Inzerce

operace srdce, výměna chlopně

chtěla bych vědět víc o výměně chlopně plus i (trubice) omlouvám se za výraz ale nevím jak se tomu říká mám jít na dvojitou operaci a nic moc o tom nevím a mám z toho strach budu ráda za každý příspěvek nebo když by se mi ozval někdo kdo podobnou operaci měl díky

Inzerce
Odpovědi
Josef20 poděkování

dobrý den! potřeboval bych se zeptat jak se operace srdce provádí. Můj kamarád se mě totiž snaží namluvit , že při operaci srdce je zapotřebí vyjmout všechny vnitřnosti z těla. Což ,jak mu říkám je nesmysl .Tak Vás prosím o zběžný postup operace srdce. Děkuji

Reagovatpoděkovatnahlásit

26. dubna 2005, 14:40:58

k6 poděkování

k

27. dubna 2005, 17:13:28

Ewr

Bohužel Vás budu muset zklamat, ale při operaci srdce se nevyjímají všechny orgány. Pouze se odejme hrudní kost, aby byl lepší přístup k samotnému srdci.

5. září 2011, 22:01:13

Jakub7 poděkování

Vyjmout všechny ostatní orgány? To jako vážně? Na operaci srdce sem byl, nedomikavá chlopeň! Dělali mi to v Motole v roce 1998, ale v té době tu chlopeň nedokázali opravit úplně! Rozřízli mi hrudní kost a teď mi ji drží dráty! Bohužel tím jak jsem vyrostl, kouřil, pil alkohol a bral drogy (většinou lehké) se chystám na další operaci! Po 14 letech je ta vada zase ohrožující můj život a tentokrát mi udělají kompletní plastiku celé chlopně a tak nějak okolo to zašijí! Minulá operace proběhla v pořádku a pár let po ní sem se mohl vrcholově věnovat tenisu bez jakýchkoliv potíží! Podle doktora sem měl sport už nikdy nedělat, ale osobně sem se cítil ještě víc v kondici a zdravý! Nejvíce mě uškodilo kouření, kterého sem se nezbavil a pomohlo mi zničit si chlopeň! V současnosti jsou tyto operace už na nejvyšší úrovni a i doba rekonvalescence je nízká! Pro mě bylo nejhorší sundávání obvazů (na jizvě sem měl něco jako obří náplast, kterou mi ne moc jemně strhli) a vyndávání stehů, které trvalo přes hodinu! Když to shrnu, operace se není třeba bát, procedura v nemocnici po operaci je nepříjemná a občas bolestivá a i po operaci je člověk se vrátit do původní fyzické kondice a dopřát si rekreačně sport! Bohužel po další operaci se budu muset doopravdy vzdát kouření a občasnému holdování zakázaných látek, protože vše z toho zanáší chlopeň a žílu nečistotami, které odstraní jen výměna a tudíž další operace! Snad někomu tyto informace pomohou! :)

12. září 2012, 04:54:30

Marťan3 poděkování

Zdravím,muj otec byl před dvěma měsíci na operaci obou chlopní a měl to velice komplikované.Pobyl si v nemocnici tři týdny a pořád má velké problémy s dýcháním.Doktor říkal,že by se to mělo upravit do tří měsícu,ale zatím nic moc.Horší to mají lidé,když měli před operací infarkt.Doufám,že se to zlepší,pak by měl jít ještě do lázní. +

30. dubna 2013, 20:51:47

Pepek Námořník2 poděkování

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kdyby měl někdo v naší rodině problémy okolo srce. Jak to funguje? Jak se dělá například transplantace srce. Nebo, kdo je vybrán na transplantaci?

2. srpna 2013, 18:17:15

Fany Sýkorová32 poděkování

dobrý den!prosím může mě někdo povědět víc o operaci při níž se vyměňuje chlopeň,mám jít na operaci a bojím se.budu ráda když mě napíše i někdo kdo ji prodělal. moc děkuji

1. listopadu 2005, 08:07:46

jméno a příjmení10 poděkování

zpráva

27. října 2009, 14:31:52

Martina24 poděkování

Dobrý den, doktorka mi zjistila, že mi nedoléhá srdeční chlopeň, jmenuje se to:Mitrální insuficience, nevím o tom nic.Mohl by mi někdo poradit a informovat mě víc?

21. března 2006, 15:27:01

Miruska8 poděkování

dobrý den, velmi mě zaujal Váš článek, moje sestra trpí také vrozenou vadou nedomykavost chlopně a moc by si přála děti, ale lékaři jí to moc nedoporučují, že je to 5O ńa 5O, je jí 32 let a Vy sama máte také dceru, můžete se prosím podělit o nějaké zkušenosti s tím, pokud máte zájem, moc by nám to pomohlo:) sestra také od mala navštěvuje lékaře a bere léky, ale dosud v nemocnici neležela, tak si myslím a věřím, že by se dalo něco dělat. předem děkuji za informace, s pozdravem a přáním mnoho zdraví přeji...

27. prosince 2007, 17:28:00

Syčová18 poděkování

Dobry den mam maminku ktere je po operaci artral.chlopni prosim poradit jake jsou lazně i z lěčbou ,myslim tim rehabilitací dekuji p. Syčová

27. ledna 2008, 13:07:59

toms a1 poděkování

kolik stoji operace srdce

15. května 2012, 19:50:27

tomasko9 poděkování

zdravim vsetkych ludi co maju tu chorobu . A nezavidim im preto lebo viem z vlastnych skusenosti aky je to pocit pre nich a narozdiel tych co sportuju lebo ja hravam futbal a nemozem a neviem co teraz robit .

1. listopadu 2008, 16:47:20

jana novakova5 poděkování

Jana Novakova operace srdecni chlopne prosim ovysvetleni ARS zmeny karotickych sifonu bilat CVUM septipellucidi o sirce

27. dubna 2010, 14:31:57

Zuzana10 poděkování

Dobrý den, můj otec byl mezi dvacátým až dvacátýmpátým rokem života na operaci nedomykavosti srdečních chlopní. Jelikož jsem již od dětství pociťovala různé problémy, oběhala jsem si kardiologické vyšetření EKG a sono. Na základě těchto vyšetření mi lékař oznámil, že mám lehkou nedomykavost chlopní, víc to se mnou neřešil. Zajímalo by mě, zda se to může nějakým způsobem rozvýjet a jestli bych případně měla podstoupit další vyšetření z důvodu převence. Děkuji za odpoveď. Z.K.

23. ledna 2011, 19:58:04

Tomáš 33.let1 poděkování

Zdravím,v 7.měsících po narození jsem měl operaci srdce podle Mostardovi techniky,může my někdo vysvětlit v čem tato operace spočívá? Děkuji

30. března 2012, 17:55:34

Wendy

Nikde nic o tom neni Tome

17. října 2016, 16:06:37

Přidat nový komentář

Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

[ pravidla diskuse ]
Inzerce
loading...
Nové články emailem
Inzerce http://www.doktorvkapse.cz/astmainfo/
Anketa
Jak řešíte u svých dětí popraskané a bolavé koutky úst?
Zatím hlasovalo 92 lidí.
Inzerce http://www.mamlupenku.cz
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Ryan Honza (Roztroušená skleróza – boj na celý život) 9. prosince 2016, 00:38:53

O nemoci jsme se dozvěděl ve 14ti letech ,a dost pochybuju ,že mi to způsobily deprese :) Diskutovat

• Petr (Bolesti zad) 6. prosince 2016, 11:09:04

Po operaci páteře (výměna disků C4-5 a C5-6) došlo k poškození míchy necítím pravou ruku… Diskutovat

• Jean (ukončení léčby antidepresivy) 5. prosince 2016, 23:21:03

Ahoj, zaléčil jsem se sám a vzhedem k věku musím mít nějaké potíže, do emailu Ti… Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.