Inzerce https://www.lekarna.cz/chovatelske-potreby/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=chovatelske-potreby

Důležitost prevence s věkem stoupá

( Komerční prezentace | přečteno: 1363x )

„Koho po čtyřicítce nic nebolí, není již mezi živými.“ S trochou nadsázky nelze než s tímto rčením souhlasit. Již v tomto věku důležitost prevence významně stoupá, protože i při zdravém životním stylu se mohou objevit zdravotní potíže. Naštěstí máme už v dnešní době k dispozici širokou paletu možností léčby, terapeutických postupů a léčivých přípravků, které nám mohou efektivně pomoci.

shutterstock.com
Z NABÍDKY LÉKÁRNA.CZ

Léčivé přípravky a senioři

Dnešní generace seniorů dříve bohužel neměla možnost vybírat si z terapeutických postupů a neměla ani dnešní přístup k informacím. Řada z nich užívá velké množství léků a rizika s tím spojená mohou mnohdy převyšovat benefity. Jde především o nežádoucí účinky léků, jejich interakce s jinými léky nebo potravinami (dochází ke vzájemnému ovlivňování účinků) a nadužívání léků, ať už předepisovaných lékařem nebo volně prodejných v lékárně. Senioři v ČR zkonzumují asi 35 % celkově předepsaných léků a 30 % léků volně prodejných. Bez určitého množství léků se neobejde 90 % lidí ve věku 65-74 let*.

Základní doporučení v rámci prevence

Nejen u seniorů je v boji proti nemocem velmi důležité zapojit péči nejen o tělo, ale také o psychiku, a dodržovat základní preventivní návyky, jako:

  • Pravidelně pobývat na čerstvém vzduchu – ideální je chůze, alespoň 20 minut.
  • Pravidelně větrat – pobyt v přetopené místnosti s příliš suchým vzduchem zdraví neprospívá.
  • Pravidelně cvičit – existují zařízení, kde myslí i na seniory, od posiloven po taneční sály a plavecké bazény.
  • Pravidelně jíst ovoce a zeleninu – nejlépe v syrovém stavu.

Oscillococcinum® – důležitý pomocník i pro seniory

Přibližně od října do března trvá období, kdy se celá populace musí bránit chřipkovým onemocněním a senioři patří k rizikovým skupinám, u kterých mohou nastat četné komplikace. Pomoci může Oscillococcinum®, homeopatický léčivý přípravek, který se v homeopatii tradičně užívá k prevenci a léčbě chřipkových stavů, jako jsou např. horečka, zimnice, bolest hlavy, únava a bolesti svalů. Jde o šetrnou léčbu, přípravek se může užívat i s jinými léky, nemá lékové interakce ani známé nežádoucí účinky. To ocení především lidé užívající více léků. Preventivně se užívá jednou týdně, je proto dobré stanovit si konkrétní den, například neděli. Užívat ho je možné ale i léčebně, když už se příznaky chřipkového onemocnění dostavily. Oscillococcinum® je k dostání v lékárnách. 

www.aifp.cz, www.sukl.cz

oscillococcinum

Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Oscillococcinum® je homeopatický léčivý přípravek k vnitřnímu užití, užívaný tradičně v homeopatii k prevenci a léčbě chřipkových stavů (jako jsou např. horečka, zimnice, bolest hlavy, únava a bolesti svalů). Obsahuje Anas barbariae, hepatis et cordis extractum 200 K.

komerční sdělení500x150_sedatif_2020_12_ordinace.cz.jpg

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Partner rubriky Homeopatie
Partner rubriky Homeopatie

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/chovatelske-potreby/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=chovatelske-potreby

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 540 lidí

Mohlo by vás zajímat

Zmůže homeopatie paradentózu?

Fungují homeopatika i na léčbu a prevenci paradentózy? To vám zodpoví odborník?

Nejčastější mýty o homeopatii

Homeopatií se dá léčit rakovina, při užívání homeopatik musíte zapomenout za žvýkačky a čištění zubů. To jsou některé z mýtů o homeopatii, které bychom rádi probrali.

Najděte si svého homeopata

Pokud potřebujete najít ve svém okolí cetrifikovaného homeopata, bude se vám hodit přehled těch, které garantuje Homeopatická lékařská asociace, čili Sdružení lékařů, praktikujících homeopatii.

Homeopatie

Homeopatie je lékařská léčebná metoda založená na principu, že podobné se léčí podobným. Pacientovi je tedy podávána látka, zpracovaná speciálními homeopatickými postupy do homeopatického léku, která je-li podána zdravému jedinci, vyvolá u něj krátkodobě tytéž příznaky a potíže, jakými se projevuje pacientova choroba.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce