Inzerce

Karboxyterapie: léčebná metoda nejen ke zlepšení stavu pohybového aparátu

4. července 2018, Redakce Ordinace.cz   |   přečteno: 1710x

Karboxyterapie je léčebná metoda, při níž se do podkoží aplikuje CO2 (oxid uhličitý) prostřednictvím aplikační jehly. Jedná se o účinnou a zcela bezpečnou metodu, jelikož oxid uhličitý v těle vzniká při látkové výměně, tudíž není do těla vpravována žádná cizí chemická látka.

foto: shutterstock.com

Karboxyterapie („plynové injekce“) je léčebná metoda založená na místním působení oxidu uhličitého v kůži, podkoží a svalech. Využívá tzv. Bohrova efektu – aplikace oxidu uhličitého pod kůži způsobuje zvýšené uvolnění kyslíku z hemoglobinu ( krevní barvivo ) a tím zlepšuje okysličení a metabolismus ošetřované tkáně. Současně dochází k rozšíření kapilár a velmi výraznému prokrvení dané oblasti a tím i k lepšímu okysličení dané tkáně. Výsledkem je urychlení hojení a zlepšení výživy tkání.

Jak metoda funguje?

Tato metoda reflexní terapie spočívá ve vpravení medicinálního plynu CO2 do podkoží prostřednictvím injekční jehly. Ta je nasazena na aplikátor, který zajišťuje potřebný tlak a stálý objem plynu. Aplikace malé dávky oxidu uhličitého do podkoží způsobí uvolnění kyslíku z hemoglobinu a tím zlepšuje okysličení. Dochází k pokrvení dané oblasti a okysličování tkání. Aplikaci lze provést do podkoží, do svalů, ke kloubům nebo k páteři. V okamžiku vpichu pacienti pociťují jemné pálení, které po chvilce vystřídá příjemné teplo. Počet injekcí je individuální dle potíží a je určen lékařem. Aplikaci zajišťuje lékař.

Je aplikace oxidu uhličitého bezpečná?

Ano, jedná se o bezpečnou metodu. Oxidu uhličitý je běžně součástí našeho těla, nejedná se tedy o cizí chemickou látku.

Přínos karboxyterapie

Karboxyterapie představuje jednu z nejúspěšnějších metod sloužících k odstraňování projevů stárnutí naší pleti a zlepšení stavu pohybového aparátu..

 • ortopedie- bolestivé stavy pohybového aparátu, artroza, akutní i chronické bolesti v zádech, poúrazové stavy.
 • cévní potíže - nemoci, kde je vhodné zlepšit prokrvení tkáně, například léčba bércových vředů a diabetické nohy. Dále pak vazoneurózy, ischemická choroba dolních končetin, stavy po infarktu myokardu.
 • bolesti hlavy, migrény
 • dermatologie - psoriáza (lupénka) , alopecie (vypadávání vlasů), zlepšuje kvalitu pleti.
 • estetická medicína - vrásky obličeje i krku, jizvy, strie, keloidní jizvy, lipolýza tukových buněk, konfigurace různých tělesných partií – povislá břicha, dvojitá  brada,  léčba celulitidy atd.
 • lymfologie - výrazné zlepšení lipohypertrofie (celulitidy), zmírnění otoků , zpevnění tkáně.

Průběh ošetření

Při vlastní aplikaci je tenkou jehličkou vpravován plyn pod kůži. V prvním okamžiku můžete pociťovat mírné pálení, které během několika vteřin odeznívá. Dalšími pocity může být mravenčení nebo tlak, nejčastěji ale bývá celkem příjemný pocit tepla. Někdy může náhodně dojít ke vzniku modřinky, která se hojí podobně jako při jiných příčinách.

Frekvence a počet ošetření

Podle indikace a tíže problému se ošetření provádí většinou 1 - 2 x týdně. Podle velikosti ošetřované plochy pak trvá jedna aplikace cca 20 – 45 minut. Celkový počet aplikací je dán reakcí organismu, většinou stačí v obličeji 3 - 5 ošetření, na jiných místech těla 4 - 8 ošetření. Výsledky ošetření svalů, kloubů a kůže jsou dlouhodobé.

Může karboxyterapii podstoupit kdokoliv?

V podstatě ano. Kontraindikací jsou lokální záněty kůže v místě vpichování.

Kolik karboxyterapie stojí a kde ji mohu podstoupit?

Aplikaci můžete podstoupit v lázeňských zařízení nebo u lékařů, kteří ji nabízejí, případně v estetických centrech. Ceny jsou značně individuální v závislosti na počtu aplikací. Ceny se pohybují zhruba od 100 Kč do 1500 Kč za sezení.

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Potřebujete se poradit s lékařem o svém zdravotních stavu? Jeho odpověď obdržíte do 3 pracovních dnů. Napsat lékaři

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Vyhledat lékaře
Vyhledat zdravotnické zařízení
Druh zařízení:
Co nejblíže k:
Inzerce
loading...
Inzerce
Nové články emailem
Anketa
Chodíte naboso?
Zatím hlasovalo 51 lidí.
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
 • n.lo14@seznam.cz (Afty – léčba) 20. srpna 2019, 10:15:21

  Dobrý den, mohu se zeptat, jak se daný gel s aloe vera na afty jmenuje a kde ho sháníte,… Diskutovat

 • Libor (vypadává ní vlasů) 20. srpna 2019, 10:16:45

  U mě zabral gel provexin, vtírám si ho do vlasů 2x denně a vlasy mi přestaly padat.  Diskutovat

 • Zpětná reakce (vyhřezlá plotýnka) 20. srpna 2019, 12:54:28

  Velmi kvalifikovaná odpověď od pana s jménem: Pič,vážím si ji. Opravdu, jste kapacita.… Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.