Inzerce

Homeopatická pomoc při stresu, únavě a přepracování

aktualizováno 21. prosince 2018, Redakce Ordinace.cz   |   přečteno: 5485x

Předvánoční období je stále více obdobím stresu a únavy. Ze všech stran je na vás vyvíjen tlak. Generálním úklidem domácnosti počínaje přes nakupování dárků a pečení vánočního cukroví konče. Do toho pracovní povinnosti, blíží se uzávěrky. Není divu, že jste unaveni a bez nálady. Se stresem i s pocitem přepracování vám může pomoci homeopatie.

foto: shutterstock.com

Ke skutečné vánoční pohodě vám mohou pomoci různé věci – dostatek pohybu, spánku, kulturní zážitek nebo třeba právě homeopatické přípravky.

Nux vomica 15 C

Homeopatický lék Nux vomica působí především (ale nejen) v oblasti nervového systému a zažívacího traktu. Je to přesně to, co vám může pomocí zvládnout předvánoční stres, ale i vánoční hodování. Nux vomica pomáhá navodit relaxaci, snížit svalové napětí. Tento lék pomáhá také při bolesti hlavy z přepracování, nadmíry kávy, alkoholu a přemíry bohaté stravy, kdy je člověk navíc z bolesti hlavy podrážděný. Příznakem bývá citlivost na světlo a pocit ucpaného nosu.

Je lékem pro pracovně velmi vytížené lidi, kteří i přes volno a svátky nemohou spát kvůli neustálým myšlenkám na práci.

V oblasti zažívacího traktu může Nux vomica tlumit zrychlenou střevní peristaltiku. Velmi často se stres projeví právě v oblasti trávícího traktu ve formě rozmanitých trávících potíží jako jsou např: bolesti a křeče žaludku, průjmy či zácpy a jiné.

Argentum nitricum 15 C


Výborný lék na úzkost, nervozitu a napětí. Tento lék je určen pro člověka, který je uspěchaný, stále má pocit, že něco nestíhá. Stres, jímž trpí jej může dostat až na hranici nervového zhroucení. Toto utrpení oslabuje jeho svalstvo a tak má často při psychické zátěži průjem, nebo chodí opakovaně močit. Je velmi neklidný, je stále v pohybu, začne více projektů, ale má problém dotáhnout práci do konce. Neklid a nervozita se zlepšuje sladkými pokrmy a sladkostmi, které ho uklidňují.

Cuprum metallicum 15 C

Lék může pomoci těm, kteří mají pocit, že musí všem maximálně vyhovět a proto se snaží pracovat až za hranice svých sil. Dochází pak často k tomu, že se přepínají a z toho pramení nejrůznější křeče - například bolesti břicha, chrapot, tiky, křečovitý kašel, křeče v dolních končetinách zejména v noci, škytavka apod.

Phosphoricum acidum 15 C

Lék je vhodný pro ty, kteří jsou velmi unaveni po nějaké nadměrné psychické zátěži - např. studenti, kteří mají státnice. Nebo to může být únava po velkém citovém traumatu - např. rozvod apod. Únava je fyzická i psychická s pocity slabosti a zhoršenou pamětí.

Kalium phosphoricum

Homeopatikum Kalium phosphoricum je lékem na fyzickou i psychickou vyčerpanost zejména v období přepracování a dlouhodobého přetěžování. Pacient se nechce s nikým scházet, cítí se zdeptaný a deprimovaný, netouží po společnosti. Může to ale být i preparát studentů, kteří trpí únavou z přepracování a ze studia. Ulevuje při zármutku, kdy se člověk cítí jako vysátý a vyčerpaný. Je lékem při duševním zhroucení z pracovního stresu.

Sepia officinalis

Jedná se o lék tzv. syndromu vyhoření zejména u žen. V důsledku nadmíry starostí v práci a o rodinu se žena cítí vyčerpaná, zejména na emocionální úrovni. To vede k rezignaci, která se projeví tím, že je vůči blízkým netečná nebo naopak snadno vznětlivá a podrážděná. Chce hlavně klid a samotu.

Arsenicum album

Jedná se preparát pro osoby, u nichž starosti o to, aby vše bylo o Vánocích naprosto ideální, vedou k neustálé činnosti, neklidu a nakonec i k nespavosti. Typické je pro ně probouzení kolem druhé hodiny ranní. Kromě toho je často pronásledují i starosti o zdraví své i blízkých. 

Coffea cruda

Lék je vhodný na hyperaktivní mysl, kdy neustálý tok myšlenek brání člověku v usnutí.

V případě složitějších problémů, jako např. deprese, je vhodné obrátit se na lékaře homeopata.

Zdroj: Světhomeopatie.cz

komerční sdělení500x150(1).gif

Inzerce
loading...
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Vyhledat lékaře
Vyhledat zdravotnické zařízení
Druh zařízení:
Co nejblíže k:
Inzerce
Partner rubriky Homeopatie
Partner rubriky Homeopatie
Nové články emailem
Anketa
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Iveta (Hubnutí) 20. července 2019, 21:44:35

    Já sem v tomto eshopu zatím nic neobjednávala ale to poradenství mne zaujalo určitě toho… Diskutovat

  • anonym (dlouhodobě zvýšená teplota) 21. července 2019, 21:23:42

    (N) Diskutovat

  • Jana (Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním) 22. července 2019, 07:34:03

    Ahoj holky jak je Kati jak jsi dopadla.  Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.