Inzerce https://www.lekarna.cz/akce-3-za-cenu-2/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=akce-3-za-cenu-2

O čem se diskutuje? Co radí ostatní uživatelé?

( Nina Šeblová | přečteno: 9652x )

V této rubrice pro vás vybírám to nejzajímavější z diskusí, které se váží k projektu Početí online! Jak se ostatní potýkají s potížemi s otěhotněním, co jim pomohlo a co všechno museli podniknout? Kateřina možná i díky adoptování přivedla na svět vlastní miminko. Monika radí důvěřovat lékařům a radí spoléhat se na moderní metody medicíny.

shutterstock.com
Z NABÍDKY LÉKÁRNA.CZ

"Nejdříve jsme adoptovali, poté přivedli na svět vlastní miminko"

Kateřina napsala:

"Také tu vysněnou cestu za miminkem znám moc dobře. Každé obrečené měsíčky, to jak se člověk pokouší a neví, kde je příčina a hlavně, když vám lékaři nezjistí žádné zdravotní komplikace a problémy. Třikrát jsme si prošli inseminací a třikrát IVF, ale všechno naprosto marně. Nakonec jsme se rozhodli k razantnímu kroku.

Podali jsme si žádost o adopci a mezitím se dál pokoušeli o miminko. Naše šestileté snažení o miminko, skončilo ve chvíli, kdy nám zavolali, že pro nás mají v kojeneckém ustavu 7 měsíčního chlapečka. Neváhali jsme ani minutu a malého si odvezli domu. Je to krásný kluk, který nám přináší jen samou radost, no a jen díky němu jsme zapomněli na veškeré problémy kolem oplodnění. Malého jsme si přivezli domu v zaří roku 2008 a v únoru roku 2009 jsem zjistila, že jsem těhotná. Za pár dnů se nám má narodit miminko - nejsem vděčná lékařům ani sama sobě, ale tomu malému skřítkovi, který nám pomohl zapomenout na starosti kolem veškerého snažení.

Když vám lékaři nic nezjisti, radím vám, zkuste adopci a uvidíte. Je to všechno o psychice a o tom, že je člověk upnutý jen a jen na tu jednu myšlenku a proto je pak problém na světě.

Další moje rada je, zapomenout na to všechno, totálně vysadit, i když vím že zapomenout se na to opravdu nedá, ale aspoň trošku se dá. Jste oba mladí neházejte proto flintu do žita a ono se pak zadaří, až to budete nejméně čekat. Přeji Vám hodně štěstí :-)


"Nejde na to nemyslet - psychika a otěhotnění"

Monika Nováková napsala:

"Držím páru všechny palce! Z vlastní zkušenosti vím, že i kdyby u Vás došlu k IVF, lze to zvládnout. My IVF podstoupili předloni. Injekce jsou sice nepříjemné, ale povedlo se to napoprvé a dnes tu máme malého lumpa, který je to nejcennější co máme.

A hlavně, ženský, ruku na srdce, řeči o psychice jsou sice hezký, ale upřímně, nemyslet na to prostě nejde, když se dlouho nedaří a člověk o to víc chce - navíc teď jsou děti a těhule prostě všude.

Já jsem věřila hlavně medicíně a tomu, že lékaři pro nás chtějí opravdu jen to nejlepší a chtějí, abychom měli miminko. Prostě jsem si nepřipouštěla, že to špatně dopadne a věřila jsem v dobrý konec. Takže nějaká víra tam byla, ale rozhodně ne "vypnutý" mozek, abych na otěhotnění nemyslela. Radím vám, pokud máte nějaký medicínský problém, tak psychika bohužel zdravotní problém nevyléčí. Musíte problém řešit a nebát se jít k doktorovi - čím dříve, tím lépe. Medicína dnes umí téměř zázraky, takže věřím že i tento projekt sympatickému páru pomůže ke štěstí."

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce