Inzerce https://www.lekarna.cz/vyprodej-opalovani/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=vyprodej-opalovani

Když to v sexu neklape

( Redakce | přečteno: 27857x )

Lidí, kteří mají nějaké problémy se svým sexuálním životem přibývá, nebo se o nich bojí hovořit.

Když to v sexu neklape

Lidí, kteří mají nějaké problémy se svým sexuálním životem, přibývá, nebo alespoň je více těch, kdo se nebojí o těchto potížích otevřeně hovořit. Témat k hovoru je přitom hodně – zhruba polovina mužů přiznává problémy s erekcí, nemálo žen si zase stěžuje na to, že nejsou se svým sexuálním životem z různých důvodů spokojené. Obě pohlaví čas od času a někdy bohužel i dlouhodobě trápí nezájem o sex.

Na druhou stranu, ani otevřenost v otázkách sexuálního života zatím lidi nepřiměla, aby k lékaři šli vždy, když by to jejich problémy vyžadují. „Nějaká forma poruch erekce se v našem nedávném výzkumu projevila u 54 procent mužů ve věku 35 až 65 let, ale avšak k odborníkovi se svým problémem zašlo pouhých 19 procent z nich,“ vyčíslil sexuolog Petr Weiss. Jinými slovy, lidé své potíže buď bagatelizují anebo jim v návštěvě lékaře brání stud.

Ten rozhodně není na místě, protože nejde zdaleka jen o jejich uspokojivý sexuální život. Potíže s erekcí, které zdánlivě nemají žádné vysvětlení, je totiž možné brát jako varování a jít k lékaři, aby vyloučil, zda se takhle plíživě nezačala ohlašovat cukrovka či jiná choroba. „Porucha erekce je velmi cenným příznakem a neměli bychom ji podceňovat, může totiž jít o první signál do té doby skryté choroby srdce nebo cév,“ upozorňuje androlog Karel Kočí. Andrologie se zabývá zdravím muže v souvislosti s rozmnožovacími a sexuálními schopnostmi. Andrologů zatím v Česku příliš není, a tak je nahrazují například urologové nebo sexuologové. Ženám by pak měl poradit také jejich gynekolog.

Někdy za nespokojenost v sexu mohou psychické potíže. Zejména ženám brání v dobrém prožívání sexu potíže ve vztahu, problémy s dětmi či v práci, všem bez rozdílu pak únava, stres a vyčerpání. Právě dlouhodobá pracovní přetíženost bývá často příčinou potíží v sexuálním životě, které postihují mladé muže - androlog Kočí jim rozhodně doporučuje, aby své potíže s erekcí nepřecházeli mávnutím rukou, ale brali je jako pobídku ke změně životního stylu.

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Diskuse k článku
likar oldrich
35x

Jsem po infarktu letosniho dubna mam pocit ze jsem stratil zajem o sex,moje zena se chce nestale milivat,mam problem ve stoporeni sveho penisu,moje zena si snim neustale hraje,penis se mi sice stopori,kdyz ho mam zasunout zene do pochvy tak mi pokazde klesne,misto souloze onanuji ja bych rad kdybyste m pane doktore pomohl a navratil sexualni zivot dekuji za pochopeni

pavel vanecek
32x

mam pocit zejsem ztratil zajem o sex mam problem ve stoporeni penisu kdyz se stopori a zasunu jej do pochvy tak mi pokazde zmekne nevim co mam delat

petr P
24x

Mám probpém s moc brzkým vyvrcholením. Po ztopoření penisu skoro hned vrcholím. Dá se to léčit nebo užívat nějaké prášky? Děkuji


Celkový počet příspěvků v diskusi: 5. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Mohlo by vás zajímat

Impotence

Nedostatečná tuhost mužského pohlavního údu patří k nejčastějším funkčním sexuálním poruchám. Alespoň někdy v životě se s tímto problémem setká naprostá většina mužů.

Poranění krku, páteře a míchy

V některých případech se poranění páteře vyskytuje společně s poraněním míchy.

Diabetes mellitus, úplavice cukrová, lidově cukrovka

Diabetes mellitus představuje skupinu chronických onemocnění, která mají různý mechanismus vzniku a projevují se poruchou metabolismu cukrů, tuků a bílkovin.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce