Inzerce https://www.lekarna.cz/akce-3-za-cenu-2/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=akce-3-za-cenu-2

Zbavte se stresu

( Redakce Ordinace.cz | přečteno: 517x )

V současné náročné době, kdy musíme z domova zvládat mnoho úkolů, je více než kdy jindy zásadní umět pracovat se stresem. Je to důležité, protože dlouhodobý stres by nám mohl přivodit vážnější zdravotní obtíže.

shutterstock.com
Z NABÍDKY LÉKÁRNA.CZ

Stres a jeho dopad na náš organismus

Stres rozdělujeme na krátkodobý a dlouhodobý. Krátkodobý nám pomáhá zmobilizovat se, vynaložit potřebnou energii například ke zlepšení výkonu, k dosažení životního cíle, nebo v extrémních situacích k záchraně života apod. Lidský organismus je uzpůsoben tak, aby se s ním dokázal co možná nejlépe vyrovnat. Dlouhodobý stres je něco docela jiného a může mít zničující dopad na náš organismus, na naše fyzické a duševní zdraví. I odborníci dnes již připouštějí, že dlouhodobý stres negativně ovlivňuje naše tělo mnohem více než pár kil nadváhy nebo nadměrná konzumace průmyslově upravovaných potravin*.

Jak reagujeme na stres?

Individuálně. Odezva na stres může být přiměřená, nedostatečná nebo naopak přehnaná, kdy může organismu uškodit. Každému z nás pomáhá ke zvládnutí stresu něco jiného. V každém případě je důležité dostat se přímo ke kořenům našeho stresu a tím i k podstatě sebe sama.

Proto bychom se měli jako základu držet následujících opatření:

Relaxovat

Relaxace je vědomé uvolnění těla a mysli a svalového napětí. Pomáhá soustředit se na konkrétní situaci nebo úkol, pomáhá regenerovat síly po namáhavé duševní činnosti a také usnadňuje spánek. Naučte se relaxovat pravidelně 1-2x denně 10-15 minut, přitom vyloučit rušivé vlivy, dopřát si pohodlnou pozici, zavřít oči a soustředit se plně na samotnou relaxaci. Relaxace vyžaduje nácvik. Nebo prostě jen zkuste strávit 10 minut denně v úplném klidu, cíleně se soustřeďte na tady a teď. Významně vám to pomůže snížit hladinu stresu.

Žít přítomností

Velmi důležité pro eliminaci stresu je maximálně vnímat přítomnost a užívat si ji. Být jednoznačně pozitivní. A s odvahou se dívat do budoucnosti. Neohlížet se do minulosti, nelpět na ní. Naše mysl je vyčerpaná útěky do minulosti, často a ráda se zabývá nějakou negativní věcí, která se stala. Tím v sobě ale pěstujeme negativní emoce.

Pečovat o své tělo díky kvalitní stravě

Stres a střevní mikroflóra spolu souvisí! Stres má vliv na správné fungování střevní mikrobioty. Znečištěné ovzduší, nekvalitní strava a nedostatek fermentovaných potravin ve stravě ovlivňují negativně i fungování našich střev.Snažte se jíst střídmě, vyváženou stravu a používejte kvalitní suroviny.

Pomoci může homeopatie

Se stresem vám mohou pomoci i homeopatické léčivé přípravky. Jsou šetrné a užívat je mohou i rizikové skupiny pacientů, jako jsou těhotné ženy, malé děti a senioři. Homeopatický léčivý přípravek Sédatif PC zmírní příznaky stresu během dne a tím zkvalitní spánek v noci. Tradičně se v homeopatii užívá k léčbě úzkosti a emočního napětí, které se projevují neklidem, nervozitou, podrážděností a poruchami koncentrace, a k léčbě lehkých poruch spánku. Sédatif PC je nenávykový a neovlivňuje pozornost během dne, což ocení například řidiči nebo studenti. Pro seniory je výhodou, že je bez lékových interakcí, takže jej mohou užívat současně s jinými léky či doplňky stravy. Tablety se rychle rozpouštějí v ústech, není třeba je zapíjet.

sedatifČtěte pečlivě příbalovou informaci. Sédatif PC® je homeopatický léčivý přípravek užívaný tradičně v homeopatii k léčbě úzkosti a emočního napětí (které se projevují např. neklidem, nervozitou, podrážděností a poruchami koncentrace) a k léčbě lehkých poruch spánku. Lék k vnitřnímu užití.

*Zdeněk Adam, Zdeněk Král, Jeroným Klimeš, Zdeněk Boleloucký, Luděk Pour: Chronický stres, psychická nepohoda a deprese zvyšují četnost infekčních, autoimunitních, ale i maligních nemocí; Vnitřní lékařství 1/2020

komerční sdělení500x150_sedatif_2020_12_ordinace.cz.jpg

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Partner rubriky Homeopatie
Partner rubriky Homeopatie

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/vzdalena-odborna-pece/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=vzdalena-odborna-pece

Mohlo by vás zajímat

Jsou homeopatika podvod?

Homeopatici na ni nedají dopustit, pediatři ji nezatracují a ostatní lékaři ji spíše neuznávají.

Nejčastější mýty o homeopatii

Homeopatií se dá léčit rakovina, při užívání homeopatik musíte zapomenout za žvýkačky a čištění zubů. To jsou některé z mýtů o homeopatii, které bychom rádi probrali.

Homeopatie: šetrná a účinná léčba bez vedlejších účinků

„Není to zázrak s okamžitým efektem, ale je bezpečná, bez vedlejších účinků a na některé nemoci zabírá zaručeně a velmi rychle,“ říká o homeopatii MUDr. Renáta Sikytová z Homeopatické ordinace v Dobřichovicích.

Homeopatie

Homeopatie je lékařská léčebná metoda založená na principu, že podobné se léčí podobným. Pacientovi je tedy podávána látka, zpracovaná speciálními homeopatickými postupy do homeopatického léku, která je-li podána zdravému jedinci, vyvolá u něj krátkodobě tytéž příznaky a potíže, jakými se projevuje pacientova choroba.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce