Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Homeopat radí

( Redakce Ordinace.cz | přečteno: 9039x )

Jak si poradit s rýmou, ulevit od bolestí při prořezávání zoubků, zmírnit kojeneckou koliku nebo vyřešit potíže se spánkem? Na tyto otázky a mnoho dalších odpovídal jeden z předních homeopatů v ČR MUDr. Tomáš Karhan.

Ordinace.cz
Z NABÍDKY LÉKÁRNA.CZ

Pokud i vy potřebujete poradit, pak stačí jednoduše vložit svůj dotaz do poradny Homeopatie na Ordinace.cz. 

Jak si poradit s rýmou

Otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké homeopatikum je nejlépe použít na rýmu pro mého pěti měsíčního syna. V noci je slyšet, že má zacpaný nosík, ráno průhledný sekret z nosu a lehce zvýšená teplota (37,4). Je neklidný, ukňouraný a v noci se hodně budil. Budí se hodně normálně, ale toto bylo i častěji (co hodina a půl). Děkuji za radu.

Odpověď MUDr. Tomáš Karhan: Pomoci by mohlo arsenicum album 9 CH, rozpustit 5 granulí do 1 dcl vody a podávat dvakrát denně na lžičku do pusinky tak, aby tekutina přišla do styku se sliznicí dutiny ústní. Každý den čerstvou dávku. K tomu podávat Sambucus nigra 9 CH, rozpouštět dohromady ve stejné dávce.

Kašel bez kašle

Otázka: Dobrý den. Má 3letá dcera začala mít kašel bez kašle. Úplně se vztekne, protože prý chce kašlat a nejde to. Někdy to odstartuje suchý štěkavý kašel. Někdy ne. Je to už cca 3 neděle. Časté to není. Tak jednou za dva dny. Někdy 3 dny bez obtíží. Vyvzteká ji to, mrská sebou a kroutí se, křičí. Jak se snaží, tak až si nuceně krkne. Ale neuleví. Je podrážděná, až agresivně reaguje na nabídky studeného pití, teplého pití. Žádné šimrání v krku. Nebo alespoň to tak nepopíše. Nepozoruji ani spojitost s přechodem do chladu či tepla. Někdy to chytne doma někdy venku. Nesetkal jste se s něčím takovým?

Odpověď MUDr. Tomáš Karhan: Vypadá to spíše na silnou emoční reakci, neverbální nesouhlas čímsi. Můžete zkusit lék Ignatia 15 CH, 1x denně cucat nebo podat rozpuštěné v 1 dcl vody, více dnů (nemusí požít vše, ale je důležité, aby lék svlažil sliznici dutiny ústní). Nebude -li efekt, je to na homeopatickou, případně psychologickou odbornou konzultaci.

Molusky na nožičkách

Otázka: Dobrý den, mám dotaz ohledně dcerky 4,5 roku, trápí nás molusky na nožičkách a genitáliích, můžete nám doporučit nějaká homeopatika a jak je dávkovat? Děkuji za odpověď.

Odpověď MUDr. Tomáš Karhan: Zkuste řadu týdnů podávat Thuya 15 CH jednou denně cucat 5 granulí a k tomu Dulcamara 9 CH také 1x denně 5 granulí. Můžete i sesypat dohromady. Efekt je asi 75 procentní.

Pomoc při zahlenění

Otázka: Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Můj roční syn prodělal laryngitidu, nemoc je již na ústupu, stále je ale trochu zahleněný. Týden užíval Prospan. Je nějaké homeopatikum, které by mu pomohlo? Děkuji

Odpověď MUDr. Tomáš Karhan: Můžete dávat Ferrum phosphoricum 9 CH 2x denně (rozpouštět kuličky v 1 dcl vody a podat 1 lžičku ko omytí sliznic pusinky. Každý den čerstvou dávku.)

Klidný spánek dětí

Otázka: Dobrý den, ráda bych se přeptala na homeopatika na klidný spánek. Dcera 3 roky špatně spí, v noci se probouzí s pláčem. Již 7 den podáváme sedalii lžičku před spaním. První tři dny spala celou noc, další 4 dny zase ne, poslední noc až na jedno zakňourání také dobře. Doktorka nám poradila, abychom přidali ještě 5 kuliček arsenicum album 30 ch. Chtěla bych slyšet váš názor, který by nám pomohl vyřešit naši situaci. Díky moc.

Odpověď MUDr. Tomáš Karhan: Arsenicum album v ředění 30 CH je vhodné podávat maximálně 1x týdně, jinak by mohlo dojít ke zhoršení obtíží. I zde platí doporučení k homeopatickému lékařskému vyšetření.

Demineralizace zubů

Otázka: Dobrý den, poradili byste mi prosím nějaké homeopatikum účinné při demineralizaci zoubků? Dcerka má necelé dva roky, je drobnější postavy, bledší, plačtivá a potí se hlavně na hlavičce vzadu. Děkuji.

Odpověď MUDr. Tomáš Karhan: Vhodný je homeopatický lék Calcarea fluorica 5 CH, rozpouštět 5 granulí v 1 dcl vody a podávat každý den čerstvou dávku řadu 3-5 týdnů. Po 3 týdenní pauze můžete proces zopakovat.

Prořezávání zoubků

Otázka: Dobrý den pane doktore, mám skoro 5měsíčního syna, který je pořád ukřičený, vzteklý, přikládám to k prořezávání zoubků. Dásně sice nemá oteklé, ale zoubky jsou viditelné pod dásněmi, i když mu jezdím prstem po dásních, tak jsou cítit. Moje otázka zní, myslíte, že čípky Viburcol, což jsou homeopatika, by mu nějak pomohli, aby nebyl tak uplakaný a vzteklý, jelikož ho nic nebaví a nikde se mu nelíbí. Moc děkuji za odpověď.

Odpověď MUDr. Tomáš Karhan: Viburcol nestačí, má jiné indikace. Můžete zkusit Chamomilla 9 CH dva až třikrát denně při obtížích, aby lék ze lžičky omyl pusinku. Nejprve rozpustit 5 kuliček v 1 dcl vody a podávat lžičkou. Každý den čerstvou dávku.

Otázka: Dobrý den, prosím o informaci, jaká homeopatika jsou vhodná pro 7,5měsíců staré dítě, které trápí růst zoubků. Dva dolní zuby se prořízly bez obtíží, jen s rýmou a nyní rostou asi horní, neboli vše tomu nasvědčuje, teplota 37,5 měřená z konečníku, rýma, časté buzení v noci a silné brečeni, za 9 hodin snědl 60 ml nutrilonu, průjem. Mnohokrát děkuji.

Odpověď MUDr. Tomáš Karhan: Při neklidu u obtížné dentice se obvykle podává Chamomilla 9 Ch denně, 5 granulí léku rozpustíme v 1 dcl vody a podáváme 2-3 denně. Objeví -li se průjem je možno doplnit lékem Podophyllum 9 CH. současně je potřeba, aby při tak malém příjmu tekutin a při tom průjmu kontrolovala dítě dětská lékařka, aby nedošlo k dehydrataci!

Otázka: Dobrý den, pane doktore, ráda bych Vás požádala o radu pro doporučení homeopatik mému 6,5m synovi. Rostou nám zuby, má rýmu, občas zakašle, v noci špatně spí, pobrekává, převaluje se, kojení pomáhá tak půlku noci, pak zapláče, chce se ponosit, chovat, nechce kojit, ani dudlík, usne v náručí. Přes den to zvládáme, ale jelikož spal v noci do teď krásně (2-3 buzení za noc), tak bych mu ráda ulevila. Velmi děkuji.

Odpověď MUDr. Tomáš Karhan: Jsou -li děti hodně neklidné, podává se Chamomilla 9 Ch 2x 5 kuliček. To ale nebude váš případ. Ze stresu z růstu zubů, který tak jako tak brzy pomine, je větší pravděpodobnost trvání rýmy a vůbec infektu dýchacích cest s prosáknutím sliznic a zhoršením dýchání. Podle vzhledu rýmy můžete ulevit- na světlou rýmu Arsenicum album 9 CH 2x denně 5 kuliček rozpustit a podat lžičku roztoku, aby omyl sliznice úst. U světle žluté, spíše tekoucí rýmy Pulsatilla 9 CH 2x denně 5 kuliček, u tužší rýmy, kde je rýma tužší "gumová Kalium bichromicum. Je -li v noci ucpaný nos a dítě funí, je vhodné podávat Nux vomica 9 CH.

Neprůchodné slzné kanálky

Otázka: Dobrý den, pane doktore, prosím o radu. Naše holčička 4 měsíce má od narození neprůchodné slzné kanálky vlevo, se žlutým hnisem. Dávala jsem Silicea 9ch asi týden. Zlepšilo se, ale neustoupilo úplně. Od začátku byla hodně uplakaná, chtěla se stále nosit. V poslední době si již více vyhraje a je spokojenější, ale jen doma ve známém prostředí a je fixovaná jen na mě (mámu) a tátu. Neznámých lidi se asi od 3 měsíců bojí, začne plakat, když na ni koukají, mluví nebo si ji nedejbože pochovají. Stále je mazlík, když pláče, nechá se od nás snadno a ihned uklidnit, když ji pochovám. Ještě špatně usíná, musíme dlouho uspávat přes den i večer. V noci už pak spí hezky. Mám tu siliceu dávat déle? Nebo mě napadlo, zda nezkusit pulsatillu i na tu psychiku. Děkuji moc za radu, tahle poradna je bezva. Hezký den.

Odpověď MUDr. Tomáš Karhan: Určitě zkuste podávat Siliceu déle, klidně několik týdnů 2x 5 kuliček, ředění je správně, 9 CH. Kdyby potíže neustupovaly, bude jistě vhodná oční kontrola. Můžete paraleleně přidat Pulsatilla 15 CH 5 granulí 1x denně. Během týdne posoudíte, jestli se něco v psychice změnilo.

Otázka: Dobrý den pane doktore, má 6 měsíční dcera má stále špatně průchodné slzné kanálky (jsou užší a zahnuté) a tím pádem opakované záněty očí.už 2 krát byla na sondáži a kapiček již mnoho až po maxitrol vyzkoušeno.homeopatika jsme zkoušeli (silicea 9, kalium iodatum 9,argentum nitricum) bohužel bez úspěchu. Velice děkuji za vaši radu.

Odpověď MUDr. Tomáš Karhan: Problém se zúžením slzných kanálků je úpornější tam, kde se nepodaří nasadit léčbu Siliceou v raném stadiu. To však není žádné vaše zavinění, je zde i ta anatomická složka. Nelze tedy vyloučit, že problém půjde do rukou očních lékařů v plném rozsahu. Já bych nyní ještě doporučil (vedle spolupráce s očními lékaři) podávat tu Siliceu 9 CH vytrvale dále a s ní Calcarea fluorica 9 CH, obojí jednou denně 5 granulí, lze podat spolu najednou.

Operace nosních mandlí

Otázka: Dobrý den, pětiletý syn půjde na operaci nosních mandlí a zároveň mu budou píchat ouška. Potřebovala bych poradit jaká homeopatika zvolit už před operací a také poté. Přemýšlela jsem o homeopatikách Arnica Montana a po operaci o Nux Vomica, protože je syn náchylný ke zvracení. Jsou ještě nějaké homeopatika, které byste nám doporučil. Děkuji moc za odpověď.

Odpověď MUDr. Tomáš Karhan: Myslím, že je to dobrá volba. Lék Arnica montana je možné podávat už několik dní před výkonem, zpevní to kondici drobných cévek. Podáváme 2x 5 granulí cucat. Po výkonu pak ještě 5-7 dní. Bude -li prováděna paracentéza oušek, vhodným lékem je Hypericum 9 CH podávat po výkonu cca 5 dní.

Kojenecké koliky

Otázka: Dobrý den, moje měsíční dcera má problém s nespavostí. Nespavost není zas tak velká, ale já to i tak vnímám jako problém. Dcera sice přes noc spí a budí se jen jednou na jídlo a po hodince zase usne. Za to přes den ji není téměř možné uspat. Usne jen na ruce, a když jí položím do postýlky tak je maximálně za patnáct minut vzhůru. Její probuzení přičítám prdům, ale po tom, co se vzbudí, už zkrátka odmítá usnout i přes to, že prdy odejdou. Výsledek je takový, že během 12 hodin naspí dohromady jen 2 hodiny a méně. Vím, že některá miminka to tak prostě mají, ale já mám i jiné povinnosti a potřeby, na které takhle během dne nemám bez pomoci okolí absolutně čas. Například péče o staršího sourozence, domácnost, škola. Dcera je na umělé výživě. Prdy jí sice trápí, ale zdá se mi, že je nemá zas tak moc, aby kvůli nim nespala. Ráda bych tedy našla řešení v homeopatii. Mohl byste mi prosím pro její případ doporučit nějaký přípravek, bylinu nebo nějaké praktiky? A za jak dlouho bych mohla očekávat účinek? Předem moc děkuji za odpověď.

Odpověď MUDr. Tomáš Karhan: Jsou -li větry v širším smyslu součástí kojeneckých kolik, při kterých se miminka trápí s napnutým bříškem a křečovitými bolestmi spolu s větším množstvím větrů, podává se v homeopatii jako první lék Colocynthis 9 CH, rozpustí se 5 kuliček do 1 dcl vody a podává se 1 lžička do úst tak, aby omyla sliznici dutiny ústní 2-3 krát denně. i více dnů po sobě. U části dětí to spolu s dalšími opatřeními může situaci zmírňovat. Kojenecké koliky jsou ale záležitost úporná přes veškerou léčbu.

Využijte možnosti položit dotaz jednomu z předních homeopatů v ČR. Poradna Homeopatie.


 

komerční sdělení500x150_sedatif_2020_12_ordinace.cz.jpg

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Partner rubriky Homeopatie
Partner rubriky Homeopatie

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/vzdalena-odborna-pece/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=vzdalena-odborna-pece

Mohlo by vás zajímat

Zmůže homeopatie paradentózu?

Fungují homeopatika i na léčbu a prevenci paradentózy? To vám zodpoví odborník?

Jsou homeopatika podvod?

Homeopatici na ni nedají dopustit, pediatři ji nezatracují a ostatní lékaři ji spíše neuznávají.

Nejčastější mýty o homeopatii

Homeopatií se dá léčit rakovina, při užívání homeopatik musíte zapomenout za žvýkačky a čištění zubů. To jsou některé z mýtů o homeopatii, které bychom rádi probrali.

Najděte si svého homeopata

Pokud potřebujete najít ve svém okolí cetrifikovaného homeopata, bude se vám hodit přehled těch, které garantuje Homeopatická lékařská asociace, čili Sdružení lékařů, praktikujících homeopatii.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce