Inzerce

Léčba bradavic: tykejte jim a pořádně jim vynadejte

(MUDr. Zdeněk Preclík | přečteno: 26718x )

Bradavice můžeme léčit mechanicky i pomocí chemie, ale není třeba zavrhovat ani staré osvědčené babské metody. Mnoha lidem bradavice zmizely poté, co jim pořádně vynadali.

shutterstock.com

Bradavice jsou příkladným onemocněním, na kterém je dobře patrný význam prostředí, kondice tělesné, duševní i společenské. Všechny tyto mají zásadní vznik pro jejich vznik, ale také léčbu.

Bradavice lze rázně zničit fyzikálními metodami, jako je mražení, laser, vypalování, ozáření. Pomaleji to jde chemickými a farmakologickými prostředky, jako jsou anorganické a organické kyseliny, cytostatika, imunomodulancia. Následky léčebného zásahu se časem zahojí a bradavice zmizí. Pokud ale přetrvává snížená odolnost organizmu, může dojít k recidivě v původním místě, nebo se virus znovu prosadí kdekoli na kůži.

Pro zdárné trvalé zhojení fyzikálním, chemickým nebo farmakologickým zásahem je tedy nutné napřed vytvořit podmínky pro zvýšení celkové odolnosti. To znamená vytvořit pohodu psychickou s dostatkem spánku, fyzicky se nepřepínat. Doporučuji stravu obohatit vitaminy a přirozenými antivirotiky – to jsou cibule a česnek. Proti bradavicím je zbytečné zasahovat v průběhu jiné nemoci.  

Je známou skutečností, že na tělesnou odolnost obecně má mimořádný vliv psychický stav. V případě bradavic dokáže duševní rozpoložení i vyléčit.

Sugestivní metoda léčby bradavic je pozoruhodná z několika hledisek:

  1. Nebolí.
  2. Může zabránit recidivám.
  3. Je hmatatelným důkazem významu psychické složky v léčbě a prevenci všech nemocí.
  4. Může se stát inspirací a modelem k podpůrné léčbě při jiných potížích.

Postupy sugestivní terapie jsou pestré, stejně jako jsou mnohotvárné okolnosti při jejím navození. K hlavním podmínkám patří vrozené vlohy pacienta i jeho dosavadní zkušenosti. Cílem sugestivní léčby je navodit u pacienta hluboké přesvědčení. Všichni víme, že nejjednodušším postupem jak navodit přesvědčení je klam. Ten ale do arsenálu lékaře nepatří, neboť pokud pacient zjistí, že mu lékař „lhal“, pak mu nadále nemůže věřit.

Klamavé postupy mají ale svůj význam v samoléčbě, kde panuje bohatá škála „zaručeně účinných“ vlastních nápadů nebo postupů. Tuto léčbu bradavic nelze zlehčovat, podle okolností může být i nejúčinnější.  Výhodnější a solidnější než klam je úspěšné probuzení emoce zaměřené proti bradavici. Bradavici je možné pořádně vynadat a pohrozit jí. Bradavici můžete při této proceduře tykat i vykat, důležité je, že to v danou chvíli musíte myslet opravdu vážně – vsugerovat si pocit, že bradavici odmítáte a odstraňujete.

Sugestibilita výrazně stoupá v hypnóze. Hypnóza je velmi seriozní lékařská metoda. Nepatří do rukou léčitelů, natož varietních umělců. V rámci ní se snaží lékař naladit celou osobnost pacienta do takového stavu, kdy posílí jeho odolnost a sílu natolik, že jej nasměruje k trvalému zdraví. V takovém případě bude mizení bradavic vítaným vedlejším produktem celého procesu. Vždy to ale vyžaduje velmi dobrou spolupráci lékaře a pacienta.

Inzerce
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Diskuse k článku
Tom

Já míval bradavici na noze a zbavil sem se jí za tak asi 2 měsíce s pomocí Duofilmu, nejsem příliš fanoušek zaříkávání a jiných babských radJ

Marie
1x

Ja zarikavala..kapala jsem na ni echinacea.kapky a rikala si ze s kazdym kapnutim bradavice mizi az do uplneho zmizeni za tri tydny byla pryc


Celkový počet příspěvků v diskusi: 2. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Inzerce

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 334 lidí

Mohlo by vás zajímat

Bradavice

Bradavice (verrucae) jsou nezhoubné novotvary. Jejich příčinou je virová infekce.

Mýty o bradavicích

Bradavice, nepříjemný zdravotní i kosmetický problém, mohou potkat každého z nás. Jejich příčinou je virová infekce, kterou se můžeme nakazit například ve veřejných prostorách bazénů, koupališť nebo v dětských kolektivech.

Stařecké bradavice

Prosím!! Jak se zbavit úporného svědění při vytváření stařeckých bradavic?Co vše lze proti tomu dělat?? Děkuji za pomoc!

Kondylomata

dobrý den, pře 2roky se mi vyskytly kondylomata...gynekoložka mě léčila potíráním nějakého roztoku, který mě akorát rozežral a bylo to dost nepříjemné.po necelém roce stálého potírání a vyléčení(trvalo tak 3týdny) jsem změnila gynekoložku.Nová mě poslala do Thomayerovi nemocnice na chirurg.zákrok.Neměla jsem je nikdy moc ve velkém množství,takže zákrok se vydařil.Rok jsem byla v pořádku, ale nyní zjišťuji, že se mi zase začínají objevovat.Nechci znova na zákrok,jelikož to pro mě nebylo příjemné.Jinak užívám Lactobacilus Acidofilus..a občas mi obvodní lékařka předepíše něco na imunitu,jelikož tak 3krát do roka mám zánět průdušek. Jak se mám kondylomat zbavit nadobro? Děkuji za odpověď

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.