Inzerce https://www.lekarna.cz/specialni-nabidka/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=specialni-nabidka

Karboxyterapie: léčebná metoda nejen ke zlepšení stavu pohybového aparátu

( Redakce Ordinace.cz | přečteno: 3719x )

Karboxyterapie je léčebná metoda, při níž se do podkoží aplikuje CO2 (oxid uhličitý) prostřednictvím aplikační jehly. Jedná se o účinnou a zcela bezpečnou metodu, jelikož oxid uhličitý v těle vzniká při látkové výměně, tudíž není do těla vpravována žádná cizí chemická látka.

shutterstock.com

Karboxyterapie („plynové injekce“) je léčebná metoda založená na místním působení oxidu uhličitého v kůži, podkoží a svalech. Využívá tzv. Bohrova efektu – aplikace oxidu uhličitého pod kůži způsobuje zvýšené uvolnění kyslíku z hemoglobinu ( krevní barvivo ) a tím zlepšuje okysličení a metabolismus ošetřované tkáně. Současně dochází k rozšíření kapilár a velmi výraznému prokrvení dané oblasti a tím i k lepšímu okysličení dané tkáně. Výsledkem je urychlení hojení a zlepšení výživy tkání.

Jak metoda funguje?

Tato metoda reflexní terapie spočívá ve vpravení medicinálního plynu CO2 do podkoží prostřednictvím injekční jehly. Ta je nasazena na aplikátor, který zajišťuje potřebný tlak a stálý objem plynu. Aplikace malé dávky oxidu uhličitého do podkoží způsobí uvolnění kyslíku z hemoglobinu a tím zlepšuje okysličení. Dochází k pokrvení dané oblasti a okysličování tkání. Aplikaci lze provést do podkoží, do svalů, ke kloubům nebo k páteři. V okamžiku vpichu pacienti pociťují jemné pálení, které po chvilce vystřídá příjemné teplo. Počet injekcí je individuální dle potíží a je určen lékařem. Aplikaci zajišťuje lékař.

Je aplikace oxidu uhličitého bezpečná?

Ano, jedná se o bezpečnou metodu. Oxidu uhličitý je běžně součástí našeho těla, nejedná se tedy o cizí chemickou látku.

Přínos karboxyterapie

Karboxyterapie představuje jednu z nejúspěšnějších metod sloužících k odstraňování projevů stárnutí naší pleti a zlepšení stavu pohybového aparátu..

  • ortopedie- bolestivé stavy pohybového aparátu, artroza, akutní i chronické bolesti v zádech, poúrazové stavy.
  • cévní potíže - nemoci, kde je vhodné zlepšit prokrvení tkáně, například léčba bércových vředů a diabetické nohy. Dále pak vazoneurózy, ischemická choroba dolních končetin, stavy po infarktu myokardu.
  • bolesti hlavy, migrény
  • dermatologie - psoriáza (lupénka) , alopecie (vypadávání vlasů), zlepšuje kvalitu pleti.
  • estetická medicína - vrásky obličeje i krku, jizvy, strie, keloidní jizvy, lipolýza tukových buněk, konfigurace různých tělesných partií – povislá břicha, dvojitá  brada,  léčba celulitidy atd.
  • lymfologie - výrazné zlepšení lipohypertrofie (celulitidy), zmírnění otoků , zpevnění tkáně.

Průběh ošetření

Při vlastní aplikaci je tenkou jehličkou vpravován plyn pod kůži. V prvním okamžiku můžete pociťovat mírné pálení, které během několika vteřin odeznívá. Dalšími pocity může být mravenčení nebo tlak, nejčastěji ale bývá celkem příjemný pocit tepla. Někdy může náhodně dojít ke vzniku modřinky, která se hojí podobně jako při jiných příčinách.

Frekvence a počet ošetření

Podle indikace a tíže problému se ošetření provádí většinou 1 - 2 x týdně. Podle velikosti ošetřované plochy pak trvá jedna aplikace cca 20 – 45 minut. Celkový počet aplikací je dán reakcí organismu, většinou stačí v obličeji 3 - 5 ošetření, na jiných místech těla 4 - 8 ošetření. Výsledky ošetření svalů, kloubů a kůže jsou dlouhodobé.

Může karboxyterapii podstoupit kdokoliv?

V podstatě ano. Kontraindikací jsou lokální záněty kůže v místě vpichování.

Kolik karboxyterapie stojí a kde ji mohu podstoupit?

Aplikaci můžete podstoupit v lázeňských zařízení nebo u lékařů, kteří ji nabízejí, případně v estetických centrech. Ceny jsou značně individuální v závislosti na počtu aplikací. Ceny se pohybují zhruba od 100 Kč do 1500 Kč za sezení.

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/specialni-nabidka/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=specialni-nabidka

Anketní otázka

Potýká se někdo z vaší rodiny s Alzheimerovou chorobou?

36%
64%
Zatím hlasovalo 33 lidí

Mohlo by vás zajímat

Novoroční detox organismu: V boji proti toxinům pomůže sauna, masáž i pobyt v mrazu

Po náročných vánočních svátcích je leden pro většinu lidí obdobím předsevzetí a snahy o zdravý životní styl. Namísto drastických diet, které tělo spíše nepříjemně šokují, však odborníci doporučují jeho postupný detox. Pokud tělo zbavíte škodlivých látek, vylepšíte nejen svůj zdravotní stav, ale úspěšně nastartujete i proces hubnutí.

Pocení by nemělo být tabu aneb Zajímavá fakta o lidském potu a jeho prospěšnosti

Pocení ve většině lidí evokuje spíše negativní emoce. Jistě, nepříjemné pocení rukou z nervozity, propocená košile před důležitou schůzkou nebo krůpěje potu stékající v létě po zádech nejsou nic příjemného. Pocení jako takové je ale pro lidské tělo prospěšné. Chrání organismus před přehřátím, pomoci může i s jeho detoxikací.

Karboxyterapie: léčebná metoda nejen ke zlepšení stavu pohybového aparátu

Karboxyterapie je léčebná metoda, při níž se do podkoží aplikuje CO2 (oxid uhličitý) prostřednictvím aplikační jehly. Jedná se o účinnou a zcela bezpečnou metodu, jelikož oxid uhličitý v těle vzniká při látkové výměně, tudíž není do těla vpravována žádná cizí chemická látka.

Pobyt v sauně prospěje kojencům i školákům

Dětské saunování je v tuzemsku stále populárnější. Naučit děti pobývat několik minut týdně ve speciálně upravené vyhřáté místnosti pro ně může být podle expertů výhodné. A to obzvláště během období podzimních viróz. Saunování totiž posiluje imunitu dětí a chrání je před onemocněním dýchacích cest.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce