Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

dostal jsem se z depresí a paniky

tak se podívejte sem se vejde málo textu

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
endy

ahoj, já mám panickou poruchu již rok, já vím možná si říkáte že co to je rok někdo to má i 10 let.. a má s tím větší zkušenosti.. jenomže.. ja jsem o tehle nemoci vubec nevěděla ani jsem nevěděla že vůbec něco takoveho existuje.. když mi bylo 16 otěhotněla jsem pro mě to byl velký šok.. dyt jsem se učila a pro mamu ještě větší.. a jak měsíce ubíhali musím podotknout že to pro mne byli opravdu dlouhé měsíce jelikož den co den jenom samé hádky.. s mámou s přítelem.. kde budu bydlet já chtěla být u mami ale nemohla jsem.. a tak to pokračovalo celích 9 měsícu mého těhotenství každý den hádky.. ja jsem byla taková že jsem v sobě všechno nehávala a potaji jsem kolikrát brečela.. nevím ale myslím si že muj mozek všechny ty starosti naschromáždil a měsíc po mém porodu jako by vybuchl.. přišlo to na mě tak náhle.. zrovna když jsem si šla lehnout nejak v 11 večer.. najednou jsem cítila že se mi zkracuje dech zkoušela jsem zhluboka dýchat ale nešlo to.. snažila jsem se usnout.. ale copak to jde usnout při panickem záchvatu? absurdní.. do toho mě nutil přítel že to nic není at to zaspím.. jenomom že se začali přidávat další příznaký.. celá jsem hořela ale po rukách mi šel mráz... vnitřní chvění.. motání hlavi a ta bolest hlavi byla nesnesitelná.. šla jsem ven před barák jestli to bude lepší na čerstvím vzduchu ale ono ne bylo to ještě horší bylo mi na omdlení.. ten pocit když jsem se cítila tak bezmocně.. jako bych to nebyla já.. panický záchvat jsem měla 7 hodin v kuse.. dokážete si to představit? už jsem to nemohla vydržet a tak jsem si zavolala záchranku.. a upřímně.. lituju toho.. uplně zbitečné.. ibalgin na bolest hlavi jsem si mohla vzít i doma no ne? ani oni nevěděli co semnou je.. druhý den jsem šla k psycholožce.. promluvila si o tom semnou a věřte nebo ne cítila jsem se o trošku líp.. když jsem to mohla někomu říct.. co se mi všechno stalo.. a tak mi nasadila prážky.. sertralin.. zabírá až tak po měsíci.. ale výsledek užastnéj.. cítila jsem se o dost líp.. a tak ho beru až doted.. neříkám že prážky jsou dobrý.. ale uklidnej vás.. tuhle psychickou poruchu musíte porazit sami.. ja vím je to hodně těžký.. ale musíte si sami říct jako to dělám kolikrát jenom já ale co nic mi není je to jen v mé hlavě.. a nebudu se řídit podle toho.. začněte třeba rychle poslouchat nakou hudbu.. tančit.. jít ven aby vás to nedostihlo. jinak přeju všem aby se z toho brzy dostali :)

Ester
4x

Jedna rada. Mám to taky už přes dva roky. A víte co ? Řeknu vám jedno. Nic vám není ani mě nikomu. A vy to moc dobře víte. Léky nepomuzou. Vy stejně tak i já jsme jediné co nám pomůže. Použijte sebe aby jste si pomohly. Je to v hlavě 😉

Jitka

Ahoj.taky nevím co najednou se sebou .mam Chronickou plicni obstrukci a sarkoidsu.ted jsem dostala zánět průdušek a chodila jsem na kapacky,abych začala dýchat,ale přišlo to na mne a jak....klepu se,bojim se že umřu, celý tělo je jak v ohni.neumím to popsat,prostě šílený. Lexaurin začíná zabírat, a Le co zítra? B o jim se jít lehnout příští rok mám začít chodit na predtransplantačni vyšetření. Těším se na nový plice, ale mam ted paničky strach že nevydržím. Je mi 49.nevím co dělat. Skočí to do hlavy a nejde se toho zbavit

Jan

Ahoj, máte někdo zkušenost s lexaurinem 3x denně 25mg? Začal jsem ho brat asi před čtyřmi měsíci, společně s trazodonem na noc ale ten jsem měl už rok předtím a žádný problém. ale najednou jak jsem začal brát tohle tak mám najednou pocit že mi hrozně buší srdce - zvláštní je že to není potom co si ten prásek vezmu ani porad, ale pred spanim. Proste cely den dobry, lehnu si a najednou tep jak kdybych utikal. Muze to byt tim lexaprem? Tady https://medicspark.cz/priznaky/zrychleny-tep/ treba pisou ze se to muze stat pri travicich potizich, coz jsem vzdycky mel, takze to muze byt tim - ale prijde mi divny ze to fakt zaclo potom co jsem zacal brat ten lexaurin

Lesi

Ano, máte pravdu, že do stavů panickych atak se můžete dostat díky partnerovi. Byla jsem vdaná za manipulatora přez 20 let a bylo mi velmi zle a já nechápala co mi je? Až jednoho dne jsem měla pořádný paničky záchvat a pořád se to zhoršoválo a já nechápala co mi je? Bylo mi velmi zle a 12 noci jsem neusnula i když brala léky na spaní. Jé to léčba na dlouhé roky. Je potřeba řád a disciplina. Dbát na stravu, spánek, sport, meditace, fyzická práce pomáhá, a také léky. Brala jsem ze začátku Leuxarin jen 14 dni. Jinak beru REMOOD ( antidepresiva) ze začátku celou tabletu. Teď po 6 létech už jen 1/4 beru ob den, nebo ob 2 dny.( podle toho jak se cítím) Čím pozvolna budeme odebirat léky tím máme menší šance návrat nemoci zpět. S bývalým jsem se rozvedla a jsem ráda že našla jsem v sobě síly se s nim rozvést, a byl to problém který se tahl přez 5 let, nakonec nás rozvedli přez jeho nesouhlas. Díky chování manžela ke mně jsem stracela půdu pod nohama, nemohla jsem nic, myslela že se udusim, pořád napětí, strach přijď domů, vnitřní hluboká prázdnota. Ve snů by mně nenapadlo že v nezdravem vztahů můžete onemocnět! Radši být samá a zdravá jak mít partnera a být nemocná. Musíme poslouchat své tělo ono velice moudre a řekne nám že něco není vpořádku. Se vším je potřeba se popřát, a vydržet a těšit se na krásný život plný zážitků.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce