Inzerce

ElektroMyoGrafie neboli EMG

Elektromyografie patří mezi vyšetřovací techniky, které lékaři napomáhají hodnotit funkční stav pohybového systému a jeho inervace. K vyšetření se používá přístroj zvaný elektromyograf. [ více ]

Inzerce
Odpovědi
Bedřich

Dnes jsem absolvoval EMG vyšetření pravé ruky v Medicentru Beroun. Řádně připraven horory v diskusi. Profesionální přístup paní doktorky Štolcové a sestřičky smazal strach ještě před začátkem vyšetření . Upozornění na každý výboj. Nejprve elektrody, potom jehličky. Žádné rvaní svalů, jenom trochu nepříjemný pocit, elektroda na lokti jako klepnutí do brňavky. V žádném případě jako rána od ohradníku na koně. Když jsem vyšel z ordinace nevěděl jsem kam mi sestřička jehlu píchla. Večer žádná bolest a otoky

Reagovatpoděkovatnahlásit

16. září 2014, 18:50:16

Jana

Dnes jsem absolvovala vyšetření EMG a chci zodpovědně říct všem,které toto vyšetření čeká a potřebuji ho,že se opravdu nemají čeho bát,opravdu je to v pohodě. A Ti co tady popisuji hororové zážitky z tohoto vyšetření a straší ostatní (včetně mě ), neví co to je bolest a nebo to dělají schválně,aby ostatní vystrašili.

29. září 2014, 17:55:03

JménoLenka

Nemate pravdu je vic vysetreni emg ne jen jedno.nektera s mirnou bolesti nektera s velkou takze tady nikdo nikoho nestrasi!

15. ledna 2018, 15:50:59

Kristyna

Ahoj te všichni ja take mam s toho strach co jsem se tady dočetla ja tam take jdu ale poprve a strašně se toho bojim že to nevydrzim a rozhodne nechci brat dalsi prasky jk vuli tomu uz tak jich mam dost

13. října 2014, 08:12:08

Lana

Dneska jsem na EMG byla, po přečtení této diskuse jsem se musela fakt vyhecovat abych tam jela. Musím ale říct že vyšetření bylo úplně v pohodě. Vyšetřovali mi nohu, elektrody naprosto v pohodě, jakoby slabé kopnutí elektrickým proudem, ale fakt slabé, rozdodně žádná bolest, jen malinko nepříjemné. Jehlu mi píchali do tří míst, vpich nebolel, jen bylo cítit když pak doktor s jehlou hýbal, ale opět, nic hrozného. Takže se nebojte, je spousta horších vyšetření, toto je naprosto snesitelné a téměř bezbolestné.

22. října 2014, 10:33:44

Kristyna

Zdravim vsechny dneska jsem byla na vysetreni EMG a muzu potvrdit ze to neni vubec tak bolestive jak to nekteri pisou. A tem jen zkazuju co tady strasi lidi at je laskave nestrasi vubec to neni tak jak oni to nektery tady písi JASNY

30. října 2014, 20:45:39

Eva1 poděkování

Nevím, kde na tom byli ti, co píší jaké je to příšerné, ale mě to přišlo v pohodě. Rozhodně to nebolí - ani elektrody ani ty jehly!!!!!!!! Jediné, s čím jsem měla promblém bylo, že jsem v průběhu celého dne dostávala ránu od každého kovového předmětu, na který jsem šáhla. Doporučuji MUDr.Jana Straková, Rybkova 9, Brno.

26. listopadu 2014, 19:38:18

Karel1 poděkování

No... pročetl jsem tuto diskusi a pochopil jsem, že tady téměř všichni mluví o něčem jiném. Teď už vím, že na onom EMG, se dělají minimálně tři odlišné vyšetření. Já osobně jsem byl na nějakém Magnetu a potom na oném vyšetřením slabým proudem. Šel jsem na neurologii s bolestí bederní páteře, kde mě doktorka jak se patří pořádně proklepla a objednala na zmiňované EMG. Vůbec jsem nevěděl do čeho jdu. Když jsem dorazil na vyšetření, řekli mi že to bude trvat asi 40 min. a první mi budou dělat nějaký magnet, který je prý nepříjemný a že si na to po chvilce zvyknu. Začli tak, že mi na zápěstí dali pásek a postupně prostřídali všechny končetiny. Dali mi k hlavě takovou kulatou věc (vypadalo to jak plácačka od přednosty stanice) s červeným světlem u prostřed k hlavě za ucho a zopakovali mi, teď to bude nepříjemné... že si za chvíli zvyknu!! Dodnes nevím proč se tomu říká magnet, ale jako kdyby mnou projelo 380 voltů a to do hlavy. Vždycky ta končetina která měla ten náramek lítala do vzduchu. Řeknu vám ... už nikdy!! První reakce byla ta, že jsem si spletl oddělení. Dále mi tu plácačku přiložili na krční páteř a nakonec na bederní. To už se dalo. No nicméně jsem to přežil a dodnes mě skoro každý den bolí hlava. Druhé fáze byla to vyšetření proudem.... To už jen ležíte na zádech máte zavřené oči a odpočíváte. Dají vám na zápěstí náramek, kde pouští 2x asi na minutu slabý proud a zase prostřídají všechny končetiny. Tohle asi zdejší pisatelé přirovnávali k ohradníku na dobytek. Věřte mi, ohradník na dobytek dává větší rány. Tohle byla paráda, málem jsem u toho usnul. Někdo tu psal že tam byl 5 min. ale já tam byl 45. Vždy když mě bolí hlava se sám sebe ptám, jestli bych na EMG šel znovu kdybych musel.... ano šel, ale už nikdy na vyšetření tím jejich magnetem.

24. února 2015, 12:29:30

Lena

ceka mi emg,mam strach,jsem docela vystresovana stejne jako kdyz jsem sla na biopsii prsou ,rvala jsem a brecela jako pominuta a ono nebylo nic ,vubec ten vpich te obrovske jehly do prsa nebolelo,doufam ze na vysetreni emg pujdu klidnejsi a bude to vpohode.

8. června 2016, 03:49:22

JménoLenka1 poděkování

A to jste jeste nebyl na to tretim vysetreni kdy do vas zapichnou tlustou jehlu do svalu ma do trisla a do krku a pousti do vas proud.hlava mi litala ze strany na stranu a jeste s tou jehlou doktor rajbloval neb mu to neslo namerit.a to je presne co tady lidi popisuji ze uz nikdy!!!takze nikdo tu nikoho nestrasi akorat ti co je to nebolelo nechapou ze je tech vysetreni vic.

15. ledna 2018, 15:56:50

Martina

Marcelo, to vyšetření je fakt úplně bezbolestné. Pokud máš nějaké problémy, doporučila bych ti navštívit psychologa ( nemyslím psychiatra ). Ale pokud má někdo problémy s takovou banalitou, jako je běžné vyšetření , měl by s tím něco dělat!!

12. dubna 2015, 23:17:56

JménoLenka

Mila Martino a vite o tom ze tech vysetreni na emg je vic?mozna si nejdriv nez poslete nekoho k psychologovi zjistete podrobnoti.nektera vysetreni emg opravdu boli.

15. ledna 2018, 15:59:02

Martina

Ale ono to fakt nějak moc nebolí!! Každý průměrně zdatný člověk to v pohodě vydrží.

1. června 2015, 23:45:30

Jaroslava1 poděkování

Byla jsem na EMG 2x oboustranně do nohou. Napíchali mi jehličky od chodidel, až na zadek. Poprvé to celkem šlo, sice to bylo nepříjemné, ale dalo se to vydržet, ale podruhé jsem měla ohromné bolesti. Myslím, že záleží na tom lékaři jak je šikovný.

13. srpna 2015, 16:04:51

Ivana2 poděkování

Emg jsem absolvovala včera,už nikdy nebudu čist názory druhých na vyšetření jsem šla uplne vystresovana. Vyšetřovali mi ruku a nohu a bylo to v pohodě.

3. září 2015, 08:25:34

Péťa1 poděkování

já na to byla s rukama a bylo to v pohodě, žádnou smrtelnou bolest jsem fakt necítila...

16. prosince 2015, 15:22:06

Ilona1 poděkování

Musím uklidnit všechny, které toto vyšetření čeká! Dnes jsem jej absolvovala a vůbec nevím, co se tady řeší. Je to úplně banální vyšetření. Na nohu (na několika místech postupně) mi dali nějaké drátky a pustili proud, ale byla to vždy taková chvilička, že to žádná bolest nebyla. To samé pak s druhou nohou a snad za pět minut jsem byla z ordinace venku. Žádné jehly mi nikam nepíchali. Je pravda, že přede mnou šel dovnitř starší pán, který tak řval, že jsem chtěla utéct a taky jsem to sestře řekla, že se bojím a ještě nevím, jestli neuteču. Nakonec jsem to nevzdala a dobře jsem udělala. opravdu se nebojte, nestojí to za řeč ani za ten strach, spíš vám přijde nepochopitelné, proč se to tady vůbec řeší.

4. dubna 2016, 21:32:44

František

Dobrý den, naprosto s Vámi souhlasím, že to není až takové drama. Dnes jsem toto vyšetření absolvoal. Mě měřili elektrodami i jehlou. Ruce a nohu, Elektrody jsou nepříjemné, ale ne nějak hodně bolestivé. Při měření na kotníku jsem si trochu postěžoval, ale jinak nic tragického. Dá se to naprosto v pořádku vydržet. Jehly jsem se dost bál a zbytečně. Opět - není to extra příjemné, ale nějaká velká bolest se nekonala. Představa byla mnohem horší, než skutečnost. Hlavní je, že vyšetření je krátké (člověku to v ordinaci připadá jako věčnost, ale během 10ti minut mi změřili obě ruce i nohu a bylo to). U zubaře je to mnohem, mnohem horší. Závěr z tohoto vyšetření - není to příjemné, ale také to není mučení pacienta (vyšetření vykmnutého kotníku bylo pro mne mnohem horší). Netrvá dlouho a dá se v přestát.

30. května 2016, 14:13:21

anonym

Byl jsem dnes na Emg s obličejem vůbec to nebolí to když me stipne komár tak to boli 10x více fakt se ničeho nebojte

2. srpna 2016, 11:47:47

Jana

Dobrý den, zrovna jsem se vrátila zvyšetření EMG. Po přečtení příspěvků tady,jsem měla docela obavy z toho, co mne čeká. Nicméně už po dvou minutách vyšetření, jsem se v duchu smála a říkala si, jak jsem hloupá,když jsem byť trochu věřila tomu,že mne čeká bolest,nebo podobné strach nahánějící pocity..Vyšetření bylo v pohodě a klidu. Impulsy do nervů působily mírné cukání a škubání.A vpich do svalu bolel mnohem méně, než vpich u odběru krve. Skutečně se není čeho bát!

25. srpna 2016, 12:02:34

Jean

?

26. srpna 2016, 13:29:34

Miroslav

Dnes jsem absolvoval EMG musím uznat, že poté co jsem četl tuhle diskusi tak jsem se bál. Bylo to ale v pohodě i s jehlami. Nepříjemné, netrvá to dlouho a dá se to v pohodě vydržet. Strašíte tady lidi. Co se na to chystáte buďte bez obav.

3. října 2016, 10:14:58

lucka

Právě jedu z vyšetření EMG levé ruky, které jsem absolvovala na neurologii v Praze 4, Zarubova ul. Vyšetření není zdaleka tak hrozné jak zde někteří uvádějí. Při vyšetření elektrodami ruka samovolně skubne, bolest téměř neznatelna. Při vyšetření jehlou, tedy velmi tenkou jehlickou pouze cítíte stipnuti, kdyz jehla proniká přes kůži. Po precteni zdejších komentářů jsem šla na vyšetření neskutečně vystresovana s pocitem, že snad budu absolvovat operaci za ziva:-) Rada bych vás uklidnila, vyšetření neboli a to jsem stará citlivka, která i na vrtání u zubaře si nechává dávat injekci.

16. prosince 2016, 08:55:24

Dan

Byl jsem na EMG a hodně záleží jak velké "bomby" do vás vyšetřující lékař pouští a taky v jakém místě vyšetření probíhá. Podle toho je to pak buď "úplně v pohodě" a nebo "hodně hustý". Takže si tu nikdo nevymýšlí (ani ti co říkají pohoda, ani ti co říkají, že je to peklo). Ale bát se dopředu je zbytečný - nijak si tím nepomůžete, spíš naopak ;-)

24. února 2017, 10:56:44

Renata

Vážení budoucí čekatelé na vyšetření emg....minulý týden jsem toto vyšetření podstoupila.Nejedná se o žádnou bolest pri vyšetření.Také jsem si přečetla pár komentářů o tom,jak je emg naprosto hrozné,bolestivé.Nevěřte těmto slovům a vzhůru do toho.Opravdu to nic neni.

5. března 2017, 08:09:51

Simona

Dobrý den, včera jsem podstoupila Emg vyšetření..jednalo o levou ruku po třístivé zlomenině předloktí. Nijak zvlášť dobré zprávy pro mě lékařka neměla, ale kvůli tomu sem nepíšu. Díky této vydařené konverzaci jsem noc předtím skoro nespala, jak jsem se toho bála. Přišla jsem tam úplně vynervovaná. PROSÍM VÁS, MOŽNÁ TO KAŽDÝ SNÁŠÍ JINAK, ALE PODLE MĚ SE NEMÁTE ČEHO BÁT! TY ELEKTRICKÉ VÝBOJE MI NEVADILY VŮBEC. LEHCE VÁM TO JEN CUKÁ SVALY. SAMOZŘEJMĚ PŘI ZAVÁDĚNÍ JEHLY TO TROCHU ZABOLÍ A ZAŠTÍPE JAKO PŘI KLASICKÉ INJEKCI. TOŤ VŠE!!!! Za měsíc tam jdu znova a vážně si z toho nic nedělám. Buďte v pohodě.. :)

25. dubna 2017, 15:19:00

Marta

Asi se to fakt dost liší člověk od člověka a vyšetření od vyšetření - doktoři ani lidi nejsou stroje. Jak kdo zvládá elekrické šoky, to asi závisí na tom, jak je starý, v jakém stavu má srdce a plíce apod. A jak kdo zvládá bolest, to závisí na intenzitě vylučování hormonů, které přenášejí informace v mozku (serotonin, dopamin apod.), a to je do značné míry dědičné a s ničím to nesouvisí. Jinak ze svého laického pohledu bych poradila se před EMG dost najíst, vyspat a pít dost tekutin - odpočinutý a hydratovaný organizmus je odolnější vůči bolesti. (I mírná dehydratace tělu signalizuje, že musí přejít do nouzového režimu, a ten rozhazuje právě třeba hladinu těch hormonů, co přenášejí v mozku informace o bolesti.)

16. května 2017, 15:02:53

Amazonka

Asi záleží na tom, proč jste na EMG posláni. Já trpím na svalové a nervové křeče a vyšetření pro mě byl horor. V srpnu mě to čeká znovu, změnila jsem neurologa, protože moje potíže se ani po osmi letech nezlepšily. Už teď se toho děsim

20. května 2017, 06:14:18

Edita

Dobrý den,mě čeká EMG vyšetření 15 září,kvůli dvěma záchvatům Tetánie,které jsem prodělala v červenci a po přečtení některých článku,kde píšete,že je to hodně bolestivé a že z tohoto vyšetření máte následky,mám z toho trochu strach a uvažuji jestli tam mám vůbec jít.

1. září 2017, 12:40:50

Bumla

Ženský hysterický !! EMG-ElektroMyoGrafie je bezbolestná. V případě jehlové metody je bolest minimální záleží na oblasti která má být vyšetřena. Pocitově může přetrvávat max. jeden den slabé píchání čí záškuby svalů a nervů které byly prověřovány. Kvůli Vašim příspěvkům pak lidi zanedbají léčbu a lékaři se vyhnou obloukem !!

19. září 2017, 16:02:27

JménoLenka

Dnes jsem prave emg vysetreni zrusila.Je vice druhu tohoto vysetreni a absolvovala jsem vsechny.Prvni je ze vam zjistuji napr.karpalni tunel tzn.prikladaji vam diody a pousti el.proud.Neprijemne presne jak zde nekdo psal jako kdyz se prastite do brnavky ale prezit se to da.Potom je EVP napi haji vam tenke jehlicky male pod kuzi a koukate na obrazovku pousti vam do sluchatek zvuky a brni vas rzce a nohy.Zjistuji jak vam reaguji nervy s mozkem.Opet se to v pohode da prezit rekla bych ze lip nez to predtim.A potom je EMG kde vam zjistuji svalove problemy a napichnou do svalu dlouhe jehly a do nich pousti proud.Jehlu do trisla jsem se zatatymi zuby jeste zvladla ale jehlu do krku kdyz se to doktorovi nedarilo a stoural s ni a hlava mi litala ze strany na stranu uz jsem nedala.Poslala jsem ho nekam at se to nejdriv nauci na nekom jinem.Podotykam ze mi tyto vysetreni hlavne k nicemu nebyly i kdyz mam nalez zadny doktor je videt nechtel.Ted jdu na operaci s krc.pateri a protoze uz dr.nevedela kam me jeste poslat napsala mi emg.Kdyby me radsi poslala do pr....udelala by lip.Takze souhlasim na toto vysetreni svaloveho emg s jehlama UZ NIKDY pokud mi nepujde o zivot!!!!

15. ledna 2018, 10:08:12

JménoLenka

Je vic vysetreni emg nektera v pohode jak pisete a nektera opravdu bolestiva.takze jde o to na jake jdete.proto zde maji pravdu vsichni i ti co je to neboli i ti co ano.

15. ledna 2018, 15:48:44

Marcel

NESTRAŠTE! I když to je sranda. Já tady z toho chcípám smíchy až mě bolí břicho,ještě že jsem před EMG neměl čas hledat na internetu nějaké diskuse jinač bych se v té ordinaci složil jen co by doktor vybalil jehlu. Na EMG dolních končetin kvůli zlomené ploténce jsem byl dvakrát. Asi záleži jak to lékař dělá ale já jsem necítil píchnutí ani průnik jehly přes kůži ,spíše jakoby takové silnější klepnutí prstem ,pravdou je že se to bodá do míst na kterých je nepříjemné se třeba bouchnout .Pokud máte strach z nepříjemných pocitů tak si vemte nějaký antistresík do ruky ,já jsem si napodruhé vzal balíček kapesníku.

18. ledna 2018, 17:12:14

Eva

Podstoupila jsem vyšetření EMG na rukou oběma metodami a mohu říct, že se to nechá v pohodě vydržet.

31. ledna 2018, 16:01:40

Jindra

Jo dnes jsem byl na vyšetřeni EMG v 11.15 hod.Vyšetření levé nohy,dá se vydržet celkem v pohodě,je to nepříjemné,ležím na břiše, ani nevidím co mě dělají,bolest zvladatelná.Ovšem stejně, jak před rokem,nyní je večer,noha nateklá a bolí od vyšetření víc a víc,už jsem uvažoval o pohotovosti. Problém,ale mám jinde,před lety údajně natržený sval,opakované vyšetření v pohodě,cévy,žíly,také,ultrazvuk lehké srůsty svalu,nic zásadního,bolesti po zátěži v klidu.Rozhodně mě nikdo nepřesvědčí,že již podruhé po vyšetření EMG prudké zhoršení stavu na dlouhou dobu a hlavně,při příchodu půl roku v pohodě bez potíží zní závěr lékaře akutní stav a opravdu, ten stav akutní je.Zajímalo by mě,jak mohu mít akutní stav několik let,lekař hodnoty vyšetření nedokáže vysvětlit,změna stavu po vyšetření.Odhaduji,že tkáň poškozená sotva zregenerovaná rozhodně nedobře reaguje na vyšetření a po prvním prudkém stažení svalu proudem ,jsem zas tam,kde jsem byl.Nestěžuji si,chodím,je to diskuzi a ne o povrhování názorů lidí,jak čtu příspěvky.Potíž,vidím v lidech,dosesu žádanku,lekař se začne ptát v polovině vyšetření,čekárna plná a jde to jak na páse.Neurolog mrkne na výsledky,řekne dobrý,nic tam téměř nemáte,kdybych neďelal sám na sebe,tak mě označí za simulanta,jenže do důchodu 15 let,nohy jen dvě a vyšetření EMG v mém případě prostě opravdu výborná věc.Pojistka,kterou mám 20 let,taky na nic,jelikož,mám akutní stav.Dnes dobrá informace asi mě v té noze pořad něco praská,nebo je to od zad.Přeji všem hodně zdraví o nic jiněho nejde.

6. února 2018, 20:29:50

Ivana

No tak asi já jsem jediná, která natvrdo z vyšetření odešla. Nechala jsem si ihned po stažení ruky tu manžetu zase povolit a odešla pryč. Já si nějak poradím a jako takovému vyšetření se ráda vyhnu. Každý mám práh bolestivosti jinde, to chápu, že to někdo vydrží, ale já opravdu už nikdy ne. Můj muž mi řekl, že jsem blázen, no tak jsem, ale takovým debilním vyšetřením se nehodlám věnovat. Nevadily mi porody, absolutně mi nevadí návštěva zubaře, prodělala jsem i jiná další vyšetření, ale toto fakt ne. Takže teď vím, že u mě existují dvě vyšetření, na které fakt nepůjdu, a to tetanie a hadička do krku.

16. března 2018, 13:58:42

Ivana

Když jsem si přečetla vše tyto bláboly o tomto vyšetření, moc se mi tam nešlo s radostí. Dnes jsem EMG ruky absolvovala . Je to banalita. Nevím jak můžete takhle strašit lidi. Je pravda, že na každé části těla, je to asi jiné i práh bolesti má každý jinak, ale pouštěla do mě paní doktorka proud i druhá metoda jehla do svalu, ale jak už tu někdo zmínil, pokud dáte odběr krve, dáte i toto. Není se vůbec čeho bát.

30. dubna 2018, 15:33:06

Kateřina

Dnes jsem na tom byla. Elektrody - to je uplne o nicem to vubec resit, popsala bych to jako lehce neprijemne,velice mirne kopance. Rany od ohradniku jsou teda horsi. jehly horsi, podoba se to tomu, kdyz chytnete krec do svalu. Ja mela ty jehly tedy docela tluste, maji tam sirokou skalu ruznych tloustek. Zapichnuti opet lehce neprijemne, pod proudem vice neprijemne, netrva to dlouho, nic, co by se nedalo vydrzet. Vysetreni se tykalo bolesti bederni patere, trvalo asi 40 minut, z toho jehly mozna tak deset. Na brise, tri jehly, jedna do lytka, druha do stehna, treti nahoru nekde doprostred zadele. Nejhorsi bylo lytko, o ostatnich ani nevim. Jak rikam, nebojte se, jsou daleko horsi veci. Strach neni na miste. Nechapu lidi, kteri z toho delaji velblouda.

18. května 2018, 20:32:33

Kristýna

Pro všechny štrašpytlíky jako jsem byla já - dnes absolvováno EMG elektrody na karpály, prsty a loket z obou stran. Ruka cuká, ale ani se nedá mluvit o nepříjemném pocitu a už vůbec né o bolesti. Spíš sebou člověk cukne, že se lekne. Když v zimě zelektrizuju od svetrů a probíjím se vším,čeho se dotknu, tak je to horší. Tomu říkám kopanec,tohle neni nic. Věřím, že jehlička by byla asi o něco horší, ale ani toho bych se teď už nebála.

23. května 2018, 15:09:14

Veverka

Dobrý večer jdu zítra na EMG jak tu čtu kolik tu je těch horších komentářů tak se mi tam vůbec nechce.

13. června 2018, 23:06:44

123
Přidat nový komentář
 [ pravidla diskuse ]
Partner rubriky Spánek - poruchy
Partner rubriky Spánek - poruchy
Nové články emailem
Inzerce
banner_voucher_ordinace_3.jpg

Chcete zdravě spát? Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroom Magniflex, Šaldova 1, Praha-Karlín, nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.
Anketa
Jak moc je pro Vás důležité, zda dětská kosmetika má označení BIO?
Zatím hlasovalo 158 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Klára (periorální dermatitida) 16. srpna 2018, 21:22:25

Ahoj všem, ráda bych jednak poděkovala za Vaše články, zkušenosti a povzbuzující konce:)… Diskutovat

• Petr (Rivotril) 20. srpna 2018, 13:46:14

Dobrý den Věro, jde o to, o kolik jste diazepam snížila. Chce to opravdu velmi pomalu… Diskutovat

• Lucie (Dráždivý tračník) 14. srpna 2018, 09:06:19

Dobrý den Jardo, mohu se zeptat na podrobnosti Vašeho úspěšného vyléčení. Jak se Vám to… Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.