Inzerce

10 000 kroků pro vaše zdraví - každý krok se počítá!

( Redakce | přečteno: 26432x )

Každý přeci chodí. Víte ale, jak může být chůze prospěšná? Správná chůze v rychlejším tempu má pozitivní vliv na lidský organismus a může tak směle soupeřit s ostatními sporty.

shutterstock.com

Proč chodit? Nesporné výhody chůze:

 • chůze je dostupná široké veřejnosti - chodit může každý, kdo se udrží na nohou včetně malých děti a seniorů
 • vyrazit na procházku můžete kdykoli - ranní procházka při východu slunce vám dodá energii, večerní vás zase příjemně unaví, takže budete mít kvalitnější spánek
 • chodit můžete kdekoliv - chůze po lesních nebo polních cestách je zdravější a šetrnější ke kloubům
 • nemusíte platit vstupy do tělocvičen a sportovních center
 • nepotřebujete žádné drahé vybavení - časem však třeba oceníte kvalitnější obuv

Chůze je stará jako lidstvo

V dřívejších dobách se člověk zvedl a šel, pokud potřeboval zajistit sobě a rodině potravu. Dnes mají lidé jiné a rychlejší způsoby dopravy a nepotřebují chodit daleko, protože supermarket je na každém rohu. Když se zamyslíme, zjistíme, že vlastně chodíme málo. Nemáme na to čas. Zde je několik důvodů, proč si na chůzi čas udělat.

Čím nám může chůze prospět?

 • zlepšení celkové tělesné kondice
 • podpora a posílení kardiovaskulárního systému
 • posílení svalového aparátu
 • prevence obezity
 • zvýšení odolnosti proti stresu
 • zlepšení psychické kondice

7 km denně zlepší naši kondici

Z výzkumů vyplývá, že v ideálním případě je dobré ujít 10 - 12 tisíc kroků denně. Pokud půjdete rychlost cca 4 km/hod, ujdete přibližně 7 km. 7 km je vzdálenost, která je ideální pro zlepšení tělesné kondice a optimalizaci váhy.

Studie dále ukazují, že dospělý Čech ujde průměrně pouze 1500 kroků denně. Sedavý způsob života je definován do 5000 kroků za den. 5000 - 7500 kroků denně je označováno za malou aktivitu, která se rovná běžné denní činnosti bez dalšího cvičení nebo sportu. 7500 - 10000 kroků můžeme přirovnat ke střední aktivitě zahrnující ještě další pohyb nebo sport. Lidé, kteří ujdou 10 000 nebo 12 500 kroků a více, jsou na stejné úrovni jako aktivní a vysoce aktivní lidé. A to už je znát!

Pomůže vám krokoměr

Díky krokoměru budete mít přehled o tom, kolik jste toho ušli a jaký to mělo vliv na vaše tělo. Na trhu je celá řada krokoměrů.

Mnohé z nich naleznete zde: Krokoměry. Pro začátek doporučujeme jednodušší krokoměry, které počítají nejen kroky, ale také ušlou vzdálenost a spálené kilojouly. Například Krokoměr OMRON HJ-152 Waking Style One je jednoduchý, elegantní a cenově dostupný. Více informací o tomto užitečném krokoměru naleznete zde: OMRON HJ-152 Waking Style One.

Pro fanoušky nejnovějších technologií je na trhu dostupný jeden z nejmodernějších přístrojů OMRON HJ-720IT. Informace o tomto krokoměru 21. století naleznete zde:OMRON HJ-720IT. Tento krokoměr umí přenášet informace do vašeho počítače a umožňuje vám dlouhodobě zaznamenávat údaje o počtu kroků.

Nakonec ještě několik doporučení:

 • choďte se psem - pravidelné venčení čtyřnohého společníka vás donutí jít ven každý den
 • máte-li rádi společnost, přesvědčte kamaráda nebo kamarádku - na společné procházce stihnete probrat všechny novinky, uděláte něco pro sebe a ušetříte
 • poslouchejte při chůzi hudbu - povzbudí vás a bude mít dobrý vliv na vaše tempo
 • jděte do lesa - v přírodě si vyčistíte hlavu, chůzí po lesních cestá a nerovném terénu posilujete zanedbávané svaly podél páteře
 • při výběru správného krokoměru se poraďte s profesionály

Více o krokoměrech najdete na Informace o krokoměrech

Inzerce
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Diskuse k článku
Pavlína Jonášová

Chcete zhubnout?? Chcete hubnout ZDRAVĚ? Nechcete se vzdát oblíbených jídel? Máme pro vás řešení: „Klíčové je jíst v rozumném množství. V našem programu můžete stále jíst oblíbená jídla a přitom hubnout.“ Nechcete cvičit, nemáte na to čas? Cvičení je samozřejmě vždycky dobré pro Vaše tělo, ale není nutné pro hubnutí s naším programem. Pokud zhubnete vždy zase naberete? Pokud nezměníte stravovací návyky pochopitelně znovu naberete. Ale s naším programem správné výživy je jednoduché udržet si váhu navždy a přitom si zlepšit zdraví. Doporučení: Přestaňte myslet na výmluvy a začněte pracovat na svém cíli tak, abyste už příští týden zhubli první kilogram, nebo první centimetry. Vaše postava snů je na dosah. Zaregistrujte se na: http:// www.hubnete.cz/uz/ Poku d máte nějaký dotaz, zavolejte na číslo: 739409439 Pracujeme s analýzou stavby těla.

Pavlína Jonášová

Chcete zhubnout?? Chcete hubnout ZDRAVĚ? Nechcete se vzdát oblíbených jídel? Máme pro vás řešení: „Klíčové je jíst v rozumném množství. V našem programu můžete stále jíst oblíbená jídla a přitom hubnout.“ Nechcete cvičit, nemáte na to čas? Cvičení je samozřejmě vždycky dobré pro Vaše tělo, ale není nutné pro hubnutí s naším programem. Pokud zhubnete vždy zase naberete? Pokud nezměníte stravovací návyky pochopitelně znovu naberete. Ale s naším programem správné výživy je jednoduché udržet si váhu navždy a přitom si zlepšit zdraví. Doporučení: Přestaňte myslet na výmluvy a začněte pracovat na svém cíli tak, abyste už příští týden zhubli první kilogram, nebo první centimetry. Vaše postava snů je na dosah. Zaregistrujte se na: http:// www.hubnete.cz/uz/ Pokud máte nějaký dotaz, zavolejte na číslo: 739409439 Pracujeme s analýzou stavby těla.

zfsdgl

5XHL6q skamqgjzbkli, [url=http://plujdcvyrvrk.com/]plujdcvyrvrk[/url], [link=http://yzetphrykatd.com/]yzetphrykatd[/link], http://sgrdwdvpkcgl.com/


Celkový počet příspěvků v diskusi: 3. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce
Inzerce

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.oscillococcinum.cz?utm_source=ordinace.cz&utm_medium=pr_clanek_10_2020&utm_campaign=oscillo_2020_rspoluprace

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 399 lidí

Mohlo by vás zajímat

10 000 kroků pro vaše zdraví - každý krok se počítá!

Každý přeci chodí. Víte ale, jak může být chůze prospěšná? Správná chůze v rychlejším tempu má pozitivní vliv na lidský organismus a může tak směle soupeřit s ostatními sporty.

Video: Čokoládové masáže, blaho bez strachu z tloustnutí

Nenechte se zaskočit špatnou náladou, stresem a únavou. Použijte proti nim účinnou zbraň – čokoládu. Dopřejte si blahodárné účinky čokolády na fyzické i duševní zdraví bez strachu z nadbytečných kil. Čokoládu totiž nemusíte jen jíst, ale můžete se s ní nechat i namasírovat – je to dobré pro tělo i náladu.

Chladné ruce aneb Raynaudův syndrom

Raynaudův fenomén (také syndrom, nemoc) je charakteristický výrazným zbělením prstů rukou v chladu, které následně zmodrají a poté zčervenají. Během celého procesu jsou prsty méně citlivé, bolí, studí a brní.

14 příznaků syndromu vyhoření

Syndrom vyhoření provází celá řada příznaků, které jsou však velmi obecné. Proto ho lze z počátku jen těžko rozpoznat. Pokud se však syndrom vyhoření neléčí, může mít katastrofální dopad na zdraví lidí, jejich štěstí, vztahy a také pracovní výkon. Proto si dávejte pozor, když zaznamenáte jeden ze symptomů vyhoření.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.