Inzerce https://www.lekarna.cz/vse-za-99/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=vse-za-99

Cítíte se vyčerpaní a bez energie? Zkuste ztracenou sílu nabrat pomocí homeopatik

( Redakce Ordinace.cz | přečteno: 1470x )

Neustále narůstá počet lidí, které postihuje únava, nevýkonnost a nespecifické bolesti pohybového aparátu. Jak si s těmito potížemi poradit s pomocí homeopatik?

shutterstock.com

Jak při dlouhodobé, tak i při krátké, ale velmi intenzivní nemoci se vyčerpají obnovující a regenerační účinky spánku, odpočinku, dobré stravy i radosti ze života.

Čtěte také: Jak podpořit imunitu? Správná strava, klid, ale i homeopatika

Únavu a vyčerpání můžeme rozdělit na dvě velké skupiny

1. Akutní stavy únavy a vyčerpání.

Poměrně snadno lze najít vyvolávající příčinu těchto stavů, a proto se dají i dobře léčit. Nejčastěji bývají důsledkem:

 • závažných infekčních onemocnění – většinou těch, které byly spojeny s vysokými teplotami a došlo při nich ke ztrátě tělesných tekutin pocením, déletrvajícím zvracením či průjmy,
 • náročných operací,
 • náhlých psychických prožitků (rozchod, úmrtí blízké osoby či jiné psychické šoky),
 • životního stylu – dlouhodobá velká fyzická zátěž, konzumace alkoholu, kouření nebo užívání jiných drog.

2. Chronická únava, tzv. chronický únavový syndrom.

Začátek onemocnění se dá již hůř rozpoznat a i příčin tohoto stavu bývá víc. Chronický únavový syndrom představuje náročný diagnostický i léčebný problém a rozhodně patří do rukou lékaře.

Čtěte také: Afty a opary? Zkuste na ně homeopatii!

Hlavní homeopatické léky na únavu a pocity vyčerpání

 • China rubra 5C. Je na místě u pacientů, kteří prodělali nemoc s intenzivním pocením při horečkách, případně s objemným či častým zvracením či průjmy. Pacient si bude stěžovat především na velkou slabost fyzickou i nemožnost duševní práce. Únavu doprovází hučení v uších, bušení srdce a nízký tlak. V laboratoři může být patrná i anémie čili nízký počet červených krvinek.
 • Gelsemium sempervirens 15C – lék na slabost po chřipce či podobných infekcích, kdy si pacient bude stěžovat na celkovou slabost. Pacient má pocit, že ho neposlouchají svaly, točí se mu hlava a není schopen udržet rovnováhu. Celkově může být otupělý a bude mít i velké problémy se soustředěním.
 • Kalium phosphoricum 9C. Kromě pacientů po vážnějších infekcích ho mohou potřebovat i pacienti po velkém duševním vypětí (typicky jsou to studenti ve zkouškovém období či lidé, kteří pracují na náročných projektech). Celkově se budou cítit slabí, unavení, pokus i jen o čtení u nich vyvolá silnou bolest hlavy, ale navíc s podrážděností a vztekem. Stav zlepší procházka na čerstvém vzduchu.
 • Phosphoricum acidum 15C, které je charakteristické především naprostým duševním vyčerpáním, kdy pacient není schopen ani přemýšlet a mluvit. Ve dne je ospalý a v noci naopak nemůže spát pro tlakové bolesti hlavy.
 • Arsenicum album 15C. Bude vhodné pro pacienty velmi zimomřivé a zesláblé, kteří jsou sotva schopni vstát z postele. Mají velkou žízeň, ale napít se dokážou jen po malých doušcích. Ze svého stavu jsou velice neklidní a úzkostní. 
 • Ignatia amara 15C – je to lék na vyčerpání spíše psychické, které bývá spojené s rozchody, úmrtími blízkých osob, špatnými zprávami, neshodami atp. Pacient propadá depresi s tichým smutkem a uzavřeností, odmítá společnost jiných osob a pokusy o utěšování.
 • Cocculus indicus 9C. Je to lék lidí, kteří chodí na noční směny, pečovatelů anebo matek, které celé noci probdí s dětmi. Kvůli nevyspání a starostem o dobro někoho jiného jsou ve stavu, který charakterizuje otupělost, kdy jen obtížně loví správné myšlenky. Vypadají, jako by měli každou chvíli usnout, a přepadá je neodolatelná potřeba zívat. K obrazu léku patří dále závratě a točení hlavy. Někdy jde stav až tak daleko, že i když tito lidé dostanou šanci se vyspat, i přes velkou únavu se jim už nepodaří usnout.
 • Arnica montana 15C – pro lidi s dlouhodobou velkou fyzickou zátěží, kteří se například intenzivně věnují nějakému sportu (chodí denně do posilovny) anebo mají fyzicky vyčerpávající zaměstnání. Hlavním problémem kromě únavy je to, že je bolí svaly.
 • Nux vomica 9C – vhodný pro lidi, kteří si budou stěžovat na únavu a budou se ji snažit přemoci například kávou. Velmi prospěšný je i z dlouhodobého hlediska.

Optimální podávání výše uvedených léků je 3× denně 5 granulí až do zlepšení stavu.

MUDr.CuperaMUDr. Jaroslav Čupera

Lékař, homeopat
odborný garant www.svethomeopatie.cz

komerční sdělení500x150_sedatif_2020_12_ordinace.cz.jpg

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Partner rubriky Homeopatie
Partner rubriky Homeopatie

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/vzdalena-odborna-pece/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=vzdalena-odborna-pece

Mohlo by vás zajímat

Zmůže homeopatie paradentózu?

Fungují homeopatika i na léčbu a prevenci paradentózy? To vám zodpoví odborník?

Nejčastější mýty o homeopatii

Homeopatií se dá léčit rakovina, při užívání homeopatik musíte zapomenout za žvýkačky a čištění zubů. To jsou některé z mýtů o homeopatii, které bychom rádi probrali.

Homeopatie: šetrná a účinná léčba bez vedlejších účinků

„Není to zázrak s okamžitým efektem, ale je bezpečná, bez vedlejších účinků a na některé nemoci zabírá zaručeně a velmi rychle,“ říká o homeopatii MUDr. Renáta Sikytová z Homeopatické ordinace v Dobřichovicích.

Homeopatie

Homeopatie je lékařská léčebná metoda založená na principu, že podobné se léčí podobným. Pacientovi je tedy podávána látka, zpracovaná speciálními homeopatickými postupy do homeopatického léku, která je-li podána zdravému jedinci, vyvolá u něj krátkodobě tytéž příznaky a potíže, jakými se projevuje pacientova choroba.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce