ktere jsou nutne, vedi proc to davaji nejde to uspechat, ale vysledek stoji za to.

Jana
1x

Zdravím všechny. V pátek jsem byla na operaci polypů ve FN Brno-Bohunice.Včera mě extrahovali tamponádu-hodně to bolelo-nečekala jsem to. Naštěstí jen krátce. Pak jsem byla celkem dlouho v čekárně - a stále utírala krev a hleny, které valili z nosu. Prý je to normální!!?? Těšila jsem se, že jak mě tamponádu vydělají, že budu hned lépe dýchat a že to bude lepší, ale zatím ten pocit vůbec nemám. Chápu, že asi zatím je tam vše oteklé a vše se musí zahojit, ale za jak dlouho po vyndání tamponády jste mohli normálně dýchat? Když teď smrkám-tak občas je to krev.A mám pocit, že jedna dírka je jakoby ucpaná.Asi to chce čas že? Nebo jaké máte zkušenosti? Hlava mě nebolí, jen občas zuby-jakoby horní čelist-tak jsem to měla i hned po operaci. Nosní kapky a Vincentku kapu.Děkuju za odpověď. A ještě jedna věc by mě zajímalo-je tento problém u vás genetický? U nás toto stejné měla moje mamka-takže asi genetika je bohužel mocná čarodějka.

Jana

A ještě by mě zajímala jedna věc.Příčina vzniku Polypů není úplně známá. Ale... u někoho Polypy vyvolávají alergeny, tedy alergie... Liší se v něčem léčba-pokud jsou Polypy alergického původu?? Nebo léčba probíhá standartně u všech?

Kuba
4x

Zdravím, po x letech s polypy zažívám značné zlepšení. Měl jsem jít 2x na FESS, bohudík z operace z různých zdravotních důvodů sešlo (poslední termín byl listopad 2012). Třeba mé zkušenosti někomu pomohou. Zkusil jsem alternativní léčbu. V prvé řadě chci uvést, že nejsem žádný dealer! Nejprve mě čekala velká změna jídelníčku. Významně jsem omezil cukry (člověk se až diví, kde všude jsou-bílý cukr vůbec, což byl můj největší problém, miloval jsem sladké), to samé platí u bílé mouky a mléčných výrobků (zahleňují), omezil jsem vepřové maso. Naopak přidal jsem hodně zeleniny, celozrnné pečivo(ne obarvené), místo čokolády caro, je toho spousty...z počátku jsem zhubnul 6kg, což je při mých 178 cm a v té době 65 kg hodně. Následně mi byl doporučen doplněk stravy Vironal. Začal jsem jej brát a už po cca 3 týdnech jsem zaznamenal značné zlepšení. Vironal jsem bral cca měsíc a půl. Po vironalu jsem měl 3 týdny “volno“, následně mi byla doporučena léčba pomocí gelu aloe Vera od firmy LR (cena vysoká – já platil jen nákupní cenu ) Nicméně zlepšení pokračovalo. Po příchodu jara jsem začal sportovat, chodím 2-4 týdně běhat, záleží na počasí… je červen 2013 chvilkama se mi vrací čich. Od listopadu jsem byl poprvé na kontrole na ORL(je to cca týden) a paní doktorka se díví, kam mi polypy zmizeli. Koketuje se mnou i čich. Při sportu cítím. Pak už je to horší, ale celkově bych řekl, že i čich se pomalounku vrací. Čili budu v tomto životním stylu pokračovat.  jestli chcete, můžete mne kontaktovat na emailu [email protected] … po celou dobu jsem aplikoval Avamys 1x denně

Jiří Machota

Zdar všichni polypáci! Jsem měsíc po operaci nosních polypů 3. stupně a cítím se velmi dobře. Konečně mám pocit, že se nos téměř dokonale zahojil. Chci se ale zeptat na následující problém: Asi 14 dní po operaci, když jsem dobíral Prednison, jsem měl dokonalý a ostrý čich. Po vysazení Prednisonu čich postupně úplně zmizel, ikdyž se mi jinak dýchá velmi dobře. Jaké máte zkušenosti s čichem po operaci? Objevil se a zůstal už trvale, nebo jen občas naskočil, zmizel a teprve za nějakou dobu došlo k jeho ustálení? Prokapávám si nos Vincentkou a ráno i večer do každé nosní dírky 1 kapku Nasonexu.

Vilém
2x

Mám to dost podobné. V listopadu 2013 jsem byl na FESS odstranění polypů. Po operaci se mi i vrátil čich, ale asi tak po měsíci nebo dvou se začal zeslabovat až se mi vytratil. Když mi nasadili Prednison 20, tak se čich vrátil téměř okamžitě a zase jsem ho měl tak na měsíc a vždy se pak pozvolna vytrácel. Dost mě to trápí. Doktorka mi řekla že se s tím musím smířit, ale to já za žádnou cenu nehodlám!

olga
3x

Operace FESS se nebojte. Operoval mě dr. Pernica z VFN Praha před 6 dny v celkové anestézii. Po operaci jsem nepotřebovala žádné léky proti bolesti, protože prostě žádná bolest nebyla. 2. pooperační den mi odstranili nosní tamponádu. Tam snad vteřinu při odstraňování druhých tamponů jsem pocítila bolest. Po odstranění trochu větší krvácení, takže jsem z nemocnice šla 3. den po výkonu. Dnes - 6. den mi při kontrole ambulantně odstranili takové dlouhatánské tkalouny ze středních nosních průchodů. Před jejich odstraněním jsem dostala do nosu tampony s analgetiky - takže opět bezbolestně. Jediné co mě trápí, je velká jakoby zastydlá rýma v jedné nosní dutině, ale ta by měla při výplaších vincentkou a příjemnými herbálními kapičkami Pinosol do týdne odeznít. Samozřejmě každý máme práh bolesti někde jinde, ale osobně si myslím, že je třeba jít na operaci beze strachu a pozitivně naladěni. Dobře se to říká, hůř se to uskutečňuje, ale u mně to tak zafungovalo.

Pavča
1x

Ahoj, skoro všude čtu, že polypy postihují zejména starší lidi, ale neni to pravda. Je mi opravdu lito, když čtu, že tuhle zakeřnou věc ma 11letý chlapec. A to jsem si říkala že jsem mladá na to necítit chuť jídla, nemoct dýchat a necítit pachy. Je mi 18 let a představa že mě polypy budou provázet celým životem je šílená. Mám je rok a někdy mám pocit, že se dusím. Je fakt nepříjmný chodit před lidmi s otevřenými usty. A jít do společnosti na oběd nebo večeři nepředstavitelný, protože mi nezbývá nic jiného než jíst s otevřenou pusou abych se neudusila. Tak Vám všem přeji zdárnou léčbu :)

Lida

Z praxe je dokázáno, že kortikosteroidy vůbec nepomáhají při léčbě nosních polypů, ale lékaři stále to pacientům předepisují. Proč? Ať mi někdo odpoví. Slyšela jsem, že jsou kortikosteroidy k tomu ještě i nezdravé.

Lida

Z praxe je dokázáno, že kortikosteroidy vůbec nepomáhají při léčbě nosních polypů, ale lékaři stále to pacientům předepisují. Proč? Ať mi někdo odpoví. Slyšela jsem, že jsou kortikosteroidy k tomu ještě i nezdravé.

Lenka
1x

Tak se rovněž řadím mezi postižené lidi s polypy a zanesenými dutinami. Operaci dutin jsem absolvovala třikrát. Dvakrát mi dělali obě strany v celkové anestezii sekáním nad zuby. Nepříjemná byla nejen bolest, ale člověk se nemohl pár dní pořádně najíst. Poprvé jsem byla na operaci v roce 1971, pak o 15 let později. Před třemi týdny znovu. Rozdíl značný. Operace endoskopická proti předchozím nic není. Je v celkové narkóze a pooperační problémy v normě. Vytahování metrů gázy nepříjemné. Do té doby se nedá pořádně dýchat .Ovšem pak se stane zázrak, dýchá se. Za pomocí konvičky, kterou se prolévá a prolévá se vyplaví během 10 až 14 dní sraženiny, hnis a krusty a člověk je jako znovuzrozený. FESS se tedy nebojte,výsledek stojí za to. A ten Listerin, jak radí jedna přispěvatelka, je do konvičky vedle Vincentky taky věc! Sláva dýchání, konec velkému chrápání, začátek cítění.

Jean

léč si mikroparazity, to Ti nikdo neporadil :-)

Hub...

Ahoj vsem, nám postiženým tou polip nepříjemnosti. Dnes mi byla nabídnuta nova možnost a varianta léčby. Prý se tu v Plzni bude od dubna testovat nova metoda, doktoři USA. Ja bych měl byt ten vyvolený ale nejsem si jist zda mam byt tím kralikem? Zákrok by měl trvat v polonarkoze 15 min.. Zavedou 2 cm dlouhou 2 nebo 3 milimetrovou silikonovou hadicku koutkem oka do nosu a po dobu 8 týdnu kapat kapky. Tím by polipy měli zmizet. Pak se hadicka vynda. Tak nevím, co myslíte. Děkuji za každy názor. Mam obavy ohledně toho oka ale zase zda by nám to mělo dat nový směr, žádná bolest a dlouha léčba. No nevím, mam týden na rozhodnuti.

Lexa

Jak jste dopadl? Byl jste na léčbě? Jak je po letech?

Marťa

Ahoj, jsem třetí den po operaci. Odkládala jsem ji cca 6let. Jsem ve FNKV v Praze a naprosta spokojenost. Dost jsem se toho bala, ale operace neboli, po operaci trošku bolest hlavy, ale nic strašného, dalo se to úplně v pohodě zvládnout. Paradoxně pri narvané tamponade v nose se mi dýchalo líp jak před operaci. Dnes mi ji vyndali, žádná extrémní bolest ani tentokrát. Jen je to trochu nepříjemné a trvá to pár vteřin. Pro všechny co se bojí, opravdu to nic není. Jen čich a chuť zatím není, ale to se prý obnoví casem. ;-)

Jarda

V úterý jdu na Fess do Motola. Vše jsem tady pročetl, tak snad to přežiju.

Jarda
1x

Tak už to mám za sebou. Chtěl bych poděkovat všem na ORL Motol zabezvadnou práci. Jde zde spíš o psychiku, jelokož nemám rád to nekonečné povalování na posteli. Největší maso je tahání tamponády, ale vydžel jsem to a ještě mi čekají nějaké šňůrky ambulatně.

Nikol
1x

Prosím vás je možné vysmrkat nosní polyp? :/

Milan

Ano je , mi se to stalo .

Martina

Dobrý den, byla jsem na operaci s nosními polypy, měla jsem je velmi rozsáhlé i ve vedlejších nosních dutinách. Překvapilo mě, jak mě po operaci bolelo v nose a hlava. Během následujících dnů to bylo lepší a lepší. Přední nosní tampony mi vytahovali 2 dny po operaci a pro mě to byla horší bolest, než porod. Navíc to začalo krvácet, tak mi do každé nosní dírky lékař rychle strčil další tampon a ten opět bolestivě vyndával. Vyndávání zadních tamponů prý bolí více, tak ho plánoval na 2 dny. Ale požádala jsem o umrtvení, dostala jsem látku do žíly, chvíli mě z ní bylo nevolno, ale pak se tampony vyndávaly úplně úžasně a všechny naráz. Takže všem, co mají citlivý nos a trpí bolestmi, doporučuji nechat se umrtvit i na vyndávání tamponů. Dnes jsem 72 hodin po operaci a již nemám bolesti nosu ani hlavy, jen ještě lehce z nosu teče krev s průhlednou tekutinou.

Iveta

Dobrý den, jak to tady čtu tak mám ještě větší strach než jsem měla..3 roky odkládám operaci ale už bych měla jít špatně se mi dýchá..Ale mám strach z operace a ještě k tomu mám problémy s krvi mám špatnou srážlivost krve dělají se mi trombi...Uf bojím se

Jarda

Zdravím, operace se nebojte. To dýchání poté je neuvěřitelný pocit a klidně bych si to zopakoval, kdybych musel. Jsem 1/4 roku po operaci a potíže žádné. Jsem rád, že jsem se k zákroku odhodlal a zkrátil to trápení.

Martina
1x

Není to ani měsíc, co jsem byla na operaci a nosní polypy mám zpět. Sice zatím malé trsy polypů v obou nosních dírkách, ale přišel na to rad doktor, který se mi do nosu díval kamerou (na první kontrole v nemocnici se tam kamerou nikdo nedíval, takže s pochvalou, jak se to pěkně hojí, jsem byla propuštěna do péče lékaře Orl. Jsem z toho nešťastná. Poctivě prolévám nos Vincentkou, dávala jsem do ní i pár kapek Listerinu a nic. Prý je to spíš ojedinělý případ tak rychlý návrat polypů do obou dírek. Dostala jsem kortikoidy do nosu, a pokud to za 2 měsíce nebude lepší, prý dostanu Prednison, případně následně opět operace. Zatím se mi výborně dýchá, pomalu se vrací čich

Kristyna
1x

Dobry den, rada bych se s vami podelila o zkušenosti s operaci nosnich polypu. Jsem cca tyden po operaci. Operace samotna probihala v celkove narkoze, myslim ze je zo nejlepsi, po probuzeni sice sok ze mam ucpany nos sle potom dobre. Dva dny bylo neprijemne spat s ucpanym nosem tamponadami ale prezila sem to, spis bylo blbe kdyz se mi chtelo kýchnout,ale prej to tak drazdi v nose a jeste jsem slzela bo ty slzy nemely kam odtekat.mela jsem na nose takovy obri tampon a dle potreby sem menila, pani cp byla vedle tak menila asi jen dvakrát bo ji to moc neteklo, ja musela co 2 hodiny menit bo jsem to mela horsi. pak mi ty tamponady vytahli, mela jsem v kazde dirce 4-5ks, co jsem cetla na internetu tak to bylo popisovano jako nejhorsi vec, ja s překvapením mohu rici ze se to dalo vydrzet a byla sem překvapená ze to bylo celkem v pohode. Sice mi dele tekla krev ale neva, odpoledne jsem sla na cisteni, to vam daji takove mokre prouzky do nosu, nechaji pusobit cca 10 minut a pak promazaji hojici mastickou. Promazavani jsem mela 2x denne a to cisteni cca 2x za pobyt, byla jsem v nemocnici tyden. Krev mi pomalicku vytekala cca dva dny ale pak jen trosku. 5.den po operaci me cekalo jeste vytahovani vnitrni tamponady (takove snury cca 70cm dlouhe z každé dirky). Pan doktor me uklodnoval ze to neboli ze cichove sklipky nejsou inervovane. Pred vytahovanim mi dali opet prouzky do nosu, nyni na znecitliveni. Po 10 minitach me vzalo na sal na vytažení, bylo to trosku neprijemne bo to lechtalo ale jinak v pohode, opet pak promazali.druhy den jsem sla domi. Nyni proplachuji a neverim co vse tam jeste je.zitra jdu opet na kontrolu a promazani. Zatim v pohode, v nemocnici to uteklo, moc prijemny personal.byla jsem ve VN Brno. snad vam takovy docela podrobny popis pomůže, nakonec se neni nic moc ceho bat, neprojemne jsou ty prvni dny ale pak docela dobry, smrkat opatrne. Preji brzke uzdraveni a hlavne na noc necekejte, ja sla pozde.paaa K

Kristyna
1x

a jeste bych dodala, byla sem na celkovem cisteni vsech dutim bo vsechny sem mela zarostle polypy

Dana

Dobrý den,já o polypu věděla 5 let,ale nic nedělal,byl za okem a tak jsem ho tam nechala.Ale pak začal růst a tlačit na oko.Pořád mi slzelo a cítila jsem stupňující tlak na oko.Tak jsem šla na rentgen a byla mi doporučena operace v celkové anestezii.Polyp mi vytahovali nosem.Na operaci jsem byla v 9/2016 a dodneška se potýkám s problémy.Nejdříve se mi dutina zalila tekutinou a já ani nestihla smrkat.To množství bylo neuvěřitelné.Tak jsem zbaštila antibiotika.Ale já jsem byla pořád neuvěřitelně zahleněná a pak už mi nešlo nic smrkat,jenom jsem cítila jak mi to vzadu stéká do krku.Pak mi z nosu začala vytékat žlutozelená voda a smrděla.V noci jsem nemohla spát,protože mi bublalo od nosu až po průdušky.Pak přišly kortikoidní spreje,pak Entizol.Dnes jsem byla na kontrole a Entizol zabral,voda a smrad je pryč,ale zahlenění trvá pořád a k tomu se přidal kašel.Jsem z toho už po těch měsících unavená.Líbil se mi nápad s kapáním vitamínu E.Asi to vyzkouším.Jo a oko slzí pořád.Nemá někdo podobné problémy se zahleněním a tak dlouhodobým?Děkuji.D.

Kuba

Dobry den, taky trpím nosnimi polypy, již od 15, nyní je mi 26 a už jsem byl asi 6X a nikdo neví, co proti tomu pomáhá,žádné kapky,spreje nic,max. Prednison,ale to jen na určitou dobu. Vždy mám obě dírky úplně ucpaný, je to hrůza, ale člověku nezbyde nic jiného,než se s tím nějak zžít. Kdyby někdo věděl, o nějaké léčbě, budu rad, za každou radu. Mějte se.

Lexa

Kubo, můžete prosím upřesnit, zda se dá tinktura koupit, nebo jakou tinkturu jste měl? Jak se přesně aplikuje? děkuji

Jan

Tak jsem po Fess , a zodpovědně můžu říct že 3 dny stáli za to,vždy záleží na velikosti výkonu ,já z s polypama nebyl,ale ty bolesti na jedné straně byly až nesnesitelné ,2 noci jsem nespal a rval do sebe prášky a infůze

Miky

Dobry den, po roce a pul boji s polypy a vyzkousenim vseho mozneho jsem objevila vec, ktera funguje a to tinktura z rostliny Kalisie vonné vsichni dr me posilali na operaci, ze zlepseni u me nehrozi, vyzkousela jsem vsechno mozne a toto objevila nahodou. Jsem v testovani sama na sobe a nevím, jak dlouhodoby ucinek to bude mit. Kazdopadne polyp po 3 aplikacich mizi a mnohem rychleji nez po brani kortikoidů.

Bara
1x

Prosim,jak tinkturu aplikujes. Jako kapky do nosu nebo jen pomazes tycinkou?

Jin

Muzu se zeptat kde jste tinkturu koupila? A zda stale tato metoda zabira a polypy zmizely? Aplikujete 1 kapku 1x denne do kazde nosni diky? Dekuji za odpoved.

Iva

Také by mě zájimalo, jakým způsobem aplikujete, na jaké bázi je tinktura (alkoholová), pomáhá to nadále? Mám polypy už 20 let, několikrát na operaci. Nyní už 3 roky jsem rezignovala na doktory a jejich kortikoidy apod. a jdu cestou detoxikace, půstů a bylin. Bohužel i přes všechny snahy a velké zlepšení celkového zdravotního stavu, polypy na toto nereagují a nyní mám opravdu velké problémy s dýcháním. Už nevím, co bych mohla udělat, aby mi něco pomohlo. Děkuji komukoli za jakoukoli alternativní radu. Na další operaci jít nechci - nevyřeší problém a ještě člověk musí podstoupit narkózu a všecnu medikaci, která s operací souvisí.

Nadi
2x

Ivo , byla jsem s polypy operovana zatim jen jednou , cca po 4 letech ten problem mam opet a prozivam uplne stejny zoufalstvi , jako vsichni tady ...Na operaci se mi vubec nechce ( ackoliv se mi po 3 tydnech hojeni nosu opravu ulevilo a cich se vratil), ale jsem rozhodnuta zkusit alternativu . Posiluju imunitu , koupila jsem si nejaky cinsky houby v tobolkach ( Shiitake a Cordyceps) a chci vyzkouset KOLOIDNI STRIBRO . O polypech jsem toho cetla opravdu hodne , pricina je u nekterych lidi bakterialni ( pneumokok v nose ) , nebo alergicka , ci deformace nosnich dychacich cest .Bohuzel jsem na zacatku , takze ZATIM zadny uspechy ,ale jak rikam - zatim .Taky nekdo zkousi vysoky davky vitaminu C ( nejlepe intravenozne , tedy infuzi ) , ziju v Nemecku , tady si tohle musi clovek platit sam , takze se i na to chystam . A pokud nepomuze koloidni stribro a ani ty vysoky davky vitaminu C ...:-/ tak pak operace. U toho koloidniho stribra - zjistete si veskere INFO , ktere na netu najdete ! Jsou ruzne koncentrace ( pmp , od 10 ti az po 50 pmp - koncentrace ) .Zacinat by se melo na tech nejnizsich koncentraci a rozhodne zda je alergie na stribro - nebrat ! Ja do toho ale jdu , o koloidnim st. jsem cetla , ze je to anibiotikum budoucnosti , bezna antibiotika selhavaji , navic zabiji jen maly procento bakterii a viru , kdezto koloid.str. je metla na vsechny stafylokoky , pneumokoky a jine ....Ale ja tomu VERIM , ze mi to pomuze a kde je vira - je i nadeje . Hodne stesti ... .

lola

Dobrý den, jakou tinkturu konkretně z kalisie vonné používáte, prosím dejte vědět

ivapur

Už jsem opravdu vyzkoušela vše. Dokonce i teď aplikaci vitaminu E, kterou jsem se dočetla tady na webu. Bohužel po týdnu aplikace mi polyp téměř leze z dírky ven, takže nejsem zrovna ten, komu to pomohlo - tím nechci zrazovat. Už to vypadá, že budu muset na operaci (chodit mezi lidi s polypem trčícím z nosu se nedá). Kdyby někdo cokoli dalšího zkusil a pomohlo, dejte vědět (nebráním se ani urinoterapii). Zatím ovšem vše bez výsledku. Děkuji za reakce.

Míra

Dobrý den, prosím o zkušenosti s mukokélou (cysta) v čelistních dutinách, mám jít na operaci ale chtěla bych vyzkoušet jakoukoliv cestu, abych se nemusela podrobit operaci.Dále bych se chtěla poradit , aké hrozí riziko oddálení operace při nálezu cysty v dutinách, nyní cítím občasný tlak v čele a pravé oko mi více slzí. Děkuji za všechny odpovědi.

Lukáš

Ahoj lidičky, mam na vas dotaz již jsem po 2 operaci FESS polypu dnes již 4 den po operaci pustili mě 3 den. Dneškem jsem si krkem spolknul trochu te tksniny tak sem si jí vytáhl bylo to silene ale jel sem hned do UVN v praze kde me operovali a doktor rekl ze dobre trosku krve ale me spise krkem vzadu ne nosem. No a ted je cca 5 hodin rano a ja uz od 3 hod polikam krev ne zeby valila primo ale citim ji tam hleny a krev myslite ze to zacalo krvacet jak me porad upozornovali abych byl v klidu tak jsem ale tohle mi neprijde v pohode dnes zajedu do nemocnice a uvidime. Dekuji za nazory.

Eva
1x

Ahoj všichni, mám malý polyp v P.nosní dírce a taky mně hrozí operace. Ted´nemám potíže,ale občas jej cítím. Začala jsem na četné vaše pozitivní ohlasy dávat vitamin E 400. Jak dlouho aplikovat.. 1měsíc, 14dní..? A je možné dohromady- aplikovat ráno výplachy a spray Mommox,to mám od ORL a večer dát vitamin ? Nebo jen vitamin? Dík .

Dan

V roce 2013 FESS. Nepříjemnosti po operaci v kategorii snesitelných, spíš extrémně nepříjemné, když krev z nosu teče do krku a dál do žaludku, kde působí jako velmi kvalitní emetikum. Vyndání tamopándy po dvou dnech celkem v pohodě, ale vytahování těch knotů po dalších několika dnech nepříjemné tak, že horší snad byla jen cystoskopie. Ale vcelku se to všechno nějak dalo vydržet a výsledek prostě úžasný, to za to stálo! Problém je, že to je 6 let a já budu muset jít znovu. A protože dnešní lélařské možnosti nic lepšího nenabízí, tak samozřejmě půjdu, protože ten výsledek za to opravdu stojí i když je to jen na 5 až 6 let.

Liggy
1x

Ahoj, já zkusila vit.E s velmi dobrym efektem. Delam si teď tydennni kúry tak 1x za měsíc. Přidala jsem ještě pití čaje Mykotin od Grešíka(čistí střeva) , ostropestřec (čistí játra)a při bolesti uší nebo horších rýmách lichořeřišnici(zabíjí viry, bakterie, plísně a je na všechno). Zkouším omezit vepřové, cukr a přidat víc zeleniny.

Lexa

Dobrý den, prosím o radu, jakou sílu vitamínu E používáte? Ve fóru výše uvádějí 400 do každé nosní dírky denně, bojím se předávování - uvádí se, že 400-800 dlouhodobě již přivádí krvácení, zvracení apod...... Děkuji velice za jakoukoliv radu.

Aja

Tak jsem zcela bez polipu,úplně se ztratily,a to jen díky vitamínů E,

Liggy

Zkusila jsem taky kapku eukalyptu do vincentky, ale otekla mi sliznice, takže nedoporučuji (stejně jako jod či betadine) Jinak listerine a vit.E stále pomáhá...

Pavlína

Zdravím,jsem po operaci polypů 2 měsíce - komplet všechny dutiny vydlabané.Mam velký problém s pohybem venku,prakticky nemůžu ven.Okamžitě bolehlav,čelist,oko,ucho i přes maskování šálou,čepicí.Je to dost šílené,protože pracuji jako terénní sestra... :) Zatím stále na neschopence.Upraví se to spolu s vyhojením sliznice nebo citlivost už zůstane?Máte někdo zkušenosti? Díky za rady.

Honza

Ahoj mam taky problem nemam moc cich nevim zacpany nos pocit jako suchy nos svedi ale nic mi netece z neho peklo poradi nekdo..nejaky zanet dutin nebo alergije polypy

Václav

Dnes jsem byl na kontrole polypů. Operaci mám už dvakrát za sebou(rozhodně nic příjemného,obzvláště pooperační čištění) a obávám se,že to není konečný počet. Zaujala mě aplikace vitamínu E. Jen je mi divné,že by o tom doktoři nevěděli. Nebo to nedoporučují,protože to může mí negativní dopad. Co si o tom myslíte? Setkal se někdo s tím,že by mu to lékař doporučil? Zdravím všechny stejně postižené.

Alča

Chtěla bych se zeptat Maji, jak obsah E-vit. udrží v nose, aby nevytekl, jakmile se pohnu. Jak dlouho leží, aby obsah kapsle zůstal v dutinách nosu atd.. Děkuji za odpověď.

Jarka

Prosim je ještě nějaká zkušenost s vitamínem e. Moc děkuji vsem

Alča

Já mám problém s aplikací E vitaminu, protože mi to vždy z nosu vyteče. Jak dlouho zůstáváte ležet, aby olej zůstal v nose ? Budu vděčná za Vaše zkušenosti a rady. Všem polypářům ahoj.

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce