Inzerce https://www.lekarna.cz/vse-za-99/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=vse-za-99

Lékárna.cz vyzývá veřejnost: Zkuste to dnes bez cukru!

( Redakce Ordinace.cz | přečteno: 892x )

Největší lékárna na českém internetu vyhlašuje akci „Zkuste do dneska bez cukru“ na pondělí 14. listopadu, který je Světovým dnem diabetu. Chce upozornit na to, že Češi vedou příliš sladký život, a proto jsou ve vážném ohrožení obezitou a dalšími chorobami. Právě obezita spolu s nedostatkem pohybu pak často vedou k diabetu.

shutterstock.com

Podle říjnového průzkumu mezi zákazníky Lékárna.cz se bez cukru obejde jen 7 % Čechů! Na dotazník odpovědělo 259 dotázaných, nejčastěji ženy ve věku 31-50 let. Odpovídající byli často přesvědčeni, že cukr není takový strašák, a proto není důvod se ho úplně vzdávat ani se nějak omezovat.

Čtěte také: Cukrovka 1. a 2. typu – příznaky, diagnostika a léčba

„Diabetes už patří mezi celosvětové epidemie, ale i diabetici mohou plnohodnotně žít. Letos jim k tomu na Světový den diabetu chceme i my z Lékárna.cz pomoci: výzvou vyzkoušet si zdravější životní styl a spuštěním CukrovkaLékárna.cz, speciálních webových stránek s odbornými, ale srozumitelnými informacemi, jak s cukrovkou žít,“ říká PharmDr. Vladimír Finsterle, majitel a zakladatel Lékárna.cz.

Čtěte také: Diabetes a sport. Jaký zvolit a které cvičení je naopak nevhodné?

Lékárna.cz proto na pondělí 14. listopadu vyzývá: Zkuste to dneska bez cukru. „Alespoň jeden den si neslaďte čaj ani kávu, vzdejte se sladké tečky po jídle, čokoládové tyčinky ke  svačině, slazených jídel i nápojů. Dívejte se na obaly potravin, kolik cukru obsahují – překvapí vás, jak zbytečně slazený je třeba váš oblíbený jogurt nebo to, co dáváte k jídlu svým dětem. Podívejte se po zdravějších sladidlech a potravinách vůbec, vyzkoušejte je,“ vyzývá V. Finsterle.

  • Při pravidelné a nadměrné konzumaci cukru hrozí nejen obezita a diabetes, ale i poruchy trávení, rozvoj srdečních chorob, vznik zubního kazu, záněty v těle a problémy s pokožkou. Cukr podporuje i množení nežádoucích mikroorganismů ve střevech,“ upozorňuje Mgr. Pavla Horáková, lékárnice a vedoucí online poradny na Lékárna.cz.

Právě na pacienty s diabetem se zaměřuje i Lékárna.cz a u příležitosti Světového dne diabetu spustila nový edukativní portál CukrovkaLékárna.cz (www.cukrovkalekarna.cz). Vznikl ve spolupráci s předními českými diabetology z Centra diabetologie IKEM a lékárníky. Pacientům nabízí výhradně informace odborníky ověřené, tipy pro zvládnutí života s nemocí i adresář s kontakty na odborná pracoviště po celé ČR.

Partnery projektu jsou EUNI, elektronická univerzita pro celoživotní vzdělávání lékařů, farmaceutů a dalších odborníků ve zdravotnictví, a právě Lékárna.cz, první lékárna na českém internetu, která už 23 let nabízí široký sortiment i pro diabetiky.

Čtěte také: Kontinuální monitorace glykémie usnadňuje život diabetikům

„Tým lékárníků Lékárna.cz je speciálně vyškolený na poskytování informací pacientům v online prostředí. Proto se zapojuje i do projektu CukrovkaLékárna.cz, kde budou odpovídat pacientům na dotazy. Zároveň vybírají produkty vhodné právě pro diabetiky –  například potraviny nebo sladidla, kosmetiku, přístroje – aby se diabetici dokázali rychle zorientovat v tom, co jim může pomáhat plnohodnotně s nemocí žít,“ doplňuje PharmDr. Vladimír Finsterle.

Podle průzkumu Lékárna.cz se diabetici aktivně zajímají o novinky v léčbě diabetu: třetina dotázaných uvedla, že si informace aktivně vyhledávají sami, nejčastěji na internetu. CukrovkaLékárna.cz těmto potřebám vychází vstříc s tím, že čtenářům předkládá odborníky ověřené informace a poradenskou službu.

Sladký život Čechů v číslech :

  • 7 % Čechů nesladí ani nemlsá
  • každý 4. dotázaný si kávu nebo čaj sladí minimálně 1 kostkou (lžičkou) cukru nebo sladidla
  • 48 % Čechů přiznalo, že se dlouhodobě snaží cukr méně či více úspěšně omezovat
  • 20 % Čechů už boj vzdalo a přiznalo si, že nemají vůli přestat mlsat
  • 13 % Čechů nevydrží bez cukru ani 24 hodin.
  • 49 % Čechů sladí medem.
Diabetu a všemu s ním spojenému se věnuje náš speciál cukrovka.lekarna.cz, kde se dozvíte další zajímavé a lékaři ověřené informace, novinky a tipy z oboru diabetologie .
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Mohlo by vás zajímat

Diabetická neuropatie

Diabetická neuropatie zahrnuje postižení nervů u diabetiků, jde o jednu z tzv. pozdních komplikací diabetu mellitu. Přitom mohou být postiženy nervy motorické, zodpovědné za svalovou činnost, nervy senzitivní, které umožňují vnímání např. tepla, a nervů, vedoucích k různým tělním orgánům.

Poruchy potence u diabetiků

Sexuální život významně ovlivňuje kvalitu života většiny lidí, včetně nemocných s diabetem mellitem. Právě poruchy sexuálního života, poruchy potence patří mezi častě obtíže, kterých se diabetici obávají. Zatímco u žen se sexuální poruchy pozorují zřídka, dokonce není ani ovlivněna jejich plodnost. U mužů jsou sexuální poruchy mnohem častější.

Komplikace cukrovky

Mám cukrovku 1. typu již 9 let, píchám si inzulín čtyřikrát denně a je mi 30 let. Nedávno na pravidelné kontrole u mé lékařky mi bylo sděleno, že dle výsledků vyšetření krve a moči mi začínají hůře pracovat ledviny. Chtěla jsem se touto cestou zeptat, jak na sobě laickým pohledem mohu tyto zhoršené změny pozorovat.Měla jsem asi před rokem poměrně silný zánět očních spojivek. Oční lékařka mi předepsala sterilní oční mast MAXITROL a sterilní oční kapky CILOXAN. Vše mi velmi dobře zabralo, ale jen asi na 3 měsíce. Od té doby se mi zánět vrátil asi pětkrát, čemuž se oční lékařka podivovala. Ví o tom, že jsem diabetička. Může můj zdravotní stav mít na opakovatelný zánět vliv? Jana

Diabetes mellitus, úplavice cukrová, lidově cukrovka

Diabetes mellitus představuje skupinu chronických onemocnění, která mají různý mechanismus vzniku a projevují se poruchou metabolismu cukrů, tuků a bílkovin.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce