Inzerce https://www.lekarna.cz/maminka-a-pece-o-dite/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=maminka-a-pece-o-dite

Krvácení z konečníku

(MUDr. Aleš Fibír | přečteno: 150082x )

Již několik let mne trápí krvácení z konečníku. Mám pochopitelně obavu, aby to nebyl příznak vážného onemocnění. Krev je světlá a je jí často velké množství, objevuje se však pouze při stolici. Často mívám během dne potíže s pálením a svěděním v oblasti konečníku. Existují nějaká specializovaná pracoviště, kde bych mohl podstoupit vyšetření? Miloš

Z NABÍDKY LÉKÁRNA.CZ

Potíže, které máte, si jistě zasluhují kompletního vyšetření. Nepíšete však, jaká vyšetření máte za sebou, takže se blíže nemohu vyjádřit. Pokud máte krvácení jen při stolici, krev je světlá a není smíchána se stolicí je nanejvýš pravděpodobné, že krvácení pochází z dolní části tlustého střeva (rekta nebo konečníku). V drtivé většině to bývá při krvácení z hemeroidů nebo při řitní trhlině. Aby se našel jeho zdroj je nutno: provést vyšetření konečníku prstem, dále rektoskopii (vyšetření do hloubky cca 10-15 cm rigidním rektoskopem) a pokud se nenajde ložisko krvácení, tak vyšetření celého tlustého střeva ohebným kolonoskopem. K tomu je možno provést vyšetření krve( krevní obraz k posouzení stupně závažnosti krvácení, vyšetření parametrů krevní srážlivosti, příp. nádorové markery). Tuto odpověď berte prosím jako orientační, bez Vašeho vyšetření nelze doporučit více.

Co se týče specializovaných pracovišť, existují tzv. proktologické nebo koloproktologické ambulance při klinikách (interní nebo chirurgická) nebo při příslušných odděleních větších nemocnic. Poraďte se se svým praktickým lékařem.

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Diskuse k článku
karel střecha
6x

Ráno jsem měl akutní průjem s krvácením. Byl jsem 3x na záchodě. Poprvé mi to zastavili infuzemi a prášky do žíly. Proležel jsem v nemocnici 6dnů. V té době mi gastroendoskopii(vyšetření žaludku) a na závěr , když jsem se vyprázdnilů a přestal krvácet - kolonoskopii(vyšetření tlustého střeva).Měl jsem nulovou dietu a byl jsem i bez všech prášků (užívám prášky na tlak). Pak mi povolili zase prášky na tlak . Sotva jsem přišel domů, hned druhý den to začalo znova. Zase jsem jel z chirurgie sanitkou a hned mi dali klystýr a šel jsem znova na kolonoskopii. Tam zase nic nenašli (jako poprvé, jen nějakého malého polypa), tak mně hnali na operaci -prý to bude nejspíš z tenkého střeva. Tak mi prohlídli tenké střevo a znova kolonoskopií i tlusté, protože příčinu v tenkém střevě také nenašli. Nenašli ji ani v tlustém střevu. Tak jsem zase měl dietu a žádné prášky (tři dny jen o infůzích a pak kašovitou stravu. Přestal jsem krvácet. Změřili mi tlak a zjistili, že mám dobrý a že prášky na tlak nemusím jíst. A příčina? Týden před akutním krvácení jsem dostal ke stávajícímu Betaloku nové prášky na tlak Agen (výrobce Zentiva) s účinnou složkou Amlodipini Besilas=amlodipin), kterého jsem beal jen polovinu 5mg tablety . V příbalovém letáčku je, že může způsobit krvácení (roztahuje cévy).

Katka
3x

Na žádost uživatele byl tento diskusní příspěvek smazán

pacient po operaci
11x

5 let jsem si myslela, ze mam hemeroidy, ale nakonec to byla fisura ( trhlina ) a musela jsem podstoupit operaci. Pred 5 lety sem mela jit na vysetreni a vyprdla jsem se na to. Kdybych tehdy sla, tak jsem nemusela lezet pod rukama chirurgu a mit specialni dietu a bat se zachodu - dokud se mi to nespravi ( 14 dni - 1 mesic nez to bude OK ) . Vsem, kteri se leci sami na takove to podobne problemy a nebo maji bolesti a nevi co s tim - DOPORUCUJI jit na vysetreni. Nebojte se, nestydte se. V tomto pripade je lepe jit drive, nez pozdeji. Preji vam vsem mnoho zdravi,


Celkový počet příspěvků v diskusi: 36. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Mohlo by vás zajímat

Jak probíhá vyprazdňování stolice - defekace?

Defekace je složitý reflex. Prvotním podnětem je náplň posledního oddílu tlustého střeva, konečníku. Dojde-li k určitému vzestupu tlaku v této části střeva, vzniká nervový impulz, který je po přepojení v míše veden zpět k tlustému střevu. Zde dochází ke stimulaci vlastních pohybů (peristaltiky) posledních oddílů tlustého střeva a k uvolnění (relaxaci) vnitřního svěrače konečníku.

Zácpa - nemoc nebo příznak?

Je zácpa nemoc nebo příznak nemoci? Zácpa může být obojím. Zácpa jako nemoc existuje v několika formách. Akutní funkční zácpa – o té jsme se vlastně již zmínili. Jde o dočasnou poruchu či narušení rytmu správně probíhajícího defekačního reflexu. Nejčastěji je způsobena změnou prostředí, změnami ve složení stravy, změnou vlastního stravovacího rytmu apod.

Jak předcházet zácpě

Věnujme se tomu, co pro pravidelnost vyprazdňování můžeme učinit sami. Jak bychom měli svůj denní jídelníček upravit, abychom se zácpy zbavili?

Krev ve stolici

Kdykoli objevíte krev ve stolici, měli byste o tom povědět svému lékaři. V devadesáti procentech bude příčina banální, ale to musí určit právě lékař.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce