Inzerce

Vedlejší účinky antibiotik

Dobrý den, možná banální dotaz - může být vedlejším účinkem antibiotik snížená chuť k jídlu? Dcera je jinak velký jedlík a teď, co bere Ospen 400 (sirup) na anginu, jí hrozně maličko, a to už jí nic není (bere je už 4. den). V příbalovém letáku jsem se nic nedozvěděla, max o průjmu, který ale nemá. Díky

Inzerce
Odpovědi
agent

Myslím si, že neodůvodněným užíváním antibiotik může dojít k vedlejším účinkům, a to ke mdlobám, průjmu a snížení hladiny citlivosti čichu, což je ruku v ruce spojeno s chutí na jídlo. Pokud jídlo pořádně necítím, nemám na něj chuť.

Reagovatpoděkovatnahlásit

5. listopadu 2008, 19:56:35

Jana

Myslím si, že nechutenství je způsobené spíše angínou-bolesti v krku způsobují špatné polykání. A při nemoci vůbec je velmi malá chuť k jídlu....

11. ledna 2009, 20:19:20

Helča2 poděkování

Zdravím všechny! Mám podezření na mononukleozu, dnes mi braly krev. Celý problém je v tom, že za 3 dny mám odjet na hory a v tu dobu ještě nebudu vědět výsledky krve. Nemám žádné větší potíže, kdybych nežila s pocitem, že tu mono opravdu mám, tak se ani nepozastavím a okamžitě jedu na lyže, ale mám strach, jestli si tím nezatluču poslední hřebíček do rakve ... Můžu to risknout nebo ne? Co by mi hrozilo, kdybych ji opravdu měla? Díky za info.

13. února 2009, 18:01:13

t

dobry den chci jse zeptat jak je možne že po brani antibiltik a přišel stav zmatenosti deorentace

24. prosince 2015, 22:10:51

Klára

Jsem po porodu a po antibioticích se mi pokazilo trávení. Měla jsem nadýmání a často křeče a přitom jsem musela kojit miminko. V lékárně mi doporučili Feminellu Hereditum, která obsahuje lactobacily, které mě nakonec dostaly do formy.

23. srpna 2016, 14:58:49

Dora Nováková

to co popisujete je dost častý veldlejší účinek antibiotik. proto se doporučuje vždy s antibiotiky užívat i probiotika. Atb ničí i ty hodné bakterie, které nám pomáhají trávit a proto se mají úžívat probiotika. Hlavně ženy by si měly dát dvojí pozor, kvůli rozhození vaginálního prostředí.

24. srpna 2016, 22:36:22

Přidat nový komentář

Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

[ pravidla diskuse ]
Nové články emailem
Inzerce http://www.doktorvkapse.cz/astmainfo/
Anketa
Jak řešíte u svých dětí popraskané a bolavé koutky úst?
Zatím hlasovalo 41 lidí.
Inzerce
Inzerce http://www.mamlupenku.cz
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Jean (Únavový syndrom) 27. listopadu 2016, 15:14:04

taky jeden nesmysl, je to obyčejná chlamydioza :-) Diskutovat

• Lubomilka (pomoc přírodní cestou) 29. listopadu 2016, 17:27:41

Doporučuji Vitapixlu na močový měchýř  Diskutovat

• Jamie (Operace hemoroidů) 27. listopadu 2016, 21:28:59

Zítra zkusím v lékárně koupit parafínový olej ;) Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.