Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

boule na zadku

Dobrý den, vím, že tohle nemá nic společného s konečníkem, ale nvm, kam se mám s tím obrátit. Prostě asi před 3 dny se mi na zadku(mezi dvěma půlky)obejvila tvrdá bolestivá boule a den ode dne mě bolí víc a zvětšuje se. Nemůžu ani normálně chodit, ohejbat se, natož si sednout.. strašně to bolí. Nevíte z čeho bych to mohla mít, ale hlavně jak se toho zbavit?? Prosím poradte mi. Děkuju Johana

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Romana
2x

Dobrý den před týdnem se mi oběvilo to stejný,myslela jsem že se bolestma počůrám,sedět ležet ani chodit jsem nemohla..poslala mě na chirurgii kde mě vzala za pár hodin na opraci..celý mi to umrtvili a slibuji že jsem vůbec nic necítila takže se nemusíte nikdo bát..po operaci to trochu bolí ale už je to o hodně lepší...ted chodím na převazy ...jen to i svědí ale to je dobře...

Katka
4x

Je mi 14 a mám jí tam taky jsem z toho úplně na nervy! :(( Nemůžu spát už 3 dny jsem nespala nevíte jak se toho zbavit? Ptala jsem se doma a oni neví.. Prosím poraďte :( díky

Martin
2x

Ahoj měl jsem ten samý problém před hodinou mi to vyřízli. Mé doporučení je jít za včas k doktorovi(bude Vás to míň bolet) měl jsem to 5tý den. Ale poprvé jsem tu bouli nahmatal až dnes. Příznaky jsou bolest kostrče při sezení a ležení na zádech. Hnis mi propichly a nejspíš i vyřezali.. říkám nejspíš protože mi to vtu chvíli bylo jedno.. byl jsem rád že ležím :D zavedli mě dren.. Ale chtěl bych se Vás zeptat pokud ještě někomu zavedli dren atd.. jak jste se sprchovali popřípadě že by ten dren spadl atd.. doporučili mi důkladně se umývat a popřípadě jak se umývat u té rány bohužel jsem se nato zapoměl zeptat.. Tak jestli by tu byl někdo ochotný říct své rady ztímto problémem dík :)

ja
2x

Ahoj,mel jsem to taky.bal jsem se jit k doktorovi a nechal jsem to zajit do stadia az mi praskla kuze.stejne sem pak musel na pohotovost a rezalii zbytek.sprchovat studenou vodou.dela se to z tepla a sedaci prace..mel jsem to pred dvema lety a ted jsem sem zatoulal protoze se mi to udelalo zase.doktorka rikala ze se to jeste tak dvakrat trikrat jeste objevi

Haluzak
13x

No jasne, a nikomu z vás nepřipadá proč tento stav nastal ?? To že doktor řekl že se to může oběvit znova tak silně pochybuji o tom že po operaci ne... Nemoc se oběví vždy znova co hůř když né znova tak na jiném místě horší a závažnější problém, nechte si vtrhnout mandle když nechcete mít angínu ale třeba řešit plíce játra nebo jakýkoli jiný orgán který to nepadne pokud nemáte filtr... Lékaří samou chytrostí zblbli pořád dokolečka řežou a řežou cpou prášky a jen léčí důsledek, příčina je nezajímá protože vypátrat příčinu je těžký úkol velmi těžký, řeknu vám pozorujte své tělo velice pozorně čtěte si jak funguje hledejte a studujte, pak budete sobě doktorem a to jen vyjímečně protože se vyhnete tomu co vám způsobuje nemoc, rakovina je stavem dlouhodobého velice zatěžujícího problému který člověk potlačí nebo neřeší, nebo si dokonce zvykne a bere to nepohodlí, nebo stres špatnou náladu únavu, no mávne nadtím rukou a to je stáří, prdlajs ! Je to shoubný nádor který právě vzniká jako obranný mechanismus, je to přirozené prodloužení života, protože nevznikl by nádor tak skolabuje orgán který je přetížený nejvíc a to je téměř vždy vcelku rychlé ale velmi nepříjemná smrt, nádor je hold východisko z nouze, které ovšem neznamená smrt, stačí vzít svůj život do svých rukou a hledat a neztratit naději, život je dokonalý, je naněm všechno co je k němu potřeba jsem přesvědčen že na každou nemoc roste venku kytka která danou nemoc vyléčí, popř směs těch kytek případý zdárného vylléčení rakovin už velmi dávno bylinami a jinými metodami jak půsty, vitamín C , desinfekce někdy stačí jen detoxikace a tělo se nádoru samo zbaví !! Není to blud !! Jen dobře utajený a pomluvená pravda...

Haluzak
2x

Já jsem toto zažil také ve stádiu života kdy jsem natom byl nejhůř akné všude naprdeli a u řiti boule, lidi já jsem při tom zjištění a následném vymáčknutí omdlel !!! Ale né žeby bolestí, ale tím pocitem tou krví na rukách a tím smradem, nevím jistě jestli jsem měl to samé spíš bych to viděl na hemeroid ikdyž vlastně na kostrči taky ale to bych popsal spíš jako větší beďar. No jsem strašna citlivka na nemoci, mám znich naprostou hrůzu a to je důvod který mě přinutil svému tělu porozumět, dnes už jsem z poloviny ze všech problémů které jsem považoval za prostě stáříí no už mi není 15 ale vono jsem viděl lidi jedni byli více nemocní jiní v mém věku méně, a někteří nevěděli co to nemoc je, pak jsem si všimnul jaktože politici a jiní boháči vypadaj tak zdravě... poul mc cartney profetoval celý život a dožil se vysokého věku... taky že za to mohla špičková a extrémě drahá zato ale poctivá léčba doktory, kteří opravdu dřeli aby zistili jak předejít jeho nemocem... Jediné naco jsou krátcí je mozek ten mu drogy totálně odrovnali stáří se sice dožil, nejsem si jist jestli stále žije ale stejně můj názor je že pokud žije tak otom ani neví protože jaksik mozek ten je napadrť.. potom ty zajímavé legandy zázračného uzdravení bylinama, výpovědí lidí co se zbavili rakoviny i po verdiktech doktoru SMRT. Víte ono farma byznys je nejvýnosnější organizovaným celosvětovým zločinem v kterém se točí největší prachy, jde o 300 triliardové zisky v dolarech. Pokud bychom byly všichni zdraví tak doktoří jediné čím by se uživili ty lopaty co lopatu vživotě neviděly :D prodejem morfia a jiného lékařského fetu na černém trhu ulici atd.. to nemluvím o přemnožení, a celkovému kolapsu celého systému tím ovšem nechci říct že je dobře že vás léčí místo vyléčí, každý má právo na život, neznamená že někdo musí trpět proto aby si rozežraní psychopaté mohli pořizovat diamantové skleničky jachty a sídla... V čr znám pouze jednogo lékaře ke kterému bych z radostí zašel je to mezi lemply co si říkaj doktoři hrdina !! Mudr. Hnízdil má hafo přednášek které vás budou šokovat ale i pobaví je to opravdu člověk a to s velkým Č lékař to je pravý a nefalšovaný to co sedí v ordinacích a předepisuje vám prášky je blbeček který na vás ať vědomě či nevědomě rýžuje těžké prachy od farmanažerů kteří je bohatě odměňují za prodej jejich jedů a šmeček..

Radek
6x

Ahoj, vcera jsem studoval tuto debatu, protoze mam stejne potize. Bolesti jsem si nemohl ani sednout, vecer horecka a tresavka. O celkove unave ani nemluvim. Proto jsem rano naklusal k doktorce na kozni a ta me ihned odeslal na chirurgii na vyriznuti. Dokonce tam volala a zaridila prednostni prijeti, coz me bohuzel utvrdilo o vaznosti situace. Nejsem moc velky hrdina co se lekarstvi tyka, od mala nesnasim odber krve a neni u me nic vyjimecneho ze omdlim. Kazdopadne ta bolest pri chuzi, sednuti byla tak velke, ze prekonala i muj strach na na chirurgii jsem dorazil. Vse probehlo behem chvilky. Ihned jsem sel na radu, doktorka to zkoukla zda to opravdu chce ven a uz sla pro skalpel :-). Prvotni umrtveni je pravda neprijemne. Prece jen vam pichne injekci do mista na ktere se netrofate bolesti ani sahnou. Kazdopadne da se to vydrzet a ja osobne to cekal horsi. Pak uz to jen vyrizla, vycistila a dala dren a to jsem nic necitil. Bylo to opravdu hotove do 5 minut a ja dekoval jak malej kluk. Sice jsem pak v ordinaci trochu zavravoral po zakroku, kdyz uz jsem odchazel, ale to je to moje omdlevani. Chvilku jsem si jeste polezel a dostal cokoladu :-). Chuze po zakroku neni prijemna ale jde to. Ono je to spise tim prelepenim, ze pri chuzi to taha. Cesta zpet autem byla peklo, sedet na tom nic moc, ale nyni lezim doma a je to v pohode. Zitra jdu na prevaz, tak to snad jiz bude lepsi. Timto prispevkem jsem vam chtel rict, bezte do toho ihned. Ja jsem velky srab, ale tohle jsem prezil a jsem prekvapen jak hladce. Mel jsem strach, ze tam budu rvat bolesti, ze to nevydrzim a tak dále, ale nic z toho se nekonalo a jsem rad, ze to mam za sebou. Vsem drzim palce. Jinak tento zanet se jmenuje Furunkl, co jsem mel a je bakterialniho puvodu, takze me doktorka upozornila na dodrzeni prisnejsi hygieny. Pokud mate to stesti, ze vam z toho sam tece hnis, nesahat rukama a pro jistotu desinfikovat. Muze se to prenes kamkoliv a na kohokoliv. Hodne zdavicka :-)

Terka
3x

Zdravím. Je mi 15 a měla jsem ten samý problém. Začalo mě to bolet v neděli a až dnes (v pátek) jsem se toho zbavila. Jelikož jsem na intru, tak pro mě byl docela problém, se dostat k mému doktorovi. No, nemohla sem ve škole ani stát a ani sedět. Uznávám, že jsem se tomu smála, jak jsem vypadala :-D .Dneska jsem přijela dřív, abych si stihla dojít popřípadě na chirurgii. Jen co jsem si sedla, letěla jsem do koupelny, protože to prasklo. Mačkala jsem to dohromady asi hodinu a bolelo to jak sviňa. Každopádně to pořád bolí, ale jsem ráda, že mně to nikdo nebude řezat.

Dita
1x

Zdravím, mám ten samý problém. utvořila se mi u kostrče bulka, která neskutečně bolí, sedět nemůžu, ležet na zádech a chodit je též zážitek... Trvá to už od pátku. Ale dneska jsem zkusila experiment na zmírnění bolesti a otoku bulky, natřít to ichtoxylem, Fucidinem,Erevitem a Liotonem , potom si vzít brufen a diazepam, můžu říct, že bolest je o hodně mírnější, tak doufám, že se toho zbavím :) Jinak všem držím palce.

Mladík
2x

Od zzáří ,hodím na střední, je mi 15 a os té doby stravim cca 10 hodin na zadku skoro v kuse. 2 hoďky v buse + ve škole a doma si chodím odpočinout do svého virtuálního světa :) V pondělí ráno, po vystupování z budu do školy mě začalo něco svědit a pichat na pravé půlce. Říkal jsem si, že to bude otlačenina od věcí ze zadní kapsy. No, každý den to bolelo o něco víc a před 20 minutami, když jsem to drbal, mi to prasklo v ruce. Smrad necítím, mám rýmu. Ihned jsem to začal vymačkávat. Pak jledám po netu a našel jsem tuhle diskusi, reknu vam lidi: " man z vs hustý bobky, tohle mi nedělejte!" Dneska jsem byl u doktorky kvůli bulce v levé bradavce, jsou to hormonální změny, prý nic neobvyklého, mam to už měsíc, po měsíci si mam přijít znovu, ale to je od tématu. Každopádně, ukázal jsem to mamce ta začala hned vymačkávat. Pak už tekla i krev tak jsme toho nechali, teď už teče zas ta "voda" a bolí to, ja s tim nikam nechci :( mamča říkala, že je to nežid a táta toho má doslova plnou pr..el a nikde s tím nebyl. Achjo, si ta doktorka bude myslet že se hlídám jak nějaká slečinka. Opravdu mě s prominutím se..e, že jsem jí to neřekl už dneska, no oznámim ji to, az půjdu za měsíc "na bradavku" :)

ahoj
3x

Po přečtení všech těch komentářů jsem v čekárně na chirurgii skoro omdlivala strachy! Doktor a sestřičky mě utěšovaly, protože jsem děsná hysterka. Nakonec to bylo v pohodě. Injekce jen trochu štípla a pak nic více jak injekce nebolelo. Jako kdybych nedělala scény muzu říct že je to vklidu. Fakt se nebojte a radši jděte :) zítra na prevazy, ale věřím , že to bude v klidu :)

Standa
3x

Pozor.To co mate je cysta na kostrci.Jsou nas tisice.Jedna se o to,ze jatra ci ledviny spatne pracuji a jed vylucuji cestickou ven.Nejlepsi je nerezat to,kdyz se to pak zapouzdri nasilim,tak se tomu rika nador-tumor.Mam to nekolik let.Je zapotrebi nezatezovat moc jatra,cistit je,po chlastu se to naplni a rupne znova.Jsou to vase druha jatra.Je zapotrebi,aby se jed naucil sam porem vypoustet.Pomaha vitamin B,ale pri rezu nic nevyresite,ty jatra jsou problem.

Benny
4x

Nazývá se to kurbunkl a furunkl, jedná se o zánět potní nebo nějaké žlázy. Mám to 1x do půl roku, ať už na ruce nebo na zadku, dneska mi řezali ten na zadku, vždycky je to v poho, lokální umrtvení a nařízne, vytlačí hnis, natře višňovského balzámem a za dva dny převaz. 10sec bolesti za tu úlevu stojí. Tento poslední sem si řezal sám v koupelně (nechtělo se mi čekat 2 hod na chíře), vytlačil sem hnis ale stejně trochu tam vždycky zůstane a musí to stejně dělat doktor, pak jsou totiž 2 možnosti, buď se to vrátí za 2 dny hnisem do stejné velikosti nebo to odezní, ale může to být horší, všem jenom doporučím chiru, dají Vám antibiotika pro případ kdyby se chtěl tento zánět šířit dál do těla nebo aby nedošlo k otravě krve hnisem. Většinou je to ze sportu, nebo třeba tím že si beďara mačkáte nesterilním předmětem, rukama atd. popř špatná hygiena. Sem tam se stane že se ten beďar objeví a tělo si s tím samo poradí, ten tvrdý bědar už je lůžko zánětu a tím že ho mačkáte ho jenom ,,aktivujete''. Hlavně se nebojte a když už to nabírá abnormální velikosti tak si zajděte na chíru

simona
1x

ahoj měla jsem stejný problém napřed mě to prasklo tak jsem ani nikam nešla a objevilo se to znovu za měsíc a to už jsem šla ja se toho nemůžu zbavit objevuje se mě to každé 3 roky a nevím jak tomu předejít aby se to nevracelo už jsem tyden po operaci a hrozně se mě ulevilo akorád ted chodím na proplachy a to je nepřijemné

Radek
7x

Taky jsem mel problem s bouli nad zadkem. pred dvema lety se mi objevila bulka o velikosti hrasku. Chvili to bolelo,ale po 14ti dnech se to ztratilo. V prosinci 2013 se to vratilo mnohem vetsi a bolestivejsi.Po ssesti dnech, kdy jsem nemoh jsem chodit, sedet a ni lezet, jsem zamiril na chirurgii. Tam mi povedeli, ze jdu pozde a v tomto stadiu to ani neumrtvi. Takze to rizly, vycistily, daly antibiotika a tyden jsem chodil denne na proplachy a prevazy. Potom co to zalecili me ukecali na operaci aby se to uz nevracelo. Po operaci to zasily tremi stehy, ale to vydrzelo tyden a musely to otevrit, protozr to nesmirne bolelo a zacalo to hnisat. Ted jsem mesic po operaci a na zadku mam (krom analniho otvoru) diru 3x3 cm a 5cm hlubokou. Mesic mi rikaji, ze se to nechce hojit a jeste min. mesic slibujou. Takze kdyz se vam neco takoveho objevi, tak s tim jdete co nejdrive a nenechte to zajit tak daleko jako ja. Budete zbytecne trpet.

Tomáš
4x

Mám ten sám problém, je to asi 2 roky, co mi to vyřízli a pak to bylo v poho.ted se mi to udělalo znovu, doktorka řekla, že to pořeší antobiotika, ty ale asi nic nevyřešily, pač to tam pořád mám, sice to vůbec nebolí, ale pořád z toho něco teče..nevím, co s tím...

Petra B.
3x

Může to být furunkl nebo karbunkl (karbunkl je více furunklů spojených do jednoho velkého, bolestivého uzlu), což je hnisavé onemocnění, způsobené stafylokoky, méně často strepkokoky. Projevuje se buď jako menší (furunkl) nebo větší (karbunkl) boule kdekoli na těle (často právě u kostrče), která je červená, na dotek horká a bolestivá. V případě, že nepraskne sama, řeší se drobným chirurgickým zákrokem, kdy se boule umrtví (vpichem látky přímo do boule, což je bolestivé), nařízne a hnis se vymačká. Vloží se drén a za dva dny se jde na převaz. Vzhledem k tomu, že je to onemocnění bakteriologické, předepíší se antibiotika. Hnis je infekční... Nebo to může být dermoidální cysta (tzv . dermoid), což je NEZHOUBNÝ nádor ze zárodečních buněk, projevuje se stejně, ovšem uvnitř sekretu je embrionální tkáň. Akutně se řeší stejně, čili uvolněním a odstraněním hnisu, v případě komplikací drobnou, nenáročnou operací, při které se odebere více tkáně, aby se záněty neopakovali ... To jsou asi nečastější případy. Ani jedno ani druhé není nic závažného, avšak není radno to podcenit, protože může dojít dojít k otravě krve, v nejhorším případě i smrti. Ničeho se nebojte a k doktorovi rozhodně jděte! Zákrok je nepříjemný, ale uleví se vám.

Martin
1x

Po dvou tejdnech přemlouvání jsem zašel k doktorce arovnou na chíru...5ti minutovej, sice nepříjemnej zákrok a je po bolesti :) akorát mi nedalli atb což je divný

Lenka
1x

Dobrý večer,mě se 1 abces udělal před 8 lety,přesně mezi půlkami,zážitek šílený.Do nemocnice jsem jela asi po 3 dnech kdy se bolest nedala vydržet,v nemocnici my nevěřili že mě tam něco bolí protože byl uvnitř až po dalších 4 dnech v nemocnici my udělali CT a zjistili okamžitě jsem jela na sál,po operaci to sice trošku bolelo,ale dalo se to snést a za týden od operace uplně pohoda.Před měsícem se my udělal znovu tentokrát na vulvě,postup naprosto stejný,jelikož jsem bez řidičáku vždy jsem musela volat rychlou,že by byli nějak vstřícný vůbec.Vždy to bylo v duchu co nás otravuje......poslední výjezd my špatně vyplnili papíry a nezapsali alergii ptali se mě na to i na příjmu,ale co se nestalo dali my antibiotika a samozřejmě ty na které jsem alergická.Dnes mám abces znovu mezi půlkami přesně mezi řitním otvorem a jizvě po prvním abcesu v úterý my to poprvé dělali lokálně.Když jsem si vytrpěla tu opravdu nesnesitelnou bolest v domění že po bude líp a uleví se my,ne.Dnes jsem byla znovu radši na chirurgii odkázali mě opět do nemocnice nikdo my nenapsal antibiotika ani léky na bolest i přesto že mám horečky a léky na bolest my zabírají bohužel až tak tramal,algifen a jiné které se používají jen v nemocnici.Velmi silná analgetina.No nicméně jsem do nemocnice nejela protože sanitu my nenapsali i přesto že se mě ptali jestli se tam mám jak dostat :-( do večera my to tak oteklo a zanítilo že my to samo prasklo.Nikomu bych toto nepřála.Proto když si kdekoli udělá bulka je lepší jít hned je lepší to chytit v začátku i když to není na operaci,ale antibiotika to zvládnou.Lepší odjed domů s jistotu že to abces není,než pak jed pozdě kdy už může přijít otrava krve.Té se teď bojím.

Michala

Proboha, na co záchranku? Já se jim vůbec nedivím, pak nemusí být volná pro opravdu akutní případy..

Michal
6x

Tak i já se podělím se svou vlastní zkušeností :-) Dnes jdu na chíru s bulkou u kostrče. Už vím co mě čeká. Byl jsem tam s tímto už 3x (asi 2,5 roku zpět), po 4. návštěvě jsem byl poslán na operaci. V celkové narkóze mi misto kolem kostrče odstranili, po 3 dnech v nemocnici jsem byl poslán domů, kde jsem strávil 2měsíce na nemocenské. No a dneska se mi to po dvou letech vrátilo :-( Je to otrava, většinou operace pomůže, ale v mém případě se mi to vrátilo :-( Nejhorší je to řezání, to je bolest! Vždycky mám ruce v pěst... Pak odezní umrtvení (po cca 2 hodinách) a začína druhé kolo. Dren se vám přilepí k tělu nebo krytí a nemůžete ani ležet :-D Ale radím všem, chíra je jediná možnost, uleví se vám... A vždycky si u doktora říkám, nejde o život, jde o houno... Vždyť mi jen nařízne kousek "pjdele" :-D

Tereza

Dobrý večer, podělím se svami já už tu bouli mám rok a už po 6te furt sem chodila Na viriznuti furt dokola sice semi ulevilo ale druhý den se mi to udělalo znova dřív mi to prasklo, když sem zadala o zákrok tak to furt od dalovali a tet cejtim že se mi dělá druhá boule použila sem černou mast ale nic nepomáhá nemůžu se ohnout sednout

Petra
1x

Měla jsem hodně tvrdé místo mezi půlkami, přímo boule to nebyla. Hrozná bolest při chůzi, sezení i ležení, sem tam zvýšená teplota. Po 5 dnech jsem šla k lékaři, ten mi dal antibiotika. 6.týden bolest přetrvávala nebo se možná i zvětšovala, šla jsem znovu a řekl, že mi s tím bude muset něco udělat. Strašně jsem se bála, hlavně proto, co všechno jsem četla z komentářů na internetu...První se pokusil mě hnis vytáhnout jehličkou, ale to nešlo, tak mně to musel naříznout. Bolelo to opravdu hodně, ale určitě ne tak, jak někdo psal, že bolestí kousl sestřičku do prstu. Dělal mi to můj praktický lékař, za co jsem byla strašně ráda, že jsem nemusela na chirurgii. Teď už chodím 3.den na převázání a vymačkání a dočištění,mám druhé antibiotika. Hnis teče pořád, ale je to obrovská úleva. Je to bolestivé, ale určitě jsou závažnější věci. Tak hodně štěstí a odvahy!

sawana
1x

a v čem ti na uřezanou bouli na prdeli pomůžou antibiotika? to by mě zajímalo, vím totiž z čeho a proč se antibiotika dělají a jaký mají většinou účinek . . . . . .

sawana
5x

nesmíte pořád sedět u komplu, mě se vždy boule na řiti vyléčí sami to je zajímavý, sice si dva týdný nesednu ale aspoň do mě ti opati alchymistyckých řezníků z neměcka a podobně nevhážou další pokusné chemikálie podávané v tabletkách, lidi kurva myslite mozkem, prášek je pro zdraví k hovnu, příroda ti pomože musíš hledat!

Nico

Také jsem si prožil pár abscesů které se vracejí. Po své zkušenosti většinou když dlouho sedím (pc,auto). Na chirurgii jsem byl ano pomohla ale bolest při říznutí je fakt velká aspoň pro mě. Tak hledám možnost domácí léčby, paní mi poradila abych si dal na obvazové polštářky Fernet a přiložil na ránu nechám to tak vždy přes noc, doporučuji to všem je tam asi bylinka která to pomůže vytáhnout ven. A další typ který zkouším je hlávkové zelí také vytahuje z rány hnis. Pravidelně a pečlivě ránu ve sprše očistím i několikrát denně a po odstranění veškerého hnisu mažu Betadinou na zahojení rány. Dnes jsem se tu ještě dočetl že pomáhá česnek tak to taky vyzkouším. Soucítím z každým kdo si tímhle prochází ta bolest je mazec. Držte se.

Honza
1x

Dobrý den, prosim vas radu doktoru se strasne bjim mam tu boulicku a mam ji na leve pulce..mam ji asi 5-6 den a strasne boli sedet nejde lezet chodit nic .....nvm co stim ctu vsechno mozny lidi rikaj ze bud spatny jatra rakovina apod..nechci na rezani mam to asi po 3 ale pretim to zmizlo cca 3 den a ted ne a prosim vas pomuze cerna mast ?

MAREK

ASI 3 KRAT SE MI UDELALA BOLESTIVA BULKA MEZI PULKAMI-NEVEDEL JSEM,JAK SI SEDNOUT A.T.D....VYRESIL JSEM TO PO SVEM-PRSTEM JSEM ZATLACIL NA ZACATKU PULKY NA KOST A VSI SILOU S NIM PREJEL MEZI PULKAMI..BOLELO TO ALE VZDY SE VYPLATILO-PRASKLO TO,HNIS,KREV,VODA BYLI VENKU A ME SE ULEVILO...

Patrik
1x

A tu dírku tam nechavas jen tak ?

karin

Měla to moje dcera je ji 11let. Došla za mnou s problémem že má bouli na zadecku která bolí. Byla to boule velká jak dětská pěst. Nejdříve jsem si myslela že je to jen takový ten vredik. Tak jsem ji to namazala Framikoinem. Ráno za mnou přišla s tím že ji bolí ještě víc. Chuděra ani nemohla pořádně chodit. Tak jsme mazal k dětské lekarce. Ta nás ihned poslala na chirurgii. Tam to malé řezáli. Chodila na prevazi. Po roce se ji to udělalo znovu. Tentokrát to dcera měla horší. Musela jít na operaci kde ji vyřízli potni zlazu. A teď se ji to udělalo znovu jen na jiném místě. Chudák.

Veruny
1x

dobry den vsem.mela jsem asi pred 8 lety bulku na kostrci kterou mi vyrizli.Je to druhy den co me ta jizva zacala hrozne bolelet pri sezeni a nemuzu spat uz ani na zadech a kdyz tak musim opatrne ulehnout.je mozne ze se mi to vraci?nebo je to jen zmena pocasi? :( dekuji

Markéta
1x

Tak vážení,právě jsem se vrátila z nemocnice,boule se mi udělaly hned 3 a to blízko řitního otvoru,trpěla jsem pomalu měsíc a stále marně čekala že to praskne.Jsem po operaci třetí den,průplachy ,drenáž atd. je bolestivé,navíc si stále nemůžu sednout,ale tu bolest co jsem měla před tím to nepřekoná

klara
2x

Me se pred dvema rokama udelala na zadku mezi pulkama boule a nijak jsem to neresila protoze jsem myslela ze to zmizi, pak se na te bouli udelal otvor a vytekal mi z tama hnis a obcas i krev, k doktorce jsem sla az po trech mesicich kdy jsem nemohla ve skole vubec sedet, ta me poslala do nemocnice a tam mi to vycistili tycinkou takovym zpusobem ze tu tycinku do neceho namocili a dali mi ji do otvoru bylo to strasne neprijemne a pak mi to namazali nejakou masti a zalepili a rekli mi ze musim na operaci, na sále mi to vyrizli a zasili, ubehli dva roky a zase se mi to vratilo, zase se mi tam udelala boule a kdyz sedim tak to strasne boli takze budu muset znova do nemocnice.

Machiatto

Tento výtvor se udělal i mě, celý víkend jsem s tím nemohl sedět natož ležet či spát.. V pondělí jsem zavolal svému chirurgovi a ten mi řekl ať se s tím u něj zastavím. Kouknul na to a řekl mi že to bude muset rozříznout, to bylo už nepříjemné pak uznal že se to musí umrtvit, a pak pokračoval (i přes umrtvující injekci jsem vše cítil) Přiznávám zákrok je to nepříjemný ale uleví se vám a sám doktor mi řekl že takovéhle věci není radno podceňovat. MImochodem měl jsem Sinus pilonidalis neboli anální pištěl.

Simona
1x

Dobry den ..taky se mi udelala boule na leve pulce sinus pilonidalis ..rikali ze musim taky na operaci ale termin mi dali az za rok ..do te doby se mi to muze udelat jeste stokrat ..a jak taky ctu vase prispoevky tak premyslim jestli mam vubec na nejakou operaci chodit.. A to mi rikal doktor jeste o nejake plastice.. Takze vubec nevim co mam delat ,jestli mam jit na tu operaci nebo ne?

duky

Ja som mal ten istý problém, zhruba pred jeden a pol rokom sa sa mi na kostrči spravila hrčka ktorá ani moc nebolela a nevadila mi tak som to neriešil. Po čase sa to ale zhoršilo, dosť to narástlo a nastúpili bolesti, mal som problém chodiť sadnúť alebo ľahnúť si to som ani neskúšal. Raz pri sprchovaní mi to prasklo a vytieklo plno tekutiny ktorá vyzerala ako krv, vtedy mi už nebolo všetko jedno a tak som zašiel za doktorom. Prví zákrok je bolestiví, ale fakt bolestiví kedže injekcia na lokálne znecitlivenie nezaberá pretože je v tomto mieste je zápal ale zaťať zuby a dá sa to vydržať, potom som chodil každý druhy deň na čistenie zhruba 2 týždne. Zápal ustúpil, rana sa zahojila a doporučili mi operáciu ktorú som plánoval odmietnuť samozrejme. Zhruba po týždni som bol znova na chirurgickom oddelení znova s veľkou zapálenou hrčou. Celú procedúru som absolvoval znova, potom chirurg doporučil operáciu na ktorú som bez špekulovania pristúpil. Teraz som asi 2 mesiace po operácii, zošili to 10 stehmi pretože sa u mňa korienky alebo kanáliky tej cysty veľmi rozšírili, tým že som dlho váhal a nešiel som včas na vyšetrenie. Rana sa zhojila pomerne rýchlo a bez komplikácii, teraz vyzerá byť všetko v poriadku a dúfam že to tak aj ostane. Višňová alebo čierna masť tento problém nevylieči je to len dočasné riešenie, ak sa u niekoho objaví podobný problém, je naozaj dobré čím skôr zájsť k lekárovi. Verte mám s tým skúsenosti.

paja

ahojte, taky jsem měla bouli na zadku. Pořat se mi to opakovalo a byla jsem 2x na řezání na chirurgii, bolest největší, Pak se mi to udělalo po 4té, už jsem nechtěla jít na řezání, tak jsem to sama doma vymačkala, ale hned se to pak vrátí. Tak jsem si domluvila operaci, aby se mi to už nevracelo, ted mám 2 měsíce po ní a všechno je v pořádku. Doporučuju jí podstoupit. Nebojte se.

zuzu

Mám to třetí den...,ale připadá mi to spíš jako otlak,nebot jsem před pár dny jela z ciziny domu,takže jsem seděla v buse cca 18 hodin...Myslím si,že je to z toho a že to splaskne,doufám....Už jsem to párkrát měla,když jem moc jezdila na rotopedu,z toho sedátka....Ale bolí to,sedět nemohu,ležet na zádech taky ne a chodí se mi taky špatně.

Marek

Ahoj mám to asi taky ale když ji zmáčknu tak vytece asi hnis

Marta
1x

Trpím stejným problémem, poprvé, když jsem to měla, tak sem opravdu nastydla. Udělal se mi boule přesně na konci mezi půlkami u kostrče. Nemohla jsem chodit, sedět. Doktor mě poslal na chirurgii, kde mi to řízli, vyčistili. Zbyla mi tam malá dirka a dostala jsem drén, aby mohl hnis ještě vylézt ven. Takže mi bylo řečeno, že když z toho občas něco poteče, že je to dobře, že to jde ven a mám to čistit. Zahojilo se to a zůstala mi jizvička. Po roce nebo dvou se mi to udělalo znovu. Tentokrát jsem spadla a praštila se do kostrče. V nemocnici mi to opět řízli, tentokrát jsem to měla zavázané týden a čistili mi to asi 2x. Ani v jednom případě mi nedali antibiotika, ale prostě višňák,višňák a višňák. Bylo mi řečeno, že mám prostě zrovna v tom místě mazovou žlázu (jako u beďaru, nebo vředu), která se může čas od času ucpat, když nastydnu, praštím se nebo špatnou hygienou a udělá se boulička hnisu, který tlačí na kostrč, a proto to tak bolí. Jako u beďaru, který nejde ven. Nezbývá než to nechat vyzrát do té chvíle, než se dá hnis odstranit, nebo ihned nasadit višňák a zkusit, zda se boulička nevstřebá a višňák zánět nezahojí. Teď to mám po třetí, začalo mě to bolet trošku včera, dala jsem si na to višňák. Ještě to bolí, ale jen, když na to tlačím, jinak při normálním pohybu ne. Tak uvidíme. Nikomu to nepřeju. Myslím si, že je to i věc životosprávy. Vždy jsem měla problémy s pletí, hlavně v mladším věku. Boule, vředy. Od té doby, co více cvičím a zdravěji jím, tak jsem nejen zhubla, ale zlepšila se mi i pleť. Dobré jsou i vitamíny. A další věc je asi štěstí. Tak ho přeji i Vám!

Jan Šíba

Dobrý den.Jestli máte ten to problém tak běžte na chirurgii.Byl jsem tam včera a ta bolest kterou jsem měl před zákrokem se nedá srovnat s tím balzámem po zákroku.Nemohl jsem se před zákrokem ohnout,sednout vlastně každý pohyb byl velice bolestivý.Nejvíc bolela injekce umrtvení,ale zbytek zákroku byla úleva.Dnes jsem bylna převazu,když vytahovali drén tak to trochu bolelo,ale dá se to vydržet.Od prvního zákroku můžu sedět a a chodit i ohýbat i když trošku nemotorně.Trošku to bolí,ale je to o proti době bez zákroku balzám.Tak se nebojte a nečekejte že to přejde.Uleví se vám.proč zbytečně trpět

Jan Šíba
1x

Hlavně nečekejte zbytečně dlouho,mohlo by to ještě víc bolet.Já po dvou dnech jsem nemohl spát,sedět chodit,ohnout se atd.Tak se nebojte a běžte k odborníkovi.

Leny
1x

Měla jsem absces přímo v řitním otvoru,po dvou letech to stále nemám zahojené.Co můžu poradit je česnek!Jezte česnek,rozkousejte denně jeden stroužek a kdo to vydrží(strašně to štípe)může i prolisovaný přikládat na ránu.Jelikož to hrozně štípe a bolí doporučuji udělat ve sprše,vydržet co to jde a pak osprchnout.Kupte si probiotika a višňovku na ránu, když to nateče neni vždy nutné znovu řezat mast to vytáhne.Držim palce,je to hodně bolestivé a hojení je zdlouhavé.Dnes už vím jak se k ráně chovat,česnek je přírodní antibiotikum a udržuje střeva bez bakterií.Zhoršuje to také zácpa,proto je skvělá prebiotická vláknina.Dá se lžička do vody,do koly i do kafe.

Monča
1x

Absces se mi objevil v dubnu 2015. Bolest nesmírná, jsem strašná citlivka, takže jsem málem urvala opěrátko na hlavu v nemocnici, když mi píchali umrtvovací injekci. Nicméně jsem to přežila. Je červenec a mě se to vrátilo. Jdu zítra do nemocnice, tak se psychicky připravuji. Kdyby si někdo chtěl vyměnit nějaký ten názor v mailu, klidně piště: [email protected]

Monča

Tak jsem tu zas. Ve čtvrtek jsem byla na chíře rovnou i přijata, a ještě ten den jsem šla na operaci s celkovou narkózou. Měla jsem nehorázný strach, ale žiji a už jsem doma! Nemůžu si na nic stěžovat a ani nic vytknout (už jen z toho důvodu, že jsem si mohla poležet na dětském oddělení- je mi 17). Všichni milí a vstřícní a já mohu zase sedět :-). Teď už jen koupele dvakrát denně v heřmánku, klid a v úterý jdu na kontrolu. Určitě nic nepodceňujte a na operaci jděte. V klidu se prospíte, a po operaci mě to ani nebolelo, sice mi chtěly sestřičky cpát prášky proti bolestem, ale na co, že? :-). Není se čeho bát, jsou i horší nemoci. Takže jestli se Vám udělá nějaká boule u kostrče, nebojte se toho, nádor to není a v klidu na chíru. Abscesům zdar!

Kája

Mám taky problém na zadku na leve straně mam malou bouli neboli to a je to mekke nevím jestli mám jít doktorovi poradite mi někdo

MAREK

PROSÍÍÍÍÍM POMOC mě to taky bolí mám celou prdel na teklou ani na velkou nemužu jit :(

dona
1x

Me se to čas od času dělá taky. Hned vezmu jehlu, vydezinfikuju a pichnu to, ono to začne odtékat a mám za par dni klid.

Jitka
1x

Dobrý den, dostala jsem inekci do zadku jelikož jsem astmaticka tak mě dali Nějakou inekci na roztahnuti plic. Vše v pořádku, ale pak to začalo bolet na mé narozeniny to začalo tvrdnout. Pak jsem jela do lázní tady to už začali řešit jelikož jsem nemohla ležet, sedět. Nejdřív mě dali obklady, líh a mast, pak mast nějakou hnědou nevím teď název a teď mě léčí antibiotiky jelikož mám zánět. Teď jsem si sedla k zrcadlu a mackala, samí hnis...nechci aby mi řezali do zadku tak se s tím snažím pohnout :)

Honza

Ahoj, vyléčila jsi to bez řezání?

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce