Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Kolonoskopie

Kolonoskopie je vyšetřovací a zároveň léčebná metoda. Stala běžně používanou metodou, která lékaři umožňuje prohlédnout dolní část trávicí trubice. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Ivan
2x

Je mi 56 na kolonoskopii v Nemocnici Na Homolce jsem byl kvůli dvěma pozitivním testům na okultní krvácení, zvláštní subjektivní potíže jsem neměl. A snad ještě víc jsem na to šel kvůli tomu, že sestře mé přítelkyně v červnu jen tak tak odporevali velký zanedbaný adenokarcinom. Včera jsem si dal v poledne polívku, od 4 odpoledne do 9 vypil 4 litry Fortransu. Chuť mi přišla docela přijatelná, už jsem asi pil i horší piva...Ochucování nebylo třeba. Čili žádný problém. Při samotném vyšetření (injekční sedace Midazolem, analgese Fentanylem, místní znecitlivění konečníku Mesocainem) velmi příjemnou a milou paní doktorkou jsem občas cítil nepříjemné tlaky, ale o nic horší, než když jednoho pořádně "chytnou větry". Našli mi polyp s překrvenou hlavičkou (2,5 cm), který byl příčinou krvácení a který bez problémů odstřihli. Teď už sedím doma, piju kuřecí bujón a jsem velmi rád, že jsem to absolovoval. Nervózní jsem nijak nebyl, prostě jsem to vzal jako nutné "zlo" (ve skutečnosti dobro).

Jana
2x

Zdravím všechny... přidávám se k těm šťastlivcům,kteří toto vyšetření zmákli bez potíší.Jak se lidově říká:jsem velká posera a bolestí se bojím.Přečetla jsem si o kolonoskopii vše co jsem našla a můžu říct,že jsem byla přímo vyděšena z toho co se bude dít.Teď s klidem můžu prohlásit:vyšetření jsem zvládla i bez oblbováků.Před samotným vyšetřením jsem se pani doktorce přiznala,že mám strach a pak jsem byla sama překvapená,jak je toto vyšetření v pohodě.Kamarádka na mě čekala a když mě viděla,že přicházím s úsměvem,tak pochopila,že je vše v pořádku a bez bolestí.Chtěla jsem jen říct:strach má někdy veliké oči,ale je zas pravda,že každý máme jiný práh bolestivosti.No na závěr:rozhodně se nebojte.Nejhorší pro mě bylo vypít roztok fortrans.jinak opravdu pohoda.Držím palce...

Laďa

Dámy, nepřeháníte? Já chodím pravidelně po 1 a půl roce. Vždy den před kolonou vypiji 4 l Fortranu. V nemocnici mi dají injekci. Pak jsem trochu mimo a je to v pohodě. Potom se mi trochu ozve malá bolest, ale vše je v pohodě. Od roku 2001 mi to dělá v Brně Bohunicích paní doktorka Kunovská. Ta je super.Fakt nevím o co vám dámám jde.Vždyt žena snese bolesti lépe, než muž. No vy jste možná z toho dopředu vystresované a to má také svůj vliv. Tak, ať Vám to příště půjde lépe a bez tolika bolesti. Čau Laďa

Aneta

Zajímalo by mě, kolik je Vám let. Ono totiž starší člověk má ty střeva lepší než mladý člověk, dle slov lékaře. Potom je možné, že pro Vás je vyšetření naprosto v pohodě, jste-li starší ročník. Doktorka, která vyšetření dělala mě, byla dost hrubá. Rvala to do mě, i když jsem prosila, ať počká. Injekci jsem sice dostala, leč sestřička si pozdě všimla, že mi praskla žíla a víc jak polovina se vylila mimo. Každý zákrut střev bolel jak... a vychutnala jsem si to pořádně, neb mi prošla přes metr střev, až k tenkému střevu. Po vyšetření jsem byla ihned vyhozena z ordinace a maminka si mě odvezla domu, lepil se mi jazyk a byla sem mimo. Průběh vyšetření byl pro mě ve věku 19let opravdu hrozný, ale po zákroku jsem již bolest necítila.

Ivo
2x

O "panictví" jsem přišel před patnácti lety, a protože jsem nebyl nikým připraven na to co se bude dít, myslel jsem, že udeřila má poslední hodinka. Mám Crohna, takže kolonoskopii jsem od té doby absolvoval už vícekrát - a bohužel ještě asi mnohokrát budu. Bolest je to opravdu hrozná, ale souhlasím s tím, že každý má jiný práh bolestivosti. Slyšel jsem chlapy jak hory řvát na celou polikliniku, jiní odcházeli celkem v pohodě. Pod ten můj práh se to ještě vešlo, i když to bylo o chlup. Drže si kalhoty, protože přes tak nafouklé břicho jsem je nezapnul, jsem mazal z ordinace na nejbližší záchod se odvzdušnit. Jednu malou radu k pití Fortransu: k ředění jsem použil sycenou Mattoni (s příchutí pomerančovou) - pokud neuteče moc bublinek a pije se to chlazené, je to celkem snesitelné. Můj GIT neprotestoval a tak jsem to poradil několika svým stejně postiženým známým, kteří s pitím problémy měli. Vesměs se shodli na tom, že jim to dost výrazně pomohlo. Zkuste, uvidíte.

Dáša...

UPŘÍMNOU SOUSTRAST VŠEM, KTEŘÍ SI NĚCO DĚLAJÍ Z TAKOVÝCHTO PŘÍSPĚVKŮ A MAJÍ STRACH, PŘED ZÁKROKEM !!!! Jsem taková hlupačka, že i já jsem ve snaze se uklidit, si přečetla pár příspěvků na netu, a se staženým zadkem a slzama v očích šla na kolonoskopii.... Pití fortranzu bylo dobré co se týče prvních dvou litrů, při třetím se mi párkrát zvedl žaludek a čtvrtý jsem myslela , že nedopiji ač jsem zvyklá pít hodně a všelijaké i hořké byliny...atd Mně pomohlo mít pod jazykem rozkousaný TIC TAC, ten zabránil nepříjemné slanosladké chuti a svojí chutí mentolovou a pálivou mi pomohl nevnímat chuť fortranzu, poté jsem zapila minerálkou s příchutí... jak říkám to byla ta lehce nepříjemná část.... Mám po porodu sešitý i konečník...proto má stolice vypadá jak klubko hádků :o))))) , díky tomu mám vytlačené hemoroidy po téměř celém obvodu konečníku, které při tužší stolici prasknou, teče mi krev a bolí a pálí to (někdy, fakt ojediněle) Proto jsem se bála na vyšetření..... ale konečník v pohodě, hadice totiž není tak tlustá !!! Doktor vám zadeček krásně a hodně mamaže velmi mastnou mastí, takže nemějte strach....prý jsou ve střevech tři bolestivá místa, kde se bude hadice stáčet... to ano, ale bylo to jako bolení břicha při větších větrech....které netrvá dlouho...OPRAVDU !!! LIDIDČKY MYSLETE NA TO, ŽE KAŽDÝ JSTE INDIVIDUÁLNÍ, každý jinak snáší bolest, já asi celkem dobře, no po dvou porodech...určitě vím co je bolest a co ne....že chlapi řvali na celou nemocnici, píše pisatel přede mnou??!! No pánbůh ví, proč dal za úkol rodit ženám :o))) Někdo se ptal NA CHOMUTOVSKOU NEMOCNICI a v té jsem byla, pan doktor Marsh je velice hodný, příjemný a milý doktor, šetrně zachází s přístroji a citlivě s pacientem, sestřičky to samé.... Někdo mi též říkal, že toto vyšetření je takové nedůstojné člověka......ne...ne....měla jsem pocit samozřejmosti, sestřičky na mne přenesly klid....perfektní lidskost a profesionalita..opravdu citlivé a šetrné zacházení.... Jaképak nafouklé břicho....jak jsem tu také četla...i v tom jsme individuální, někdo říká, že při tom odchází vzduch (nafukují totiž střeva plynem)....a jsou slyšet odpovídající zvuky.....nene.... sestřičky říkaly, že se lidi stydí tak ať se nestydím a klidně když bude potřeba si prdnu....nejen že nebyla potřeba, ale mně to ani nešlo....asi člověka nenafukují až tolik, a nebo se ho do mne vešlo hodně...nevím....ani při vyndání kolonoskopického přístroje žádně zvuky nevycházely až po chvilce, když všichni odešli a nechali mne v soukromí (právě i z tohoto důvodu) vzduch lehce a zvolne odcházel..........poté sestřička přišla a zasunula mi trubičku do konečníku aby odešel zbytek vzduchu a ten bez hlesu....opravdu odešel, jak z vyfukujícího se balónku..... TAKŽE SE LIDIČKY NEBOJTE....já brečela už předem a to zbytečně...dali mi injekci do svalu a do žíly, jednu proti bolesti a druhou na uklidnění...takže pohoda !!!! NEBUDU ŘÍKAT ŽE JE TO PŘÍJEMNÉ znám příjemnější věci, ALE NĚJAK ZÁVAŽNĚ NEPŘÍJEMNÉ TAKÉ NÉ..... za strach to opravdu nestojí!!!! NEBOJTE SE , kdybych šla podruhé nebála bych se, klidně bych šla zas....né zítra....ale klidně za týden :oD jsou prostě horší věci ....

Jaris 72
1x

Zdravím všechny který čeká kolonoskopické vyšetření.Jsem 2h. po vyšetření strach jsem měla hrozný,ale vše proběhlo v pohodě nic si nepamatuju ani žádné bolesti.Píchly mi injekci sklidnující s doktorama jsem normálně mluvila,ale nepamatuju si přesně co.Vyšetření vůbec nebolelo a za pul hodiny jsem šla domu.Vřele můžu doporučit II.interní kliniku v Plzni na Borech Mudr.Pásková, nádherný přístup jak sestřičky tak i pani doktorky.Lidičky nebojte se

Irena

Díky za informaci, že jsou v Teplicích na kolonoskopii příjemní a citliví zdravotníci. Mne to teprve čeká a po této zprávě se bojím méně. Až to budu mít za sebou, popíšu svoji zkušenost.

Kvíčala
1x

Ahoj, tak mě je 21 a naštěstí to pro mě vůbec takový horor, jak popisuje Aneta nebyl, i když jsem skoro stejně staré. Píchli mi injekci, která mě hodila do takový pohody, že by mi bylo jedno, kdyby mi dělali cokoliv. :-D Slovy sestřičky: "Usmívá se, tak je to dobrý." Pak to po pár minutách trochu odeznělo, ale stejně mi celé vyšetření uteklo strašně rychle a zabolelo jen párkrát a naštěstí jen mírně. Jenom se mi nedostali až na konec, prý mám moc kroucená střeva a paní doktorka se po chvíli snažení rozhodla, "že už mě nebude trápit." Samozřejmě já v tu chvíli neprotestovala, ale teď zpětně mi to přijde trochu líto, že neprojeli to střevo komplet, přeci jen když už jsem tam byla. Ale doktorka řekla, že ta nejrizikovější část je naprosto v pořádku, našla mi jen prasklinky v konečníku, takže to vysvětluje stopy krve na toaletním papíře a jinak jsme snad zdravá. :-) Po výkonu mě nechali pár minut ležet, pak jsem si sedla a když jsem sestřičce na její otázku odpověděla, že hlava se mi už netočí, tak jsem mohla jít do čekárny a pak mě taťka odvezl domů. Byla jsem potom několik hodin trochu malátná, ale nafouklá vůbec! Jinak k tomu pití Fortransu: já se přiznám, že bych celý litr zředěný čímkoliv nedala! Ten první jsem vůbec nevypila, zvedal se mi žaludek po každém loku. Potom ty tři další pytlíčky jsem do sebe dostala tím způsobem, že jsem obsah jednoho rozmíchala v malé skleničce (tak 250 ml) s černorybízovým džusem a každou čtvrt hodinu jsem vypila čtvrtku té skleničky (jen pár loků) a vždy zapila sklenicí něčeho dobrého (čaj, džus, minerálka), abych zahnala tu příšernou pachuť. Jenom bych doporučovala fakt do sebe dostat všechny 4 pytlíčky, ze mě ráno tekla ještě hnědá voda, i když večer už to byla jen čirá voda, tak jsem se bála, že nebudu dostatečně pročištěná, ale naštěstí to bylo OK. ;-) Takže se nikdo nebojte a směle na kolonoskopii!:-)

Pavel M

Byl jsem včera na Gastroskopii (už po druhé) a dnes na kolonoskopii a hodně záleží jak máte vinuté tlusté střevo ! Gastroskopie pro mě je 100x horší jako kolonoskopie ! Byl jsem v Baťově nemocnici ve Zlíně a gastroskopii poprvé v Tlumačově u dr.Kel a tam to bylo super dalo se to líp zvládnout než u "řezníků" ve Zlíně hnus ani stříknout do hrdla nechtěli ale ukecal jsem je! jinak nic moc ale za to kolonoskopie (příprava vyčištění jsem pil 4litry roztoku fortrans = chutná to jako hodně ředěná soda na zažívání trochu slané ale přidal jsem sirup a humus největší jinak se to dalo a protahuje to dobře doporučuji vypít vše !) mno kolonoskopie probíhala v naprostém klidu bez injekce naštěstí jel opatrně a měl jsem dobře stavěné střevo navíc jsem si doma lupnul diazepam takže jsem se uvolnil a na lůžku naprosto v klidu pak po chvilce jsem šel na záda to když v jednom místě to zatlačilo tak jsem to řekl doktorovi a on ať se obrátím na záda a pokrčím nohy a hodně povolil břicho sestra ještě přitláčela a světe div se naprosto v pohodě vyšetření bez nepříjemných pocitů ! a bez injekce !!! nakonec až ten vzduch co byl pak ve mě mi dělal trochu bolavé křeče tak jsem chvilku ležel a pak chodil a dělal dřepy po 20 min OK . Nebojte se kolonoskopie je pokud se připravíte a budete v klidu se solidním vstřícným doktorem naprostá pohodička !

Ota
1x

Zdravím já jsem byl na Kolonoskopii 6.11.09 už po druhé v Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi a vždy jsem dostal slabou nárkozu. Takže pro mě nebylo vyšetření žádny stres. To my dělalo víc problému vypít 4l. projímadla. Skvělí zdravotní personál a všude slušné chování

Tomáš
5x

Podstoupil jsem kolonoskopii v Trutnovské nemocnici. Injekci sedativ jsem nedostal, dohodli jsme se, že mi ji dají v průběhu vyšetření, když si o ni požádám. Samotné vyšetření nebylo o nic nepříjemnější, než jako bych měl v konečníku zasunutý prst a klidně jsem ležel na posteli a sledoval na monitoru vnitřek střeva. Dokonce mi kleštěmi trhali nějaký polyp a měl jsem pocit, jako by to trhali někomu jinému, vůbec nic jsem necítil. Po vyšetření mi ještě dali do konečníku na deset minut hadičku, aby se vypustil přebytečný vzduch. Pití Fortransu pro mě bylo v pohodě, rozpustil jsem si vždy litr ve vlažné vodě a každý litr jsem dal na ex a za hodinu další. Není to vůbec žádný problém. A před vyšetřením mi ještě pro jistotu dali klistýr, aby střevo bylo doopravdy čisté. Gastroskopie pro mě byla mnohem horší, to dávení je nepříjemné a cítil jsem potom trochu poškrábaný krk. Ale taky se to dá vydržet.

Petrunka

Ahoj já byla na kolonoskopii v TP a můžu říct ,že sestřičky a i pan primář opravdu skvělí. Byli moc hodní, ale proti bolesti mi to nepomohlo. Dali mi oblbovačku, ale bolest jsem cítila pořád stejně, jen jsem se nemohla sama zvednout. Museli skončit, nedalo se to už pak vydržet. Ale nestihli se podívat do tenkého střeva. Vyšetření trvalo asi 3 minuty...

Ivča

No páni,jak to tady pročítám,nejradši bych nikam nešla..ale zítra mě to čeká a jen pořád nevím,jak to ,že vy skoro všichni pijete nějaký FORTRANS -4litry- a já dostala jenom malinkou lahvičku FOSFÁTOVÉHO ROZTOKU,a ještě to mám pít nadvakrát!!

Ivča

UFFFFFFFF,tak už to mám za sebou a můžu říci,že ty NERVY za to nestály!Den před vyšetřením jsem vypila fosfátový roztok(asi 250ml na dvakrát do obyčejné šťávy)chuť nudle z nosu,šlo to vydržet,reakce asi za půl hodiny ...Doktor byl velice milý,asi vnímá lidičky,co jdou poprvé a jsou ze všeho vyděšený..Akce trvala i s injekcí asi 15min a VŮBEC TO NEBOLELO!!A hlavně-nález negativní,tak jdu na píívo!NEBOJTE SE ,fakt to nic není,aspoň v Liberci :)

vašek

Dobrý den, já jsem objednán na kolonoskopii v prosinci a jdu na ní poprvé a mám s toho nervy a bojím se jako malé dítě a to mi je 31let bojím se že se rozbrečím. Sestřička mi říkala abych se stavil pro nějaký roztok tak jdu pro něho zítra. Mám mít strach?

Jana

Vysetreni jsem absolvovala vcera a bylo to uplne bez problemu. Injekci jsem odmitla s tim, ze kdyz by mne to bolelo, sestricka mi ji dopichne. Nebyla potreba - vydrzela jsem to i bez ni celkem bez problemu. Neni to nic prijemneho (me to jen tlacilo a vnimala jsem v sobe "ciizi teleso"), ale myslim ze jsou daleko horsi veci. Na velke obrazovce jsem sledovala putovani endoskopu strevem a vypadalo to jak serial "Byl jednou jeden zivot" :-).

ronaldino23

ahoj chtela sem se zeptat mam jit na kolonoskopii,bolet to asi nemuze s injekci ale zajima me jak je to silna hadice to ho se docela obavam.

jméno a příjmení

zpráva

marek praha
1x

Ahoj..zitra jdu podruhe na kolono. Poprve: kolega spolulezici na pokoji v nemocnici mi rikal, ze to zna; uklidnoval me: kolono v pohode....hmmm... fortrans.... hmmmm... plakal jsem, opravdu jsem plakal. je to mučení. vysetreni... hmmmm... doktor mi dal do kanyly oblbovak, palil jak magor... nevadi rekl jsem si, prisel jsem si jak prasteny prez hlavu kladivem, ale kdyz doktor zasunul hadici, bolest byla neuveritelna. Kricel jsem plakal jsem, doktor se divil jaktoze to boli, pry nebyl ani 20 cm daleko... nastesti prispechal anesteziolog a umlcel me. Vzbudil jsem se az na pokoji, takze na kolono bez anestezie... uz nikdy!

Jana,27.11.2009Teplice
4x

Ahoj lidičky,dnes jsem absolvovala kolonoskopické vyšetření,tři noci jsem strachy nespala,je pravda,že jsem dostala injekci Dolsin-na bolesti a Apaurin na uvolnění..Mohu říct,kdo na vyšetření teprve půjdete,nebylo to vůbec nic.Horší snad bylo před vyšetřením pití slaného roztoku.Tak vám všem přeji,kdo na vyšetření teprve půjdete,ničeho se nebojte.Pan doktor i sestřička byli moc a moc hodní.A vyšetření mi dopadlo dobře.Tak vám přeji všem hodně štěstí a ničeho se nebojte.

Ilona
1x

Také jsem v září absolvovala kolonoskopické vyšetření, a můžu potvrdit, že není se čeho obávat. Nejhorší je fakt to projímadlo. Zákrok jako takový je v pohodě, všem držím palečky, nebojte se není to tak strašné jak se o tom píše! Vím, že ten stres je nejhorší, ale pokuste se být v klidu!!!

Milan Konvičný
1x

Dnes jsem byl na kolonoskopii nebyl žádný problém dostal jsem inekci Midazolan vše proběhlo s malou bolestí.výsledek negativní. Pokud pijete na vyprázdnění Fortrans doporučuji přidat do roztoku pomerančový syrup pak se to dá vypít. Chci všem hlavně starším nad 50 let říci, že toto vyšetření tlustého střeva nepodceňujte i když jste bez potíži. Až se projeví určité příznaky nemoci může být již pozdě.

Vašek
4x

Ahoj, je mi 24 let a dnes jsem také absolvoval kolonoskopii. Po přečtení některých zdejších příspěvků jsem měl obavy. Začnu popořádku. Dva dny před vyšetřením jsem mohl jíst pouze kašovitou stravu, čistý jogurt. Den před vyšetřením pouze tekutiny a odpoledne jsem během 4 hodin měl vypít 4 litry projímadla Fortrans, každou hodinu jeden litr. První dávku jsem do sebe nalil během deseti minut, další jsem pak každou hodinu vypil cca po 10 minutách asi 300 ml. Podle vyprávění známého a zdejších lidí se mělo jednat o hnus. Mě však kupodivu jeho chuť nevadila a neměl jsem s vypitím žádné problémy. V den vyšetření jsem se vydal do nemocnice. Jednalo se o nemocnici Italská, Praha 2. Doktor byl MUDr. Petr Žák, sestry Vyskočilová a Smolíková. Po příchodu jsem se svlékl do ponožek a přes sebe jsem dostal "anděla" (takový bílý plášť). Uklidňovací injekci jsem dostal automaticky. Během vyšetření byl pouze nepříjemný občasný tlak v břiše, způsobený zřejmě vháněným vzduchem. Ten trval vždy jen chvilku, pak se tlak uvolnil. Žádnou bolest jsem necítil. Celkově tento zákrok trval dle mého odhadu cca 10 minut. Pak jsem si šel ještě na chvilku lehnout kvůli té injekci, ale nepřislo mi, že bych byl nějak malátný, možná jsem dostal menší dávku. Celé vyšetření tedy od vlezení do ordinace a její opuštění trvalo přibližně 45 minut. Takže se lidi zbytečně nestresujte, třeba vám to půjde také tak lehce jako mně. Jak čtu příspěvky, asi hodně záleží na každém člověku a možná také na doktorech. Přeju hodně zdaru při vyšetření.

jméno a příjmení
2x

zpráva

Michal

Dnes jsem byl na Kolonoskopii poprvé je mi 17 let, když sem četl tuto diskuzi měl sem strach poté sem se bavil s pár známíma co na tom byli a nestežovali si !!! Nejhorší pro mě bylo vypít ty 4 litry toho náramnýho roztoku ... doporučuju vypít rychle a na EX jinak se to nedá ... po té injekci sem vnímal ale pak sem nějako zabral ubec si z toho nic nepamatuju pořádně :-) jen chvíli sem viděl svůj žaludek ... dvakrát mě to bylo hodně nepříjemné jinak v pohodě všem co na to jdou přeju hodně štěstí nic to není jsou horší věci ... jo a byl sem v Náchodě :-)

Ivana
1x

Hezký den, svou první kolonoskopii i gastroskopii v 17-ti letech. Souhlasím, že gastroskolii je horší. takže má 1 kolonoskopie byla úplně v pohodě, bez bolesti, mluvila jsem, vnímala, koukala na svá střeva na obrazovce atd. Nejvíce mi tehdy bolela ta injekce. Na vyštření jsem byla kvůli Crohnově chorobě. Po druhé jsem byla ve 23 letech a zážitek otřesný. Při každé "zatáčce" jsem měla pocit, že mi protrhnou střeva, ta hadice mi vytlačovala břicho, no hrozný. Vyšetření prováděl stejný lékař, ale řekla bych, že po druhé nějak pospíchal, tak mě odbyl. No a pití Fortransu, hnus, hnus a hnus. Je pravda, že s vychlazeným nápojem je to lepší, ale od té doby nesnášim citronové minerálky. Hodně štěstí.

Michaela

Já jsem kolonku absolvovala dnes v Novém Jičíně u Mudr.Štefkové a musím říct,že jsem tam šla s velkými obavami,ale nakonec jsem byla překvapena.Přístup velmi milý,sestra mi píchla injekci pro zmírnění bolesti a pak to začalo.Nebylo to sice moc příjemné,ale dalo se to vše vydržet.

Irena

Mám za sebou kolonoskopické vyšetření na poliklinice v Teplicích. S utišující injekcí, takže kromě malé chvilky, kdy mne to zabolelo, ale sestřička mi přitiskla ruku na břicho a bolest přestala. Byla jsem tak omámená, že jsem nic nevnímala, ani nevím, jak dlouho to trvalo, ale bylo to bez problémů. Přístup personálu perfektní (Dr Hadraba, sestřičky Hodásová, Vodrášková). Po vyšetření mi sestřička přinesla hrnek čaje a odvedla mne na pokoj, kde jsem se trochu najedla a prospala. Takže informace pro další pacienty - nebojte se.

Daneš

Ahoj Lidi, tak v pátek jdu na kolonoskopii v Brne-Bohunicích. Poprvé. Ještě před 2 měsíci jsem nevěděl, co to vlastně je. Dneska si tady čtu ty příspěvky a je mně jasné, že průběh vyšetření je hodně individuální. Většinnou se to zvládat dá, ale někdo to nesnáší. Doufám, že patřím do té první skupiny. Už jsem na ni měl jít dávno! První pobolívání v levé části břicha si pamatuji kdysi před lety (2-3). Bylo to většinou slabé a vždycky to nějak odeznělo a tak jsem tomu nevěnoval pozornost. Víc zhoršovat se to začalo až před rokem, hlavně ale posledních pár měsíců. Trpím zácpami, a i když se potom vyprázdním, bolest v levé části břicha přetrvává. Je to takový záchvatový stav, který odeznívá několik dní. Poslední dobou jsem malátný a slabý. Teprve před rokem jsem s bolením břicha začal chodit k obvoďákovi - dělal rozbory krve, moči. Nikdy žádná anomálie. Prodělal jsem sono ledvin, x krát rentgen všeho možného. Prostě mně ten obvoďák nic nezjistil a když si se mnou nevěděl rady, poslal mě po cca. půl roce vyšetřování k chirurgovi. Ten mě poslal KONEČNĚ na rtg střeva a okamžitě zjistil, že se ucpávám. To bylo cca. přev 2 a půl měsíci. Od té doby jsem zjistit, že existuje kolonoskopie, ulcerozní kolitida, crohn, polypy atp. Bohužel kvůli mému neschopnému obvodnímu lékaři jsem se k této skutečnosti dostal až nyní, kdy se fakt cítim mizerně. Za poslední 3 měsíce se to totiž o dost zhoršilo, i když výsledky odběrů krve jsou furt dobré. No pro mě z toho plyne jasné poučení. S problémy jít hned za specialisty a to také doporučuji všem ostatním. Na závěr vyslovuji přání, aby za ty moje problémy mohly snad ty jen zácpové stavy nebo nějaká snadno řešitelná blbina - v tom nejlepším případě. Po kolonoskopii se ozvu se svojí zkušeností.

Eva

Přidám svůj názor k této diskuzi.Před 3 dny jsem podstoupila toto vyšetření.Po předčtení různých diskizí jsem se hodně bála,tak jsem hledala,kde mi vyšetření udělají v analgosedaci.Objednala jsem se do střediska EURESIS v Dobříchovicích,je to kousek od Prahy,k p.doktorovi Kolářovi.Tak milý a vstřícný přístup přeji všem,kdo se na toto vyšetření chystá.Předem jsme se domluvili na analgosedaci a výkon si nepamatuji,prospala jsem ho.Jsem až z Podkrkonoší,ale cesty nelituji.Proto,pokud máte strach,vřele ho doporučuji.

Dráža

Ahoj, plně s Tebou souhlasím V pátek jsem toto vyšetření s téže nemocnici absolvovala. Řekla jsem si o injekci , která mě nebyla aplikováma se slovy, že ji pan doktor již dva roky nikomu nedává. Řekla jsem si že když to vydrží jiní, vydržím taky. Nevydržela. Prosila jsem o injekci i při vyšetření bolest se nedala snést a to toho vydržím dost. Křičela jsem bolestí , brečela a prosila o umrtvení , marně. Prý by mě to stejně nepomohlo. Myslela jsem , že v našem století je lékařství už tak daleko , že lidé by nemuseli trpět. Já bych si tu injekci nebo i klidně slabou narkozu zaplatila jen ne trpět v 21 století jak při výslechu čarodějnic a můžu říct , že bych přiznala i to co nevím. Křičela jsem ať mě nechají , že to vzdávám a tak se stalo. Už nikdy , jedine v narkoze. Ješt+ě dnes se necítím dobře.

eva

Ahoj,ty si toto otřesné vyšetření podstoupila v Dobříchovicích?Já tam byla velice spokojena.

Dráža

Ne promiň reagovala jsem na úplně jiný odkaz s dřívějším datumem s názvem otřesné vyšetření nevím proč to je na konci byla jsem v Hořovicích

Dráža

reakce byla na článek z 31.3.07 na 1 straně. Dám na Tvoji radu a pokud budu nuset vyšetření podstoupit znovu objednám se do Dobřichovic. Hořovice nikdy více a taky si myslím že znímí pana doktora i sestry by o injekci prosit nemuseli a dostali by ji automaticky.

radim
1x

jsem hodinu po vyšetřeni a je to uplně v pohodě .Včera jsem vypil Fortrans a vyprazdnovani je sranda. Dali mi injekci ale nezaznamenal jsem žadny ucinek. Vysetreni bylo absolutně bez problemu. tak koho to ceka at vubec nevaha, drzim palce .pisu vam to tady ,protoze jsem si cetl ruzne hororove prispěvky a tak jsem mel taky trochu obavy ale fakticky všechno v pohode bez nalezu i když mame vrodině cronovku.

Mirka

Dnes jsem absolvovala kolonoskopické vyšetření, pan doktor, když mě viděl měl strach, že mě to bude bolet, protože jsem prý docela chudá, ale dali mi injekci od bolesti a nějaký oblbovák a já se cítila naprosto spokojeně. P.doktor i sestřička byly naprosto úžasní, milý, vše vysvětlili dopředu, trošku jsem cítila tlak, ale návštěva zubaře je pro mě 100x horší!! Pro mě bylo obtížné vypít 4l Fortransu, opravdu mi to nechutnalo a měla jsem co dělat abych to vypila, ale samotné vyšetření byla brnkačka, zjistěte si vždy názory pacientů na lékaře a pak se nemáte čeho bát! ;o))

mirda

8.února jdu na koloskopii-odstranění polypů-nikdo mě nic neřekl a já jsem se zapomněl zeptat--byl jsem na vyšetření loni v dubnu a tak asi předpokládali,že si to pamatuji--to jsem absolvoval při hospitalizaci v nemocnici a tam jsem nemusel přemýšlet--warfarin vysadím a dostal jsem injekce Clexane,které si budu sám píchat-to všechno mám podrobně napsané--jedinou potíž mám s jídlem před zákrokem--jak jsem se dočetl,většinou se používá nějaké projímadlo--v nemocnici,mě nic nedali--jinak z toho nemám žádný strach,probšhlo to bez komplikací a doufám,že to zase dobře dopadne--děkuji za povzbudivé příspěvky

Eva

V pátek jsem byla na odstanění polypů.Do konečníku se vstříkne gel a vyprázdníš se.Pak jsem dostala u doktora před výkonem další,nic to není.Při zákroku se zavede asi 10 cm do konečníku přístroj,vůbec to necítíš,běž bez obav,není se čeho bát.

Dasa
2x

Souhlasím, že je to hodně individuální vyšetření. Já měla celkem smůlu na zdravotní sestru, byla protivná už od pohledu a injekci, o kterou jsem si řekla, mi odmítla píchnout, musela jsem si o ni během vyšetření, které dost bolelo, říct asi 3x a už jsem začala na ni být taky nepříjemná, tak se teda doktor smiloval a doslova ji přemluvil, aby mi ji teda píchla. A ta koza mi ji narvala přímo do žíly, což by položilo i vola. Netuším, jak jsem se pak oblíkla, jenom si pamatuju jak jsem se motala na chodbě při čekání na výsledky. Nebojte se ozvat!!!! Na injekci právo máme a že oni šetří náklady nebo co, to mě jako plátce zdravotního pojištění nezajímá!

Eva

Všichni co jdete na koloskopii nebo vás to v nejbližší době čeká,na injekci máte nárok.Jak už jsem psala,klikněte na www. EURESIS.cz a přečtěte si názor lékaře na toto vyšetření.Je to férový doktor a nic nezamlčuje.Neškodí si přečíst i diskuzi jeho pacientů.

Dasa
2x

Lidičky, chtěla jsem se ještě zeptat na jednu věc. Doktor mi po koloskopii říkal, že mám asi Crohnovu nemoc. Znamená to, že budu muset na podobný vyšetření chodit opakovaně? Už teď mám z toho hrůru a nemůžu už dva dny usnout...

Eva

Zbytečně se stresuješ,přečti si mé příspěvky.Vyber si zdravotní zařízení,kde s tebou budou jednat jako s pacientem a ne jako s dobytkem,tu volbu máš.Já po špatné komunikaci s lékařem jela na vyšetření 200 km a nebála bych se jet znova.

eilinom

5,2,2010 jsem byla na kolonoskopie bolest velká dostala jsem injekci,ale moc nezabrala,bylo mi špatně celý den zvracela jsem ikdyž nebylo co a pomalu jsem do sebe dostávala něco do žaludku.mám skřípnuté střevo po operaci mimoděložního těhotenství proto trpím častou zácpou a křeče do břicha,střevo nepracuje na plno jak by mělo dostala jsem litr užívání perorálního roztoku zvaného DUPHALAC a prášky na bolesti SPASMOMEN prášek jsem si ještě nevzala roztok užívám tři krát denně od toho pátku mám nafouklé břicho jako balon pořád bolí a na záchodě jsem byla od pátku jen jednou a to z námahou a nic extra,pořád si myslím že je to ještě nějak podrážděné a že se to ustane,ale dnes je to 5 den skoro.A na kolonoskopii již nikdy více jedině pod narkozou!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Musím,ale dodat že dvě sestřičky ,které u toho asistovaly byly mooooooooc hodné,pán doktor nemluvný a kdyby sestřička nekomentovala celý průběh a příčinu zacpy nevím nic dokonce ani užívání těchto léku ty mi pro změnu řekla lékarnice.

Petra
2x

Zdravim všechny, kteří se chystají na toto vyšetření. Byla jsem dneska ráno, je fakt že jsem z toho měla pěkný bobky. Fortrans (resp spis Fofrtrans) jsem ředila ochucenou matonkou a bylo to úplně v pohodě, je fakt že poslední litr už byl dost otravnej, ale dá se to zvládnout. Vyšetření samo bylo naprosto v pohodě, sestra mi všecho vysvětlila, dala mi kanylu do žíly a pustila tam nějakou dobrotu. Od tý chvíle jsem byla sice při vědomí, ale bolest nulová, sledovala jsem obrazovku a jediný co mě trochu zabolelo bylo na začátku, jak tam strkaj tu trubičku, pže jsem po fortransu odrenou prďku. Tak žádný strach, je to úplně v klidu. Byla jsem na Homolce u pana doktora Mareše a byl vážně skvělěj:-)

dana jará
1x

Pokud se cítíte dobře tak na to nechodte,to vyšetření velice bolí .Konečná fáze se dá přirovnat k porodním bolestem.A to nepřeháním.Moudrému napověz

Simona Praha

Zdravím, dnes jsem prodělala kolonoskopii na IV. interní klinice a jsem rozhodnuta podat stížnost, protože se domnívám, že to, co personál předvedl při samotném vyšetření snad v tomto století dle mého názoru není možné. Mám vnitřní hemoroidy 2.-3.stupně, prodělala jsem rectoskopii a pro velkou bolestivost mi pan doktor doporučil kolonoskopii v analgosedaci ( při rectoskopii se dostal jen na 13cm, normálně se má vyšetřit až 25cm ). Necítila jsem žádné utlumení, pospávání. Už samotné zavedení bolelo, ale dalo se to zvládnout. Celý personál byl velmi chladný, připadala jsem si jak prase na porážce, plakala jsem a doslova křičela bolestí, prosila je, ať přestanou a že to absolvuji pod narkozou, NIKDO mě neposlouchal. Nekomentovali ani samotné vyšetření, vše se dělo téměř za mými zády. Nechci tu nikoho strašit, ale pokud máte na výběr, nechoďte na Karlák a pokud máte bolestivé střeva, běžte do narkozy. Můj přítel chce podat žalobu, jsem ještě dost otřesená, co se v dnešní době děje ve zdravotnictví. Přeji Vám všem bezbolestné vyšetření a pokud možno čistý nález.

iva
2x

Byla jsem na tomto vyšetření před pár dny. Strašně jsem se toho bála. Nejdříve jsem jedla jen samé kaše, pak jsem dostávala tekutou stravu a pak už jsem jen pila čaj a Fortrans (nebo jak se to jmenuje). První dva litry se mnou vůbec nic neudělaly, na záchod jsem začala chodit až po tom třetím. Strašně mě bolelo břicho a chtělo se mi i zvracet. Říkala jsem si, že snad už nic horšího nebude. Mýlila jsem se! Dostala jsem utlumující látku a přsto, že se se mnou točil celý svět mě to šíleně bolelo. Už samotné zavedení hadice bolelo. Při vyšetření jsem křečovitě držela sestru za ruku, plakala jsem bolestí a křičela. Ještě třetí den mě po tom bolí břicho a zadek. Fakt strašnej zážitek.

Andrea

Reakce na Iva: Co tu strašíš lidi? Došlo ti, že se na to dívají dřív než tam jdou? Pokud jsi s tím měla nějaký problém, tak stačí, když to povykládáš kamarádkám doma... dá se to zvládnout v klidu bez injekcí, ale díky takovým článkům, co si přečtou, jsou vystrašení k smrti. Byla jsem na tom tento týden, zažila jsem sice už příjemnější věci, ale zvládla jsem to v pohodě. A pokud by to v pohodě nebylo, tak bych to sem nepsala a neděsila ostatní... ty ses před tím nebála? To by ti ten tvůj článek rozhodně před tím vyšetřením moc pomohl.

Karel

Moje zkušenost je díky bohu opačná. Byl jsem na vyšetření na Kladně, šlo to hladce, injekce mi spíše přidala na náladě, než že by tlumila pocity. Nebylo to nic strašného, jen v zatáčkách jsem cítil snesitelnou bolest. V jednu chvíli sestra pomohla tlakem na břicho. Ležel jsem na boku, tváří k obrazovce a paní doktorka celé vyšetření komentovala co se zrovna děje. Odštíply (samé dámy) jeden malý polyp. Decentní, lidský přístup. Trvalo to celé necelých 20 minut. Podotýkám, že nemám žádné bolestivé onemocnění střev a šlo o preventivní prohlídku vzhledem k rodinné anamnéze. Hodně štěstí všem co to mají před sebou!

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce