Inzerce https://www.lekarna.cz/specialni-nabidka/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=specialni-nabidka

Jak na paradentózu

( Komerční prezentace | přečteno: 30663x )

Tisíce a tisíce lidí v každé populaci trpí onemocněním běžně nazývaným paradentóza. Pod tímto zdánlivě nevinným názvem, který často slýcháváme v reklamách na zubní pasty, se skrývá velmi nepříjemná choroba končící ztrátou anebo těžkým poškozením všech zubů.

Paradentóza bývá v drtivé většině zánětlivého původu a tento zánět postihuje závěsný aparát zubu. Rozrušuje kost a rozvolňuje s ní vazivové spojení. Dochází k odhalování zubních krčků, korunky zubů se neesteticky prodlužují a celý zub se začíná nebezpečně viklat. Bohužel je toto onemocnění nevyhnutelně spjaté také s nepříjemným zápachem z úst, způsobeným bakteriemi žijícími v chorobně prohloubených dásňových žlábcích, a s krvácením.

Člověk si vzniku a počáteční fáze onemocnění nemůže povšimnout, a když se už objeví příznaky, léčba není jednoduchá.

Příčina tkví právě v hloubce žlábku, který je mezi zubem a dásní. Hodnota této mezery by se měla pohybovat mezi 1,5-2 mm. S rozvojem paradentózy se však tento „příkop“ může propadnout až několikanásobně a v této hloubce se potom množí bakterie bez možnosti jejich odstranění.

Běžné prostředky, běžné pasty proti paradentóze, obsahují tzv. adstringentní látky, jež stahují dásně, zabraňují jejich krvácení, a tak odstraňují příznaky jen optickým klamem.      

Podstatně důležitější však je odstranit příčinu onemocnění – a to je možné jen kombinací dvou věcí:

1. vynikajícím zvládnutím čištění zubů a mezizubí

2. použitím antiseptických přípravků

Společnost GUM pochází původně z Ameriky, kde byla v r. 1923 založena stomatologem J. O. Butlerem. Dnes ji vlastní velká japonská společnost Sunstar Inc. Tento osvědčený výrobce dentální kosmetiky má v sortimentu širokou paletu produktů a pomůcek pro zdravé zuby a dásně. Mimo jiné i sekci určenou na problémy s paradentózou.

paradentoza

Skvělou v boji s bakteriem zubního plaku se už dávno osvědčila být sloučenina chlorhexidin-diglukonát (CHX), která působí na široké spektrum patogenů včetně kvasinek.

V produktech světové značky GUM je chlorhexidin navíc kombinovaný s cetylpyridiniumchloridem (CPC), který taktéž potlačuje zánět a redukuje plak.

Pro případ akutních problémů jsou tak na trhu pasta a ústní výplach Paroex s vyšší koncentrací CHX (0,12 %), které je možno používat po dobu 14 dní a jsou vhodné i po chirurgických zákrocích na snížení rizika infekce.     

paradentóza pasta

Pro dlouhodobé používání je možné jako prevenci doporučit pastu a ústní výplach Paroex s nižší koncentrací (0,6 %), které jsou obohacené o známý antioxidant vitamin E, Aloe Vera, fluoridy a alantoin starající se o zdraví a kondici dásní.

Ústní vody je možno použít i na přípravu výplachu ústním irigátorem. Irigátor je také výbornou pomůckou na čištění oblasti dásní a mezizubí – je to sprcha s nádržkou, která produkuje tenký proud tekutiny pod tlakem, díky čemuž se účinné antibakteriální látky dostanou snadno i do nedostupných hloubek dásňového žlábku.

Kromě past a výplachů má GUM v nabídce i výplach s vysokou koncentrací CHX (0,2 %). Ten je možné použít kdykoliv během dne a má i násadku pro cílenou aplikaci do oblasti zánětu.

Informujte se u svého praktického lékaře, parodontologa či na prodejnách Profimed.

 paradentóza péče

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Diskuse k článku
Lenka
1x

Dobri .večer mam zánět dásní a neprijemni. pach puse, a vipadavaji mi zubi, doktorka mi udělala dentální higienu, dásně mne boleli ještě ti den, tvrdí mi še viliečeni stoji 20000tisic jeho tak, kolik bi stalo úvaz děkuji lenka

Lucie
4x

Na paradentózu je nejlepší pasta kterou znám Cannadent s konopným olejem, stále a stále se mi s ní chrup zlepšuje


Celkový počet příspěvků v diskusi: 2. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/specialni-nabidka/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=specialni-nabidka

Anketní otázka

Byli byste ochotni darovat stolici?

69%
31%
Zatím hlasovalo 197 lidí

Mohlo by vás zajímat

Lze oddálit vznik zubního kazu?

Maminka i ostatní členové rodiny, by si měli účinně čistit zuby.

Novorozenci dostávají zubní průkaz

Se zdravotním a očkovacím průkazem získávají nově narozené děti také zubní průkaz.

Zubní kaz - prevence začíná už v kojeneckém věku

Maminka a ostatní členové rodiny, kteří se starají o výživu a hygienu dítěte, by si měli pravidelně a účinně čistit zuby. Tím si množství "svých" kariogenních mikroorganismů ve slinách značně sníží.

Jak vzniká zubní kaz?

Zubní kaz je v určitém smyslu infekční onemocnění. Vzniká činností bakterií, streptokoků a laktobacilů.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce