Inzerce

Homeopatika, bez kterých se na dovolené neobejdete

(30. června 2020, Redakce Ordinace.cz | přečteno: 457x )

Přiblížila se doba prázdnin a dovolených, i když letos pro mnoho z nás mohly původní plány vzít za své a spíš budeme na dovolenou cestovat autem a do tuzemských lokalit. V každém případě chceme, aby nám ji nezkazila nějaká lapálie, a proto je dobré mít s sebou dobře vybavenou homeopatickou (a nejen tuto) lékárničku.

shutterstock.com

Nevolnost při jízdě autem

Cestovní nevolnost postihuje nejvíce děti, ale dlouhá cesta autem může být problémem i pro dospělého jako spolujezdce. V těchto situacích může být užitečný některý z následujících léků:

  • Cocculus indicus 9 C je lékem na nevolnost spojenou se závratí, kdy postižený je celkově ospalý a malátný. Sledování cesty nevolnost jen zhorší, zlepšení přináší pobyt v teple.
  • Tabacum 9 C je lék na nevolnost, kterou doprovází bledost, slinění a bušení srdce. Tyto potíže se zlepší zavřením očí a pobytem na čerstvém vzduchu.
  • Ipecacuanha 9 C je lékem pro ty, kteří při jízdě autem trpí kontinuální nevolností a zvracením, které jim vůbec neuleví. Nevolnost provází velké slinění, zvláštní je, že tito cestovatelé nemají pocit žízně.
  • Petroleum 9 C je lék hlavně pro děti, pokud se jim dělá špatně již jen z pachu auta a benzinky.

Dávkování: Příslušné léky podáme nejlépe již večer a ráno před cestou a pak podle intenzity potíží i opakovaně během cesty po 5 granulích.

Problémy z klimatizace a průvanu

Obzvlášť v horkém počasí si v autě chceme dopřát zchlazení v podobě klimatizace, nebo alespoň větrání otevřenými okénky, případně obojím. Nicméně i toto osvěžení může u citlivých osob přinést řadu problémů, jako například zatuhlý krk, rýma, angína, případně u malých dětí i bolest uší.

Pomoci mohou tyto léky:

  • Nux vomica 9 C je lékem na rýmu či zatuhlý krk a bolesti hlavy z klimatizace a průvanu. Po takové jízdě se může dostavit pocit chladu, kdy se dotyčný nemůže zahřát a objeví se silné kýchání, ale bez rýmy. Nebo je případně ztuhlý krk, kde každý pohyb je silně bolestivý. Postižený může být vzteklý, nevrlý a dospělí mohou mít chuť na alkohol.
  • Rhus toxicodendron 9 C – po vystavení průvanu jsou krk a horní část zad zatuhlé a bolestivé, rozhýbání a rozcvičení potíže na nějakou dobu zmírní, ale pak se vše zase vrátí do starých kolejí. Chlad a vlhko bolesti zhorší, teplé obklady a masáž je zmírní.
  • Aconitum napellus 9 C – ulevuje při prudkém nástupu rýmy, bolestí v krku či bolesti ucha, které se často objevují v nočních hodinách. Bolesti jsou kruté, nemocný je silně neklidný, úzkostný a bude mít velkou žízeň.
  • Belladonna 9 C – lék je vhodný pro pacienta s vysokou horečkou, zarudlou, teplou a zpocenou kůží. Bolesti v krku či ucha jsou opět velmi silné, pulzující. Oči jsou lesklé, zorničky rozšířené, postižený nesnáší světlo, hluk ani otřesy.
  • Chamomilla 9 C – je lékem hlavně pro děti, pomáhá u dětí silně podrážděných, vzteklých a jen obtížně utišitelných. Dítě neustále pláče a přechodně se uklidní jen tehdy, když se chová a houpe. Jedna tvář bývá červená, druhá bledá. Tento lék může přijít ke slovu i v případě cestování s malými dětmi, které začnou brečet a jen těžko se dají uklidnit.

Na cesty pro dospělé s malými dětmi může být vhodným pomocníkem také krizová esence Rescue Remedy z Bachových esencí, která pomůže zvládnout vypjaté emoce, o které hlavně při delších cestách není nouze.

MUDr. Jaroslav Čupera

Lékař, homeopat
odborný garant www.svethomeopatie.cz

komerční sdělení500x150(1).gif

Inzerce
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Inzerce
Partner rubriky Homeopatie
Partner rubriky Homeopatie

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 336 lidí

Mohlo by vás zajímat

Jak může homeopatie pomoct s psychickými potížemi v době epidemie COVID-19

Stres je jedním z největších nepřátel imunity, i proto je v době epidemie COVID-19 důležité se o svoji psychiku starat. Jaké emoce a problémy jsou nejčastější a jak si s nimi poradit? Zde jsou doporučení lékařů z Homeopatické lékařské asociace.

Když to přeženeme se cvičením

Hubnutí bez pohybu, je prý jako láska bez sexu. Chceme zhubnout, začneme chodit do posilovny, potom cvičíme doma a nejlépe každý den, ať je to rychle vidět. Náš životní styl k tomu ale nějak nejde. Děláme sklapovačky, trápíme stehna, ruce, manžel si z nás dělá legraci, že za chvíli budeme silnější než on. Dřív nebo později se stane, že nás po tom našem každodenním domácím cvičení začne všechno bolet.

Jak zvládnout kojení?

Kojení dětí je už od pradávna jedním z obecných rysů všech kultur, protože na něm záviselo samotné přežití narozeného dítěte. Mateřské mléko je nejpřirozenější a nejhodnotnější výživa pro novorozence a kojence a v plném rozsahu je nelze ničím nahradit. Některé maminky kojit nechtějí, jiné by s tím nejraději nepřestávaly.

Když má dítě strach

Přibližně mezi třetím a čtvrtým rokem života jsem začala u svého syna pozorovat, že se začíná bát věcí, které ho dosud v životě jen míjely.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.