Inzerce https://www.lekarna.cz/specialni-nabidka/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=specialni-nabidka

Nádory žaludku

(Brno Masarykův onkologický ústav | přečteno: 120396x )

K nádorovému zvrhnutí může dojít vlivem nejrůznějších faktorů, řada z nich je ve fázi zkoumání a zdaleka ne všechny jsou objasněny.

Jak se stanoví diagnóza nádoru žaludku?

K tomu, aby lékař určil příčinu zdravotních obtíží nemocného, musí získat určité údaje o jeho celkovém zdravotním stavu a vyšetřit jej. Zpravidla také potřebuje údaje získané laboratorním vyšetřením krve nemocného. Při obtížích, které provází nemoci žaludku lékař také doporučí některé z následujících vyšetření:

Test na okultní krvácení
Vyšetřením vzorku stolice stanoví, zda se ve vyšetřované stolici nachází přítomnost krve, která není viditelná pouhým okem, ale mikroskopickým vyšetřením ano . Při tomto vyšetření se nanese na speciální papírový nebo plastikový čtvereček malé množství stolice a chemická reakce způsobí v případě přítomnosti krve určité zbarvení. Je to jednoduchý test, který může být proveden i v ordinaci praktického lékaře.

Rentgenové vyšetření žaludku
Vyšetření, které slouží k odhalení nerovností ve stěně žaludku, provádí se na rentgenovém pracovišti. Po vypití kontrastní látky nejčastěji baryové kaše se rentgenologicky vyšetří oblast žaludku, a lékař může říci, zda se ve stěně žaludku nacházejí známky nemoci (např. defekty v náplni způsobené “výrůstky” ve stěně).

Gastrofibroskopiie (GFS)
Vyšetření se provádí gastrofibroskopem, tj. tenkou hadičkou, s pracovními kanálky, se skleněnými a optickými vlákny, na konci také s malou kamerou, která přenáší obraz na televizní obrazovku, současně může být vyšetření natáčeno na videokazetu.Lékaři tak umožní nejen pohled do dutiny žaludku, ale také posoudit s časovým odstupem po započaté terapii její účinek. Před samotným vyšetřením je pacientovi aplikována injekce léku s analgetickým a sedativním účinkem( premedikace ) dle ordinace lékaře. Gastrofibroskop je po místním znecitlivění jazyka a orofaryngu ( částí hltanu ) zaveden polykacími cestami přes jícen do žaludku. Toto vyšetření umožní nejen prohlédnout sliznici žaludku, ale také v případě potřeby přímo odebrat vzorek na histologické vyšetření (vyšetření vzorku pod mikroskopem ), tzv. biopsie, které určí, o jaké onemocnění žaludku se jedná. Teprve histologické vyšetření s určitostí stanoví, zda se ve vyšetřovaném vzorku nacházejí nezhoubné nebo zhoubné nádorové buňky.

kapitola
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Diskuse k článku
Eva
2x

Problémy se žaludkem jsou záležitosti silných negativních emocí (STRACH,HNĚV,NENÁVIST,SMUTEK)..., ,které člověk zažívál především v dětství,(někdy i dětství v minulém životě) nebo v dospělosti má potíže s vlastními dětmi či vnoučaty - ŽALUDEK LEŽÍ V OBLASTI TŘETÍ ČAKRY -EMOCE - VNITŘNÍ DÍTĚ- .Takže všechny symptomy potíží se projeví jako disbalance a disharmonie v TRÁVÍCÍM TRAKTU -,,NEMOHU NĚCO ZTRÁVIT,,Uzdravení nastává v případě ,že jsou nalezené a odstraněné -POCHOPENÉ všechny příčiny vzniku nemoci. Problém a potíže se u každého objevuji právě tehdy ,když je duše připravená čelit opět problému.To znamená že kde je problém ,tam je i řešení Jinak se člověk díva na problém očima dítěte a jinak vidí situaci v dospělosti . Potřebujete li ČELIT své výzvě a potřebujete pomoc ozvěte se na tel.606 425 644 mistr reiki Eva Zelená -více na www.eva-reiki.kvalitne.cz

Nactilka
1x

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak dlouho trvá operace nádoru v žaludku? Děkuji za odpověď.

Nada

mě trvala 3.5 hod a nevzaly mi celý.Přeji hodně štěstí


Celkový počet příspěvků v diskusi: 4. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/specialni-nabidka/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=specialni-nabidka

Anketní otázka

Potýká se někdo z vaší rodiny s Alzheimerovou chorobou?

38%
62%
Zatím hlasovalo 26 lidí

Mohlo by vás zajímat

Biopsie jater a ledvin

Biopsie je výkon, při kterém lékař odebírá z Vašeho těla vzorek tkáně. Při biopsii jater se pomocí tenké jehly odebírá malý kousek jaterní tkáně.

Zhoubné nádory prsu

Zhoubné nádory prsu figurují na čelném místě mezi nejčastějšími nádorovými onemocněními u žen. Ve velmi malé míře se však týkají i mužů...

Rakovina žaludku

Řada statistik ukazuje, že se výskyt rakoviny žaludku ve většině vyspělých států snižuje. Příčina není bohužel zcela známa.

Dotaz na nádor slinivky břišní

Moje maminka má nádor slinivky břišní. Lékaři ji odmítli operovat i ozařovat. Je možná homeopatické léčba? Standa

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce