karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

Každodeník Páji a Luboše

( Redakce | přečteno: 7206x )

Od oficiálního spuštění projektu "Početí online!" 21. října 2009 zde můžete sledovat každodenní zápisky Páji a Luboše. Co jim zrovna udělalo radost? Co se jim dnes podařilo a co naopak ne tak úplně? Čím byl dnešek pro ně důležitý a výjimečný? Jaký krok dnes podnikli na cestě k vytouženému miminku? Byl jejich den spíš odpočinkový nebo se až v noci ve spěchu dostali k napsání záznamu do Každodeníku?

shutterstock.com

Bilance tohoto týdne: 1 smradlavej pes, 1 negativní ultrazvuk, 1 zmatený lékařský verdikt, 2 nové kousky do šatníků, 19,5 bodu v testu ze španělštiny a několik urážek a mnoho podpor na netu v diskusích

25. října

Pája:

"Nesnáším žehlení, takže jsem si to na dnešek naordinovala."

Luboš:

"Ještě, že se mě žehlení a příbuzné práce netýkají, to já si najdu onačejší zábavu!"

24. října

Pája:

"Příjemná procházka po Berounsku zakončena koupáním Matesa, co se vyválel v hnoji."

Luboš:

"Podzimní focení listnáčů přineslo své úlovky."

23. října

Pája:

"Když člověk pije, musí počítat, že ráno nebude trochu stíhat."

Luboš:

"Den s trávený s klávesnicí a přítelem Javou je fajn, ale počasí by mohlo být lepší."

22. října

Pája:

"Dnešní den je pro nás dost nepříjemný, a to díky bulvární popularitě projektu. Jak to definoval Lukáš: " Za dobrotu na žebrotu" Nebudeme se vyjadřovat k názorům lidí, co jsou dost mimo, ale doufám, že společně s pány doktory osvětlíme, o co jde, proč jsem v projektu zrovna my, i když kolem nás chodí tisíce stejných lidí atd. Všem, co nás dneska podpořili, děkujeme a párům ve stejné situaci vzkazujeme: " Je nás tu víc, ptejme se, zjišťujme a družme se. Pomoct si ve výsledku budeme muset sami a nikdo to za nás neoddře".

Den jsme společně zakončili kinem a věříme, že zítra už bude jiné hlavní téma než početí online. :)) "

21. října

Pája:

"No jo dnešek nebyl můj nejlepší den. Ráno ultrazvuk s negativní odpovědí. "Vajíčko tam je, ale nic, čekám Vás v pondělí znovu". Trochu smutná odjíždím pro neteř (4 měsíce) 60 km za Prahu. V tom mi v 9,50 volá Nina, kde jsem, že je ta tiskovka. Ještě že ten Luboš byl v Praze, tak nás tam byla od začátku alespoň polovina. Tiskovka v pohodě, dotazy které jsem čekala, a to na rozdílný věk a na to jak dlouho se snažíme. Určitě se o tom rozepíšu trochu víc, neb teď to vypadá, jako že se snažíme jen pár měsíců, ale z mé strany je to víc jak 6 let snažení + 2 roky pauza a teď s Lubošem znovu. Večer mě dohnalo nachlazení co se s ním peru celý týden a tak usínám s teplotou a doufám, že ráno bude růžové."

Luboš:

"Ráno pohodička bowling a do toho volá Pája, že je u bráchy a musíme oba rychle dojet na tu tiskovku, neb není ve čtvrtek, ale ve středu. Nu což, byl jsem kousek, tak to bylo v pohodě, jen trochu nezvyk sedět na druhé straně, než jsem při tiskovkách zvyklý. Když Pája došla, byl jsem hrozně rád, že tam nemusím být sám. Večer jsem si jen říkal jak to, že média tolik zajímá projekt, který není až tak novinka! Ráno se ukáže jak budou lidi reagovat."

20. října

Pája:

"Dneska mě čeká genetika - je to první test a základní informace pak to bude čekat ještě Luboše, ale to, až jak všechno dopadne. Z genetiky odcházím dost zmatená, v podstatě jsem se nic nedozvěděla až na haldu odborných výrazů, které si ani doktorka nedokázala vyslovit. Takže výsledek je: možná máte na konci DNA "cosi", nebo taky ne, pak ještě budeme studovat nějaký enzym. Tak, a kdo mi to teď vysvětli lidsky, co mi vlastně řekla? Upřesním, šla jsme tam kvůli polycystickým ováriím, máme to v rodině.

Večer jsme po všech pozitivních zprávách ukončili sushi a procházkou s Matějem."

Luboš:

"Dneska mám zase jeden s těch horších dnů kdy musím do školy a mám matiku. Ale 90 minut zla 2x týdně za diplom stojí."

19. října

Pája:

"Po skvělém pracovním víkendu jsem se pustili oba do práce a vůbec se nám nechtělo.

Ve výsledku to má ale jedno pozitivum máme hotovou pracovnu. Přišli opraváři na internet a oba jsem stihli víc práce než jsme čekali."

Luboš:

"Pája si pracovnu zabydlela a mně zůstal obývák se sedačkou, asi jsme na tom vydělal :-). Stále nám nejede net, takže Pája je přehnaně akční a napadají jí hrozné nápady jako předvánoční úklid. Uklidil jsem se čistit akvárko a budu doufat, že ji to pustí."

12. – 17. října

Pája a Luboš

"Tento týden začal jako celkem běžný týden až do pondělního večera, kdy UPC vypadl Internet. Týden se chýlí ke konci a Internet stále nefunguje (sliby chyby).

V pondělí večer jsme si užili sushi.

Od úterka se náš týden změnil z poklidného home officu na staveniště. Rozhodli jsme se pro přestavbu celého jednoho pokoje (pracovna - dětský pokoj).

Je sobota a zatím máme jen nahozené zdi a neshodli jsme se na barvách. Ve hře jsou modrá, tyrkysově modrá, fialová, růžová, lipově zelená, olivová a žlutá. Musíme se rozhodnout pro tři.

Pája ve středu absolvovala test na cukrovku, který dopadl paradoxně hypoglykemií, takže je v pořádku, jen nesmí tolik hladovět.

Při páteční jízdě autem jsme píchli gumu, do čehož ještě pršelo a foukal vítr. Naštěstí přišel náš oblíbený všeuměl a napravil to.

Bilance tohoto týdne: jedno nefunkční připojení k Internetu, jedna píchlá guma a sedm barev na výběr."


Páju a Luboše můžete podpořit v diskusi s názvem "Držte nám palce!".


Jakékoliv náměty a připomínky k projektu uvítáme na mailové adrese vytvořené speciálně pro tento projekt - poceti-online@ordinace.cz.
Ovulační test LH MAX věnovala společnost Pears Health Cyber, výhradní distributor těhotenských a ovulačních testů Seratec®.
Stanovte si své PLODNÉ DNY!
Co je v projektu

Související články

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Diskuse k článku
Jana
6x

Vidím, že to nikoho nezajímá, já jsem si koupila čaj na plodnost na vincour.cz a za 1měsíc jsem už byla těhotná

Pudla
6x

Jo, určitě to je tím čajem. Ještě než tady někdo začne doporučovat měření bazální teploty, nemyslet na to a podobně - vemte v úvahu to, že dlouhodobě neplodní všechno už znají a všechno už vyzkoušeli.

Jan Veselý
4x

ad. 20. října Pokud máte zjištěny polycystická ovaria ( srůsty na vaječnících) je zbytečné jakékoliv další vyšetřování a odkazy na DNA atd. Vzniká především vinou posunutí horizontální osy pánve, kde vaječníky jsou utlačovány k břišní stěně a proto nemohou dosáhnout své normální činnosti a navenek se projevují srůsty apod. Na druhou stranu je nutno uvést, že není třeba žádných operací, dysfunkci pánve lze odstranit manipulačně velmi jednoduchým způsobem, tím se ovaria uvolní a vrací se do normálu. Tato téměř banální příčina nemožnosti otěhotnění postihuje prakticky většinu obdobných párů. S genetikou nemá nic společného, v rodině se vyskytuje proto, že dotyčná přijala podobný způsob trávení života s absencí přirozeného pohybu a dysfunkcemi pohybového aparátu. Jan Veselý, jtvesely.txt.cz


Celkový počet příspěvků v diskusi: 649. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Obáváte se cukrovky?

64%
36%
Zatím hlasovalo 600 lidí

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce