Inzerce

Čeští muži chtějí být krásnější, nejvíce investují do zubů

( Markéta Grosmanová | přečteno: 9244x )

Plastická chirurgie přestala být výsadou žen. Na pracovištích, kde se tímto oborem zabývají tvoří muži asi sedm až 15 procent klientů.

Plastická chirurgie u mužů

Myslíte si, že muži netuší, co je to ultrazvuková liposukce či lifting? Není to pravda, v průměru jedna desetina klientů klinik zabývajících se zkrášlováním těla jsou muži. Chtějí být totiž krásnější.

Plastická chirurgie přestala být výsadou žen. Na pracovištích, kde se tímto oborem zabývají tvoří muži asi 7 až 15 procent klientů. Ještě více - 30 procent - jich je pak v centrech, která se zabývají estetickou stomatologií. Muži na vyšších postech se totiž nechávají inspirovat svými kolegy ze zahraničí. Dokonalý, takřka thymolinový úspěch zde totiž patří k vizitce dokonalého manažera stejně jako padnoucí oblek a drahé značkové boty.

Jak vypadá typický klient v oboru plastická chirurgie? Chirurg Zdeněk Pros z pražské kliniky Esthé je rozděluje do dvou skupin. Do první patří ti mladší, zhruba ve věku 25-35 let, kteří o sebe hodně pečují, cvičí, používají kosmetiku a vadí jim nesrovnalosti jejich těla. "Ti chodí na liposukce - odsátí tuku, chtějí změnit tvar nosu, přišít odstálé boltce či odstranit různá znamínka na těle," popisuje Zdeněk Pros.


Běžné je také odstraňování ochlupení na zádech či krku. Muži si rozhodně častěji než ženy nechávají transplantovat vlasy. Je to nejen časově, ale i finančně náročné procedura, jejíž cena se může vyšplhat až na 100 tisíc korun.

Do druhé skupiny patří spíše starší muži - ve věku okolo 60 let, kteří chtějí například vypadat mladší. "Někdy totiž přijdou na konzultaci se svoji partnerkou a pak inspirováni možnostmi, sami začnou přemýšlet o tom, co by chtěli vylepšit," říká Vlastimil Víšek, plastický chirurg z pražského Lékařského domu. Muži podle něj požadují různé omlazovací zákroky v oblasti obličeje jako je face-lifting či úpravy víček. Stejnou zkušenost má i Zdeněk Pros. Převislá kůže nad víčky totiž zhoršuje prostorové vidění. Kromě zdravotního profitu oči po zákroku vypadají mladší a ne tak unavené.

Komerční sdělení Wobenzym 200 a 800 tablet Lék Wobenzym pomáhá proti otokům, bolesti a zánětům při zákrocích u zubaře.

Více informací: www.wobenzym.cz
Tradiční lék z přírodních zdrojů k vnitřnímu užití. Pečlivě pročtěte příbalovou informaci.
Inzerce
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym

Přidat nový komentář

Inzerce
Inzerce

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 145 lidí

Mohlo by vás zajímat

Lze oddálit vznik zubního kazu?

Maminka i ostatní členové rodiny, by si měli účinně čistit zuby.

Manuální versus elektrický kartáček

Věnujete vašemu chrupu všemožnou péči a očekávaný výsledek se stále nedostavil? Možná jste pochybili již při výběru zubního kartáčku. Pokud právě stojíte před rozhodnutím, jestli si pořídit elektrický zubní kartáček nebo zůstat u klasického manuálního, přinášíme vám srovnání obou typů.

Ohrožené zuby

Vědci zjistili, že zubní kaz u dětí je často spojen s přílišnou obětavostí matek.

Vliv ústního zdraví na celkový zdravotní stav organizmu

Ústa novorozenců a babiček nebo dědečků bývají stejná. Dítě se narodí bez zubů a v ústech babiček a dědečků také mnoho zubů nebývá, často jsou jejich ústa bezzubá stejně jako ústa vnoučat. Cesta mezi těmito dvěma životními etapami bývá složitá.

 

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.