Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

V létě se vám může podařit zhubnout snáze než jindy

( Redakce | přečteno: 13367x )

Chcete zhubnout? Zkuste to právě teď. V létě se kila shazují snáze než v jiných částech roku.

shutterstock.com

Chcete zhubnout? Zkuste to právě teď. V létě se kila shazují snáze než v jiných částech roku. Máte reálnou šanci do konce prázdnin nebo dovolených zhubnout tři až pět kilo. Pozor však, aby vám to vydrželo, počítejte s tím, že budete muset v ledasčem změnit svůj životní styl, aby se vám od září kila zase nevracela.

„V létě je hubnutí snazší pro ty, kteří chtějí být přitažliví. Proto bývá léto dobrým impulzem pro hubnutí především pro ženy, které se chtějí ještě někde objevit také v plavkách,“ soudí psycholožka Zdena Sládečková, která sama vede kurzy hubnutí. Neznamená to však, že by nemohli uspět lidé, kteří chtějí zhubnout zejména kvůli svému zdraví, ti se mohou motivovat třeba nějakou odměnou v podobě relaxačního pobytu a podobně.

Pro letní hubnutí hovoří hned několik výhod: ovoce a zelenina, které k hubnutí rozhodně patří, jsou levnější než po zbytek roku, navíc je jich velký výběr a jsou rovněž chutnější. V horku bývá navíc pocit hladu menší a také málokdo má chuť jíst hutná těžká jídla.

„Základní radou pro úspěch je hledat redukční postup bez pocitů hladu a strádání, “ opakuje psycholožka základní radu. Znamená to podle ní jít na celé hubnutí trošku vědecky, opatřit si i dobrou odbornou literaturu a udělat si individuální jídelní a cvičební plán. V létě lze mimo jiné změnit stravovací návyky snáze než kdykoli jindy, stačí jíst spoustu zeleninových salátů, přiměřeného množství ryb a bílého masa, tmavého celozrnného pečiva a nízkotučných mléčných potravin. „Velmi bych se přimlouvala za zařazení mořských plodů. Jde o mořské živočichy, kteří jsou k dostání ve zmrazeném stavu. Jsou-li chutně připravení, pak tvoří spolu se zeleninovým salátem a tmavým pečivem vynikající a přitom redukční pokrm,“ dává tip Zdena Sládečková. Velmi se hodí také houby, zde jen pozor na těžší stravitelnost. Nesmíme je však smažit, nejlépe je připravovat je v páře.

Velmi důležité je vyhnout se naopak záludnostem, které k létu také patří a hází snaze hubnout klacky pod nohy. „Vynechte oblíbené zmrzliny a pivo,“ radí psycholožka. Riziko skrývají také opulentní švédské stoly v přímořských hotelích nebo typický letní zvyk velkých pozdních večeří. Pozor si dejte také na jídlo třeba během výletů - člověk může mít dojem, že kromě nějaké té svačiny a oplatek nic nesnědl a dopřeje si velký oběd, ale energetický příjem může onen oběd i převýšit.

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Diskuse k článku
Petr

To se snadno říká, že se v létě hubne lépe. Je sice pravda, že když je přes den horko mám méně hlad, ale jakmile se ochladí... Někde jsem však slyšel, že ovocná zmzrlina není takový hřích (narozdíl od těch smetanových).

Můžu doporučit

doporučuji slimax na hubnutí

Angel

Neznám to, ale ráda bych se dozvědela něco..


Celkový počet příspěvků v diskusi: 5. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Anketní otázka

Podle čeho se rozhodujete při výběru matrace?

Zatím hlasovalo 57 lidí

Mohlo by vás zajímat

Podváha

Nedostatečná výživa je důsledkem nepoměru mezi energetickými požadavky organizmu energií z potravin.

Máte problém s nadváhou?

S problematikou nadměrné váhy se potýká spousta lidí zejména ve středním věku, kdy úroveň fyzické aktivity klesá vinou např. rodinných závazků, ale - přiznejme si - i vinou zvýšené tendence k pohodlnosti. Obezita se proto stává čím dál více chronickou nemocí zejména v ekonomicky vyspělých státech západní Evropy a ve Spojených státech ...

Kdo může za nadváhu?

V dnešním článku začneme hovořit více o konkrétních problémech týkajících se problematiky hubnutí a udržování stálé tělesné hmotnosti. Hovořit o specifických strategiích hubnutí však vyžaduje porozumět základním příčinám nadváhy.

Fyzická aktivita a hubnutí

Pro většinu dietařů je hlavním nástrojem pro redukci hmotnosti omezení přijímaných kalorií. Tomuto tématu jsme se věnovali v našem předešlém příspěvku. Pro zdravou redukci tělesné hmotnosti je však nutno přidat rovněž fyzickou aktivitu. Této složce redukční diety je bohužel věnována malá pozornost, a ve většině případů je považována za pouhý doplněk dietního programu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce