Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_&utm_&utm__campaign=potraviny-pro-zdravi
23w11_Zdrave_potraviny_Ordinace_180x120_CZ.jpg
Zařaďte do jídelníčku zdravé potraviny. Celou nabídku najdete na Lékárna.cz.

karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

Když hypnóza od kouření nepomůže, jděte do centra

( Renata Vyšínová | přečteno: 19444x )

Hypnóza by vás měla zbavit chuti na cigaretu během chvíle, ale ne vždy to vyjde. O alternativních metodách při odvykání kouření jsme si povídali s MUDr. Magdalenou Popelkovou, primářkou plicního oddělení Nemocnice v České Lípě.

shutterstock.com

Alternativní metody

Hypnóza, akupunktura či biorezonance – všechny mají přesvědčit váš mozek, že kouřit nepotřebujete, nejste na nikotinu závislí a tak má zmizet potřeba si zapálit. Za tyto metody zaplatíte většinou kolem tisícikoruny za jedno sezení. Výsledek má být okamžitý.

Názor odborníka:

Někteří kuřáci nechtějí nikam opakovaně chodit nebo brát dlouhodobě nějakou léčbu, tak zkusí některou z alternativních metod. Sami s těmito způsoby odvykání nemáme mnoho zkušeností. Biorezonance je nejblíže v Ústí nad Labem, jedno sezení stojí 1000,-Kč. Zpravidla bývá potřeba 1-2 sezení a jako u většiny metod je účinek individuální – někdo přestane kouřit okamžitě, někdo se ke kouření vrátí za několik měsíců, někdo nepřestane vůbec...

Hypnóza je ošidná, může dojít i ke zcela opačnému efektu.

Akupunktura je metoda stará již tisíciletí a pokud je aplikována správně může velmi pozitivně ovlivnit některé děje v organismu. Velmi však záleží na zkušenosti aplikujícího i na správné technice provedení akupunktury včetně správného vybavení.

Centrum pro léčbu závislosti na tabáku

Jestli chcete přestat pod dohledem lékaře a s medikamenty, které vám předepíše, pak to vyzkoušejte v některém z center. V republice už jich je přes třicet – jejichž adresy je možné najít na webové stránce zde Cena tablet, které vám v centru předepíší, je cca 500 – 600 Kč na týden.

Co vám ještě pomůže přestat kouřit mimo odvykacích přípravků?

Co dělat, když jste vyzkoušeli všechno, ale ke kouření se stále vracíte? O radu jsme požádali MUDr. Popelkovou:

Zejména změna návyků a situací, které máte s kouřením spojené. Mimo fyzické závislosti na samotném nikotinu často kuřáci kouří automaticky – u kávy, při čtení novin, při řízení auta.. je třeba tyto situace změnit: zaměstnat ruce i mysl jinou činností. Místo kávy zkusit čaj, ruce zaměstnat antistresovým míčkem nebo hlavolamem. Osvědčil se inhalátor PAIPO – dostupný v lékárnách s příchutí mentolu, máty a medu – vdechujete vonné látky – zaměstnáte ruce, ústa, děláte stejný pohyb jako při kouření cigarety, navíc je to "kouření bez kouře" – zdravý a levný způsob šizení závislosti. Doporučujeme také při chuti na cigaretu pít hodně tekutin a tím chuť zahánět, žvýkat normální žvýkačky nebo si vymyslet vlastní náhradní činnosti – např 20 dřepů, sníst jablko, přestěhování nábytku v bytě.. Nemějte na očích zapalovače, cigarety, popelníky, nic, co vám připomíná kouření. Poproste o podporu známé, příbuzné, spolupracovníky, ať vám cigarety nenabízejí a pokud možno, tak ať před vámi nekouří. Někdy může pomoci, když si zapálíte vonnou svíčku a budete se dívat do plamene… Přeji hodně úspěchů.

Popis toho, co se s vaším tělem děje poté, co jste típli svou poslední cigaretu najdete v tomto článku.

Máte osobní zkušenost s alternativními metodami? Budeme moc rádi, pokud nám je napíšete a zapojíte se do diskuse nebo nám napište na tento mail.

Celý seriál
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Diskuse k článku
Milena
1x

Mě osobně pomohla až biorezonance.

Aniette

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.


Celkový počet příspěvků v diskusi: 2. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=potraviny-pro-zdravi

Anketní otázka

Měli jste někdy svrab?

29%
71%
Zatím hlasovalo 75 lidí

Mohlo by vás zajímat

Pasivní kouření zvyšuje riziko rakoviny děložního čípku

Doktorka Cornelia L. Trimble se svými kolegy z The Johns Hopkins School of Medicine v Baltimoru ve státu Maryland zjistila, že dokonce i pasivní kouření zvyšuje riziko vzniku nádoru děložního čípku.

Kdo se rozhodne přestat kouřit, nemusí se bát kil navíc

Hubnutí můžeme podpořit zařazením léku zvyšujícího pocit sytosti a vydanou energii.

Tabák

Většina kuřáků se domnívá, pokud si je ochotna připustit škodlivost kouření, že nikotin je z celé cigarety nejškodlivější.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce