Inzerce

Vedlejší účinky antibiotik

Dobrý den, možná banální dotaz - může být vedlejším účinkem antibiotik snížená chuť k jídlu? Dcera je jinak velký jedlík a teď, co bere Ospen 400 (sirup) na anginu, jí hrozně maličko, a to už jí nic není (bere je už 4. den). V příbalovém letáku jsem se nic nedozvěděla, max o průjmu, který ale nemá. Díky

Inzerce
Odpovědi
agent

Myslím si, že neodůvodněným užíváním antibiotik může dojít k vedlejším účinkům, a to ke mdlobám, průjmu a snížení hladiny citlivosti čichu, což je ruku v ruce spojeno s chutí na jídlo. Pokud jídlo pořádně necítím, nemám na něj chuť.

Reagovatpoděkovatnahlásit

5. listopadu 2008, 19:56:35

Jana

Myslím si, že nechutenství je způsobené spíše angínou-bolesti v krku způsobují špatné polykání. A při nemoci vůbec je velmi malá chuť k jídlu....

11. ledna 2009, 20:19:20

Helča2 poděkování

Zdravím všechny! Mám podezření na mononukleozu, dnes mi braly krev. Celý problém je v tom, že za 3 dny mám odjet na hory a v tu dobu ještě nebudu vědět výsledky krve. Nemám žádné větší potíže, kdybych nežila s pocitem, že tu mono opravdu mám, tak se ani nepozastavím a okamžitě jedu na lyže, ale mám strach, jestli si tím nezatluču poslední hřebíček do rakve ... Můžu to risknout nebo ne? Co by mi hrozilo, kdybych ji opravdu měla? Díky za info.

13. února 2009, 18:01:13

t

dobry den chci jse zeptat jak je možne že po brani antibiltik a přišel stav zmatenosti deorentace

24. prosince 2015, 22:10:51

Klára

Jsem po porodu a po antibioticích se mi pokazilo trávení. Měla jsem nadýmání a často křeče a přitom jsem musela kojit miminko. V lékárně mi doporučili Feminellu Hereditum, která obsahuje lactobacily, které mě nakonec dostaly do formy.

23. srpna 2016, 14:58:49

Dora Nováková

to co popisujete je dost častý veldlejší účinek antibiotik. proto se doporučuje vždy s antibiotiky užívat i probiotika. Atb ničí i ty hodné bakterie, které nám pomáhají trávit a proto se mají úžívat probiotika. Hlavně ženy by si měly dát dvojí pozor, kvůli rozhození vaginálního prostředí.

24. srpna 2016, 22:36:22

Zita1 poděkování

Antibiotika beru právě teď. Poprvé se mi stalo, že mi po nich bylo špatně. Křeče v břiše, zvracení. Volala jsem doktorce, co s tím. Doporučila mi Probiolact. Jsou to probiotika. Měla by mi zklidnit žaludek. A stalo se. Díky.

13. února 2017, 09:13:55

Ivana

Chci se zeptat, jestli má někdo zkušenost s chronickou angínou? Mám ji každou chvíli a hned teda antibiotika. Ale už si myslím, že to mám právě z toho, jak pořád beru ty antibiotika.

13. března 2017, 12:01:44

Jitka

Antibiotika vybijou všechen střevní mikroflóru v tobě, i tu dobrou. Takže tahle častý užívání antibiotik dst oslabuje tělo a anavíc pak už ani správně nepůsobí.

14. března 2017, 12:06:04

Marek

Vykašli se na antibiotika a užívej víc přírodních věcí, i ty probiotika a hlavně to chce klid a pohodu, i stres má na takové věci vliv.

17. května 2017, 17:08:07

Soňa

lepší je preventivně brát třeba ten Prolacton probiotika nenadělaj takovou paseku ba naopak

24. dubna 2017, 18:37:08

Ivana

a ty probiotika nejsou i v jidle?

3. května 2017, 10:01:53

Tom

Můžou mít antibiotika vliv na inkontinenci?

3. května 2017, 17:06:40

Soňa

jsou samozřejmě i v potravinách, ale ne v takovém množství, v jakém by jsme vždy potřebovali a na inkontinenci maji dobrý vliv-na cesty doporučuji

9. května 2017, 16:47:21

Marek

pokud zkrátka trpíte na angíny a hlavně berete moc atb, tak jsou probiotika proste jasna odpoved

19. května 2017, 09:53:32

Eva

prolacton mi zabral take, vdecim mu uz dost

24. května 2017, 10:16:06

Karla

a vyzkousel ste nekdo ten prolacton na cesty? zajima me jesti to ma na dovolenou smysl

30. května 2017, 13:46:48

Věra

vyzkousim a dam vedet, ono to toik nestoji a problemy pri cestach trpim dost

8. června 2017, 17:26:08

Simča

v kamenych lekarnach jste ho jiz videli?

15. června 2017, 16:49:08

Andrea

ani jsem se nekoukala, kupuji ho pres internet

16. června 2017, 17:13:21

Markéta

prave prolacton na cesty se mi ted super osvedcil, kdo mate problemy tak to zkuste

19. června 2017, 17:32:12

Pavla

a jak rychle vam to zabralo?

20. června 2017, 17:07:31

Markéta

asi hodinku po tom mi už bylo dobře, je na akurní případy, takže se nemusíte bát

21. června 2017, 16:53:03

Přidat nový komentář

Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

[ pravidla diskuse ]
Nové články emailem
Inzerce http://www.doktorvkapse.cz/astmainfo/
Anketa
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Zuzana (Kolonoskopie) 10. prosince 2017, 10:47:41

Proč se nesmí 8 hodin před zákrokem kouřit? Diskutovat

• Dominik (Zlomeniny) 7. prosince 2017, 21:21:48

Při volejbalovém utkání jsem špatně šlápl, bolí to, máma chce ať jedu do nemocnice,… Diskutovat

• Petr (Rivotril) 9. prosince 2017, 17:03:34

Ahoj Petro, tady opět Petr, musím napsat, protože se vše vrátilo do bezesných nocí. Prý je… Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.