Inzerce https://cukrovka.lekarna.cz/?utm_source=ordinace&utm_media=leaderbord&utm_campaign=cukrovka
aplikace_alergie.png
Jak bojovat s alergií?
S aplikací AlergoStop můžete na alergii zapomenout
Připomíná léčbu a varuje před aktuálními alergeny. Více informací zde.
karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

Lékárna.cz vyzývá veřejnost: Zkuste to dnes bez cukru!

(14. listopadu 2022, Redakce Ordinace.cz | přečteno: 164x )

Největší lékárna na českém internetu vyhlašuje akci „Zkuste do dneska bez cukru“ na pondělí 14. listopadu, který je Světovým dnem diabetu. Chce upozornit na to, že Češi vedou příliš sladký život, a proto jsou ve vážném ohrožení obezitou a dalšími chorobami. Právě obezita spolu s nedostatkem pohybu pak často vedou k diabetu.

shutterstock.com

Podle říjnového průzkumu mezi zákazníky Lékárna.cz se bez cukru obejde jen 7 % Čechů! Na dotazník odpovědělo 259 dotázaných, nejčastěji ženy ve věku 31-50 let. Odpovídající byli často přesvědčeni, že cukr není takový strašák, a proto není důvod se ho úplně vzdávat ani se nějak omezovat.

Čtěte také: Cukrovka 1. a 2. typu – příznaky, diagnostika a léčba

„Diabetes už patří mezi celosvětové epidemie, ale i diabetici mohou plnohodnotně žít. Letos jim k tomu na Světový den diabetu chceme i my z Lékárna.cz pomoci: výzvou vyzkoušet si zdravější životní styl a spuštěním CukrovkaLékárna.cz, speciálních webových stránek s odbornými, ale srozumitelnými informacemi, jak s cukrovkou žít,“ říká PharmDr. Vladimír Finsterle, majitel a zakladatel Lékárna.cz.

Čtěte také: Diabetes a sport. Jaký zvolit a které cvičení je naopak nevhodné?

Lékárna.cz proto na pondělí 14. listopadu vyzývá: Zkuste to dneska bez cukru. „Alespoň jeden den si neslaďte čaj ani kávu, vzdejte se sladké tečky po jídle, čokoládové tyčinky ke  svačině, slazených jídel i nápojů. Dívejte se na obaly potravin, kolik cukru obsahují – překvapí vás, jak zbytečně slazený je třeba váš oblíbený jogurt nebo to, co dáváte k jídlu svým dětem. Podívejte se po zdravějších sladidlech a potravinách vůbec, vyzkoušejte je,“ vyzývá V. Finsterle.

  • Při pravidelné a nadměrné konzumaci cukru hrozí nejen obezita a diabetes, ale i poruchy trávení, rozvoj srdečních chorob, vznik zubního kazu, záněty v těle a problémy s pokožkou. Cukr podporuje i množení nežádoucích mikroorganismů ve střevech,“ upozorňuje Mgr. Pavla Horáková, lékárnice a vedoucí online poradny na Lékárna.cz.

Právě na pacienty s diabetem se zaměřuje i Lékárna.cz a u příležitosti Světového dne diabetu spustila nový edukativní portál CukrovkaLékárna.cz (www.cukrovkalekarna.cz). Vznikl ve spolupráci s předními českými diabetology z Centra diabetologie IKEM a lékárníky. Pacientům nabízí výhradně informace odborníky ověřené, tipy pro zvládnutí života s nemocí i adresář s kontakty na odborná pracoviště po celé ČR.

Partnery projektu jsou EUNI, elektronická univerzita pro celoživotní vzdělávání lékařů, farmaceutů a dalších odborníků ve zdravotnictví, a právě Lékárna.cz, první lékárna na českém internetu, která už 23 let nabízí široký sortiment i pro diabetiky.

Čtěte také: Kontinuální monitorace glykémie usnadňuje život diabetikům

„Tým lékárníků Lékárna.cz je speciálně vyškolený na poskytování informací pacientům v online prostředí. Proto se zapojuje i do projektu CukrovkaLékárna.cz, kde budou odpovídat pacientům na dotazy. Zároveň vybírají produkty vhodné právě pro diabetiky –  například potraviny nebo sladidla, kosmetiku, přístroje – aby se diabetici dokázali rychle zorientovat v tom, co jim může pomáhat plnohodnotně s nemocí žít,“ doplňuje PharmDr. Vladimír Finsterle.

Podle průzkumu Lékárna.cz se diabetici aktivně zajímají o novinky v léčbě diabetu: třetina dotázaných uvedla, že si informace aktivně vyhledávají sami, nejčastěji na internetu. CukrovkaLékárna.cz těmto potřebám vychází vstříc s tím, že čtenářům předkládá odborníky ověřené informace a poradenskou službu.

Sladký život Čechů v číslech :

  • 7 % Čechů nesladí ani nemlsá
  • každý 4. dotázaný si kávu nebo čaj sladí minimálně 1 kostkou (lžičkou) cukru nebo sladidla
  • 48 % Čechů přiznalo, že se dlouhodobě snaží cukr méně či více úspěšně omezovat
  • 20 % Čechů už boj vzdalo a přiznalo si, že nemají vůli přestat mlsat
  • 13 % Čechů nevydrží bez cukru ani 24 hodin.
  • 49 % Čechů sladí medem.
Držíte dietu, a přesto si chcete pochutnat? Lékaři ověřené recepty, vhodné pro nemocné, najdete na www.receptnazdravi.cz.
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Partner rubriky Cukrovka (diabetes mellitus)
Partner rubriky Cukrovka (diabetes mellitus)

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Obáváte se cukrovky?

62%
38%
Zatím hlasovalo 219 lidí
Inzerce https://cukrovka.lekarna.cz/?utm_source=ordinace&utm_media=adbox&utm_campaign=cukrovka
reklama https://www.lekarna.cz/vanocni-darky-pro-dedecka-a-babicku/?utm_source=ordinace&utm_medium=intext_scyscraper&utm_campaign=Vanoce_prarodice

Mohlo by vás zajímat

Kam s použitými injekčními stříkačkami?

Kam můžu odevzdat použité injekční stříkačky včetně jehel? Jsem diabetik a v lékárně je nechtěli přijmout.

Můžou potravinové doplňky pomoci s výkyvy glykémie?

Vitaminy, minerály a další potravinové doplňky se staly běžnou součástí našeho života a mají široké spektrum účinků. Mohou prokazatelně pomoci i diabetikům?

Jak zkrotit glykémii

Stabilní hladinu krevního cukru by si měli hlídat všichni, ale pro diabetiky je to naprosto zásadní. Co způsobuje výkyvy a co pomůže, když přijdou?

Lékárna.cz vyzývá veřejnost: Zkuste to dnes bez cukru!

Největší lékárna na českém internetu vyhlašuje akci „Zkuste do dneska bez cukru“ na pondělí 14. listopadu, který je Světovým dnem diabetu. Chce upozornit na to, že Češi vedou příliš sladký život, a proto jsou ve vážném ohrožení obezitou a dalšími chorobami. Právě obezita spolu s nedostatkem pohybu pak často vedou k diabetu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce