Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Zkušenosti s léčbou akné

Máte akné? Sdělte ostatním své zkušenosti s různými způsoby léčby.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
mikis

100 procentní je akne dieta, pitný režim a hlavně žádný sex, a uvidíte obrovský pokrok jako já...

cristii

žádný sex jo??a jakej to má prosimtě vliv??teda sory ale to bych se kuli tomu vzdat nechtěla!!sex je přeci super ne tak proč si o odpirat...jo dieta se dá vydžet....ale tak tohle je moc...

Eva

No vidis, a ja mam zase od tohoto kremu znacne zdevastovanu tvar. Myslela som si ze to ma najprv taku fazu, ze sa plet zhorsi a az potom zlepsi. Pouzivam to uz asi 15 dni, ale prestavam dufat ze po tejto faze to uz bude lepsie.

Bara

A jake akne mas? To se divim, ze ti konopny krem nepomaha. Hodne lidi tady o nem pise pekne. Mas dedicne nebo ziskane akne?

Bara

Hodne vas tady pise o konopnem kremu. Ze fakt pomaha. Asi to tak bude. Zatim jsem ho nezkousela, ale nez to vyzkousim, chtela bych se vas zeptat, jestli mate dedicne akne nebo ziskane? Prosim, odpovezte nekdo.

adam lenčo

pred tromy týždnami sa mi po masturbácii vytvorila ranka na predkožke penisu a zapálila sa mi,čím sa mi začala zužovať a aj po užití antibiotýk a krémov to stále pretrváva. čo s tým mám spraviť?

Kika

No tak s tím ti neporadím. Ale pro příště, nepouštěj se do toho po hlavě

lulu

ykousel ste nekdy nekdo pletovou masku prz to pomaha, kdyztak s jakou mate dobre zkusenosti

@duš

Hodne dobra maska je od Avonu,detoxikacni baheni maska.Je z bahna mrtveho more a je fakt hodne dobra.Jsem s ni spokojena,i moje rodina a nektere kamaradi/kyObjednavam si ji porad.Nebo pak mam od Avonu specialni masku na akne,ktera obsahuje komplex BioSeed.Je z cajovniku a grepu.Ale mam ji par dni tak jeste nevi,zatim me moc neprekvapila jak ta baheni.Nebo obicejna drozdova maska kterou si udelas doma-kvasnice,med,vajicko,muzes i trochu mleka nebo bileho jogurtu,tvarohu.A klidne muzes pridat kasicku ze susenych syrovatek.

Martin Nepl

Ahoj všichni! Nemáte někdo zkušenosti s používáním vodičky Zineryt? Kožní mi ji napsala, ale zatím zlepšení nevidím (používám ji jenom krátce). Mám ji dál zkoušet nebo zvolit něco jinýho? Pomohl vám? Předem vám všem moc děkuji za odpovědi na můj email!!!

tom

Zineryt sem používal je docela dobrý ale je to antibiotikum!!!!! Ted dělám poradce u LR-cosmetic a používám krám MICROSILVER-je to revoluce v péči o plet a pokošku.krém obsahuje STŘÍBRO!!!-Bioaktivní,houbovitá struktura MICROSILVERU váže puvodce nemoci a ničí je.Krém ze stříbrem nelze v ČR sehnat jen u LR.

Denča

Ahoj,zinerit určitě vyzkoušej,úplně poprvý mi pomohl strašně moc,akorát pak ty antibiotika musíš střídat,jinak se ti to zase vrátí a ještě v horším,taky pozor na stravu,nějaký lék jako zinek,vitamin A,E..to by taky neuškodilo,hlavně to chce trpělivost,vím o čem mluvím,akné mě trápí už asi 7 let,je to hrůza,ale chce to vydržet,přetrpět doby rychlého zlepšení,ale bohužel i zhoršení,taky není špatná antikoncepce...Ta udělá hodně...:))

Gabi

Nie, nefunguje to.Funguje to iba na cierne uhry.A P.S:Strasne to smrdi.....

Miso

Ja som ZINERIT pouzival mesiac a vobec mi nepommohol.Dojtorka vravela ze kazda plet je ina a preto je liecba narocna.Teraz mi predpisala DALACIN.Dufam ze mi pomoze. Ale ten Zinerit ti hadam pomoze:} CAWo

carrie

mile damy a slecny. na akne a vyrazky nepomoze nic ine, len pravidelna navsteva u kozmeticky. ale nie u obycajnej. ja som tento problem mala a viem, ake to je. raz v zivote som isla do klasickeho kozmetickeho salonu a plet som mala zapalenu 2tyzdne. to ma nastvalo, tak som navstvila Ustav Lekarskej kozmetiky v Bratislave. Po prvej navsteve som mala tvar celu cervenu, akoby ma dostipali osy. Ale postupne, do pol roka sa plet znormalizovala a dnes nemam ziaden problem. Predtym som mavala depky a komplexy a dnes uplne bez problemov. Kedze byvam v Cr, zacala som chodit do Ustavu Lek.Kozmetiky do Prahy. Je tam velmi mily personal. Prave dnes som tam bola. Cistenie pleti, komplet s maskou, s roznymi gelami,mastickami a neviem cim, asi 1hod to trva - stoji 480Kc. tak si kliknite na www.ulk.cz a dozviete sa viac. odporucaju kozmetiku La Rochem, ktoru sama pouzivam. Cistiaci gel, termalnu vodu a krem aj make-up. Myslim si, ze ked chceme byt krasne, musime zainvestovat, ono sa nam to vrati aj s urokom, ked si najdeme krasneho chlapa. tak vela zdaru...

katka

ahoj hrozne me zaujal Vas prispevek o akne..mohla byste mi napsat na mejl vice informaci?Ja klidne napisu co me zajima, jen nevim jestli Vám tato odpoved vubec dojde.Diky KAtka

MC

Me problemy s akne zacaly kolem 16 roku.Doktorka to zacala lecit ruznymi pripravky na plet (cistici voda + krem) a dost mi to pomohlo.Zhruba po roce a pul to ovsem prestavalo pusobit a at jsem pouzival cokoli,plet se rapidne horsila,az jsem mel cele tvare a celo plne velkych bouli.Nastesti jsem se dozvedel o Roaccutanu,ktery jsem doktorce navrhl a ona mi ho predepsala.Uzival jsem ho rovne 3 mesice (platila mi ho pojistovna a cele ji to vyslo zhruba na 12 000Kc) a na konci tohoto obdobi jsem zacal pozorovat velike zlepseni.Pote se mi zhruba 2 mesice neudelalo vubec nic a do pul roku sem tam neco.Pote se to opet trosku vratilo,ale i tak jsem vypadal o 90% lepe,nez pred tim.Ted uz ubehly zhruba 3 roky,s akne mam stale problemy,ale proti tomu,co bylo,je to nesrovnatelne.Ted uz na sebe nic nepatlam (vzdy mi to bylo hrozne neprijemne) a pouze si musim hlidat stravu,protoze na to jsem opravdu hodne citlivy.Jakmile si dam neco,v cem je cokolada,palive jidlo,korenene jidlo,kecup a jeste nejake drobnosti,do 4 dnu vypadam dost spatne,ale pokud si hlidam,o co jim,jsem v pohode a na obliceji mam jen par malych tecek.Sice me stve,ze se nemuzu krmit vsemi temi dobrotami,co ji moji kamosi,ale kazdy mame neco.Snad jsem tim dal nekomu alespon maly navod,jak zlepsit svuj dosavadni stav;)

MC

Jeste jsem zapomnel rici,ze jsem take pouzival Zineryt (nebo jak se to pise) a take mi dost pomahal.U me se to projevilo hned po par dnech a pouzival jsem to nekolik mesicu,nez to prestavalo pusobit a tak jsem s nim skoncil.Ale urcite doporucuji vyzkouset - stoji kolem 2 stovek a par tydnu vydrzi - ja si ho daval vzdy az vecer po vykoupani a na noc jsem ho zase smyl,pac by mi to nebylo prijemne a akorat bych ho vetrel do polstare.

rolf

hele a co za idlo ti jeste skodi, potrboval bzch vedet co nemam jest, a tem kecup. to plati jen u osteho nebo i sladkeho

MC

Bohuzel i zcela jemny kecup:-/ Dale horcice (tatarka snad ne,jinak uz bych si k priloham nemel co davat:) ),take se snazim nejist chipsy (a uz vubec ne ty korenene) a jine slanosti.Nepiji ani kavu,Coca-Colu a jine aromaticke napoje.Nastesti jidlo neni muj smysl zivota,jinak bych asi umrel,pac toho opravdu moc nemohu:) Ale stejne je vetsina toho nezdrava,takze aspon udelam neco pro zdravi a nebudu brzo tlusty;)

TOM

Ted dělám poradce u LR-cosmetic a používám krám MICROSILVER-je to revoluce v péči o plet a pokošku.krém obsahuje STŘÍBRO!!!-Bioaktivní,houbovitá struktura MICROSILVERU váže puvodce nemoci a ničí je.Krém ze stříbrem nelze v ČR sehnat jen u LR. [email protected]

Renata

Na akné mi pomohla obyčejná Alpa (francovka). Stojí asi 20,-

duracelka

zdravím všetkých s boliestkami na tvári (a tým aj na duši:), ak máte viac ako 25 a akné vás spolu s pubertou neopustili,tak je čas zanechať mastičky,krémiky a rôzne lokálne pesudovynálezy.ja som mala tvár od vyrážok priam 3D rozmernú, normálne červeno-fialový reliéf hrudiek namiesto pokožky (conglobata forma.) Po všerúznych pokusoch so všetkým,čo tu spomínate,zabralo len jedno:lieky ROACCOUTANE!Doslova zázrak boží!!!

Anička

Ahoj, prosím Tě můžeš napsat jak dlouho jsi roaccutane brala a při jakých dávkách, a jak dlouho už jsi po léčbě.Děkuji. Pozn. já beru roaccutane 3 týdny a pleť vypadá lépe ale ještě to pořád není ono.

Manuel

A kde se da sehnat ten Roaccoutane?Dekuji

MC

Roaccutane je jen na predpis.Nejdrive te doktorka posle na krev,zda neprekracujes limity v par vecech a pak ti to predepise.Aby jsi to mel zadarmo,musis jeste zajit na pojistovnu,kde ti to potvrdi a hura do lekarny.Takhle to tedy bylo u me...

Marie

Já jsem si v lékárně pořídila Kosmetické tablety Koncept for life. Je tam mix 20 vitamínů a minerálů a má to zlepšovat pleť, vlasy a nehty. Mně to perfektně zabralo na moji problematickou pleť (asi díky těm minerálům jako je zinek) a dokonce se mi i přestaly lámat nehty. Co se týče stravy, přestala jsem jíst čokolády a piju 3 litry tekutin denně. Je to asi kombinace všech faktorů, ale tablety mají zcela jistě velký podíl.

Niky

Zdravím všechny, kteří stejně jako já bojují s tím prokletým akné. Neví někdo z vás kolik se za roaccutane doplácí? Slyšela jsem, že má dost nežádoucích účinků. Znáte nějaké z nich? Tak je prosím napište a pokud má někdo nějaké zkušenosti s roaccutanem tak je prosím napište sem do diskuse nebo na můj meil. Díky

nn
Radka

Syn mé spolužačky to používal 3měsíce a je uplně bez jediného pupínku.Na jeden měsíc to stojí 1500,-kč ale jen na předpis plus kontrola krve asi kvuli játrum.Vysledek byl užasný.

franta

Roaccutane jsem pobíral minulí rok přes zimu 4 měsíce. Doopravdy pomáhá. Měl jsem ho zadarmo přes revizního lékaře. Ale je tam spousty vedlejších učinků. Nesmí se chodit na slunce, používat vitamín A, chodit na pravidelné vyšetření krve atd.

clarc

Zdravim vsechny "chudaky" jako ja :) takze zacnu tim, co jsem pouzival a jak mi co pomahalo. Nejprve jsem klasicky chodil ke kozni lekarce, ktera mi vzdy predepsala ty jejich klasicke sra*ky pro ktere jsem se pozdeji mel stavit do lekarny. Samozrejme ze to NIKDY nepomohlo. Nase kozni lekarka je asi uplne tupa, protoze se na me podiva ze dvou metru a uz predepisuje ty jejich blafy... no takze dale. Postupem casu me to stvalo vic a vic, ale moc jsem se o lecbu nezajimal, au v posledni obe uz toho mam plne zuby. Momentalne je mi 19 a ziju s tim uz dobrych 5 let? takze za tu dobu jsem vyzkousel ruzne masti, ktere mi prijdou ze mi NIKDY nepomohli. Celkove vnejsi pripravky jsou o nicem. Telu podle me chybi nejake vitaminy nebo latky, ktere by zabranili nasledne hnisani kuze a vzniku akne. Takze jsem omezoval jidelnicek a zkousel a zkousel. Nekdy to zabralo, nekdy ne. Sam uz v tom mam zmatek, protoze jsem jedl 2 tydny zdrave, to znamena pit jen costou vodu, nejist zadne sladkosti, maximalne nejake bio sojove vyrobky. Nejist zadne korenene jidla, zadne SYRY (mamka rika, ze mlecne vyrobky telo spatne snasi, zahlenuje atd...) zadne salamy atd atd. Vysledek byl ze jsem mel asi tyden dobrou plet, rano jsem se probouzel s cistsi pleti bez novych vyrazek. To bylo super. Jenze pak to zase naskakovalo. A uz jsem se v tom zase zamotal takze nevim co dal psat :D Ted asi vyzkousim antibiotika, uvidime co to udela. Stejne nechapu, jak v 21stoleti nikdo nemuze prijit na to, jak se zbavit akne tak, abych mohl zit jako ostatni. SAKRA! ... JO a jeste, akne mam asi stredni formu (nebo jak se tomu rika) ani hodne spatne, jenze bohuzel ani dobre. Kazdy den mam map leti novy cerveny (pozdeji bily samozrejme) pupinek. Ale zase to neni tak strasne jako nekteri, ale chci cistou plet. Hned ,D karamba... jestli mi nekdo muze pomoct a poradit, ozvete se na muj mail [email protected] budu moc vdecny za kazdou radu. vsem jinak preju hodne stesti v tomhle "boji" drze se... ;(

Stáňa

Kolegyně v práci (mám 24 let, ale akné se mně drží jako klíště) mi doporučila koupi výrobku UNIMILK. Jsou to tablety z kozího biomléka s laktobacilly, které mají hromadu výživných látek pro pleť. Doužívala jsem první balení, teď začínám jíst druhé a musím říct, že se mi tvář viditelně pročistila od těch nějvětších hrůz. Jsem sama moc zvědavá, jak budu vypadat po tříměsíční kůře, protože už teď to začíná vypadat velmi dobře! Ať žijou kozy!

katka
1x

Ahoj, kde se da koupit ten unimilk?:)Díky Katka

Honza

Zdravím všechny kdo má problémy s akné jako jsem měl já. Již několik let mám od akné pokoj. Ptáte se co mě zabralo odpověd je prostá a jednoduchá. Kdysi jsem hodně jedl vše v čem bylo kakao. Před lety jsem vše co se sebemenším obsahem obsahovalo prave kakao vypistul ze svého jídelníčku a mám od toho pokoj. Netvrdím však, že to musí působit na kažedého, ale na mě tedy aspon ano. Zdraví Honza.

kriksy

Nikdy som nemala veľký problém s pleťou, sem tam nejaká vyrážka.Pred pol rokom mi ale začal štrajkovať zub, ktorý ma začal bolieť a pol roka sa s ním trápim,vymieňam vložky a pod.Z tohto problému sa mi začali tvoriť vyrážky až akné po ktorých mi ostali nepekné fľaky na pravom líci a vôbec sa mi to nepáči.Preto som sa rozhodla, že dám zub vytrhnúť a dúfam, že potom už nebudem mať problém s akné.A čo skúšam ja?Vyskúšala som Normaderm aj Effaclar K od Roche Posay,veľmi mi nepomohli,preto som ich prestala užívať.Teraz používam Pytiol,chodím pravidelne do kozmetičky a na zakrytie používam Acnecolor.Myslím si, ale, že najdôležitejšie je zistiť príčinu tvorby akné a tú odstrániť.

clarc

tak ja jsem pred tydnem zacal brat tablety pivovarskeho drozdi - Pangamin, kde je udajne taky plno ruznych vitaminu a taky jsem omezil stravu, tzn. nejim zadne korenene ostre jidla, zadne sladkosti, tim myslim zadnou cokoladu a nic, kde je kakao... a samozrejme se snazim hodne pit. nu a vysledky se dostavili celkem rychle. uz po par dnech mi na obliceji ubyvalo pupinku a ted uz snad nic. plet je cistsi a regeneruje se. jestli to tak vydrzi i dal, tak to bude parada :) jeste se zbavit mastne pleti a skocim si bungeeeeeeeeeeeee :)) takze vyzkousejte Pangamin, ktery dostanete v lekarne za nejakych 30kc a snad budete mit vyhrano :) zatim se loucim, za nejaky cas poskytnu dalsi info o vyvji me pleti .)

Míša

Čuste lidičky...prosím vás neznáte nějaké léky, nebo masti, nebo prostě něco abych se zbavila jizviček po akné??díky moc předem a prosím posílejte mi to na můj mail [email protected] ještě jednou díkes předem...zatím se mějte krásně...=o)

daniela

Máte někdo zkušenost s laserem smoothbeam?

Martinka

Vážení, pokud chcete něco opravdu super na maskování a neváháte do toho vrazit víc peněz, vřele doporučuju korektor Touche Eclat od Yves Saint Laurenta... Stojí něco málo přes 1000,-, ale já ho mám už půl roku a furt dobrý, takže vydrží... Nestírá se a maskuje fantasticky. Určitě vyzkoušejte :)

ada

my ale nechceme maskoval, ale predejit tomu, aby jsme potom museli maskovat - zbavit se akne...

ada

http://www.celostnimedicina.cz/akne-ekze my-a-jine-kozni-ci-sliznicni-problemy-ja ko-projev-vnitrni-intoxikace.htm opr avdu zajimavy clanek o akne a pricinacha, jeho leceni atd...

ada

www.celostnimedicina.cz/akne-ekzemy-a-ji ne-kozni-ci-sliznicni-problemy-jako-proj ev-vnitrni-intoxikace.htm co to?

Renata

Akné mě trápilo asi od 15 let(je mi 18). Vyzkoušela jsem spoustu mastí a vodiček, které mi předepsala kožní,ale nic nepomohlo. Až jsem si nechala napsat antikoncepci(Minerva). Už po 14 dnech se mi pleť začala zbavovat mazu a po 3 měsících mi zmizely pupínky úplně. I jizvy, které se mi po akné dělaly ustoupily. Takže vřele doporučuji.

adam

zaprve je potreba posilit imunitni system a detoxikovat organizmus, tedy hlavne streva. za druhe, jeden ze zpusobu jak detoxikovat organizmus: PRISNY dietni rezim! na zacatku nejist ZADNE melcne vyrobky, zadne maso a ani zadne vajicka. dale zadne potraviny/sladkosti s umelymi barvivy a ochucovadli (to vsechno jsou toxicke latky, nebo se z nich uvnitr stanou) dale musite vypit minimalne 2 litry vody denne (zadne mineralky, zadne coca coly, zadne sirupy) CISTOU VODU (samozrejme nejaky ten ovocny nebo bilinny caj se muze) dale nejist zadne sladkosti, ktere obsahuji kakaovy prasek ci maslo ( kakaove maslo nekteri lide snasi, naopak kakaovy prasek je pro lidi s akne nejvetsi zlo), tudiz zadne cokolady. dale se snazte jist predevsim tmave pecivo, na bile rohliky zapomente. za dalsi, nepatlejte si na oblicej zadne blivajzy co vam predepisou kozni lekari, to pokozku jen zevnitr vysusuje a nakonec vam to vubec neprospeje. nejlepsi je sehnat si nejaky hydratacni krem bez chemie, ktery bude obsahovat aloe vera (muj nazor). dale je dobre si dat na noc a na rano jablko. dale vseobecne jist dostatek ovoce a zeleniny. dale nezapomente na cesnek, je to jeden z nejlepsich antioxidantu... je toho celkove MOC a celkove tahle "kura" bude pro nektere velice narocna. dulezita je VULE! jak nemate vuli, je to k nicemu. ze zacatku tohodle stravovani je mozne, ze se vam pokozka zhorsi, ale u me se do tydne zacinaji projevovat zmeny. celkove se citim lip a vyrazky maji STOP. jsem si jist, ze tohle je pro nektere jedina cesta, jak se toho utrpeni zbavit. jinac tahle dieta nemusi byt samozrejme dodrzovana do konce zivota. po viditelnem zlepseni zkuste zacit jist napr maso a uvidite co to udela. to same s ostatnim. jak se to zhorsi, budete vedet ktere potraviny vam zpusobuji akne. nemusi se to projevit vzdy hned. mejte trpelivost! ufff to jsem se po dlouhe dobe rozepsal :) snad jsem na nic nezapomel, i kdyz ja mam deravou pamet ;D tak se drze a kdyby jste meli nejake otazky, napiste na mail [email protected] s radosti vam poradim! (nejsem zadny expert, cerpam z vselijakych clanku stranky ww w.celostnimedicina.cz ale snad jsem nenapsal nejakou blbost :DDD) zatim

LUCA

v Praze?

k.amca

Já všem doporučuji výrobky firmy La Roche Posay....maji specialni řadu, make-up, pudry proste vše.

Luke

Eclaran 5 Je na pleť! Mimochodem co máš na zádech... srst? Poté na hrudník a záda se doporučuje Eclaran 10. Moc sem se s ním v této diskuzi nesetkal, ale všechny reakce jsou jen a jen kladné, což můžu potvrdit... Eclaran 5 používám 1 nebo 2 měsíce nejsem si jistej a pomalu se vše zlepšuje. Lidi taky omezte kouření!!! Ucpávaj se po tom póry. A možná škodí i alkohol, škodlivé látky z jater se uvolňují skrz kůži.

L

Taky se nesprchujte moc vřelou vodou... spíš studenější! Žádný napařování...

Daniel Sikora

Pokud má někdo problém s akné a nebo jizvami po akné (včetně nejhoršího typu - vulgaris) a už opravdu vyzkoušel skoro všechno, ať si pořídí transdermální kolagen od Colway. Pokud vím, jsou s tím produktem ty nejlepší zkušenosti. Konkrétně má sestra se zbavila jizev po akné vulgaris a muj známý tak přišel o "růžovku". To vše během 2 měsíců používání kolagenu. Pokud by někdo z Vás měl zájem o bližší informace o tomto výrobku, zavolejte na tel. 721 00 99 99. Tam se dozvíte víc.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce