Inzerce

zalehlé ucho, po čištění uší na levé ucho neslyším

Večer jsem si čistila uši vatovou štětičkou a potom jsem přestala na levé ucho slyšet.Jse z toho nervozní a ptám se, co s tím?

Inzerce
Odpovědi
Tom

prosím Vás jakým směrem jste to vyplaachoval? shora dolů víčkem tu lahev nebo obráceně? moc to nepomáhá zatím :/

Reagovatpoděkovatnahlásit

2. srpna 2015, 22:31:17

interista2 poděkování

Človeče, vy ste génius! Čítal som si tu tieto rady a rozhodol sa zajtra ísť si kúpiť striekačku. Našťastie som sa dočítal k Vašej vynaliezavosti (akurát som použil 2l fľašu, ktorú som mal doma ako jedinú) a pridal sa do klubu stereo poslucháčov! :D Hrozne moc ďakujem a prajem veľa šťastia!!!

3. srpna 2016, 23:59:57

Luky1 poděkování

Musim rict, ze pokus s lahvi a trubickou jsem vyzkousel, kdyz kapky do usi selhali. Tak jsem si setrojil pripravek podle navodu....a hle, po par proplachnutich, se spunt uvolnil a ja slysim :-) Opravdu super napad!! Kdo ma ucho ucpane usnim mazem, pak doporucuji vyzkouset navod vyse uvedeny!

3. září 2016, 21:46:04

Milan3 poděkování

Tak musím uznat, že tohle je super. Stříkačka pomohla asi za 15 minut, možná méně.

8. listopadu 2014, 18:09:03

maka4 poděkování

Toto se mi stalo podruhé. poprvé jsem šla k doktorovi. Ten mě nechal týden do ucha stříkat peroxid a pak mě ucho vypláchl. Ráno se mi to stalo znovu. Tyčinkou jsem si čistila ucho a ono mi zalehlo. Nic nepomáhalo,peroxid ani olej. Zkusila jsem tu stříkačku s vlažnou vodou. Po třech stříknutích mám pokoj. Moc díky.

22. listopadu 2014, 22:21:39

2 poděkování

super je to venku (ten maz z ucha) ještě lepší je použít takový ten mačkací sprejík s dlouhým sosákem na konci dělají je do uší nebo do nosu dal jsem do něj docela dost teplou vodu (jakmile je chladná tak to nefungluje) a prostříknul ucho vypadlo teda dost hnědýho bordelu .......ted to budu dělat preventivně všichni vymešlejí parafínový kapky a podobný krávoviny a přitim teplá voda je nejlepší :-)

23. prosince 2014, 14:22:45

Kateřina

Připojuji se k dalším šťastlivcům, co zase fungují stereo! :-) Velký dík za radu!

2. března 2015, 12:01:44

Niky

Moc diky nechtela jsem k doktorovi (nemam dobre zkusenosti 😒)a tohle mi pomohlo asi po trech vyplachnutich mi z ucha vylezla takova no jak to nazvat "kulicka " slysela jsem o dost lip a potom jsem to jeste tak dvakrat opakovala a bylo to vylezla dalsi o dost vetsi potvora a ted uz zase slysim !!!!!!😆

13. února 2016, 10:48:20

dorka8 poděkování

Dobrý den,nejlepší je si tam nakapat dvě kapky pperoxidu vodíku 2procentt,když sme se ptali pani v lekarně,potadila toto,máma se bála ale,nakonec mi to pomohlo..neni to něják závažné,jenom to bublá a lochtá v uchu...zkuste to mě to pomohlo.

19. ledna 2012, 20:00:29

Andy11 poděkování

Většinou na to pomáhá, rozběhnout se a jebnout hlavou do zdi.

4. prosince 2013, 08:27:11

Doubravka

Jééé supr díkk..fakt to pomáhá

16. prosince 2013, 19:51:33

tutor2 poděkování

pro větší zrychlení je dobré použít koloběžku. Jinak nádhera - takové jednoduché a levné řešení, ze kterého asi lékař-obchodník nemá radost.

2. dubna 2014, 23:39:58

Petr

dík, jedu na šití

22. listopadu 2014, 15:41:55

Dara2 poděkování

Taky jsem měla zalehlé v domnění, že je tam špína...podle rad jsem si udělala opakovaný proplach stříkačkou bez výsledku...šla jsem na ORL a řekli mi, že mám zánět zvukovodu, teď mám ATB a to mě to ucho ani nebolelo :(

2. ledna 2015, 10:06:06

Tomáš2 poděkování

Stalo se mi to taky... Potom jsem mel zanet stredniho ucha :(

13. ledna 2015, 18:17:26

Marek Novotný

Dobrý den, mám stejné problémy, akorát že, když si čistím uši, tak na tyčince s vatičkou neuvidím maz, ale něco zeleného... nevím co to je a co to může být, jestli je to maz nebo něco jiného... :(

15. července 2017, 19:25:58

Petr K.21 poděkování

Samozrejmne ze neni nad doktora. S usima si lepe nezahravat a to i kdyz mame dve. Zalehnute ucho muze mit hned nekolik pricin. Muze se jednat napriklad o mazovou zatku , o katar usni trubice anebo v zavislosti na veku se take muze projevit mechanicka porucha zvukovodu v rustovem stadiu jedince. Jsou dokonce zaznamenany pripady kdy zalehle ucho nebylo zpusobene vlastim uchem ale bohuzel velkym nadorem na mozku , coz je sice dosti ojedinele ale nikoliv vyloucene. Takze na mazovou zatku muze pomoci peroxid vodiku (rano a vecer vyplach ucha) a pokud do tydne nezabere nebo se bude zhorsovat tak ihned k lekari.

28. ledna 2007, 20:14:04

šárka12 poděkování

se zalehlym uchem jděte raději k doktorovi, měla jsem ucho zalehlé 3 dny a bolelo mě ušní kapky ani obklady nepomohli,tak jsem šla k lékaři a že mám zánět zvukovodu pročistil to a už zase slyšim krásně a nic mě nebolí, s očima a s ušima bych si nikdy nezahrávala

25. srpna 2010, 19:10:39

tomek5 poděkování

byl jsem hrat nohejbal a dostal jsem míčem do ucha a teď mám v uchu krev.Nevíte jak to mám řešit?

5. července 2007, 10:53:10

zulu4 poděkování

TO se stává často zápasníkům. Vytvořil se ti hematom,když to necháš tak,tak to časem zatvrdne a zůstane ti trošku zdeformované ucho, Jdi co nejdřív k do nemocnice na ušní, at ti to můžou vytáhnout jehlou,když to nestihnou,tak už to berou skalpelem..

11. prosince 2010, 09:41:52

kuba4 poděkování

Dnes ráno jsem si vyfoukl vzduch uchem, následně se mi zahehlo konkrétně levé ať dělám co delám ucho mne stale vice a vice bolí :(

1. srpna 2014, 12:45:04

miro11 poděkování

Zdravím,ráno jak jsem se probudil tak jsem měl zaléhle obě uši,nevím co stím.Už to mám asi 3 den a zdá semi že to trochu povolilo.Kapal jsem si do ucha peroxid vodíku ale to vůbec nepomohlo.

8. července 2007, 20:48:37

Soňa22 poděkování

Manžel má po návratu od moře zalehlé ucho, zřejmě mu nafoukalo, protože je citlivé na dotek. Je vhoné nahřívání?

9. září 2007, 15:06:15

Zalehlé ucho již 4 dny34 poděkování

Dobrý den, prosím Vác, chtěla jsem se jen zeptat, v neděli ráno jsem se probudila se zalehlým uchem. Když už to bylo celý den, byla jsem nervózní, od té doby zkouším všechno, co jde a co mi lidi poradili a nic nefunguje, ani fouknutí ušima, a to jsem to zkoušela pořád a hodně dlouho. Mohli byste mi s tím nějak poradit...? Nevím co s tím, a když mluvím, tak mi to tam divně brní a na ucho skoro neslyším... Poraďte mi prosím. Děkuji předem za odpověď.

19. prosince 2007, 20:39:14

xmbxx6 poděkování

Měl jsem delší dobu zalehlé ucho. Zašel jsem k doktorce a po pár dnech jsem na něj normálně slyšel. Propláchla mi pro jistotu obě uši. A napsala mi kapičky Diprosalic, abych si s tím vytíral ucho. Doporučuji návštěvu odborného lékaře. To je dle mého názoru nejlepší pomoc. Jinak můžete zkusit peroxid vodíku. Někdy také pomůže.

25. prosince 2007, 13:27:55

J4m3$11 poděkování

Také mám stejný problém, sedím si u pc a najednou přestávám slyšet na levé ucho. Jako by bylo zalehlé, ale at' polikám či se pokouším něčím jiným se toho zbavit. Ucho jako by bez odezvy.

2. ledna 2008, 03:33:15

Míruš5 poděkování

Dobrý večer, před dvěma lety, když jsem se vrátila z dovolené od moře, jsem měla též zalehlé ucho. Zalehlost nešla ničím odstranit a tak jsem navštívila lékaře, který mi ucho propláchl.. Okamžitě se mi ulevilo.... Ale asi před dvěma dny mě po lyžování ucho začala bolet, myslela jsem že to přejde, ale z bolesti se vyklubalo opětovně zalehnutí... A je opravdu nepříjemný pocit neslyšet, a tak se v pondělí vydám opět k lékaři na propláchnutí- doufám, že mi pomůže:-) Nebo víte někdo, co by mohlo pomoci??

5. ledna 2008, 22:53:03

martina

bolí proplach uší ?

7. února 2011, 10:57:44

Nn3 poděkování

Vubec ne, dnes mi ho delali.

2. října 2011, 19:09:32

Ondra1 poděkování

Vůbec ne. Tlaková vlažná voda a je hotovo. Procedůra na pár sekund ..

12. ledna 2013, 17:11:05

Marek7 poděkování

Mi pomohla částečně teplá voda do injekční stříkačky a tlakem několikrát stříknout do ucha.

22. ledna 2008, 12:00:34

Martin7 poděkování

Také to řeším injekční stříkačkou a vlažnou až teplou vodou, je potřeba ucho několikrát propláchnout a v mém případě to pomůže (tak jednou ročně se mi vytvoří "mazová zátka").

7. února 2008, 12:12:39

Lenka3 poděkování

Také mi zalehlo v uchu po té,co jsem si ho vyčistila..Teď už je zalehlé tři dny..nepomohlo foukán,ušní svíčky..k doktoru jít nechci..pomáhá ještě něco???

25. února 2008, 11:53:25

Smrkkk6 poděkování

Pokud to neni zanet, ci neco vaznejsiho, tak je to proste vytvorenim nadmerneho mnozstvi mazu, ktery musi jednou za cas ven. Pokud si ucho cistite v takovym pripade vatou, tak maz zatlacite jeste vice do ucha a je to jeste horsi. Jedina domaci a mnou overena metoda jak to dostat z ucha ven, je vzit slabouckou hadicku napr od akvaria a velmi opatrne strcit do ucha ( velmi opatrne, at necitlive nenarazite na bubinek), druhej konec hadicky strcte do pusy a zpocatku pomalu s citem nasavejte do sebe, chce to cvik a zkusenost. Maz vcucnete do hadicky. Az bude hadicka ucpana mazem, tak ji vyplachnete a postup opakujte tak dlouho dokud budete z ucha tahat mazovej sekret. ¨Z hadicky to dostanete tak, ze si vezmete sklinku s vodou, mirne nasajete, (tak aby se vam voda s mazem nedostala do ust), aby se voda smisila s mazem v hadicce a vyfouknete. Hadicku si muzete do ucha strkat co nejdal a dle potreby tak, abyste z ucha dostali co nejvic toho mazu, ktery vam ucho ucpava. Ale velmi s citem. Je to opravdu ucinna metoda, proste system je vysat maz hadickou ven, to je celej figl, funguje to, delam to tak uz dlouho a je to jediny zpusob, jak to dostat z ucha ven a nechodit k lekarce. Navic vy sami nejlip citite svy ucho, narozdil od lekarky, ktera kdyz vam bude neco podobnyho delat, tak vase ucho neciti, aby vam neudelala bolest...Zkuste to a garantuju ze budete mit uspech, je to jednoduchy, jen opatrne a pomalicku, at si nepichnete do citlivyho bubinku, neni se ceho strachovat, fakt je to ucinny a jednoduchy, chce to zkusit a ziskat cit. Nezertuju, sam to delam, vycucnutím dostanu maz ven a slysim pak rust i travu, to je pak prijemny pocit ulevy. Hadicku samozrejme poradne umyjte, nez ji strcite do ucha, z hygienickych duvodu...

8. ledna 2013, 14:19:55

papagaja8 poděkování

Ja mela zalehlehle ucho 2 mesice a kdyz nepomahala domaci lecba (peroxid,kapky, obklady) tak jsem se vydala do Stresovic na ORL...Po audio vysetreni, ktere zjistilo, ze slysim lip nez domovni duvernik mi doktor propichnul bubinek, lec nic se z ucha nevyrinulo, jak predpokladal...Napsal mi antibiotika a par dalsich leku na zpruchodneni dutin.Vse za cca 400Kc. Po tydnu beze zmeny takze opet UVN, opet pichani bubinku - opet zadne tekutiny a tak nashle za tyden...Nemyslim si, ze bych byla extra citlivka, ale dvojita davka takove rezniciny jako je "pichani usi" me presvedcila, ze ty ozveny v hlave nejsou zas tak na obtiz :-)...Tak nashle za tyden...Napisu jak mi je po 3. navsteve ORL

14. března 2008, 17:27:31

Beunka2 poděkování

o prázdninách jsem měla cca měsíc zalehlé ucho! na ORL me prohlídla,poslala na RTG dutin a odešla jsem s diagnozou zánětem dutin a anitibiotikama.Po dobrání prásku kontrola, kde jsem tzv. ´kukala´ coz je profukování.Pro me velice nepříjemné,ale fungujíci,slysela jsem najednou víc jak dobře :) momentálne opět týden neslysím na to samé ucho,dnes jsem po výplachu ale ucho porád zalehlé.Bouzel budu muset zase navstivit ORL :(

17. března 2008, 18:17:24

Lukáš4 poděkování

Dobrý den. V noci jsem se vzbudil a cítil píchání v levém uchu, tak jsem si říkal to přejde. Druhý den už mě v uchu nepíchalo, ale zdá se, jako by bylo zalehlé. Zkouším se zalehlosti zbavit, ale nedaříse. Nevíte co mi může být? Někde jsem četl že to může být důsledkem od chřipky a já jsem měl před týdnem virózu, může to na sebe mít vliv? Díky za odpověď Lukáš.

8. dubna 2008, 15:54:24

Lenka11 poděkování

TADY NIKDO NEPORADÍ prostě..

24. dubna 2008, 17:26:05

bobek3 poděkování

nechci byt posel spatnyhc zprav ale ve vetsine pripadu to vypada na zanet stredniho ucha ktery by jste meli co nejdric resit s lekarem - takze sup sup a zadne "nechce se mi" ;))

24. května 2008, 18:09:39

Mara

mam stejny problem ucpane usi mazem peroxid ani svicky do usi nepomahaji maz sem zkoušel vythovat pinzetou slo to težce jen po kouscich a bolesti se mi zatmivalo pred ocima neni jine reseni nez ORL verte mi......

10. července 2008, 09:46:04

Migueila6 poděkování

Zdravím všechny ušaře, bohužel uši jsou jen jedny (jako pár) a proto bych si s nima nezahrávala.Uši se čistit nemají- pouze ručníkem vytřít po koupeli- to bych nevydržela.Take si uši čistím, ale snažím se maz nezatláčet, ale dostat ven.Proto ne moc hluboko, ale přesto problémy s ušima mám.Zalehlé ucho často- při rýmě-většinou samo odezní- je to jako kastrol na hlavě.Vyzkoušet max. vyfouknout jakoby ušima- zacpání nosu- ale občas se mi stáva, že to asi přeženu a šlahne mi v uchu tak, že se mi začne nekontrolovatelně točit svět a musím na chvíli lehnout než se to uklidní, nebo žvýkačka, vyvolání zývání- toto jen pokud není žádná bolestivost!!!To už pak na 100 péro pan doktor, pokud je bubínek vpáčený, profouknou vám nos za pokřiku - KUKU- je to chvilková nepříjemná záležitost ale pomůže.V žádném případě do uší nic nestrkat( pinzety , tyčinky, svíčky- nevím nemám zkušenost...) Uším zdar

1. března 2009, 19:41:57

Betty1 poděkování

Zdravím. S ušima mám šílené problémy od dětství, pořád je to samý zánět a špunty a tak, a řeknu vám, jediná možnost je jít k doktorovi. Je fakt, že někdy ani ten nepomůže (a moc příjemní většinou taky nejsou), ale určitě to zabírá víc než všechny ty domácí "zaručené" prostředky.

11. července 2008, 14:23:51

Lucka4 poděkování

Ahoj! Ted je mi 15 a s ušima mám problémy asi od 3 let. Od té doby mi obě uši píchali dohromady asi tak 10x, takže mám i problémy se sluchem. Nejlepší je opravdu zajít k lékaři, i když ted už mám asi 2 týdny zalehnuté obě uši s náběhem na zánět a doktor mi řekl, že si mám stříkat do nosu mořskou vodu, Olynth atd... Musím říct, že je to beznadějné... Kdybyste měli někdo nějakou radu, tak mi prosim vás poraďte... díky

24. července 2008, 12:41:19

Annabee1 poděkování

Mě je sedmnáct, trpěla (zdůrazňuji minulost) jsem na záněty uší a taky jsem každou zimu měla propíchlé dva až tři ušní bubíénky průměrně. Před třemi roky jsem ale zjistila, že má ušní doktorka je ... na nic, po půlroční léčbě obyčejného zánětu jsem neslyšela apod. Obrátila jsem se v Praze na ORL na Karlově náměstí a mohu jen doporučit. Vzhledem k tomu, že první doktorka mi ucho píchla blbě, ani jsem neslyšela, po vyšetření na ORL jsem už věděla, v čem to vězí. Nakonec došlo i na operaci (záněty se mi držely v chrupavce za uchem), ale od té doby jsem neměla zánět středního ucha jediný. Chci říct... Určitě tam. Vystřídala jsem ušních mnoho, tihle jsou nejspolehlivější, m ilí a celkově příjemní pro pacienta. :)

29. září 2011, 07:16:25

Anushka1 poděkování

Ahoj taky už mám pár dní zalehlé ucho a občas když mi odlehle mi v nem pro zmenu píská. Čtu tady vase rady jak na to a určite je skusim jen by mě zajímalo co to jsou ty svicky do uší a jak se používají díky za odpověd!

14. července 2008, 11:39:04

Geri6 poděkování

Svíčky nepoužívat. Tahají z lidí peníze a nepomáhají - vlastní zkušenost.

1. srpna 2008, 18:29:46

Petra2 poděkování

Ušní svíčky nepomáhají, zkuste si raději injekční stříkačkou výpláchnout ucho teplou vodou nebo 4% kysličníkem, který dostanete koupit v lékárně. Ušní svíčky jsou nebezpečné, můj otec měl zalehlé ucho, vyzkoušel ušní svíčku, leč vosk mu ukápl přímo na bubínek v uchu. Po peripetiích na ušním odd.a kapáním na uvolnění vosku z bubínku se vosk asi po měsíci naštěstí uvolnil. Takže radím nezkoušet, může se to stát i Vám, kapající vosk není nijak zabezpečen proti vniknutí do Vašeho ucha, raději rovnou zajděte na ušní.

11. února 2009, 10:45:10

migueila

Reaguju na tatínka se svíčkama- to měl teda štěstí, že mu to ucho zachránili,že slyší.To musí strašně bolet.Tak tedkom teda už vím , že svíčky NNNEEE

1. března 2009, 19:48:28

Miras

Je dobré se informovat... nevím, jaký leták se k ušním svícím dodává, ale ačkoli účinek svící je NEJEN díky podtlaku, není na závadu mezi svíčku a trubici vložit kousek papírového kapesníku. Pak se vám to s kapajícím voskem nestane. :-)

20. února 2011, 09:44:16

D2 poděkování

co jste tam dávali za svíčku? normální ušní svíčka hoří a nekape z ní žádnej vosk...

5. července 2012, 20:38:52

1234
Přidat nový komentář

Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

[ pravidla diskuse ]
Inzerce
loading...
Nové články emailem
Inzerce
banner_voucher_ordinace_3.jpg

Chcete zdravě spát? Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroom Magniflex, Šaldova 1, Praha-Karlín, nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.
Anketa
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • JiB (Klasická léčba (chirurgická operace, ozařování, chemoterapie)) 22. července 2017, 00:03:36

Drahá Lindo,...děkuji za vaše slova. Dělala jsem, jen to co jsem považovala za správné.… Diskutovat

• Simona (Alergická rýma: nemusíte trpět, začněte ji léčit) 23. července 2017, 23:14:52

Dávali jste jenom když byl ucpaný nosánek nebo i preventivně? Diskutovat

• Eliška (alergie na prach) 21. července 2017, 20:56:19

No, pro opravdové alergiky, kterým alergie komplikuje život, doporučiji nosní kapky… Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.