Pískování zubů je populární metoda pro odstranění povrchových skvrn a zlepšení vzhledu úsměvu. Na rozdíl od běžného čištění zubů kartáčkem, pískování dokáže odstranit skvrny způsobené kávou, čajem, vínem nebo kouřením. Procedura je velmi šetrná ke sklovině, ale zároveň účinná.
Pokud jste u jiné pojišťovny od 1. 1. letošního roku, můžete si letos v přeregistračním termínu od 1. 7. do 30. 9. podat přihlášku k původní pojišťovně, díky níž budete pak přeregistrovaná k 1. lednu roku příštího. Pokud u nové pojišťovny teprve budete od letošního 1. července, musíte s přihláškou zpět počkat na přeregistrační termín od 1. 1. do 31. 3. příštího roku a přechod se následně uskuteční k 1. červenci.
Termíny, kdy je možno podat přihlášku a změnit zdravotní pojišťovnu, vyplývají přímo ze zákona o veřejném zdravotním pojištění. Podstatné je, že zdravotní pojišťovnu lze změnit jen jednou za 12 měsíců, a to vždy jen k 1. dni kalendářního pololetí.
Čtěte také: Jak ušetřit náklady za léky?
Zároveň platí, že přihlášku ke změně zdravotní pojišťovny lze podat pouze jednu v kalendářním roce a je nutno ji podat v průběhu kalendářního pololetí bezprostředně předcházejícího tomu pololetí, ve kterém má ke změně zdravotní pojišťovny dojít, nejpozději 3 měsíce před požadovaným dnem změny. K případným dalším přihláškám se již nepřihlíží, a to ani tehdy, jsou-li podány ve stanovené lhůtě.
Pojištěnec, který chce změnit pojišťovnu k 1. 7., tedy musí podat přihlášku v době od 1. 1. do 31. 3. daného roku. Kdo chce změnit pojišťovnu k 1. 1. následujícího roku, musí podat přihlášku v době od 1. 7. do 30. 9., samozřejmě jen pokud už v konkrétním kalendářním roce jednu přihlášku k přeregistraci nepodal. Mezi dvěma přeregistracemi totiž musí uplynout 12 měsíců. Podotýkáme, že nemá smysl zkoušet se přehlásit dříve – vše je zaznamenáno v centrálním registru pojištěnců, který by přeregistraci automaticky odmítl.
Čtěte také: Jak dlouho platí recept?