Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Bez černý

Bez černý (Sambucus nigra L.) je keř nebo stromek se šedohnědou kůrou a houbovitou dření bělavé barvy, které se říká bezová duše. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Mařenka
11x

Již 9O let , co moje mamka pamatuje, vyráběla babička ruzná lečiva z bezu, / lektvar, syrop, mast, víno, šampus,...../ Čajove směsi se popíjely po celý rok. A vždy říkala: Před heřmankem smeknout a před bezem kleknout." MOje maminka je ze 7 dětí, všechny žijí,jsou ve věku 87 let.Kdyby měl někdo zájem, jak to dělala a co vše vyléčila, ozvěte se. I já v této léčbě pokračuji a má vnoučata bez některých produktů neodjedou na dovolenou.

JANA
3x

Mařenko, prosím můžete mi napsat na mail jak na léčiva z černého bezu? Já dělám limonádu z květů, džem a likér z plodů. Jinak nic jiného nevím. Můj mail [email protected], moc děkuji za nové nápady, Jana

Sarka
2x

Pani Marenko, moc vas prosim o nejake rady a tipy jak nalozit s cernym bezem. Mam vedle domu veliky ker a je skoda ho nevyuzit. Zatim nevim presne jak na to, ale urcite neco musim podniknout. za pripadne rady predem dekuji, muj email je [email protected], hezky den

Iva

Pani Marenko, moc vas prosim o nejake rady jak nalozit s cernym bezem.Chtěla by jsem zkusit třeba nějaký sirup nebo šťávu z plodů.Prosím o zaslání na email:Hubač[email protected] Předem moc děkuji.

Jana

I já si dovoluji požádat o zaslání zkušeností Vaší rodiny s bezinkami. Na doporučení kamarádky jsem si obalila oteklý kloub na noze bezinkovým listím a opravdu to moc pomohlo. Děkuji a hezké dny. [email protected]

Hanka

dobrý den, mohla bych Vás také poprosit o rady a recepty na email [email protected]? A mohla byste mi poradit, jak zpracovat květenství, pokud z nich chci připravit limonádu, ale až v srpnu? Děkuji mockrát za pomoc a přeji krásný den

Dáša

Dobrý den, paní Mařenko. Chtěla bych vás požádat jestli byste se mohla podělit o nějaké recepty, nápady? Snažím se hledat kde se dá ale není nad ověřené postupy předávané z generace na generaci. Děkuji mockrát.

Dáša

Můj email je [email protected]

Olča

Dobrý večer, přišla jsem na tyto stránky, a moc vás prosím o nějaké ty recepty ohledně léčení, z bezu zatím dělám jen med ale ráda bych i něco jiného moc děkuji za odpověd Olga jestli mužete napište na email [email protected]

Zdenek

Paní Mařenko, prosím můžete mi napsat na mail ,Vaše recepty z černého bezu. Přeji pevné zdraví a můj e-mail je [email protected].

Michaela

Dobrý večer, chtěla bych Vás poprosit o recepty z černého bezu, o kterých se na netu zmiňujete. Mail: [email protected] Velice Vám děkuji. Michaela

Kateřina

Chtěla bych se zeptat jestli máte recept i na olejíček z bezu. Mail - [email protected]

jitka chlupsova
1x

dobry den chtela jsem se zeptat na co ten olejicek pouzivate? a jak ho vyrabite? dekuji za odpoved [email protected]

Martina Borovska
1x

Dobrý den,ráda bych se zeptala,kde mohu keř černého bezu pořídit. Nikde v nešem okolí není k sehnání a ráda bych si ho zasadila na zahradu. Zda se dá koupit v zahradnictví nebo si někde kus odkopnout. Předem děkuji.

Žanet

Doporučuji zakoupit plody i květy na http://www.prodejbylin.cz/cerny_bez_plod/index.html , http://www.prodejbylin.cz/cerny_bez_kvet/index.html .

Marek
1x

S květy mám velmi dobré zkušenosti,už jen tím že nám to roste u chaty a babička nám to vždy nastříhá a pak si s toho děláme čaje na kašel a vždy to pomohlo.A tenhle keř se snad dá najít všude,alespoň já ho vídám velmi často....Tohohle doporučuji si udělat zásoby na zimu a kašel může být jen snadným nepřítelem ;-)

Jitka
1x

Teď jse vyrobila neuvěřitelné množství sirupu z bobulí, je skvělý, marmeláda s jablky také, ale nemám recent na víno, pošlete mi ho prosím. [email protected] díky

Marie

Prosim,muzete mi poslat recept na sirup z bobuli?Dekuji.Muzete zaslat na [email protected]

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce