Inzerce

Jak na paradentózu

13. února 2011, Komerční prezentace   |   přečteno: 27707x

Tisíce a tisíce lidí v každé populaci trpí onemocněním běžně nazývaným paradentóza. Pod tímto zdánlivě nevinným názvem, který často slýcháváme v reklamách na zubní pasty, se skrývá velmi nepříjemná choroba končící ztrátou anebo těžkým poškozením všech zubů.

Paradentóza bývá v drtivé většině zánětlivého původu a tento zánět postihuje závěsný aparát zubu. Rozrušuje kost a rozvolňuje s ní vazivové spojení. Dochází k odhalování zubních krčků, korunky zubů se neesteticky prodlužují a celý zub se začíná nebezpečně viklat. Bohužel je toto onemocnění nevyhnutelně spjaté také s nepříjemným zápachem z úst, způsobeným bakteriemi žijícími v chorobně prohloubených dásňových žlábcích, a s krvácením.

Člověk si vzniku a počáteční fáze onemocnění nemůže povšimnout, a když se už objeví příznaky, léčba není jednoduchá.

Příčina tkví právě v hloubce žlábku, který je mezi zubem a dásní. Hodnota této mezery by se měla pohybovat mezi 1,5-2 mm. S rozvojem paradentózy se však tento „příkop“ může propadnout až několikanásobně a v této hloubce se potom množí bakterie bez možnosti jejich odstranění.

Běžné prostředky, běžné pasty proti paradentóze, obsahují tzv. adstringentní látky, jež stahují dásně, zabraňují jejich krvácení, a tak odstraňují příznaky jen optickým klamem.      

Podstatně důležitější však je odstranit příčinu onemocnění – a to je možné jen kombinací dvou věcí:

1. vynikajícím zvládnutím čištění zubů a mezizubí

2. použitím antiseptických přípravků

Společnost GUM pochází původně z Ameriky, kde byla v r. 1923 založena stomatologem J. O. Butlerem. Dnes ji vlastní velká japonská společnost Sunstar Inc. Tento osvědčený výrobce dentální kosmetiky má v sortimentu širokou paletu produktů a pomůcek pro zdravé zuby a dásně. Mimo jiné i sekci určenou na problémy s paradentózou.

paradentoza

Skvělou v boji s bakteriem zubního plaku se už dávno osvědčila být sloučenina chlorhexidin-diglukonát (CHX), která působí na široké spektrum patogenů včetně kvasinek.

V produktech světové značky GUM je chlorhexidin navíc kombinovaný s cetylpyridiniumchloridem (CPC), který taktéž potlačuje zánět a redukuje plak.

Pro případ akutních problémů jsou tak na trhu pasta a ústní výplach Paroex s vyšší koncentrací CHX (0,12 %), které je možno používat po dobu 14 dní a jsou vhodné i po chirurgických zákrocích na snížení rizika infekce.     

paradentóza pasta

Pro dlouhodobé používání je možné jako prevenci doporučit pastu a ústní výplach Paroex s nižší koncentrací (0,6 %), které jsou obohacené o známý antioxidant vitamin E, Aloe Vera, fluoridy a alantoin starající se o zdraví a kondici dásní.

Ústní vody je možno použít i na přípravu výplachu ústním irigátorem. Irigátor je také výbornou pomůckou na čištění oblasti dásní a mezizubí – je to sprcha s nádržkou, která produkuje tenký proud tekutiny pod tlakem, díky čemuž se účinné antibakteriální látky dostanou snadno i do nedostupných hloubek dásňového žlábku.

Kromě past a výplachů má GUM v nabídce i výplach s vysokou koncentrací CHX (0,2 %). Ten je možné použít kdykoliv během dne a má i násadku pro cílenou aplikaci do oblasti zánětu.

Informujte se u svého praktického lékaře, parodontologa či na prodejnách Profimed.

 paradentóza péče

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Vyhledat lékaře
Vyhledat zdravotnické zařízení
Druh zařízení:
Co nejblíže k:
Inzerce
loading...
Diskuse k článku
Lenka1 poděkování

Dobri .večer mam zánět dásní a neprijemni. pach puse, a vipadavaji mi zubi, doktorka mi udělala dentální higienu, dásně mne boleli ještě ti den, tvrdí mi še viliečeni stoji 20000tisic jeho tak, kolik bi stalo úvaz děkuji lenka

Reagovatpoděkovatnahlásit

22. ledna 2016, 19:58:30

Lucie 3 poděkování

Na paradentózu je nejlepší pasta kterou znám Cannadent s konopným olejem, stále a stále se mi s ní chrup zlepšuje

Reagovatpoděkovatnahlásit

6. května 2016, 09:29:06


Celkový počet příspěvků v diskusi: 2. Vstoupit do diskuse.
Přidat nový komentář
 [ pravidla diskuse ]
Inzerce
Nové články emailem
Inzerce https://www.oscillococcinum.cz/?utm_source=ordinace.cz&utm_medium=banner&utm_campaign=oscillo-2019-podzim&utm_content=300x300_kreativa_zima_ocsillo
Anketa
Co děláte, když vás začnou bolet záda?
Zatím hlasovalo 238 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Iva (Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním) 21. října 2019, 02:17:16

    Začínám už třetí týden rehabilitací. Jsem v nemocnici a na víkend jezdím domů. Jsou to… Diskutovat

  • nenívýchodisko (Anorexie (Mentální anorexie)) 21. října 2019, 15:28:52

    Ano, obraťte se na odborného lékaře.... od praktického doktora, kde dostanete doporučení na… Diskutovat

  • Lidna (Průjem) 21. října 2019, 15:33:50

    Nezkoušela nenapadlo mě to, že to je dobré na průjmy. Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.