Inzerce https://www.lekarna.cz/akce-3-za-cenu-2/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=akce-3-za-cenu-2

Onemocnění zubů a dásní

( Redakce Ordinace.cz | přečteno: 44036x )

Proč je nutné si zuby čistit? Samozřejmě z estetických důvodů, ale také bránit vzniku zubního kazu. Podívejte se do úst z pohledu zubaře ošetřujícího zubní kaz. Vězte, že ošetření zubního kazu nemusí bolet!

Video
shutterstock.com

Zubní kaz

Kolik pacientů zubních ordinací a klinik si před příchodem ke svému lékaři uvědomí, že rozsáhlejší poškození zubních tkání kazem není léčitelné v pravém slova smyslu? Tvrdé zubní tkáně lze ve většině případů nahradit jen jinými materiály, ale nelze je donutit k zahojení! Čtěte více o zubním kazu.

Ošetření zubního kazu

Zbavme se strachu z vrtání zubů! Zubní kaz lze ošetřit díky anestézii úplně bezbolestně. Existují i další prostředky, které které lékaři i pacientovi zákrok usnadní: např. nákusní blok, barvivo idenfikující napadené tkáně, kyselý čistící gel, skleněný cement trvale uvolňující fluorid apod.

Ozón bezbolestně odstraňuje počínající zubní kaz. Protože bezpečně a spolehlivě usmrcuje bakterie způsobující zubní kaz, je využívaný i v prevenci zubního kazu.

Parodontitida

Parodontitis, stejně jako zubní kaz, je jednou z nejčastějších infekcí lidského těla. Vzniká na podkladě působení bakterií, kterých se v ústech se nachází mnoho různých druhů Zachycují se na povrchu zubů a dásní, a vytvářejí bílý povlak který nazýváme plak. Bakterie zde uvolňují jedovaté látky – toxiny, poškozujícá okolní tkáně. Čtěte více o parodontitidě.


U zubaře


Zubní vyšetření

K vlastnímu vyšetření chrupu používá lékař zubní zrcátko a háček. Zubař každý zub zkontroluje pomocí zmíněných nástrojů, zjistí zda někde není kaz nebo jiný problém. Pokud se v ústní dutině vyskytne kaz nebo přicházíte-li s jinými potížemi, použije další nástroje - zubní vrtačku, brusku, amalgám, ultrazvuk, aj. k jeho odstranění. Čtěte více …


Tipy pro domácí péči


  • Zubním kartáčkem si čistěte nejen zuby, ale i jazyk. Shromažďují se na něm stejné bakterie jako na zubech.
  • Nejezte sladké a lepkavá cukrovinky. Pokud se bez nich neobejdete, zuby si po jídle ihned vyčistěte.
  • Dvakrát do roka navštivte svého zubního lékaře.
kapitola
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Diskuse k článku
marcela

prosim muzete mi odpovedet, proc nez jdete ke svemu zubari tak musite jit k dentisce,aby vam ukazala jak si mate cistit zuby-dekuji


Celkový počet příspěvků v diskusi: 1. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Mohlo by vás zajímat

Problémy s ošetřením chrupu nespolupracujícího dítěte

Chtěla bych se zeptat:mám syna ve věku 5 let, který má potíže se zubními kazy v mléčném chrupu.Po první zkušenosti s vrtáním zubu ho již nemůžu donutit k zubnímu ošetření.Vždy je z toho strach,křik a pláč v ordinaci.Přes veškeré sliby,že si zoubky nechá ošetřit,nakonec neotevře ani pusu.Je nějaká metoda nebo způsob ošetření,který byste mi mohli poradit nebo doporučit?Právě v tomto období si stěžuje,že ho zoubky bolí,hlavně v noci.Ale dobrovolně se ošetřit nenechá.Podotýkám,že u obvodní lékařky při vyšetřeních ani při očkování s ním problémy nejsou žádné.Děkuji.

Zubní vyšetření

Zubní prohlídka je vyšetření, při kterém lékař prohlídne váš chrup. Zuby jsou vývojově velmi staré útvary a jsou složené z tvrdých tkání (zubovina, sklovina a cement). Slouží k uchopení, dělení a rozmělňování potravy.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce