Inzerce

Menopauza

Menopauza se obvykle dostaví, když žena dosáhne věku kolem padesátky. [ více ]

Odpovědi
jana8 poděkování

Škoda, že jste v tom článku zapoměli na přírodní preparáty, ne všichni jsou z HST (byť nízkodávkové) nadšeni. Vypadá to, jakoby sója, červený jetel ani další byliny nepomohly už stovkám žen, které HST nechtějí nebo nemohou.

Reagovatpoděkovatnahlásit

22. ledna 2007, 17:20:33

Majqa4 poděkování

Možná přírodní preparáty někomu pomohly, na mě nemají naprosto žádný účinek. Návaly mám cca každé dvě hodiny (i v noci) a předtím jsem si vůbec neuměla představit, co je to za peklo. Chystám se na HST a je mi úplně jedno, jaké má vedlejší účinky. Hormonální antikoncepci taky bere spousta žen a nikomu to nepřijde divné, přitom je to totéž (já jsem hormonální antikoncepci nikdy nebrala).

23. října 2013, 12:31:44

abozenka14 poděkování

Schazeji mi v prispevku prirodni preparaty,potraviny,obsahujici estrogeny a jine...

14. května 2007, 12:46:28

átéčko

Rostlinné preparáty prodávané v lékárnách jsou možná dobré, ale také ne pro všechny ženy. Léčba byinkami je dlouhodobá a také není každý přípravek vhodný pro každou ženu. SHT je sledovaná a zkoumaná, avšak léčba bylinnými přípravky ne. Každá žena potřebuje dokonce jiné dáky preparátu a zkoušení, který přípravek a kolik, je dlouhodobé.

16. října 2008, 12:12:42

átéčko21 poděkování

Můžou z klimakteria bolet kosti a klouby? Nemám ani návaly, ani změny nálad. Menstruace přestala a téměř zároveň mě začala bolet záda a posléze i nohy. pomůže mi někdo?

16. října 2008, 12:08:57

babí7 poděkování

Je mi 44 let,a mám konec menstruačního cyklu a zdá se mi to brzo

21. února 2009, 19:28:59

Groowy9 poděkování

I mě se to v 43 letech zdálo brzy. Tak jsem šla k doktorovi a ten mi napsal ant.pilulky Chloe. Brala jsem je 1,5 roku ,ale nějak se mi nelíbilo dostávat do těla tu chémii,když jsem ji nepoužívala nikdy.Momentálně jsem bez tabletek a přemýšlím,že změním doktora ,protože se s ním nedá domluvit na něčem přírodním.

22. února 2009, 21:08:31

jarmila26 poděkování

Ze života znám hodně žen, které měly začátek menopauzy až v 55 ale některé známé i v 42 letech. Nevím, na čem to záleží.

21. dubna 2009, 13:37:15

Silva49 poděkování

Je mi 56r.Před 3 lety jsem přestala menstruovat.Všechno proběhlo jak se patří a menopauza je tady.Jenže,Minulý měsíc jsem začala opět mensruovat a začíná se to pravidelně opakovat.Co to má znamenat?Mám pravidelný sex 2x týdně.Pomůže někdo?

2. prosince 2009, 20:10:05

ilona24 poděkování

je mě 54 a pořád mám menstruaci dá se něco dělat aby přestala díky

16. února 2010, 10:45:24

janka4 poděkování

Při menopauze, při klimakterických potížích, při změnách nálad, návalech horka, pocení, nespavosti, kardiovaskulární nemoci je třeba MenoMax.

27. června 2010, 20:28:45

JANA NOV.7 poděkování

1ROK UŽ NEMÁM MENZES.NÁVALY SPÁNEK BOLESTI KLOUBŮ HRŮZA HLAVNĚ V NOCI.KDYŽ JSEM VYUŽÍVALA 2 BALENÍ MENOMAXU PŘIŠLO ZLEPŠENÍ ALE TO TRVALO JEN 2 MĚSÍCE.NEVÍM JAK DÁL MÁM BRÁT 2 PRÁŠKY DENNĚ?STAROST MĚ DĚLÁ TAKY PŘÍBÍRÁNÍ NA VÁZE.PŘÍPADÁ MÍ ŽE MÁM KAŽDÝ MĚSÍC KG NAVÍC.PAK BY MĚ ZAJÍMALO JESTLI NĚKDO SLYŠEL ŽE DÍKY MENOPAUZE SE DÁ SCHUDNOUT

10. října 2010, 21:00:37

Majqa

MenoMax právě teď užívám a naprosto bez výsledku. Myslím si, že podobné preparáty jsou víceméně placebo. Přejdu na HST.

23. října 2013, 12:34:51

Martina2 poděkování

Tak mě je 46 let dva roky mám příznaky menopauzy - to pocení je šílené a samozřejmě mentruace chybí - je tak jednou do roka. Paní doktorka mi řekla, že jsem v pořádku a dělala mi i testy na hormony. Prý je vše ok. Zkoušela jsem i přírodní medicínu, ale vše je liché..takže jsem asi přírodní úkaz. Rodila jsem naposled před 12ti lety, tudíž bych měla mít menopauzu stejně jako moje maminka v 48 letech. Odpovíte co s tím? Děkuji za odpověď

26. září 2010, 01:28:54

Martina1 poděkování

Špatně jsem to napsala - menstruaci mám jen jednou za rok Omlouvám se.

26. září 2010, 01:30:30

Majka3 poděkování

zdravím, je mi 34 let, mám výkyvy nálad, střídá se u mě teplo a zima, bolest hlavy, a menstruaci mám jen taj 1x za dva až tři měsíce, paní doktorka tvrdí, že to přechod není na něj jsem prý mladá, ale co to tedy může být....Jediné co mi zatím sdělila je ,že bud začnu do sebe cpát hormony v podobě antikoncepce, nebo u mě začne s hormonální léčbou.......kdo mi poradí ??? Podotýkám, že vaječníky, vejcovody mi nebolí, co se týká mého ustrojí tak jinak jsem zcela v pořádku...děkuji za odpověď

11. října 2010, 21:50:48

Majka6 poděkování

zdravím, je mi 34 let, mám výkyvy nálad, střídá se u mě teplo a zima, bolest hlavy, a menstruaci mám jen taj 1x za dva až tři měsíce, paní doktorka tvrdí, že to přechod není na něj jsem prý mladá, ale co to tedy může být....Jediné co mi zatím sdělila je ,že bud začnu do sebe cpát hormony v podobě antikoncepce, nebo u mě začne s hormonální léčbou.......kdo mi poradí ??? Podotýkám, že vaječníky, vejcovody mi nebolí, co se týká mého ustrojí tak jinak jsem zcela v pořádku...děkuji za odpověď

11. října 2010, 21:50:48

Pavla8 poděkování

Dobrý den. V květnu to bude 16 let co jsem po operaci dělohy. Poslední dobou mám, ale potíže které mě dost začínají vadit. Pocity horka, potom zase zimnice a nakonec velká dušnost a v neposlední řadě jsem dost nervozní a mám výkyvy nálad.Používala jsem léky Merilin, které mi nějakou dobu pomáhali, ale teď už nepociťuju žádnou úlevu.

15. ledna 2011, 09:16:25

Sandra 7 poděkování

18.11.2010 jsem podstoupila hysterektomii v ČR, včetně vaječníků, protože žiji v Irsku, a zde je špatné zdravotnictví, něco jako česká gynekologie tu neexistuje, stála mě 70 00 Kč.Je mi 47 let. Po operaci návaly horka, čekám na mamo, no to se v Irsku načekám, abych mohla dostat HST. Zatím hledám, používám pupalkový olej, doporučovaný šafrán se neodvědčil.Chvílema horký tváře, náhle šílená zima. Taky potíže s močením, dělám koupele v hypermanganu, protože mi ani 8 antibiotik nepomohlo. Má nějaká ženská mýho věku a potíží nějakou radu? Děkuji .

16. ledna 2011, 11:26:40

Hana2 poděkování

Jak dlouho se ceka v Irsku na mamo a jak je casto, od jakeho veku ? HST se da jedine na zaklade mamo v Irsku ? Potrebovala bych radu na caste moceni, ale jinak bez potizi. Vim, ze v U.K. se dava na problemy v menopauze i antidepresiva -pro toho kdo na to pristoupi, ze jo.

25. ledna 2011, 12:38:28

Olívie2 poděkování

Zdravím, docela by mne zajímalo, jestli je možné zjistit zda se jedná o menopauzu v případě, že jsem ve věku, kdy je pravděpodobná, pozoruji její symptomy, ale jsem po porodu čtyři měsíce. Děkuji předem za reakci.

23. ledna 2012, 21:49:08

Michala1 poděkování

Já si v lékárně kupuju elli meno osteo a jsem moc spokojená. Poradila mi to kamarádka a je opravdu dobrá. Návaly se omezily na minimum, taky jsem přestala mít deprese a bolesti hlavy, které mě hodně trápily.

10. září 2012, 11:33:17

Oluška

Ja tiež úžívam už 3 rok elli meno osteo a je mi 52. Aj som to vysadila na chvíľočku, ale potenie, nervozita a nespavosť sa vrátili takže pokračujem a nedám na to dopustiť.

2. října 2015, 11:15:06

Marta1 poděkování

Mám 43 let, menstr. nemám 3 roky, hormony odmítám, taky bojuji s návaly horka, četla jsem o červeném jeteli, bude to vypadat blbě, ale když chodím na procházky, tak si je sbírám a sním je tak jak jsou, atˇ jsou jěště růžové nebo už suché. A je to lepší - orosím se max jednou za dva dny, na zimu si je koupím v lékárně.

18. září 2012, 09:40:46

lucka

Bez hormonu je IVE, mám s ním zkušenost a nedám dopustit. K tomu cvičím cviky na posílení pánevního dna a od inkontinence mam klid, užívám dál a jsem spokojená.

18. ledna 2013, 13:58:29

Mirka

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu nedovolené nabídky prodeje registrovaných léčivých přípravků.

31. ledna 2013, 20:05:55

Jana

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu nedovolené nabídky prodeje registrovaných léčivých přípravků.

27. ledna 2013, 17:52:18

veronika

17. března 2013, 19:28:09

Markéta

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

29. března 2013, 09:22:59

Zuzana2 poděkování

Já jsem spokojená s Elisonem. účinky jsou okamžité a navíc to není hormonální, takže je přesně to, co my potřebujeme.

14. května 2013, 09:20:20

Mirka

Jsem témeř 7 týdnů po histerektomii začínám se víc potit ,hlavně v noci.Asi ty návali,mám hrůzu z budoucnosti co mě čeká. Je mi 48 let mám nadváhu,určitě přiberu víc.Už taky sbírám jetel je prý nejlepší.

5. června 2013, 18:11:23

Magda

Jéva :( Já jsem vyzkoušela Elison, je přírodnín a mě pomohl, tak snad pomůže i vám.

10. září 2013, 14:56:55

Zdenka

V době kdy mě trápily návaly horka a noční pocení jsem vyzkoušela celou řadu přípravků. Nejvíc jsem byla ale spokojená s arginmaxem. Vyhovuje mi a necítím se po něm tolik unavená.

15. září 2013, 20:46:11

Lida1 poděkování

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

26. září 2013, 12:54:57

Marie

Pro mě teda je- za mě je nej Elison, který beru už měsíc a výsledky jsou tady :) cítím se lépe, nemám návaly, neřeším plínky a cítím se o x let mladší!

26. září 2013, 19:25:19

jitka1 poděkování

17. prosince 2013, 10:47:01

Jířa1 poděkování

Zdravím..je mi 40 let jsem bezdětná..už dva měsíce nemám měsíčky..může jít o menopauzu? nic mě nebolí jen sem tam návaly horka a podrážděnost...na 100% nejsem těhotná...Díky za radu,odpověd

5. ledna 2014, 17:15:38

Vlasta

Já užívám Elli meno Osteo, poradila mi to moje kamarádka, která už skoro dva roky tento přípravek užívá a je s ním nadmíru spokojená. Krom potlačení příznaků mě vyhovuje i v tom, že mi pomáhá zdolávat náběh na osteoporózu, kterou mi lékař zjistil asi před půl rokem. Stala jsem se pravidelnou uživatelkou a Elli se stala mou druhou kamarádkou. Některá z Vás taky užívá a má stejnou zkušenost s Elli ?

28. února 2014, 09:50:09

Hanka1 poděkování

Ano také užívám Elli meno osteo a to už dlouho dobu. Žádný jiný preparát mi tak nepomohl.....taky mám sklon k osteoporóze a Elli jí zabraňuje. Takže nemusím brát nic dalšího. Za mě je to nejlepší produkt.

24. dubna 2014, 14:20:58

Věra

Na menopauzu je nejlepší Ive. Beru ho poctivě a moje situace se o hodně zlepšila. Můžu jen doporučit.

9. května 2014, 07:09:10

Ivana

Já užívám Ive. Je přírodní, pomohl mi hrozně moc a jsem za něm nesmírně ráda.

15. května 2014, 11:38:23

tereza2 poděkování

Dobrý den.Už 5 dní jsem to nedostala.Je mi 43 let.Může to být menopauza?Všude čtu,že se menzes ztráci postupně ,nebo že někdy je silná a jindy zase slabá.Já ji nedostala vůbec.Nikdy jsem problémy s menzes neměla a antikoncepci taky žádnou neberu.děkuji

3. června 2014, 17:19:18

Alča

Při menopauze mi opravdu pomohlo Elli, doporučila mi jej kamarádka. Jsem spokojená :)

15. prosince 2014, 09:54:42

sinkaa

Dobrý den, jsem studentka zdravotnické školy a prosim vás o vyplnění anonymního dotazníku pro studijní učely. Odpovědi můžete posílat na můj email: luci.hrbkova@seznam.cz.... jeho vyplnění zabere jen chvilku. předem moc děkuji za vyplnění. =) Dotazník 1) V kolika letech vám začalo období klimakteria? (poslední menstruace v životě ženy) a) 40-45 b) 46-49 c) 50 a více let 2) Změnilo vám klimakterium život? Pokud ano vyberte z možností: a) Změny vztahů v rodině b) Zhoršení zdravotního stavu c) Problémy v partnerském vztahu d) Problémy v pracovním procesu e) Problémy ve společenském životě f) Jiné (doplňte)……………………………………………… g) Klimakterium mě život nijak nezměnilo 3) Zaznamenala jste během klimakteria některý z jeho obvyklých příznaků? Pokud ano, vyberte z možností: a) Bolesti hlavy b) Náladovost c) Zvýšené pocení d) Návaly horka e) Poruchy spánku f) Nevolnost g) Poruchy soustředění h) Deprese, nervozita i) Jiné ( doplňte)……………………………………………. j) Nezaznamenala jsem žádné příznaky 4) Vyskytla se u vás některá z onemocnění spojená s klimakteriem? a) Osteoporóza b) Inkontinence moči c) Kardiovaskulární onemocnění d) Nádorové onemocnění prsu e) Nádorové onemocnění pohlavních orgánů f) Psychické onemocnění g) Jiná (doplňte)………………………………………………. h) Nevyskytlo se u mě žádné onemocnění 5) Berete léky spojené s klimakteriem? (hormonální léčba) a) Ano b) Ne, nepotřebuji c) Ne, nechci užívat 6) Znáte jiný typ léčby než je léčba hormonální? a) Ano ( doplňte jaký?)…………………………………………… b) Neznám 7) Víte, že je v klimakteriu zvýšené riziko rakoviny? a) Ano, vím b) Nevím 8) Děláte něco pro své zdraví? Pokud ano vyberte z možností: a) Pravidelně se pohybuji b) Snažím se zdravě stravovat c) Chodím pravidelně na preventivní prohlídky d) Jiné……………………………………………………………. e) Nic pro své zdraví nedělám 9) Chodíte pravidelně na gynekologické prohlídky? a) Ano chodím pravidelně 1 krát za rok b) Chodím jen při obtížích c) Nechodím vůbec 10) Byla jste již na mamografickém vyšetření? a) Ano, chodím pravidelně 1 krát za 2 roky b) Ano, ale nechodím tam pravidelně c) Nechodím tam vůbec 11) Provádíte si pravidelně samovyšetření prsů? a) Ano, pravidelně 1krát měsíčně b) Ano, ale ne pravidelně c) Ne, neprovádím Děkuji za váš čas =)

9. února 2015, 17:22:33

Můžu doporučit

co se týče menstruace hodně mi pomohl Mensicol

16. května 2016, 09:24:10

Simona

Mě pomohl přípravek Clerex pro ženy.Nejsem podrážděná když to mám.

7. prosince 2016, 00:23:58

Monika1 poděkování

Zdravím dámy, mně opravdu pomohl Sérélys, který mi nabídli v lékárně, že je čistě přírodní a bez fytoestrogenů. Měla jsem hrozně rozhozenou psychiku a v noci jsem nemohla spát. Návaly horka jsem neměla tak časté, ale budit se každé ráno nevyspalá a totálně bez nálady bylo děsné. Teď spím jako dřív a nálada se mi o 100% zlepšila. Taky se už se tolik nepotím. Takže můžu doporučit.

26. ledna 2017, 11:37:21

Lenka

Dobrý den, Moniko, souhlasím Sérélys je skvělý přípravek a také mi pomohl. Noční pocení je pryč a nálada jak píšete je také lepší. Je skvělé, že takové přírodní produkty jsou. Doporučuji!

11. března 2017, 22:06:48

Bohunka

Dobrý den.Je mi 48 let a mám pocit, že jsem se dostala na práh manopauzi. .Vzhledem k tomu,že již od 30 let nemám dělohu,menzes nemám. Ani návaly a nespavost mě myslím si tak netrápí,Co mě hodně trápí, je fakt,že mi začali HODNĚ vypadávat vlasy! Má prosím někdo i tuto zkušenost v souvislostí s menopauzou? Co vám pomohlo za lék? Děkuji předem za reakce.

10. října 2017, 06:39:24

Přidat nový komentář

Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

[ pravidla diskuse ]
Inzerce
loading...
Nové články emailem
Anketa
Jaký způsob léčby lupénky využíváte?
Zatím hlasovalo 6 lidí.
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Petr z Plzně (Klasická léčba (chirurgická operace, ozařování, chemoterapie)) 19. října 2017, 14:54:17

Ahoj a dobrý den. Jsem tu nový. Je mi 34 let a ziju sam se svym 6ti letym klouckem,ktery pro me… Diskutovat

• Simito (Vysoký tlak a hučení v uších) 19. října 2017, 09:35:58

Mám úplně stejný problém.Je u vás něco nového? Diskutovat

• pavlina (Projímadle) 19. října 2017, 13:24:07

Holky a ten duphalac je na předpis nebo volně prodejný? Díky.. Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.