Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Oscillococcinum – tradiční prevence chřipkových stavů

( Komerční prezentace | přečteno: 2295x )

Jako mají svá období šaty nebo sporty, mají ho i chřipková onemocnění a virózy. Zatímco pravá sezónní chřipka má obvykle těžší průběh, běžné virózy a infekce horních cest dýchacích jsou mírnější a spíše nás obtěžují. Kromě toho, že jsou tato onemocnění virového původu, a neléčí se antibiotiky, mají společné ještě jedno. Lepší je vůbec je neprodělat.

shutterstock.com
Z NABÍDKY LÉKÁRNA.CZ

O léku Oscillococcinum

Oscillococcinum je jedním z nejznámějších homeopatických léčivých přípravků na světě, používaný v mnoha zemích. Je vyroben speciální technologií se špičkovou znalostí výroby homeopatického léku. Výrobcem doporučená indikace je použití v prevenci a léčbě chřipkových stavů, jako jsou např. horečka, zimnice, bolest hlavy, únava a bolesti svalů. Oscillococcinum se vyrábí ve Francii i všechny výchozí látky tohoto léku mají francouzský původ. Jde o šetrný lék, který má řadu výhod.

Prevence vhodná pro malé děti i seniory

Hlavní výhodou Oscillococcina je to, že je bez známých nežádoucích účinků, nemá věkové omezení a také jej mohou užívat těhotné a kojící ženy. Ocení jej ale i další rizikové skupiny pacientů.

Senioři, kteří většinou užívají více léků, ocení především to, že se Oscillococcinum navzájem s jinými léky či doplňky stravy neovlivňuje.

Jak správně užívat lék Oscillococcinum?

Oscillococcinum je vyráběno ve formě malých granulek balených v jednodávkových obalech - tubičkách.  Dávkování naleznete v příbalovém letáku (pokud lékař neurčí jinak). K prevenci se obvykle užívá pouze 1 dávka týdně. Od prvních příznaků chřipkových stavů jako např. horečka, zimnice, bolest hlavy, únava a bolesti svalů užívejte 1 dávku 3x denně po dobu 1 až 3 dnů. Celý obsah tubičky nechte rozpustit v ústech, ideálně pod jazykem. Malým dětem je možné lék rozpustit v malém množství vody. Léková forma v podobě granulí v tubičkách je velmi praktická, můžete je nosit v kabelce, aktovce, a mít tak lék vždy po ruce.

….a co ještě dělat?

Oscillococcinum není samozřejmě jediný způsob, jak podpořit prevenci. Důležité je mít navíc dostatek pohybu i odpočinku, dostatečně se oblékat, pít dostatek tekutin a jíst stravu bohatou na vitamíny a v neposlední řadě pozitivně myslet. Psychická pohoda, bez stresu, je základem zdravého života.

Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Oscillococcinum® je homeopatický léčivý přípravek k vnitřnímu užití, užívaný tradičně v homeopatii k prevenci a léčbě chřipkových stavů (jako jsou např. horečka, zimnice, bolest hlavy, únava a bolesti svalů). Obsahuje Anas barbariae, hepatis et cordis extractum 200 K.

komerční sdělení500x150_sedatif_2020_12_ordinace.cz.jpg

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Partner rubriky Homeopatie
Partner rubriky Homeopatie

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/vzdalena-odborna-pece/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=vzdalena-odborna-pece

Mohlo by vás zajímat

Zmůže homeopatie paradentózu?

Fungují homeopatika i na léčbu a prevenci paradentózy? To vám zodpoví odborník?

Nejčastější mýty o homeopatii

Homeopatií se dá léčit rakovina, při užívání homeopatik musíte zapomenout za žvýkačky a čištění zubů. To jsou některé z mýtů o homeopatii, které bychom rádi probrali.

Homeopatie: šetrná a účinná léčba bez vedlejších účinků

„Není to zázrak s okamžitým efektem, ale je bezpečná, bez vedlejších účinků a na některé nemoci zabírá zaručeně a velmi rychle,“ říká o homeopatii MUDr. Renáta Sikytová z Homeopatické ordinace v Dobřichovicích.

Homeopatie

Homeopatie je lékařská léčebná metoda založená na principu, že podobné se léčí podobným. Pacientovi je tedy podávána látka, zpracovaná speciálními homeopatickými postupy do homeopatického léku, která je-li podána zdravému jedinci, vyvolá u něj krátkodobě tytéž příznaky a potíže, jakými se projevuje pacientova choroba.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce