Inzerce

Plíseň nehtů neboli onychomykóza

V letním počasí si většina z nás s radostí nazuje sandály, žabky nebo vietnamky, aby dopřála svým nohám trochu svobody. [ více ]

Inzerce
Odpovědi
rada95 poděkování

Chci spíše radu,stále nevím,jak plíseň nehtu poznám.Nehet u palce na noze mi mění barvu, je takový hnědofialový,vypadá to jako modřina, ne že bych se nemohla uhodit, zakpnout a neuvědumuji si to,neeviduji takové události,ale už to trvá tři měsíce a barva se nemění.Za tři měsíce by snad modřina musela odrůst a zezdola růst normální nehet.

Reagovatpoděkovatnahlásit

18. dubna 2010, 09:11:13

Burt8 poděkování

Lidi mne nepomohlo ani savo ani ZADNY dalsi volne prodejny doplnek a ze jsem vyzkousel opravdu VSECHNO za dohromady x tisic. Pomohl az Laser. Nutno vice osetreni. Kazdy lepsi dermatolog ho ma k dispozici.

15. ledna 2015, 10:33:03

Jitka9 poděkování

Prosím o radu. Kam mám s plísní na nehtu jít? Na Kožní? A neznáte nějakého dobrého směr Praha Východ?

31. března 2015, 15:21:48

tralalak13 poděkování

nejlepší je exoderil roztok (maji i mast), nehet se musí celý zbrousit pilníkem, tzn. celá plocha nehtu, aby se narušil a pak na něj kápneš kapku roztoku...já kapu dvakrát denně...jednou pak na všechny ostatní nehty...za dva týdny je nehet výrazně zdravější...roztok stojí kolem stovky a léčba není náročná a je vážně účinná

25. října 2015, 18:01:55

tralalak2 poděkování

na kožním ti nic jiného neporadí a zdarma ti tam taky nic nepředepíšou :(...zkoušela jsep předtím takové brutální zábaly na noc, po kterých ráno noha vypadá jako noha umrlce a nic... ale exoderil je fakt super

25. října 2015, 18:04:35

coco2 poděkování

Exoderil mi nepomohl... ani canesten sada na nehet... Zlepseni vidim po laseru a lecich na predpis Prokanazol a lak od kozare. Lek i lak je na recept zdarma. dle mych zkusenosti ostatni je ztrata casu. Kapu tez oregano na nehet... pilnik po pouziti vyhodit. Je to dost trapini... chce to vymenit ponozky, dezinfikovat, obuv sterilizovat... a vydrzet.

28. srpna 2018, 22:04:01

Jirka2 poděkování

Loceryl - léčivý lak na nehty

1. dubna 2017, 11:27:00

Ivo

Loceryl nezabírá je to sice léčivo ale klidně bych to dal do kategorie kosmetiky.

24. července 2018, 09:47:28

Marie Havlinová92 poděkování

Dobrý den, léčím to už delší dobu, to znamená dva roky.Pani doktorka mi napsala Batrafen roztok to mám vtírat pod nehet, potom mast Batrafen ten jsem mazala mezy prsty. Prášky jeden ráno Terfimed 250,užívám ty léky už druhý balení /druhý měsíc /. Nohy koupu v horké vodě s octem dvakrát denně. Bavlněné ponožky nosím. Předem děkují za odpověd Naschledanou Havlinová

23. dubna 2010, 13:20:58

Irena2 poděkování

Nějaký Batrafen je naprosto k ničemu, kožaři ho píšou hrozně rádi,nechápu proč. Už jsem toho vyzkoušela hodně,i chytrou houbu a nic.Pomohl mi Canespor,ale ne ten za stovku,ale za 400kč,jak v které lékarně.Obsahuje močovinu,která nehet rozpustí a mast se tak dostane na nehtové lůžko,které je potřeba vyléčit.Dělejte vše poctivě podle návodu,já jsem jen nedávala mastičku do strojku,který je přiložený,ale trochu jsem si vymačkla na prst.

13. května 2017, 17:28:48

Zdenka K.46 poděkování

také jsem vyzkoušela vše možné od lékaře, včetně laku. Plíseň mám pouze pod palci na nohou, asi do 1/3 nehtu. Nyní po dobu 2 měsíců, si pod nehet injekční stříkačkou natlačím konopnou tinkturu a po zaschnutí, namačkám mast Jenamazol ( vaginální ). Po každém koupání čistím nehty a ošetřuji výše zmíněnými přípravky...až se divím tomu, že růst houby se zastavil, nic pod nehtem nevyškrabu.Nehet stříhám co nejvíce to jde a domnívám se, že do léta budu zahojená.

22. ledna 2011, 23:56:54

AngelMia10 poděkování

2x denně potírat 100% tea tree olejem, proniká hluboko do tkání a nepoškozuje buňky. nehet se viditelně zlepší již během prvních týdnů, začne vysychat, lůžko není tak oteklé. podle pravidelnosti péče a šíře nákazy, ale do půl roku je většinou špatný nehet odrostlý. lékař vám bohužel tea tree nikdy nedoporučí, cenově je léčba nesrovnatelně výhodnější a především je na přírodní bázi. k dostání v lékárně, či na internetu.

7. června 2011, 23:44:52

Martin17 poděkování

Plíseň mám na všech prstech na nohou teď asi 5. rokem - ale vím, není to tak zlé, skutečnost, že to někteří mají i na rukou mě těší :) Vyzkoušel jsem všechno... různé masti, přípravky, chytré houby, všechny ty "fixy" na potírání nehtů, také zde v diskusi zmiňovaný tea tree olejíček, který v mém případě vůbec nezabral... kromě toho jsem zkusil změnu jídelníčku, každodenní cvičení jógy a láskyplné meditacemi :) ...přes všechnu snahu a víru nepřineslo nejmenší zlepšení. Jenom jednu věc jsem vynechal a na tu se teď chystám - léky na vnitřní užití, které prý oslabují játra, ale jestli mi to pomůže, tak je mi už všechno ostatní jedno.

8. června 2011, 23:38:13

maru. m. 7 poděkování

Bojuji s tím již čtvrtým rokem a bezúspěšně. Léky, které jsem brala čtvrt roku (driáky) a mastičky ani lak nezabraly. V době nemoci se to zhoršuje, pak zase zlepšuje - jako na houpačce. Dnes, pokud bych si mohla vybrat, žádné léky bych proti tomu nebrala. Člověk se akorát zjuntuje a výsledek není zaručen Přecházím ze všech mastiček, laku a léků na metodu přírodní - propolisové kapky ve kterých je lih, který plíseň nemá ráda. Něco jak píše v nižším příspěvku - i konpnou tinkturu. držme si palce

7. července 2011, 20:36:29

Karel1 poděkování

Já myslím, že by Vám pomohla mastička Canespor. Při vytrvalém užívání po 3 týdny Vám plíseň mezi prsty zmizí.

28. února 2015, 12:59:13

Karel4 poděkování

Canespor na nehty funguje. Jen se musí nehty pravidelně odbrušovat a když to začne krvácet tak vysadit Canespor a začít používat Batrafen roztok a obden případně odbrušovat dál.

28. února 2015, 13:05:41

Franta

Boj s onychromykózou je běh na dlouhou trať. Přes nehty projde jen malé množství účinné látky, proto je potřeba Nehty ztenčit a maximálně ostříhat. Pokud už jsou ve stavu tlustých drápů, tak odstranit u lékaře. Antimykotické prostředky je potřeba volit podle druhu plísně. Byla by vhodná i kultivace a testy citlivosti na antimykotika. Když už přikročíte k léčbě nějakým prostředkem, je potřeba vytrvat. Něco zastaví růst hub, něco jim nedovolí se množit, něco poškodí vlákna a houba uhyne. Každopádně jsou to dlouhodobé procesy a je potřeba důsledně doléčit. Když jen pár dní mažete tu tím, tu oním, tak to houba přežije a vytvoří si rezistenci. Celkem spolehlivě si tak vychováte plíseň, na kterou nezabere nic.

14. února 2018, 00:01:17

miki5 poděkování

Já tedy naštěstí nemám zkušenosti s plísní na nehtech, ale o plísni na nohou bych mohl povídat :-) Zkoušel jsem Lamysyl, nefungoval - měsíc jsem se tím natíral a nic. Teď jsem ale vyzkoušel vlastní nápad - potíral jsem si nohy Jodisolem a světe div se, za 4 dny jsem měl po starostech. Ale nevím, jestli to bylo tím Jodisolem, nebo moji imunitou.

2. srpna 2011, 12:37:41

Stanislav7 poděkování

Již dva roky bojuji s plísní,ale marně.Vyzkoušel jsem mnoho preparátů od pánů dr.a pořád žádné zlepšení a tak mě napadlo vyhnat houbu houbou.Vyzkouším mochomůrku červenou a když to přežiju dám Vám zprávu a recept.

10. dubna 2014, 09:33:49

tralalak1 poděkování

ještě žiješ?....tvá rada by se mohla jmenovat jak nežít s plísní :)

25. října 2015, 18:09:11

Franta

není to principiálně špatná myšlenka- v konkurenčním prostředí některé houby vyrábí látky, zabraňující růstu jiných hub. Známá je slizečka porcelánová Oudemansiela mucida, která produkuje opravdu účinný metabolit (mucidin). V Galeně se vyráběl na bázi slizečky lék Mucidermin který výborně na mykózy zabíral, bohužel se ukázalo, že je pro tělo toxický.

14. února 2018, 00:24:19

Franta2 poděkování

Imunita na houby moc nefunguje. Pokud vám zabral Jodisol tak rychle , tak jste měl možná problém bakteriální.

14. února 2018, 00:12:14

Jitka8 poděkování

Plíseň 2 nehtů na noze (1 z poloviny skoro zmizel) mám od roku 2002 a intenzivně je léčím na kožním od 2004. Vyzkoušela jsem na lékařský předpis: mast Myfungar, prášky Lamisil, kapky Exoderil, kapky Batrafen, sadu na nehty Canespor, prášky Lamisil, ale i např. česnek :-). Od července 2010 jsem léčena prášky Prokanazol, které v současnosti užívám s lakem na nehty Loceryl 5%. Konečně to od podzimu 2010 přináší ovoce. Nehty se spravují a pomalu rostou. Prokanazol může zatěžovat játra, ale od toho jsou pravidelné krevní testy. Celkem mám za sebou 6 impulsů (krabiček) Prokanazolu a čekají mě ještě 3 (vše na předpis). Je toho hodně, ale nikdy jsem to nevzdala a těším se na nový nehet, kterého zbývá dorůst jen kousek. Nevzdávejte to také. Přeji Vám krásné nehty!

4. srpna 2011, 17:59:47

Martin2 poděkování

Prokanazol bral i můj známý, který se díky tomu vyléčil ale z těch vnitřních léků mám strach. Bral jsem půl roku nějaký jiný bordel co mi předepsala lékařka a pak jsem měl křeče v břiše a jiné problémy, a na nehty to nemělo vliv. Škoda, že jsem tehdy netrval na Prokanazolu :(

5. května 2016, 00:40:44

Mikuláška7 poděkování

Dobrý den, já jsem plísní nehtů trpěla pár měsíců a za své ruce jsem se dost styděla. Potom mi známá doporučila koupit si antibakteriální skleněný pilník. Našla jsem přes internet Antibactif, jeden jsem si objednala a je to učiněnný zázrak! Plíseň mi úplně zmizela... Vřele doporučuji :)

25. října 2011, 12:56:17

Klára5 poděkování

Mně jako prevence hrozně pomohla donna nails na nehty. Pořád se mi ty plísně vracely a ona mi je vyživila tak, že začaly být odolné a jsem půl roku bez :-)

20. prosince 2012, 15:45:10

Jura1 poděkování

skuste mast Mykoseptin

28. března 2013, 21:50:40

Lenka6 poděkování

I já mám zkušenost s nehtovou mikozou. Mám ji na nohách na palcích. Ve čtvrtek jsem byla na chirurgii aby mi nehet na právém palci u nohy strhli. Strašně mě ten nehet bolel a tak musel pryč. 15.7 jdu i s nehtem na levém palci na strhávání. :-(

29. června 2013, 15:31:59

tralalak3 poděkování

tak to je teda dost zbytečný, protože houby jsou i v nehtovém lůžku, ne?...takže ti naroste novej plísňák a pak zas novej...ty hele, nechceš si rovnou nechat amputovat nohu v kotníku? :D

25. října 2015, 18:11:46

Jirka1 poděkování

Doporučuji urychleně změnit doktora. Strhávání nehtů je středověká metoda.

12. dubna 2016, 12:53:34

Mirek1 poděkování

Přesně, strhávání je blbost. Každému zabere něco jiného. Mě se osvědčil lamisil 1x. A na nehty zatím nic. Ale začal jsem exoderilem. Ta meziprstova plíseň ta mne trápila od puberty do pětatřiceti. Zkusil jsem kde co.

7. listopadu 2017, 07:20:57

Bibi4 poděkování

Pomohl mi až Demycan Forte (v lékárně je k dostání jako desinfekce do bot). Nasát do injekční stříkačky s do roviny obroušenou jehlou a po každím mytí ráno i večer stříknout pod nehty, nehty stříhat co nejkratší. Vysprejovat boty, ponožky před praním na půl hodiny namočit do vody s octem (10 dílů vody, 1 díl octa).

1. března 2014, 20:06:37

bubu2 poděkování

Před lety jsem měl plíseň nehtů na 3 prstech L nohy. Na kožním vzali vzorek a pak předepsali tablety (už nevím jak se jmenovaly ale braly se v intervalech) Nehty mi během pár měsíců odrostly a byly zdravé. Vydrželo to tak rok a půl a pak se plíseň objevila znovu jen na palci. Léky už jsem nechtěl (jsou to kortikoidy),tak přišla na řadu chytrá houba - bez účinku, pak Canespor na nehty a ten zabral skvěle. Po vyléčení nenechávám nic náhodě a mažu pravidelně 1x týdně mastí Exoderil a zatím je klid.

26. května 2014, 22:52:50

Daniel 5 poděkování

Terfimed je naprosto dokonalý zkusil jsem všechno a všech 7nehtu na nohou mám zase svých během dvou let co jsem bral ty prášky Terfimed. A to jsem je měl v hroznem stádiu, rostly mi do výšky, hrát fotbal jsem nemohl a teď je zase vše v normálu jsem z liberce. Daniel

12. srpna 2014, 09:43:30

Radka3 poděkování

na plíseň nehtu bych poradila donnu nails, pokud je v zacínající fazi jak u me,tak pomuze. Me vyléčila a ještě nehty pomohla zpevnit.

13. srpna 2014, 14:06:03

Ivana1 poděkování

Já na nehty uzivam donnu nails.

3. září 2014, 07:59:35

Lucie1 poděkování

jo, tu taky beru, uz se mi díky ní netrepí

11. září 2014, 13:10:34

martina1 poděkování

Ja si jí taky teda koupila a jsem nadsena i z toho pilníku uvnitř co byl

19. září 2014, 10:11:49

miras32 poděkování

Plíseň nehtů na nohou spolehlivě zlikviduje obyčejné savo, jednou za den potřít nechat zaschnout a poroste už jen zdravý nehet, osobně vyzkoušeno a mám svatý pokoj od toho šmejdu, všechny ostatní drahé přípravky jsou k ničemu, jenom na tahání peněz z kapes.

26. září 2014, 21:22:58

Čtenářka5 poděkování

Díky miras za tip. Pročítám diskuze na toto téma a většina mi připadá, že jde o reklamu na některý z přípravků. To víš, dnes jde každému spíš o prachy, než o pomoc a tak se předhání, reagují sami na sebe s chválou viz pilníček :D

23. října 2014, 11:42:41

Sabina5 poděkování

Dobrý den, mohu se zeptat, jaký typ Sava jste používal? Je jich velké množství.. na praní, na podlahu, atd. Děkuji moc za odpověď!

10. července 2016, 14:41:14

David2 poděkování

Zkusil jsem vylouhovat usušené květy měsíčku lékařského v olivovém oleji a před spaním namazat / kápnout na nehty. Zdá se, že z lůžka vyrůstá zdravý rovný nehet, neporušený plísní. Stará silná část nehtu pomalu odrůstá. --- Na netu se dají najít návody, jak mít zdravější rychleji rostoucí nehty. 1) Namočte nehty do misky s pomerančovou šťávou s vylisovaným česnekem na 10 minut. Omyjte vodou. Pak namočte nehty do olivového oleje na 5 minut. Omyjte vodou. Opakujte asi 2x týdně. --- Máte někdo s olivovým olejem na nehtech taky pozitivní zkušenosti?

25. července 2016, 10:11:03

Iva

Moje sestra měla slabé (papírkové) lámavé nehty. Nořila konečky prstů do misky s vlažným olejem a měla nehty zdravé a silné. Je to známý způsob posilování nehtů, který funguje.

22. března 2017, 08:53:51

kolbasa

Ja som dostal plieseň počas ZVS, vyfasoval som obnosené kanady a dostal som ju aj ja . Od tej doby sa to stupňovalo. Teraz tú plieseň mám na nohách, pod nechtami. A mám ju aj na ruke a pod tromi nechtami na tej ruke. Je to nepríjemné po všetkých stránkach , či už pociť, že môžem nakaziť a rozniesť tú plieseň ale aj po estetickej , čo ma obmedzuje. Počul som, že ocot , soda bikarbona pomáha. Močiť v roztoku ocot s vodou 10-15 min. a potom po usušení v sode s vodou. Plieseň nevydrží tie veľké zmeny z kyslého do zásaditého . Ale teraz idem najprv vyskúšať to savo , klasické ktoré sa môže dať aj do studne alebo na úpravu nejakej vody.

15. června 2018, 12:03:28

kolbasa

Spravím tak, že na nechty dám po kvapkách a trochu to roztriem a nechám 1-1,5 min. potom to opláchnem. Dám pozor aby sa pôsobením sava nepodráždila pokožka . Ohľadne pokožky na nohách a ruke... voda + trochu sava ( ako keď sa ide zmyť podlaha) budem pár min. močiť akoby som zmyl miestnosť 2x3m. Na druhý deň kúpeľ v octe a potom vode s tou sodou bikarbonou. Som veľmi zvedavý na výsledok. Keď nič , tak vyskúšam peroxid vodíka z lekárne a ktorý ešte rozriedim s vodou aby som si spravil kúpel ruky ( ten naruší plieseň) a potom použijem striebro, presne tak ako sa to používa v niektorých farbách proti pliesni :)

15. června 2018, 12:16:54

Berta

Nemá prosím někdo zkušenost s lékem Terfimed 250 a požíváním alkoholu? V příbalovém letáku jsem nic o tom nenašla, nejsem alkoholička, ale během dvouměsíčního užívání tohoto léku proběhlo několik rodinných oslav a mám trošku obavy o svá játra.... Díky

17. listopadu 2014, 15:57:18

Bretislav4 poděkování

Dobry den, ja tento lek pouzivam a musel jsem kvuli tomu uplne vysadit alkohol. Doktor mi vylozene zakazal uzivat alkohol, protoze terfimed 250 dost zatezuje jatra. To stejne mi rekli i v lekarne. Takze asi tak. Ale myslim si, ze jednou za cas to tak moc neublizi, jatra se umi regenerovat...to by na to clovek musel pit kazdy den, aby to jatrum nejak moc ublizilo. Zkuste se dokrota, nebo v lekarne zeptat na Ostropestrec, ten je na regeneraci jater dobry.

6. ledna 2015, 12:57:52

Hana16 poděkování

Trpěla jsem plísní na palcích u nohou 12 let, léčba na kožním nezabírala, brala jsem nějaké silné léky, mazala masti a natírala tinktury,co mi předepsala kožařka a nic. Zkoušela jsem chytrou houbu a vůbec nezabrala akorát to stálo vše spoustu peněz. Až jsem se v nějaké diskuzi dočetla od jedné paní, co vyzkoušela taky vše možné,že jí zabral až Clotrimazol Al sprej 1%. Koupila jsem si k tomu i stejný krém a opravdu pravidelně stříkala nebo potírala a výsledek se dostavil asi po půl roce. Nehty se uzdravily. Přitom přípravky jsou daleko levnější, do 100 Kč. Vděčím za to té paní, myslela jsem, že už to budu mít do konce života a v létě se za ně styděla. Snad pomohu zas někomu dalšímu.

27. ledna 2015, 12:24:19

Jitka2 poděkování

Mam plisen jen na jednom nehtu uz nekolik let.Vyzkousela jsem kde co a nic mi nezabralo.Ted mi postizena cast nehtu odumrela.Kolegyne v praci mi doporucila Batrafen roztok.Neverila jsem tomu ani za mak. Ale presto jsem to zkusila.Pouzivam ho tyden a konecne vidim vysledky.Musim rict,ze zlepseni za tech par dni je tak 40% a to je co rict.Navic je už na nehtu patrne zdrave luzko.V lecbe budu pokracovat a pak ji hned vyzkousim na dalsich clenech rodiny :-).

14. srpna 2015, 10:34:42

Majka3 poděkování

Mě pomohla chytrá houba. Koupila jsem v lékárně a stačily dva zábaly. Špatný nehet začal krásně odrůstat.

27. září 2015, 23:40:58

12
Přidat nový komentář
 [ pravidla diskuse ]
Nové články emailem
Anketa
Má časté používání počítače vliv na váš zrak?
Zatím hlasovalo 122 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Boženka (Zmenšení) 14. září 2018, 10:13:53

Velmi pěkně vás zdravím, já na faceliftu byla jednou, a za sebe jsem spokojená. Šla jsem až… Diskutovat

• Miriam (Leidenská mutace) 16. září 2018, 23:39:57

Mám LM, jedna sestra jí má taky a druhá ne (rodiče máme stejné)  Diskutovat

• Dara (Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním) 18. září 2018, 12:33:21

Nevím moone, ale když už tolik let potřebuješ AD i neurol, bylo dobré mít 4 dítě? Já… Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.