Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Deprese - kdy a kde hledat lékařskou pomoc

Lékaře je třeba volat okamžitě, když nemocný s depresí pomýšlí na sebevraždu . více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Betrue

Bohužel v posledním roce v mém okolí došlo k mnoha sebevraždám z příčiny vleklých depresí a ačkoli pacient lékařskou pomoc vyhledal, pracovní kontakt s lékařem byl příliš formální. Příklad: Pacient asi ve věku 65 let, vysokoškolsky vzdělaný a s velkým kulturním rozhledem - měl vleklé těžké poruchy spánku a soustředění, psychiatrovi příliš nedůvěřoval a proto jsem mu ihned zajistil náhradní psychiatryni. Ta však s pacientem provedla pouze formální pohovor, v němž konstatovala, že rámcová léčba kolegy lékaře byla volena celkem správně a doporučila "více věřit ošetřujícímu lékaři". S odstupem pouhého období 2 týdnů, pacient se ve svém bytě podřezal ve vaně na zápěstích a nakonec ve slipech zkrvavený vyběhl na chodbu pražského činžáku a z okna čtvrtého patra skočil. Lékařka byla poslední, kdo mohl aktivně zasáhnout do blížící se tragedie, kterou jsme jen tušili.

Dobra Pospíšilová
2x

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou ohledně mojí maminky, které byla diagnostikována smíšená demence s podezřením na Alzheimera. Pečuji o ni již rok a půl, byl jí přiznán II.st. závislosti, cokoli z jejího chování popíšu u její neuroložky, psychiatričky nebo obvodního lékaře, všichni se shodují, že je to demence, že s tím nic nenadělám, ale ani jeden nenechal udělat další vyšetření, kromě obvodního a to rozboru krve a EKG. Bratr i sestra se distancují, veškerá péče je na mně a už jsem byla několikrát v tak zoufalé situaci, že jsem se obrátila na tísňovou linku, kde měli pochybnosti o její diagnoze vzhledem k jejím reakcím a vydírání, kterým by mě snad dohnala k sebevraždě, kdybych nemyslela na svojí rodinu, která je mi alespoň z dáli oporou. Vím, že je to přechodný stav a nechci skončit v rukou psychiatrů a také doufám, že se budu moci jednou vrátit ke své rodině a koníčkům, ale musela jsem si nechat předepsat antidepresiva již teď a proto vím, že to musím urychleně řešit. Nejde jen o situaci "doma", ale i diskriminaci pečujících ze strany státu a jeho "perspektivivou", kdy skončí s podlomeným zdravím bez práce a bez prostředků... Proto Vás prosím o sdělení, jaká jsou nutná vyšetření k této diagnoze, a jak dál postupovat. Děkuji Vám předem za odpověď.

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce