Jak se ve stáří vyhnout podzimním neduhům?

( Komerční prezentace | přečteno: 1415x )

Ačkoliv po horkém létě vítá podzimní ochlazení mnoho z nás, chladná rána, deštivé dny a velké teplotní výkyvy jsou velkou zátěží pro naši imunitu. S podzimem tak přichází období, kdy často udeří rýma, nachlazení a chřipka. Rizikovou skupinou jsou pak zejména osoby s oslabenou obranyschopností, například senioři.

Boiron.cz

Čím jsme totiž starší, tím hůře se náš organismus vyrovnává se zátěží, která na sebe v podzimních měsících bere mnoho podob. Chladná rána střídají vyšší teploty v průběhu dne, fouká vítr, častěji prší a nedostatek slunce imunitnímu systému také nepřidá. Seniory pak mohou významně potrápit i jinak běžné neduhy, jako je rýma, nachlazení či zánět horních cest dýchacích. Třeba taková chřipka dokáže na několik týdnů vyřadit z provozu i zdravého dospělého, u seniorů se navíc zvyšuje riziko komplikací, jakými může být například zápal plic či zánět svalů.

Prevence je základ

Obecně platí, že je jednodušší problémům předcházet, než je řešit. Každý lékař vám pak potvrdí, že u zdraví to platí dvojnásob. Na podzim bychom tedy měli věnovat zvýšenou pozornost prevenci a posílení své imunity. Naše tělo díky tomu následně mnohem lépe vzdoruje virům, které se pokoušejí o naše zdraví. Jak tedy k takové podzimní preventivní kúře přistoupit?

I když by se zdálo, že chladné a větrné dny je nejlepší přečkat v teple domova, opak je pravdou. Pohyb je důležitá součást zdravého životního stylu a významně podporuje imunitu. Čím jsme starší, tím je udržení kondice a protažení ztuhlých svalů a kostí důležitější. Taková podzimní procházka proto pro naše zdraví udělá více než pobyt v přetopeném bytě. Samozřejmostí je doplnit přiměřený pohyb jídlem s dostatkem vitamínů.

Vyhněte se nemocem i zbytečným práškům

Další důvod, proč je lepší nemocem předcházet, je bohužel nedílnou součástí života mnoha starších lidí. Je jím dennodenní konzumace prášků. Z průzkumů pravidelně vyplývá, že medikamenty v různých formách jsou trvalou součástí života seniorů. Bez určitého množství preparátů se neobejde 90 % lidí ve věku 65–74 let. Nad tuto věkovou hranici už existuje jen velmi málo lidí, kteří léky denně neužívají.

Důvodem je tzv. polymorbidita, tedy fakt, že starší lidé trpí velmi často více nemocemi, ať už vzájemně souvisejícími či nikoliv. Velké množství prášků s sebou však nese velké množství nežádoucích účinků. Léky se navíc vzájemně ovlivňují a nežádoucí léková interakce patří k dalším nepříjemným důsledkům konzumace většího množství medikamentů.

Homeopatika mobilizují vaši imunitu

Co tedy s tím? A jak můžeme podpořit imunitu bez toho, abychom zatěžovali své tělo další pilulkou po ránu? Řešení naštěstí existují. Krom již zmíněné prevence ve formě dostatku pohybu a zdravého jídla k nim patří homeopatické léčivé přípravky pro podporu obranyschopnosti organismu. Ty jsou bezpečné i ve chvíli, kdy naše lékovka přetéká. Nemají totiž žádné vedlejší účinky a můžete je připojit k jakékoliv stávající léčbě. S klasickými léky se homeopatika nijak vzájemně neovlivňují.

Prevence je nedílnou součástí zodpovědného přístupu k vlastnímu zdraví. Vyplatí se ji proto nepodcenit – zejména proto, že se díky ní můžete úspěšně vyhnout dlouhým dnům v posteli, propoceným nocím a lékům, jejichž vedlejší účinky mohou zejména ve starším věku neblaze působit na náš organismus. Když navíc svoji imunitu podpoříte homeopatickými léčivými přípravky stane se z podzimních neduhů jen dávná vzpomínka.

komerční sdělení500x150(1).gif

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Inzerce
loading...
Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Partner rubriky Homeopatie
Partner rubriky Homeopatie

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Obáváte se, že můžete mít poruchu štítné žlázy?

Zatím hlasovalo 88 lidí
Inzerce
Inzerce
Inzerce

Mohlo by vás zajímat

Soutěž o blok Sédatif PC s mandalami a pastelky v praktickém boxu má své výherce

V minulých dnech jste měli možnost zasoutěžit si o blok Sédatif PC s mandalami a barevné pastelky v praktickém boxíku. A kdo tedy vyhrál?

Jak zvládnout kojení?

Kojení dětí je už od pradávna jedním z obecných rysů všech kultur, protože na něm záviselo samotné přežití narozeného dítěte. Mateřské mléko je nejpřirozenější a nejhodnotnější výživa pro novorozence a kojence a v plném rozsahu je nelze ničím nahradit. Některé maminky kojit nechtějí, jiné by s tím nejraději nepřestávaly.

Domácí lékárnička: Homeopatická

Co mít po ruce, když na vás „něco leze“, přejedli jste se nebo máte křeče? A když navíc chcete něco, co rozhodně nebude mít vedlejší účinky a k vašemu tělu bude šetrné. Sáhněte po homeopatikách. Vybrali jsme pro vás pár tipů, co z homeopatik mít vždy po ruce.

Když má dítě strach

Přibližně mezi třetím a čtvrtým rokem života jsem začala u svého syna pozorovat, že se začíná bát věcí, které ho dosud v životě jen míjely.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.