Diabetu a všemu s ním spojenému se věnuje náš speciál cukrovka.lekarna.cz, kde se dozvíte další zajímavé a lékaři ověřené informace, novinky a tipy z oboru diabetologie
.
Diabetes v 78 letech
(prof. MUDr. Vladimír Bartoš DrSc. | přečteno: 5895x )
Diabetes zjištěn v 78 letech.Mám kardiostimulátor již 18 let.Pravidelně se stravuji,omezil jsem množství,vyloučil cukr.Co mohu ještě udělat? Léky na diabetes neberu.
Při režimu, který popisujete, nebudete pravděpodobně léky potřebovat, pokud vám to dovolí stav srdce, bude dobrý pohyb ve formě procházek. Důležité je, abyste si zachoval přiměřenou tělesnou hmotnost, nadváha zhoršuje cukrovku. Jinak k režimu patří pravidelné kontroly glykémie a glykovaného hemoglobinu, ve vašem případě bude stačit 2x do roka. Hodně zdaru k vašemu přístupu k nemoci.