Inzerce https://www.lekarna.cz/pece-o-zuby/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=pece-o-zuby

Týdeník: "Naše cesta k těhotenství"

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
jméno a příjmení

Zda se, ze autor/ka clanku je pravdepodobne take dite ze zkumavky... :-)

Věra
2x

Držím samozřejmě palce ať se páru zadaří, ale mám taky pocit, že mohli vybrat nějaký starší pár. My s manželem se snažíme o mimi už přes 8let, jinak v rukách CAR jsme už asi 6let. Je to hrozně náročná cesta a vždycky jsem záviděla každýmu komu se to povedlo hned na poprvý, ale to jsem si pak spíš dávala otázky proč se to u mě zrovna nedaří, takže to nebyla závist jako závist, jasně že jsem měla radost z každýho úspěchu druhýho, to mi pak dávalo naději, že bych se mohla taky dočkat. Jinak teď můžu říct, že vytrvalost se asi vyplatila, protože mám za sebou 12.ivf a jsem nyní v 9tt, tak se jen modlím, aby vše dobře dál pokračovalo! Ostatním snažejícím přeju hodně moc štěstí a hlavně trpělivosti!!!

petra

12 IVF?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!To je šílené!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Kde jste na to vzali? Já mám za sebou 3 IVF, 2 KETy, klidně bych šla do všeho znovu, ale hlavní problém jsou samozřejmě peníze......................Na Další pokus na šetřím možná za rok a to už mě bude 35. Je to strašně nespravedlivé, že jsou dotovány jen 3 pokusy. Nemáme ještě děti...

Jana

Zkuste čaj Gravozen na plodnost http://www.vltava2000.cz/caje-kava-bylinky/ nebo na vincour.cz

Magda

No já mám manžela taky o 10let mladšího a nedařilo se nám až nám pomohl pan Vincour, po 2měsících jsem otěhotněla když jsem pravidelně pila čaj na plodnost. Koupila jsem ho na www.vincour.cz

jméno a příjmení
1x

Také si bohužel myslím, že tento pár není zrovna reprezentativní vzorek (partneři 20,29let) mnohem větší výpovědní schopnost by byla u páru nad 35 let, kterých je jistě velká řada. Jinak projekt může být zajímavý.

Lenka Svobodová
1x

Výborný nápad, jak přiblížit laikům specifické problémy neplodných párů. Jako hodně špatnou bych ovšem viděla volbu účastníků. Jejich neprůměrností se uvedená záležitost může značně zbagatelizovat, jak už je ve světě médií téměř zvykem.

jméno a příjmení

Zrovna tenhle pár asi není ten správný, kdo by měl využívat umělé oplodnění. Klukovi je teprv 20!! a ještě studuje, to není ideální doba pro početí nemanželského dítěte.

venda

souhlasím je to naprostá kravina

icelander

ono asi nebylo moc na výběr. ale to že je někdo spolu rok, neznamená že to tak nemůže být na věky. navíc pokud se oba o dítě aktivně snaží... aspoň je to trochu zajímavější a mimo medicinálního vývoje budeme moci sledovat i vývoj vztahu...

Honza

Přijde mi trochu nesmyslné sledovat pár, který je pohromadě 10 měsíců.

Pavla Jan

MF Dnes píše v jiné části že neplodnost je otázka posledních 25 let a dále nepříznivé působení ftalátů. V té době se totiž snažily ženy mít sexy muže a nahnaly je do slipů aby byli sexy. Oni jsou sice sexy ale neschopní oplodnění. Takže dámy strhněte z mužů slipy a budete mít potomky. Páni doktoři si z toho udělali pěkný kšeft. Za vším hledej ženu.

Pavlína a Luboš

Dobrý den, jsme rádi, že všechny zajímá problematika početí a všeho co je kolem, a proto bychom rádi reagovali na vaše dotazy, ať znáte náš postoj. Starosti - co lidi čeká nevíte, ani když máte dítě ve 40, vždy je to jiné a vše je velmi individuální. Dostudovat - toto máme z 68% vyřešeno (1 je dostudovaný a 2 v procesu) Práce - oba pracujeme a nejsme již víc jak 5 let závislí na přijmech od rodiny Bydlení - uplně v prvním představení je, že bydlíme ve svém a v součané době si hledáme dům, kam se nastěhujeme, neb žít na sidlišti s dětmi se nám moc nechce. Manželství - tohle je záležitost na které se pracuje, ale není pro nás prioritou. Vzít si někoho můžete i v 80, ale těžko budete těhotní v tomto věku. Jak budeme mluvit za pět let nevíme, jen doufáme, že česky :))

kruk

Jsou pohromadě něco přes rok, ale o dítě se snaží 10 měsíců. Nějak to asi lidem uniká v textu.

jméno a příjmení

Něco přes rok, znamená více než 12 měsíců, tak že pokud se pokoušejí o početí 10 měsíců, neznamená to nic jiného než že k tomuto rozhodnutí (pořídit si rodinu) přišli již v počátku svého vztahu, tak že nechápu co podle Vás lidem uniká v textu. Někdo holt čeká deset let než si jejistý tím že tu rodinu chce a oni do toho "praštili" hned a já jim fandím

Tonda

Asi to počítají, že se narodili za vlády pana Husáka :))

Vanda Havránková

Plně souhlasím. Absolutně nevhodně zvolený pár! Více nemá cenu komentovat...

Edita Lounská

Je úplně jedno jestli jste spolu 5,10,30 let nebo jen rok!!Kolikrát se s tím druhým člověkem nepoznáte ani za 10let manželství! Čím dál více se rozvádí manželé po 20letech manželství! Navíc doporučuje se pořídit si mimi co nejdříve,žena mnohem lépe snáší těhotenství,porod a výchovu dítěte.Není přecitlivělá a ani unavená.Má mnohem více elánu.Navíc má šanci dožít se krásného "babičkovství" a mít radost z vnoučátek.Netrápí se na staré kolena se svou pubertální dcerou nebo synem.Je stále moderní a děti se za mladou maminku nestydí,ba naopak.Mladým matkám fandim,jděte do toho!!A když vás život nakope...jak jinak získat zkušenosti než ranami od života? Protože rozvést se můžete kdykoliv,po jakkoliv dlouhé době manželství....na tom vůbec nezáleží.Záleží na tom jak je člověk duševně vyspělí.

Peggy

Také se zrovna nedomnívám, že tento pár má být jako nějaký typický příklad nebo něco jako dobrý vzorek. Jí 29, jemu 20. A snaží něco kolem třičtvtě roků? Trapné! Co mají říkat ti, kterým je přes 30 a snaží se už několik let a bezvýsledně. Měli vybrat starší pár, aby to lépe působilo a mělo smysl. Navíc bych ráda viděla jak takové "ucho" zajistí kvalitně rodinu. Je za to snad nějaká odměna, že takhle vystupují? Jinak samozřejmě všem, kteří jsou na podstatně hůře (věkěm, délkou čekání, i zdravotně ...) než tento pár, držím pěsti a přeji hodně pevné nervy.

Peggy

Je také trošku ujeté, že do této diskuze, může pod jakýmkoliv jménem napsat kdokoliv cokoliv, takže za Luboše a Pavlínu tu nakonec můžeme psát všichni, když to správně vyplníme v kolonkách, že? Jaká je to pak věrohodnost informací?

Peggy

Aha, oba pracujete, to je super, ale trochu nejasné, že ty (ač teď 20 letý) jsi již 5 let finančně nezávilý na rodině!! To tě živila / živí partnerka?

jméno a příjmení

Reakce na "kruk" 17:24 a dálší příspěvek. Ano, přišli na to ve fázi vztahu - zvané největší zamilovanost, ale až to vaprchá, bude tu ožná svobodná matka.

Runečka

Myslím,že je to jen dobře zaplacená reality show,než nějaká touha po potomkovi /vzhledem k délce vašeho vztahu a hlavně věkovém rozdílu.A když vidím postavu Pavlínky,myslím že by jí nejvíc pomohlo cvičení paní Mojžíšové.

Max Devaine

Co je natom, když si člověk od 15let dokáže vidělat tolik peněz, aby se zajistil a možná i někoho jiného? Někteří lidé jsou hold schopní, takže bych ty úvahy "podle sebe soudím tebe" raději ani nezmiňoval ;-) Zdar Max

Katarina

Cvičení by slečne určitě prospělo, ale určitě nepomohlo pokud má nějaký lékařský problém. Mám roční holčičku a cesta k ní byla dost dlouhá mít možnosti tak si všechny lékaře objehám, jako to dělají oni. Ale když nevíte čím to může být a dokrotor vám řekne tak nasadíme tento hormon a počkáme další měsíc a po 5 - 6 měsících zjistíte že je to na houby. A pak začnou všichni říkat hmm tak je to tim že jste moc hubenán nebo moc tlustá, nebo je potřeba detoxikace a jako mně vám zakážou uplně všechno co vám do té doby chutnalo. No a ve výsledku stačilo odjet z Prahy k moři, cpát se tam zmrzlinou a dobortama obalit nervíky a je to :)) Držím palce a z toho že je chlapci 20 si nic nedělejte. Katarina

Šárka
1x

Dobrý den. Taky mi to nedá a musím přispět svým příběhem. Po 3 leté známosti jsme se s manželem vzali a po svatbě se začali snažit o dítě. Podařilo se mi otěhotnět do 1/2 roku, ale následovalo zamlklé těhotenství a revize. Všichni odborníci to brali za náhodu, a tak když se to stalo potřetí, začalo se s tím něco dělat - různá vyšetření od hormonů, imunity, štítné žlázy až po genetiku. Na genetice objevili chromozomální vadu mého manžela, ale vzhledem k tomu, že má zdravé dítě z 1.manželství nám bylo řečeno, že se máme pokoušet dál, jednou to snad vyjde. Výsledek je ten, že nyní jsem neplánovaně po osmé otětněla,ale opět to vypadá na zamlklé těhotentství (celkem 8 zamlklých těhotenství během 3,5 roku)... Co to dělá s mou psychikou a naším vztahem ani nemluvě. Zkoušeli jsme i umělé oplodnění, výběr geneticky zdravého embrya, které mi implantovali, ujalo se, ale v 7tt těhotenství zase odumřelo. Lékaři si s námi už neví rady a navrhují oplodnění s dárcem... Takže i když je mi líto, že zmiňovaný pár má problém počít, nevidím to tak fatálně... Ráda bych věděla, co by odborníci poradili nám. Názor jednoho z doktorů znám - "vyměňte chlapa" ... No, ale to bychom se v tématu asi dosali do jiné roviny. Takže přeju všem, kteří ví, o čem tady píšu a o čem skutečně bezmocnost v početí a hlavně UDRŽENÍ těhotenství je, aby se jim vedlo lépe a vydrželi. Já s manželem se o to snažíme každý den...

Penny

Přiznám se, že roční snažení o miminko mi taktéž po vlastních více než tříletých a hodně trnitých zkušenostech připadá jako "legrace". Přínosnější by mi přišlo sledovat a věnovat se někomu potřebnějšímu. Nicméně držím palce každému a věřím, že při troše štěstí a trpělivosti to vyjde.

Diblík
2x

To si snad děláte srandu!Pár který spolu chodí 1rok a je strašně nešťastný, že se jim nedaří počít dítě? A navíc nějaký 20letý klučina.Nechápu, že je všude taková reklama na tento projekt a přitom to je úplně směšný!!!!Určitě měl být vybrán nějaký jiný pár - který se snaží několik let a je jim přes 30let. My se snažíme o miminko přes 2,5 roku.Mě je 30, manželovi 32.Jendou se nám zadařilo,ale potratila jsem a teď se opět nedaří.To jsou pak stresy a trápení...... Ale jinak ať se všem párům zadaří počít krásné zdravé miminko!Je to opravdu DAR!

Jana

Zkuste čaj Gravozen na plodnost http://www.vltava2000.cz/caje-kava-bylinky/ nebo na vincour.cz

Markéta Louňová

Nejsem si jistá jako mnoho přede mnou výběrem páru, proč nevybrali životem ošlehanější... Slečna prohlašuje, že dělá pro miminko všechno, ale že těch 30kg navíc je kontraindikace k početí jí uniklo?

Katarina
1x

Markéto už jsem to psala někde předtím nadváha je sice problém ale není to kontraindikace, Podívej se na obezitu v česku, to by jsme dávno vymřeli :)). Jinak v nějakém přízpěvku bylo o ováriích a u toho je pak jendo kolik vážíš. Mám to taky a nadváha je jen jedna 5% neúspěchu. Taky nevím zda to nečtete ale oni se snaží mít dítě neřeší neplodnost. Kat

Kateřina Štejfová

Pavlíno, chcete-li poradit s výživou, ozvěte se na katerinastejfova@seznam.cz. Udělám Vám analýzu stavby těla a doporučím nutriční program, který by se pro Vás nejvíce hodil. Analýzu Vám (chcete-li i Vašemu příteli) udělám zdarma, a rozhodnete-li se pro náš nutriční program (100% spolehlivost, postupná změna stravovcíh návyků, a má to komplexní účinky na zdraví), jsem ochotna Vám darovat měsíční kúru. Výživa totiž hraje v životě člověka obrovskou roli. Zdravím a držte se. Katka

maková panenka

nechápu že někdo po deseti měsísch snažení se (což není ani lékařsky stanovaná lhůta pro uznání neplodnosti) má potřebu se řešit veřejně a dělat kolem svého početí takové divadlo... jsou jiné páry které by to potřebovali mnohem víc a nikdo jim nepomůže! Já se nažila o děti pět let - a zybtečně, o dvě děti jsem přišla, a prošla si peklem na zemi!!! A nikoho to taky nezajímalo a nikoho jsem s tím ani neotravovala! Doktoři z nás akorát tahali peníze a neudělali pro nás NIC! už je mi to stejně jedno, protože na haranty kašlu, jsou s tím akorát starosti, a kdo by do tohohle hnusného a zkaženého světa chtěl přivét děcko - jedině blázen!!

maková panenka

Nemusím se zamýšlet, já mám ve svých názorech jasno, a nepotřebuju nikomu podlízat tím že tu blís sladký kecičky jen abych se někomu zalíbila... jinak každýho s kým nesouhlasíš posíláš k psychošovi? možná by jsi si tam měla skočit sama ;-p

Markéta Josková

Dobrý den , rádi bychom Vás požádali o účast na právě probíhajícím výzkumu prováděném na Fakultě Humanitních Studií na Univerzitě Karlově. Výzkum se zabývá zkoumáním faktorů ovlivňujících úspěšnost početí dítěte. Jako odměnu pro Vás máme připravenou finanční odměnu ve výši 50kč a po skončení výzkumu vám samozřejmě rádi zašleme výsledky. Vyplněním dotazníku pomůžete v oblasti, ve které je to aktuálně potřeba, neboť odborníci predikují stálý nárůst počtu párů trpících problémy s početím. Dotazník můžete vyplnit na webových stránkách:http://qacademics.qualtrics.com/SE/?… Jeho vyplnění je samozřejmě zcela anonymní a data budou sloužit výhradně k vědeckým účelům. Dotazník by Vás neměl zdržet na více jak dvacet minut. Jedinou podmínkou účasti je splnění malého množství kritérií na začátku dotazníku (například být v heterosexuálním vztahu delším než půl roku). V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat na e-mailové adrese vyzkumfhs@cen¬trum.cz. Těšíme se na spolupráci s Vámi! Markéta Josková, Mgr. Kateřina Klapilová, Doc. Jan Havlíček, PhD.

fhs

Dobrý den, velmi se omlouvám za nepřesnost, výzkum naleznete pod odkazem http://qacademics.qualtrics.com/SE/?SID=SV_dcEqX8CWfMe02pu

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/pece-o-zuby/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=pece-o-zuby

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 569 lidí

Mohlo by vás zajímat

Co kromě vitamínů a minerálů pomůže zvýšit imunitu?

Dobrý den. Co kromě vitamínů a minerálů pomůže zvýšit imunitu?

Bradavice kazí nejen estetický dojem, ale jsou nakažlivé a mohou i bolet

Bradavice, nepříjemný zdravotní i kosmetický problém, mohou potkat každého z nás. Jejich příčinou je virová infekce, kterou se můžeme nakazit například ve veřejných prostorách bazénů, koupališť nebo v dětských kolektivech.

Kdy je nutné snižovat horečku?

Dobrý den. Je nutné si při teplotě 37 – 37,5° C brát léky proti horečce?

Zdravotní pojištění v zahraničí

Začali jarní prázdniny a mnoho z nás se vydává lyžovat do zahraničí? S jakým rozsahem zdravotní péče hrazené na základě předložení průkazu pojištěnce zde můžeme počítat?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce