Inzerce https://www.lekarna.cz/pece-o-zuby/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=pece-o-zuby

Profesor Klener: Pokrok v medicíně umožňuje některé nádory zcela vyléčit (1. díl)

Léčba rakoviny nemusí být tak smutný obor, jak si možná pacienti myslí. Zvlášť díky moderní léčbě, která už některé typy nádorů umí léčit a dokonce i vyléčit. „Jsem rád, že jsem se dočkal pokroku, který umožní dávat pacientům velkou naději,“ říká profesor MUDr. Pavel Klener, Dr.Sc. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jarka
1x

Včasné zachycení znamená co? Při nálezu na slinivce následuje odborné vyšetření téměř po dvou měsících - je to odpovídající "včasnost" nebo odsouzení k smrti? Jaká je situace v léčbě nádorů slinivky? Je to skutečně tak beznadějné, že jediným "lékem" jsou léky proti bolesti?

Jana

Od března 2011 jsem se začala léčit s akutní leukémii. Léčila jsem se pomocí chemoterapií. Moje léčba trvala jen 3měsíce. Prodělala jsem prefázi + 4cykly chemoterapií. Léčba byla úspěšná. Rakovina kostní dřeně se mě už nevrátila.Teď chodím jen na pravidelné kontroly krve a kostní dřeně a zatím je všechno v pořádku. Tak mě držte všichni palce.

zuzana
2x

Vyjádření všech lékařů k cílené (biologické) léčbě je, že působí na nádorové buňky URČITÉ struktury. Pacient však nemá žádnou možnost zjistit: 1) Jaké URČITÉ struktury by měl mít, aby tuto šetrnou a účinnou dostal. 2) Nemá možnost se dát nikde vyšetřit, aby zjistil, zda tyto URČITÉ struktury má.

pichanie v kolenach

Dobry vecer,chcela by som sa spytat ,uz tyzden ma pycha v kolene,hlavne ked chodim je toraz horsie.Dakujem za odpoved

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/pece-o-zuby/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=pece-o-zuby

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 545 lidí

Mohlo by vás zajímat

Jak dlouho má být u lékaře uložena zdravotnická dokumentace pacienta?

Doby povinného uchovávání a způsob zacházení se zdravotnickou dokumentací stanovuje vyhláška ministerstva zdravotnictví. Lhůty nejsou jednotné a liší se podle toho, kdo zdravotní péči poskytuje.

Kolagen pro zdraví vs. kolagen pro krásu

Kolagen je hojně zastoupenou a důležitou částí lidského organismu. Jedná se o bílkovinu, jejíž úlohou je zajišťovat stabilitu a pružnost tkání. Nicméně úkol kolagenu je důležitější, než zabezpečit „věčné mládí“. Je totiž také nezbytný pro zdraví kloubů.

Zdravotní pojištění v zahraničí

Začali jarní prázdniny a mnoho z nás se vydává lyžovat do zahraničí? S jakým rozsahem zdravotní péče hrazené na základě předložení průkazu pojištěnce zde můžeme počítat?

Kombinace čoček

Dobrý den. Snažím se přejít z brýlí na čočky, každé oko mám jiné dioptrie i cylindr. Zakoupil jsem si již 30 kusů jednodenních na levé oko, ale poté jsem zjistil, že by mi vyhovovali spíše čočky měsíční. Mohl bych tedy přes den nosit v levém oku jednodenní čočku a v pravém měsíční? Nebo mám spíše objednat jednodenní na pravé a na měsíční přejít až je spotřebuji? Je potřeba konzultovat změnu z jednodenních na měsíční s lékařem? Předem moc děkuji za odpověď.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce