Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Modrookaty

Zdravím Gabo, já jsem automaticky pokračoval a začal snižovat dávky tak, abych se netrápil. Je to velice individuální záležitost a záleží také na tom jakou práci děláš stresy a pod. Hezky to napsal Dan myslím, že to tak je. To, že si zapoměla vzít se mi stává běžně je to jen důkaz toho, že ten vynechaný nebyl potřeba :-) Přeji úspěch a voňavé dny.

Apolenka

Ahojky vespolek,tak podávám hlášení všem sice teprve 5den bez cíga,ale pro mě veliký úspěch.Všichni se držte a Nováčci nezoufejte půjde to stopro..:-)takže zatím se mějte a určitě dejte o sobě vědět jak bojujete.

Pavča

Neunáhlujte se s ukončením Champixu,já vím je to dost peněz,ale nestojí to za to.Doporučují to brát 3-6 měsíců a v Americe dokonce 1 rok.Asi vědí proč.Čtěte staré příspěvky a uvidíte co to s lidičkama dělá,když přestanou zobat CH. Já už asi 3 týdny beru jen 1/2 denně a zkusila jsem brát ob den a musím se přiiznat,že jsem začala bejt protivná-manželovi jsem vyčetla pivo,víno,dětem jsem nesmyslně vynadala,že mají binec v pokojíčku................tak jsem si raději koupila další balení a beru zase každý den 1/2 tbl. a jsem v pohodě.Při téhle dávce to balení za 1000 Kč vydrží 2 měsíce.Ke konci pak zase budu ještě víc snižovat..

gaba

Vubec nejde o penize, ale diky za radu, zatim jsem ze sebe v soku, jsem naopak vice trpeliva, drive jsem po hodinovem jednani uz vysilala signaly k ukonceni a nemohla se dockat, az si konecne zakourim. Jsem daleko vice tolerantnejsi. Nicmene asi si dalsi baleni koupim, co kdyby...

klára

Lidičky, admin na spřáteleném fóru se konečně vzpamatoval a zazdil! Tak teď to odvykání půjde o krapítek snadněji!

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho aby dokázal nemoc zvládnout ,že přestanu psát. Jinak platí ,že úspěšným přeji vítězství a nulám nula. Tak je to i ve škole nemůžete být oproti prvnáčkům zvýhodněni. Trochu mi zkalilo radost moje nepsání přál bych Vám spíše euforii z nekouření. Jinak se mě sem tam ozve někdo na dotaz. Ne každý je je zaujatý. Jinak krásný víkend pozdrav Karlovi a apiš nebo jsi ztratil měl jsem starost jestli jsi do toho nespadl

Xandra

Milý pane, co neumí čéééééésky. Jednak vaše příspěvky postrádají češtinově smysl, jednak jsou v nich hrubky a jednak postrádají celkově smysl. Prosím opusťte tuto diskuzi. Zde spolu komunikují lidé dospělí, psychicky nenarušení , kteří si mají co říci. VY SEM NEPATŘÍTE. Můžete s tím nesouhlasit, můžete se rozčilovat, ale je to bohužel všechno , co s tím můžete dělat. Jinak nechápu. Nemáte co dělat, nebo co ? Pokud bych nekouřila 25 let ( nebo kolik říkáte, že nekouříte), určitě bych nevyhledávala diskuze k odvykání kouření. Všem ostatním milým šampíkům přeji krásný slunný víkend.

Omlovám se za jazyk český radši jsem kopal merunu než psal češtinu ale nic nemění na tom jak to je . S tím nic neuděláte. A když si ted vychutnávám ten pocit nekuřáka bez berliček a to Vaše vzájemné masírování pomalu se vodíte za ručičky a tak mě někdy připadáte jak malé děti. Pusinky mi jsme hrdinové a různá pochvalná oda ne blbé se zbavení kouření ,cítíte take to někdy i falešné nadnesené pochvaly? A ty se přeci slovo hrdinové dávají za nějaký záslužný čin pro společnost anebo záchrana lidského života a vy s ním kupčíte a používáte slovo hrdina obyčejné odvykání neřesti .To je vy mravokárkyně také správně? No nic zase jste mě donutili abych se rozepsal .Já jenom reagoval na své jméno. Víte určitě ,že jméno Cidrych pochází ze šlechtického rodu ? Tak je třeba také trochu znát .Jinak pozdrav Karle jak se máš?

Karel

Jene, já se mám dobře, skončil jsem s Champixem a nekouřím. Vy jste porušil naší dohodu a to se mi nezdá být chlapské. Chlap musí umět držet své slovo. Vás ta diskuse přitahuje jako kuřáka cigareta a já o Vás začínám pochybovat. Vy jste KUŘÁK !? Moc mně mrzí, že jste nevydržel ani týden. :-(((

Je milá paní XAXANO máte postřeh ale bohužel ne já ale Vy jste ti postižení beret champix /vedlejší psychické účinky/ Jste roztomilá jak mě poučujete o češtině. Nejste učitelka? Jste všichni hrozně milí a rotomilí .Hrdinové všedních dnů.Rekové bez bázně a hany. Jste ten základ chytrosti českého národa a odvykacích center. Tak miláčkové přeji krásný víkend ,jste úžasní

Xandra
1x

Nejsem učitelka a vy nejste odborník na odvykání kouření. A opět opakuji, že vaše příspěvky postrádají logiku a smysl. Je hezky běžte si radši ven zakopat - psaný projev a vůbec projev i slovní evidentně není vaší silnou stránkou. A tím jsem s vámi skončila . Howgh ! A zdrvím všechny Hrdiny na této diskuzi, co sekli s cigeretou . A na slově HRDINA bezpodmínečně trvám !!

Bezpodmínečně trvám na zdravím ne zdrvím nebo mrvím ? Hodinky holinko o vy hrdinové všedních dnů :Máte přehozené lidské hodnoty . Naopak ani nepotřebuji dělat humbuk ohledně přestání kouření ,dělal jsem to pro sebe a své zdraví což považuji za samozřejmost. Pletete si pojmy milá zlatá. A jedu ted relaxovat na chalupu mezi opravdové přátelé a hrdiny

lubica

Dobrý nápad!!!

Dana

Ahoj všem !! Dnes beru 5tý den CH. Kromě toho, že mně trošku pálí cigareta v puse, tak stále kouřím, protože chuť mám stále. Možná že jsem počet cigaret snížila, ale nepočítám to. Nechávám tomu volný průběh. Počítám s tím, že mi to bude stále méně chutnat a pak nastane ten den D, kdy si řeknu dost, jako všichni úspěšní přede mnou. Už se na to moc těším. Hlavně vydržať !!

Xandra

nevím, třeba mají ostatní jinou zkušenost, ale já bych nečekala, že "zahřmí" ráno se probudím, nebude mi to chutnat a dude den D. Ono to podle mě , zas takhle jednoduše nefunguje. Souhlasila bych spíš s tím, že musíš sama snižovat vykouřené cigarety a pak se dostaneš na nulu. Alespoň já jsem hned od 1. dne chpx snížila z 20 na 10 denně. Jak tu někdo psal, nezkoušela jsem přestat kouřit, PŘESTALA jsem kouřit. Naopak jsem to hned všem řekla, abych se musela u každé cigarety stydět. Přestala jsem 4. den. Je pravda, že jsem to měla lehčí, protože jsem dostala střevní chřipku a bylo mi zle, ale jindy bych to spolehlivě překouřila jako zatím v životě každou bolest i nemoc. Nevím, ale podívejte se zpátky na Marju, taky čekala, že to půjde samo. Nepůjde musíte se snažit taky sami. CHPX vám zablokuje absťák a nutkání , ale zvládnou to musíte semi. Já bych začala hned a naopak bych ty cigarety počítala. Třeba mě tu ukamenujou, ale já si myslím, že bez vůle bych kouřila s chpx ještě dneska. Nekouřím od 6.4. 2008. CHPX beru 1/2 denně a dost čast na to zapomínám takže né pravidelně. Ale začínám bejt strašně žravá a přibrala jsem 2 kila. Teď v pondělí letím na dovču AI tak tam si to ještě užiju, ale potom nasazuji tvrdou dietu. CHPX kamarád letí samozřejmě se mnou. Všem co přestávají (a že jich je tu spousta a z toho mám radost) - ani je neumím všechny spočítat, přeju hodně úspěchů , ale zadarmo to není. Ona se vás ta bílá mrcha jen tak snadno nevzdá.

Pavča

Xandra má pravdu,taky jsem čekala,kdy to přijde a přestane mi to chutnat,ale nic se závratného nedělo.Až mi tady někdo napsal,že bych mohla čekat do soudného dne a ať skočím.Tak jsem skočila a vydržela .Trochu tomu musíte pomoct, CH hodně pomůže,ale pusu vám nezalepí a přes ruku neplácne,když budete šahat po cigaretě,to musíte už vy!

Eliška D

Svatá pravda , děvčata.Musí se tomu trochu pomoct, hlavně si to v hlavě urovnat. Proč vlastně ten CH. beru...abych nekouřila...on mě pomůže, a já zase jemu. Nenechám to všechno na něm. Všem přeji příjemné nekuřácké dni.

Modrookaty

Jak to vlastně funguje ??? Osvědčuje se přísloví, když si nevíš rady přečti si návod. :-) Jak tedy CH funguje a co dělá? Jednoznačně zablokuje receptory v mozku tzn. co? Je to vysvětlováno nebo mnoho lidí si myslí, že přestanu mít chuť a tím přestanu kouřit. Domnívám se, že to tak není. Receptory v podstatě akorát přestanou mozku říkat, že by to chtělo doplnit nikotýn a tím pádem se snižuje počet vykouřených cigaret. Jak vzniká ta nechuť k cigaretě? Ona ta gigareta vlastně je hnusná od samého začátku, ale ten nikotýn má tu vlastnost, že ho doprovází slastné pocity a z tohoto důsledku nám stále cigárko chutná a nejeví se nám být hnusné. Při zablokovaném receptoru, který nehlásí slast se nám začíná do mozku dostávat pravá informace a to je ... vždyť je to hnusné a nechtná mi to. Tak jako je to s chutěmi jídla např. ostré, slané a pod. každý máme citlivost nastavenou jinak. Proto někdo i když z toho vlastně nic nemá kouří dál a zdá se mu, že to cigárko má jen trochu jinou chuť. jiný není schopen dál kouřit, protože je to hrozně hnusné. VÁŽENÍ JE TO OPRAVDU JEN A JEN NA NÁS PŘESTAT A VYDRŽET CH NÁM V TOM JEN POMÁHÁ, ALE RUKU S CIGARETOU ZASTAVIT NEUMÍ. HEZKÝ DEN.

zdenka

Ahoj, já jem gabo co mám zkušenosti, tak champix ber raději déle, vím že to stojí, ale dají se ty dávky i snižovat, protože ono se zdá že už to zvládnem, ano jábyla silná kuřačka, nevím jak ty ale já to napoprvé nezvládla, i když to že mě umřel manžel tomu dalo start, tak nyní opět druhý měsíc nekouřím, champix beru, asi během měsíce si snížím dávku, ale věř že ho hned tak nepřestanu brát, docela se bojím, modrookatý máš pravdu, on ten lék nám pouze pomáhá, ale bez něho, nevím, nevím? Apolenko, určitě máš hezký pocit, drž se,Dano ona ta nechut při braní champ. se dostaví,každý to máme nastavený jinak, ale vydrž. Xandro, moc hezkou dovolenou, kam jedeš? Není to Egypt? Hlavně si užij. Sigrid ty se také ozvi,halo?? Jinak se s vámi dělím o smutnou zprávu, mé kamádce zemřel přímo za volantem manžel, 57 let. dostal infarkt, naštěstí se nestala bouračka, ale měla jsem je oba moc ráda, hezky si žili, tak je to prostě hrůza. Proto si užívejme každý den, když člověk vidí co se děje kolem. Určitě jsem nejmenovala všechny ale tímto vás všechny zdravím a přeji hezký víkend.

gaba

Poslechla jsem rady, zakoupila další balení, ale neberu ho. O vikendu jsme měli návštěvu na chalupě, byli mezi nimi i kuřáci. Tak jsem si půjčila od nich cigaretu a občas na prázdno popotáhla, a pak jsem si takto s cigaretou hrála celý den a ani ve snu mne nenapadlo, že bych si jí zápálila. Nemám potřebu, napopak s hrůzou si uvědomuji, jak jsem nekuřákům musela smrdět, sice jsem používála žvýkačky atd., ale řeknu vám, když na mne dnes po ránu promluví kuřák ..... Také jste určitě někdy slyšleli, že líbat se s kuřákem je jako vylizovat popelník, no zkátka jde o to, nemyslet na to, že jsem někdy byla kuřákem. Jinak tě Zdenko obdivuji, při takové stresové záležitosti, kloubou dolů. Modrookatý a Dane, kromě tloustnutí se asi také udřu, dřív jsem si alespoň na chvilku u cíga sedla a odpočinula, teď jezdím jak fretka :-))) Držte mi hodně, jakžto i já držím Vám, PALCE !!!

Robin

Zdravím všechny odvykače a odvykačky. Dnes v 16:30 jsem dovršil 7 týdnů bez své bývalé přítelkyně Cigaretky Nepostradatelné. Jsem velice rád, že jsem se s ní dokázal rozejít, protože v posledních letech byla totiž dost netolerantní, sobecká, vlezlá a všudypřítomná. Navíc strašně smrděla, a to už bylo docela nesnesitelné. Tak jsem ji před sedmi týdny vyhodil a od té doby mám klid a pohodu a taky čas na mnohem lepší kamarády a kamarádky. Tak Vám, kteří jste rovněž takovouto přítelkyni nebo přítele vyhodili, všem přeji, aby se k Vám již nikdy nevrátili a těm, co mají vedle sebe nějaké podobné individuum přeji, aby se ho co nejdříve a bez bolesti zbavili. Všem přeji voňavé časy.

Dana

Moc ráda si pročítám vaše rady a zkušenosti. A když si potřebuji srovnat myšlenky, tak zabrousím do starší diskuse, kdy jste vy, úspěšní, začínali a moc mně to povzbudí, že jste se cítili podobně jako já nyní a máte to za sebou, jste nekuřáci. Moc vám fandím a taky trošku závidím. Léňo, Srágorko, holky, spolubojovnice začátečnice, kde jste kdo ?? Jak se cítíte ??

Sralbotka
1x

Ahoj Dano, dnes jsem 7 den na CH a vykouřila jsem jen 7 cigaret z 30. Zítra začnu s modrýma a už teď mi cigára moc nejedou. Kouřím jen ze zvyku. Po prášku ráno mi špatně není, tak doufám, že to tak bude pořád. Pomalu se připravuju na den D. Držím pěsti tobě i všem začátečníkům i nekuřákům. Pa

Xandra

Zdeni, letím na ostrov Kos do Řecka. ještě jsem tam nebyla tak se moc těším. Bude to moje první dovča bez cigára a první let bez absťáku. Vždy po přistání jsem - kufry, nekufry letěla před letištní halu vysmažit retko jak největší sociál. Teď konečně si to užiju a budu soucitným okem sledovat podobné otrokyně cigaret jako jsem byla já. V Egyptě jsem zatím nebyla , jak se ti tam líbilo ? Pá všichni ♥ ♥

zdenka

Já byla se synem a vnučkou v Hurgádě, a moc se nám líbilo, až na to všude bylo plno Rusů, a hlavně byli docela hluční, jinak jsme měli All inklusiv, nemělo to chybu, ani hotel, chci se tam za rok vrátit! Tak ti přeji dovolenou bez cigaret, v Egyptě už jsem také nekouřila, nyní už je to zase lepší,ale tehdy to se mnou docela ještě mávalo, ale zvládla jsem to, to samé přeji tobě. ahoj!!!!!!!!!!!!!

Radka

-nekouřím,mám ze sebe.... zatím jenom trošku radost,protože vím jak je to zrádné.Při minulém oodvykání jsem si chtěla zakouřit....jenom jednu.... a už mi to zůstalo.Takže všichni bacha!!!!Už ani práska!!!!!Jinak je to v ...... Všem držím palečky.

irena

Radkóó-jsi to Ty? Ty, Friduča a moje maličkost jsme tak nějak přibližně stejně začínaly? Tos mě moc potěšila, že jsi začala nekouřit! Správně to píšeš- stačí jedna a jedeš v tom znovu. To je paráda, že se Ti daří a jak se teprv bude dařit!!! A měj ze sebe radost a klidně obrovskou! Jsi hvězda a ostatní, co se musejí držet té bílé tyčinky, jsou chudáčci.

Radka

jooo jsem to já.Včera jsem psala Friduče a pořád se drží a nekouří.Jak je to dlouho co nekouříš?

irena

To je ale náhoda, že se ptáš, jak dlouho nekouřím. Jinak bych to snad úplně přehlédla. Dnes je to 100 dní!

Radka

Supeeeeeer,jsi dobrá!!!!!!!!!!!

irena

DÍK, uvidíš, že Ti to taky uteče a budeš mít nějaké kulaté, nebo půlkulaté výročí. A po týdnu si kup nějakou věcičku /já si koupila papírové hodiny, které mají na ciferníku kytku hortenzii s opravdovským hodinovým strojkem :))/ jako malou odměnu.

Apolenka

Sralbotko no vidíš to a to bylo pořád starostí,že to nepůjde viď?..:-)stanov si ten den "D" až budeš cítit,že je to ten pravý,jestli to bude 10 nebo 12den není až tak důležité.Důležité je pak to skutečně zkusit vydržet.!!U mě to byl např.až 12 den po užívání.Je to den ode dne lepší a lepší(nutkání na cígo)dneska mě poprosila kolegyně,ať jí podržím cígo,než si zaváže tkaničku.Podržela jsem jí,ale lidi můžu Vám říct jak hrozně mi pak smrděly prsty.....blééé...!!ještě teď to tam je.Nikdy bych nevěřila,že to tak smrdí.Držím palce všem palce a přeji krásný víkend.

Xandra

Vidíš Apolenko a tak jsme páchli všichni blééééééééé.

zdenka

Ahoj ,všém krásný víkend! Víte co měpomáhá ráno nemyslet na cígo? Dám si v klidu snídani, když jdu do práce tak raději vstanu o něco dřív. Proč to píši? To když jsem kouřila tak ráno kafe a cigarety, to byla moje snídaně.Ajinak začínám ujíždět ,já tomu říkám gumítka, je to takový druh bonbonů, ale už mám 3 kg nahoře, ale to nyní neřeším, snad se to zastaví, hlavněže nekouříme,že? Apolenko jen jsem číhla na Revitalia a hrůza co se tam píše, možná už to vymazali, nevím, ale je to hustý. Xandro krásnou dovču a vám všem prima víkend.ahoj!!!

Marja

ahoj všichni. Jsem zpátky z týdenního výletu a první při puštění počítače jsem zavítala tady k vám.Je toho za ten týden tolik na čtení, že jsem všechno ještě nedočetla.Hodně píšete o dovolených, jaké budou bez cigaret.To si také neumím představit, proto po mém neúspěchu začnu až na podzim. Pište jak vám bylo na dovolené bez cigarety.Já vám popíšu teď ten týden, jak jsem byla zase otrokem cigarety. Bydlela jsem ve Špindlu přímo v aquaparku a moje zděšení bylo hned první den. Zákaz kouření v hotelu a všechny pokoje bez balkonu.Trochu jsem to tušila a pro jistotu měla sebou termosku. Takže ráno káva do termosky a honem ven, trochu bokem / přece nemohu být úplně vidět / a tam vykouřit svoje první ranní cigarety. Pak zpátky, WC a už zase ven a pak už jsem raději byla pořád venku. Nejhorší pak večer, nohy bolely, ale kouřit se chtělo, tak zase po schodech ven a pořád dokola.Asi to znáte, tak setěšte na dovolenou, bez cigarety. Já stále na sobě pracuji a hledám ještě další cesty, jak to zvládnout. Přeji vám všem úspěch, nejmenuji, nemám to ještě všechno přečtené, tak ať nepopletu jména. Ještě jsem četla, jak Xandro píšeš, co ti třeba radí v poradně. To je super, že se s námi radíš, jsou to dobré rady.

Xandra

Úplně tě Marjo chápu. Tohle byl asi u mě ten největší důvod proč jsem s tím chtěla seknout. Ta společenská vyděděnost. Dnes mám pocit, že nekuřáci koukají na kuřáky jako na slabochy. Nikdy nebudu taková, protože vím , co je to za úsilí, zbavit se toho. Přeju ti, aby se ti to taky podařilo a příští dovolenou už nelítala s termoskou. Mimochodem, tady je jasnej důkaz toho , co všechno jsme ochotní, kvůli té smradlavé mrše udělat. Jinak v poradně to bylo příjemný popovídání, příště tam jdu v červenci a mám tam být ještě s jednou paní, co bere CHPX - taková mini skupinová terapie. Tak uvídíme . Ahojky všichni.

Modrookaty

Tak tohle je dost smutné čtení. Nemyslím si, že bys to měla zabalit a čekat na podzim. V Tvém případě by to asi chtělo se snažit co nejvíce omezit ty první cigaretky. Nedávat si ráno hned tři, ale snažit se docílit toho, že bude jen jedna a hodinku vydržíš než si dáš druhou. Ty jsi Marjo totiž skutečný závislák na cigaretě a ne jen na nikotýnu. Myslím, že pokud si nevyřešíš Tvá nekuřácká rána tak ten boj vždycky prohraješ. Nemyslím, že by Ti to někdo přál ... naopak .. Nedovol po takovém výkonu, aby si spadla zase na svých pohodových 40 za den, ale bojuj stále. Prohrála si bitvu to ano, ale to neznamená, že si prohrála válku. Tak se děvče drž a zvolna se udržuj v kondici na další bitvu. Hezký den

Růža

Nekouříme s manželem skoro půl roku díky Champixu .Já vím , není to moc dlouho ,snad to vydržíme na stálo.Držím všem palečky,vydržte bude to jen lepší. Pa Růža

Libor

Začal jsem jej užívat těsně po Novém roce,bylo mi po něm dost zle, ale vydržel jsem. Druhé balení jsem už užíval nepravidelně, často jsem zapomínal si jej brát, a tak jsem ho přestal brát úplně. Teď je to půl roku, mívám chuť si zapálit, ale ne tak velkou, abych si skutečně zapálil.Kouřil jsem 33let, 20 až 30 denně, a takhle mi to vyhovuje, protože jsem se pokoušel přestat několikrát,ale vydržel jsem nejdýl 3 dny, a to bylo jen díky tomu, že jsem ty tři dny žil na izolovaném místě-okamžitě po návratu do civilizace jsem si zapálil... takže-Champix? Jo!vím že lékaři doporučují až několikaměsíční užívání, ale takový vítězství,to přece není opravdový, když za vás všechno udělá chemie. Takhle mě to přijde opravdovější-lék mi pomohl, ale žádosti jsem musel -a musím odolat už pořád sám. no ale jak chcete. Říkám-Champix? Ano, Ano, Ano!

Xandra

Kampak se nám schoval nekuřák Karel ? Karle jak jsi na tom , ozvi se.

Modrookaty

Karel už asi někde nahání nějakou babču. Možná ho taky napadlo, že když nebude sedět stále u počítadla tak si nebude pořád bezmyšlenkovitě zapalovat. Prostě a stručně možná na sobě tvrdě maká. ;-)

Karel

Modrookatý, kdybys měl alespoň z části pravdu :-( . Zatím se držím nekouřit, ale jak dlouho? (viz níže) A s babčami to není jak myslíš. Na běhání jsem už postarší a stále nesmělý. Mně si obě dřívější manželky "ulovily" samy. Ty by mohly vyprávět jaký jsem svůdník :-)) U počítače mi pomáhá paipo, žvýkačky a čajíček. Vypustit ho nemohu, s důchodem to není slavné a počítač je můj výrobní prostředek pro další výdělek.

Modrookaty

Ale Karle jestli se pamatuju tak je Ti něco kolem 60 ti +asi 2 takže to s tím věkem zatím není až tak zlé. To, že PC je obživa vím a s tím nic nenaděláš já zase běhám po stavbě a musím se rozčilovat, prostě každý máme něco. Nevěřil bys jak automaticky. když mě někdo naprdne bych si zapálil. Poruchy spánku fakt nemám trpím opakem, když dorazím domu po dni plného běhání tak většinou padnu a nevím o sobě. Myslím, že ani nohy nejeví moc chutě se v noci hýbat. V tom mám asi výhodu. Nicméně Ti držím palce s tím odvykáním a věřím, že to zvládneš. Já bych asi byl neposlušný a pro začátek bych snížil dávku CH na polovinu. Už jen proto, aby ses nedostal do depresivních stavů. Příjemný den

Karel

Sedím v koutku, čtu vás a pobrekávám. Byl jsem jednu noc na neurologicko-epileptickém oddělení nemocnice Na Homolce ve spánkové laboratoři. Trpím totiž OSA (obstrukční spánková apnoe = zástavy dechu ve spánku), PLMS (syndrom neklidných nohou = v noci nahrabu nohama více než ve dne a za 14 dní prošoupu do prostěradla díru) a MSLT (zvýšená denní spavost). Po užívání Champixu se stav velice zhoršil, téměř chybí non-REM fáze (hluboký spánek). Lékař mi doporučil Champix co nejrychleji vysadit. Takže, po 60ti dnech užívání CH jsem přestal kouřit, nekouřím 7 dní a teď mám rychle CH vysadit. :-(( Asi budu brzy následovat Marju a přestat kouřit jedině silou vůle. Ach jo...

Dana

Ahoj Karle !! Tedy já jak si čtu tvůj příspěvek, tak jsem jak v Jiříkově vidění, co všechno se může s tělem dít a je mi Tě opravdu moc líto, že jsi to právě Ty, který má takové potíže. 7 dní bez kouření, no páni, to je báječné ! Škoda přeškoda, že nemůžeš Champix brát dál. Ale přesto bych Ti přála, aby jsi se s tou pevnou vůli popral, ber místo Champixu třeba lentilky, jako placebo a držím palce, aby Ti to vyšlo. Já jsem 7 den na Champixu. Od zítřka najíždím na silnější tabletky. Kouření mi nechutná, je to v ústech hnusné, přesto si stále nedokážu odříct tu kámošku. Tak jsem si to rozebírala sama se sebou a myslím si, že je potřeba přitvrdit. Zítra jsem si stanovila den D. Doufám, že to není uspěchané rozhodnutí a že to zvládnu. Pěknou neděli všem !!

Karel

Dano, přeji ti, abys to zítra zvládla. Doktorka mi CH tak vychválila, že jsem čekal, jak tu někdo psal, AŽ ZAHŘMÍ a mně osvítí duch svatý. Ono to tak opravdu nefunguje, bez pevního rozhodnutí, odřeknutí si věcí, které považujeme za "pohodu" a silné vůle přestat kouřit to nejde. CH sice blokuje receptory, kterým chutná nikotin, ale neblokuje myšlenku na kouření, to musí každý sám. Proto tvrdím, že CH je vhodný pro ty, kteří jsou psychicky závislí na nikotinu. Jim žádný Nicorete nepomůže, protože tělu stále dodávají nikotin. Pro takové je CH velmi dobré řešení, omezuje potřebu nikotinu pro tělo. Horší je to s těmi, kteří jsou závislí fyzicky na držení cigarety, potahování kouře a sledování kroužků dýmu. Tady pomůže jen změna režimu, náhrada cigarety něčím bez nikotinu (paipo) a silná vůle. Budu ti držet pěsti ať ten nelehký úkol zvládneš.

Dana

Přesně tak to i cítím. Sice mi chvíli trvalo, než jsem pochopila, že bych mohla kouřit a brát při tom CH do alelujá a pořád čekat, až bude ten den D. Naopak. Člověk si to musí srovnat v hlavě a když už nastane čas, že mu ta cigareta opravdu nechutná, tak musí překonat ten zvyk a přestat. Tož jsem zvědavá, jak to zítra zvládnu, ale doufám, že ano. Žádné pochyby, ale vůle !!

Modrookaty

ano Dano je to táááák musí na to člobrda přijít sám

Apolenka

Ahojky vespolek,tak Vám tady píšu takový příspěvek dlouhý a nějak mi to sem vůbec nenaskočilo-chybička se vloudila.Tak ještě jednou...Karle čtu Váš příspěvek a nějak je mi z něj smutno,když už jste vydržel 7dní a teď teda docela podpásovka-vysadit Cham....je mi Vás líto,ale určitě to nevzdáte že jóóó...:-))nenechte mě v tom samotnou,já také nekouřím 7den a to vlastně trošku díky Vám(jak jste vyhodil ty cíga)..budu na Vás myslet a držet všechno co se držet dá....!!Danuš opravdu si stanov ten den "D" a zkus vydžet...určitě to zvládneš,Sralbotko jakpak jsi na tom holka jedna?? mějte krásnou neděli a zatím pa

Modrookaty

Sedmička je šťastné číslo takže věřím, že to zvládnete oba protože jste přece stateční a hlavně rozhodnutí s tím kouřením přestat. Sralbotka to zvladne taky a hlavně si myslím, že se přejmenuje, protože je to taky statečná holka a ne žádná sralbotka (boty má určitě čisté) :-) . Přeji voňavý den

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce