Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

"Naše cesta k těhotenství" - poslední listopadový a první prosincový týden

( | přečteno: 9173x )

Pavlína s Lubošem si užívají adventu poněkud netradičně – stěhují se. Radost jim udělalo, že Pavlína bez léků menstruuje, a tak tento měsíc zkoušejí otěhotnět bez hormonální podpory. Ovšem stále nemají výsledky genetického vyšetření, které Pavlína podstoupila už v říjnu.

shutterstock.com
Začal advent a doma je klid a pohoda.

Na konci listopadu se dostavili měsíčky, ze kterých jsme měli radost. Je to divné, ale je to tak. Normálně se bez hormonální podpory nedočkám celého menstruačního cyklu, takže když nejsem těhotná, je fajn, že alespoň něco funguje.

Tento měsíc zkusíme otěhotnět bez léků, ať můžeme dělat nějaké závěry, a od příštího cyklu zase s hormonálními léky.

S naším doktorem jsme se domluvili, že pokud to neklapne ani teď, tak na jaře se pustíme do umělého oplodnění. Je fajn, že je tak upřímný a nedělá plané naděje.

Uplynuly 2 měsíce od genetických testů a z Motola pořád žádný telefonát, jak to dopadlo. Říkám si, co tam s tím dělají, když paní prim. MUDr. Věra Hořínová dost jednoduše popsala, jak to všechno pěkně nalinkují a pošlou. Tak snad k Vánocům přijde nějaký pěkný dáreček.

Díky tomu, jak dlouho trvá menstruační cyklus a jak málo dnů je na to počít potomka, je v podstatě čekání na dítě vyplněno prací. V našem případě na 120 %. Luboš má před zkouškovým obdobím, tak je dost nervózní, tak snad nebudem mít malého neurotika. To bychom si fakt moc nepřáli :)).

Já mezitím dokončuji projekty, chystám se na nový rok 2010, který bude celý "smart" (nevím, jak to můj kolega myslel, ale všichni se teď řídí tímto heslem, tak jdu s davem).

Za poslední 2 týdny je u nás hlavně jedno pozitivum, a to je stěhování z velkého města do maloměsta. Bohužel, to bude s mezipřistáním na 2 měsíce u rodičů, ale všeho do času. Takže příští video bude z domova mých drahých rodičů a to další už z našeho domku s Lubošem.

Minulý týdne přibyl do našeho projektu další pár , za což jsem ráda a držím pěsti, ať to vyjde.

Je vůbec skvělé, jak nás lidé podporují  a uvědomují si, že to není jen tak přijít, odbýt si to svoje a pak čekat. Doba změnila naše návyky a má vliv i naše zdraví, a tak i v tomto ohledu je otěhotnět pro mnohé z nás složitější. Všem děkuji, že se zajímají a budu ráda, když se zeptáte na cokoliv, co vás zajímá.

Krásný týden a dětem zdar :))
Ovulační test LH MAX věnovala společnost Pears Health Cyber, výhradní distributor těhotenských a ovulačních testů Seratec®.
Stanovte si své PLODNÉ DNY!
Co je v projektu

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Mohlo by vás zajímat

"Naše cesta k těhotenství" - druhý a třetí listopadový týden

Pavlína z projektu "Početí online!" s optimismem překonává fakt, že se jí zatím nepodařilo otěhotnět, a popisuje, co ji a jejího partnera v následujících dnech při cestě za miminkem čeká. Přečtěte si také, jak se ztotožňuje s publikovanými články v projektu či zda jí přinášejí nové informace.

"Naše cesta k těhotenství" - poslední listopadový a první prosincový týden

Pavlína s Lubošem si užívají adventu poněkud netradičně – stěhují se. Radost jim udělalo, že Pavlína bez léků menstruuje, a tak tento měsíc zkoušejí otěhotnět bez hormonální podpory. Ovšem stále nemají výsledky genetického vyšetření, které Pavlína podstoupila už v říjnu.

Videa s Pavlínou a Lubošem - 1. párem z projektu Početí online!

Videa s Pavlínou a Lubošem, kteří chtějí dítě. "Nebudu to zkoušet patnáct let, jen do osmatřiceti, pak budu hledat jinou cestu," říká Pavlína. Nové video v projektu Početí online! Podívejte se podrobněji na náš pár a zjistěte, jaké mají pocity a problémy.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce