Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-jako-darek-pod-stromecek/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=potraviny-jako-darek-pod-stromecek

Hnízdečko dává miminku pocit bezpečí

( Redakce Ordinace.cz | přečteno: 1018x )

Hnízdečka pro miminka zažívají v posledních letech ohromný boom. Na první pohled vypadají jako jednoduché látkové lůžko s mantinelem na všech stranách. Řada maminek na hnízdečko nedá dopustit, protože jim uvolňuje ruce a usnadňuje život, najdou se ale i názory, že jsou hnízdečka zbytečná.

shutterstock.com

Hnízdečko by se dalo popsat jako ochranný polštářový mantinel. Původně s ním přišel zdravotnický personál, kterému hnízda usnadňovala péči o předčasně narozené děti. Nesporné výhody hnízda však zapříčinily, že dnes na ně spousta maminek nedá dopustit.

Hlavní přednosti hnízda pro miminko

Pocit bezpečí

Někteří novorozenci mají zpočátku problém zvyknout si na klasickou otevřenou postýlku. Chráněný prostor hnízdečka jim oproti tomu dává pocit bezpečí, který znají z mámina bříška, což přispívá k jeho snazšímu usínání a klidnějšímu spánku. Díky tomu se vám snáze podaří nastavit váš každodenní režim. 

Praktický pomocník

Hnízdečko poskytne miminku nejen příjemný, ale zejména bezpečný spánek. Díky hnízdu si během dne můžete položit děťátko na pohovku, aniž byste se museli obávat, že z ní spadne. V bezpečí ochranných mantinelů může ležet na gauči spolu s ostatními a společně si můžete užívat jeho přítomnost. Dítě bude v bezpečí a vy v klidu. Odpadá neustálé nošení na rukou. Dítě uložené v hnízdečku vtaké elice snadno přenesete kamkoli bude třeba. Jakmile dítě usne, můžete ho v hnízdečku přenést rovnou do postýlky.

Stejně tak můžete hnízdečko použít i v manželské posteli. Dopřeje vám klidný spánek bez obav, že během spánku miminko zalehnete. Mnoho maminek používá hnízdo i v hlubokém kočárku, kde kromě výše uvedených benefitů slouží i jako pohlcovač nárazů.

Známé prostředí i mimo domov

Hnízdo pro miminko vám skvěle poslouží i během víkendu u rodičů nebo na dovolené. Miminko díky němu získá prostor na spaní, který mu je dobře známý z domova. To miminko uklidní a navodí mu pocit bezpečí. Nemluvě o možnosti snadného přenášení, kterému se při cestování nevyhnete. Miminku se tak bude i mimo domov krásně spinkat a vy nemusíte řešit převoz cestovní postýlky.

Pasení koníčků

Pasení koníčků, tedy pokládání miminka na bříško, napomáhá od určitého věku miminka k posílení zádového a šíjového svalstva a správnému psychomotorickému vývoji. Miminka jsou ale zpočátku nestabilní a snadno se převáží. I v tomto může hnízdečko pomoci. Okraj hnízdečka slouží jako podpůrný válec, o který se miminko může bezpečně opřít. Látkové mantinely navíc ochrání hlavičku dítěte proti případným nárazům. Jakmile se vaše děťátko začne snažit pozorovat svět v poloze na bříšku, párkrát se to prostě nepovede. Měkké mantinely zajistí, že jeho hlavička vždy spadne do měkkého.

Přesun do vlastní postýlky

Snažíte se miminko naučit spát ve své postýlce? S hnízdečkem to půjde snáz! Opět vám v tom pomůže tolik důležitý pocit bezpečí a známého prostředí. Pokud miminko přesunete z vaší postele do jeho vlastní postýlky, nebude to pro něj tak výrazná změna.

Má smysl kupovat hnízdečko pro miminko?

Řada maminek na své hnízdečko nedá dopustit, mnohým připadá tato pomůcka zbytečná. To je mimo jiné dáno tím, že se cenově pohybují kolem tisíce korun a ta nejmenší využijete jen na několik měsíců. Hnízdečko ale není vůbec těžké ušít a hodí se i jako milý dárek pro kamarádku v očekávání.

Ne každé dítě navíc limitovaný prostor kolem sebe ocení. Někteří rodiče proto raději volí klasickou postýlku s látkovými mantinely a na pasení koníčků využívají samostatné měkké podložky. Další možností, jak zpacifikovat příliš aktivní dítě, je zavinovačka. Kterou cestou se vydáte vy je jen a jen na vás.

Zdroj: hnizdeckapromiminko.cz, bembo.cz

Inzerce
Zitenax_banner_500x150.jpg
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Partner rubriky Péče o miminko
Partner rubriky Péče o miminko

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-jako-darek-pod-stromecek/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=potraviny-jako-darek-pod-stromecek

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 488 lidí

Mohlo by vás zajímat

Neštovice

Na úvod jen vysvětlení: v zásadě existuje dvojí forma neštovic. Neštovice plané a neštovice pravé. Druhá forma již patří k onemocněním tzv. eradikovaným, tedy vymýceným na celém světě. Virus pravých neštovic je uchováván v současné době jen v laboratořích pro případ, že by došlo opět k objevení se nemoci a bylo by nutno znovu vyrobit účinnou očkovací látku. Následující řádky se tak týkají neštovic planých.

Zadeček

Každá maminka velice brzy po porodu pochopí, že nejdůležitější partie dětského tělíčka jsou bříško a zadeček. Je-li o ně náležitě postaráno, miminko nepláče a lze je kdykoli bez protestů odložit do postýlky. Pokud se péče o bříško nebo zadeček nedaří, miminko řve a není k utišení celé hodiny.

První úsměv

Novorozenec přinesený z porodnice je krásný, avšak bez ducha. Neumí ještě ovládat mimické svaly. S nezúčastněným výrazem ve tváři spí, jí a pláče, občas vytvoří různé grimasy.

Průjmová onemocnění v dětském věku

S blížícím se obdobím prázdnin a dovolených je vhodné se zmínit o možném riziku střevních infekcí. Frekvence těchto onemocnění zažívacího traktu je stále dosti vysoká a právě v letních měsících obvykle významně vzrůstá.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce