Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Pavlína a Luboš se představují

( Redakce Ordinace.cz | přečteno: 19820x )

Z NABÍDKY LÉKÁRNA.CZ

Kdo jsme?

Pavlína a Luboš se narodili v Československé socialistické republice za doby vlády Gustava Husáka, tzn. že jsou Husákovy děti :-) Pavlína je dítě prominentních rodičů z palácového panelového sídliště. Zato Luboš je zdravým silným synkem z jihočeských luhů a hájů. V současné době však oba dva sdílejí 80 m2 panelové krásy společně se čtyřnohým flekatým koníkem a hromadou podezřele se chovajících rybiček.

Jak jsme se seznámili?

Naše seznámení je typickým příkladem toho, jak se dva potkají v práci a po pár týdnech, co si píšou o čistě pracovních věcech, přijde pozvání do kina. Kino bylo hromadnou akcí pro Pavlíniny přátele a kolegy novináře. Večer jsme skončili na párty u Páji doma, kde jsme se poznali mimo svět práce.

Jak dlouho spolu jsme?

Někdy jsme spolu až moc dlouho a někdy jsme naopak až moc dlouho bez sebe. Ale jinak je to víc než rok, co spolu chodíme a 10 měsíců spolu bydlíme.

Co se vám na tom druhém líbí?

Pája: Luboš je velmi inteligentní, vnímavý, chodí se mnou na nákupy a má podobné zájmy jako já (taky musel v mládí chodit do hudebky). Někdy mě až udivuje, jak se shodneme na spoustě věcí, díky čemuž nemáme důvody k hádkám (pokud se nejedná o lenost :-)).

Luboš: Pája je milá, hezká a hrozně šikovná holka. Líbí se mi, že si ví se vším rady a dokáže si všechno zorganizovat. Je s ní sranda a je na mě moc hodná :-).

Koníčci a koníčky

Aquaparky - tobogány jsou výsadou Luboše a výřivky s horkou vodou jsou potřebou Páji. Pája hraje golf a chtěla to naučit i Luboše, ale zjistila, že je až moc šikovný žák a že by byl brzo lepší než ona, tak ji její ego zavalilo. Oba máme rádi americké seriály a pak také akční a sci-fi filmy. A hrozně rádi se válíme.

Oblíbené jídlo?

Luboš miluje sladké a Pája zase italské dobroty, které Luboš kromě prosciutta vůbec nejí. Naším společným oblíbeným pitím jsou Coca Cola a Mojito.

Jak vypadá náš volný den?

Na víkendy si většinou plánujeme společnou aktivitu se psem nebo s přáteli. V létě jsme si pořídili brusle a i po dvou měsících jezdíme bez pádů a zranění, i když v komických pózách. Zatím jsme objevili v blízkosti jen dvě bruslařské dráhy. Jinak také věnujeme čas opravám bytu - tím velkým kutilem je zde Pája, protože to Luboše moc nebaví. Naštěstí je ale vždy nablízku Pájin tatínek, který je tím klasickým zdatným všeumělem.

Jak vypadá naše typická dovolená?

Letos jsme měli spolu první dlouhou dovolenou. Původní plán válet se u moře nás po 20 minutách přestal bavit. Voda je fajn, ale mají ji všude, tahle ještě navíc byla slaná a písek se dostal tam, kam jsme nechtěli. Pak jsme ale objevili krásy italských hor a pestré chuti italských zmrzlin. Takže pro příští roky budeme volit zájezdy spíše poznávací.

Co všechno už jsme pro dítě udělali?

Podstoupili jsme vyšetření na IVF klinice v Plzni, Pája prodělala operativní zákrok a v současné době procházíme dalšími vyšetřeními. Pro IVF (umělé oplodnění – pozn. redakce) jsme se zatím ještě nerozhodli, zatím to chceme zkoušet přirozenou cestou.

Proč jsme se do projektu zapojili?

Na Internetu nacházíme mnoho informací, které si občas protiřečí. Proto se nám hodí, že díky tomuto projektu získáme kvalitní odborné informace od lékařů. Další motivací je i to, že můžeme ostatním párům ukázat, že otěhotnění sice nemusí probíhat hladce, ale že i nejzapeklitější problémy mají řešení.


Páju a Luboše můžete podpořit v diskusi s názvem "Držte nám palce!".


Příští týden se dozvíte více o tom, co už mají Pája s Lubošem za sebou, a v čem je vlastně problém, který se budeme společně s vámi na stránkách projektu "Početí online!" pokoušet vyřešit.


Jakékoliv náměty a připomínky k projektu uvítáme na mailové adrese vytvořené speciálně pro tento projekt - [email protected].
Ovulační test LH MAX věnovala společnost Pears Health Cyber, výhradní distributor těhotenských a ovulačních testů Seratec®.
Stanovte si své PLODNÉ DNY!
Co je v projektu
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Diskuse k článku
jméno a příjmení

Zda se, ze autor/ka clanku je pravdepodobne take dite ze zkumavky... :-)

Věra
2x

Držím samozřejmě palce ať se páru zadaří, ale mám taky pocit, že mohli vybrat nějaký starší pár. My s manželem se snažíme o mimi už přes 8let, jinak v rukách CAR jsme už asi 6let. Je to hrozně náročná cesta a vždycky jsem záviděla každýmu komu se to povedlo hned na poprvý, ale to jsem si pak spíš dávala otázky proč se to u mě zrovna nedaří, takže to nebyla závist jako závist, jasně že jsem měla radost z každýho úspěchu druhýho, to mi pak dávalo naději, že bych se mohla taky dočkat. Jinak teď můžu říct, že vytrvalost se asi vyplatila, protože mám za sebou 12.ivf a jsem nyní v 9tt, tak se jen modlím, aby vše dobře dál pokračovalo! Ostatním snažejícím přeju hodně moc štěstí a hlavně trpělivosti!!!

petra

12 IVF?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!To je šílené!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Kde jste na to vzali? Já mám za sebou 3 IVF, 2 KETy, klidně bych šla do všeho znovu, ale hlavní problém jsou samozřejmě peníze......................Na Další pokus na šetřím možná za rok a to už mě bude 35. Je to strašně nespravedlivé, že jsou dotovány jen 3 pokusy. Nemáme ještě děti...


Celkový počet příspěvků v diskusi: 1871. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Mohlo by vás zajímat

"Naše cesta k těhotenství" - poslední říjnový týden

Tento týden byl ve znamení hnusného počasí, takže nejlepší by bylo vlézt do postele a nic jiného nedělat.

"Naše cesta k těhotenství" - poslední listopadový a první prosincový týden

Pavlína s Lubošem si užívají adventu poněkud netradičně – stěhují se. Radost jim udělalo, že Pavlína bez léků menstruuje, a tak tento měsíc zkoušejí otěhotnět bez hormonální podpory. Ovšem stále nemají výsledky genetického vyšetření, které Pavlína podstoupila už v říjnu.

Videa s Pavlínou a Lubošem - 1. párem z projektu Početí online!

Videa s Pavlínou a Lubošem, kteří chtějí dítě. "Nebudu to zkoušet patnáct let, jen do osmatřiceti, pak budu hledat jinou cestu," říká Pavlína. Nové video v projektu Početí online! Podívejte se podrobněji na náš pár a zjistěte, jaké mají pocity a problémy.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce