Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Modrookaty

Někde v minulých příspěvcích jsem četl, že je tu někdo proto, že se tu píše o tom jak se přestává kouřit. Tak já jsem tu proto, že je tu fakt hodně ženských a kupodivu máme společný zájem a to je co říct :-))

Apolemka

Modrookatý taky dobrý důvod nemyslíš..:-))

:-) ne Apolemka

ale Apolenka.....:-)písmenka jedna nepokojná...:-))jen tak pro dodatek jsem zatím druhý den bez cíga a řeknu Vám,že bych hulila až bych brečela.

lubica

Neverím, že máš chuť na tú hroznú smradlavú manipulantku. Tá si s nami doteraz robila, čo ona chcela. Ale my jej ukážeme, že Apolenko? Drž sa!!!

Nováček

tak jsem si včera postěžovala, jak to nejde, dneska dobrala bílé Cham...a (těším se na zítra na ty modré, že mi snad začne být blbě) a konečně mně přejde chuť na cigáro, svých šest ze včerejška jsem udržela i dneska, i když mně to hrozně štve, ale mysl je zatím silnější než předsevzetí, takže doufám, že další dny už se budou sice jenom lepšit.

lubica

Ozvi sa, ako Ti to ide alebo nejde. Tolko ludí tu na Teba myslí, a Ty nepodáš žiadnu správu o sebe. Zajtra idem na dovolenku, tak ma, prosím, nenechaj v nevedomosti. Zdravím Ťa.

Karel

Lubico, už se to snažím hodinu napsat, ale vždy mi vypadne server. Musím text stále zkracovat až mi ho vezme. Přeji krásnou a voňavou dovolenou. Až se vrátíš, zase nás tady bude více.

Karel

Ahoj děvčata. Tak mám za sebou 1.celý den bez cigarety, díky Vaší podpoře. Žádná euforie se však nekoná, spíše jsem takový rozpačitý, ani nepociťuji nějakou obzvláštní radost a hrdost na sebe. Babička by řekla, že vypadám jakoby mi uletěly včely. Třeba mi to dojde později, mám dlouhé vedení. ;-) Měl jsem doma i kontrolu. Do bytu mi přiletěla poštolka, zřejmě jí to už u mně nesmrdělo. U nás není poštolka žádná vzácnost, hnízdí tady už řadu let a každý rok vyvede 1-2 mladé. Zatím byla ale nejdále na venkovním parapetu okna a tentokrát skočila otevřeným oknem na ústřední topení, aby mně pozdravila. A já zdravím Vás a přeji Vám krásnou noc a ještě hezčí a voňavý zítřek.

nováček

tak tady tak krásně každý z Vás píše jak už si nezapálil, takže všem úspěchářům blahopřeji a doufám, že se k vám taky dokážu přiřadit den D jsem naplánovala na čtvrtek, to jsem teda zvědavá, chtěla bych to dokázat,ale jako většina žen, si říkám, že mi něco bude strašně chybět. Lubici přeji krásnou dovolenou a pohled na moře bez cigára.

Lída

Tak já vás tady stále čtu, mám radost,že je nás čím dál víc. Jen k těm stálým obavám ,že se vám bude stále stýskát po té cigaretce, tak věřte ,že ten stesk bude čím dál slabší. Přirovnám to asi tak jak když vám odejde někdo blízký tak ten počátek je velký smutek ale časem se to srovná a člověk si někdy vzpomene ale už ho to tolik nebolí a to je i o té cigaretce také ji už potom snáze odoláte.Za 2 měsíce to bude už 1 celý rok co nekouřim a skutečně to nutkání je čím dál slabší. Tak jen vydržte a uvidíte,že to stojí za to. Hlavně se nebát - nejsme sralgotky. Pěkný den Vám Všem přeje Lída

Apolenka

Přeji krásný sluníčkový den všem.Lubico nádhernou dovolenou,pořádně si ji užijte s rodinkou.Nováčku nebojkyse ničeho když to nepůjde ve čtvrtek,tak to půjde v pátek.Hlavně se neobviňuj,když ještě budeš kouřit.Vážně se nic neděje.Karlíku GRATULUJI,jsi báječný!!!Já už nekouřím od té soboty večer,sice chuť se dostaví,ale myslím,že je to slabší a slabší.

Dana

Ahoj všem !! Tak včera jsem začala první prášek, dnes mám v sobě druhý. Zatím mi není ani špatně, ani nepociťuji menší chuť na cigáro. Naopak. Včera jsem jich vyhulila mnohem víc, než jsem zvyklá. Trošku mně to zaskočilo, ale nedokázala jsem si poručit. Snad to pomyšlení, že se chystám přestat, mně vyprovokovalo nakuřit se do zásoby.Jinak to nechápu. Doufám, že se to časem změní. Pro jistotu jsem si dnes přečetla starší příspěvky a vím, že nejsem případ ojedinělý, že vás takových bylo víc, tak mně to uklidnilo. Jen nevím jak dál...pozorovat se, omezovat se, nebo prostě čekat až to na mně přijde ? A co když ne ?? Na druhou stranu si říkám, že to prostě musí přijít i na mně !!! Karle, moc moc gratuluji. Kdo nepoznal, jak je to těžké, nepochopí.

Sralbotaka

Ahoj Dano, jsem na tom úplně stejně jako ty, akorát jsem o dva dny před tebou. Hulím o sto péro a pořád mi to chutná. Snad přijde den, kdy to přestane chutnat. Jeden den mi bylo špatně, ale to bylo asi psycho, že jsem čekala kdy to přijde, nebo z toho, že jsem byla přehulená. Ach jo jak já to zvládnu. Všem držím palce a obdivuji ty co už přestali. Držím palce. Zatím pa

Karel

Apolenko, velké blahopřání a poděkování. Ty jsi byla ten impulz, který mně nakopnul. Stále jakobych čekal ke komu se přidat až jsi se objevila Ty. Nebýt té jedné cigarety v neděli, byl bych na tom stejně jako Ty. Ono je to Dano a Zdenko velice individuální. Mně nebylo po CH nikdy špatně (užívám po jídle) a cigarety mi CH také nezošklivil, chutnaly mi až do té poslední. Také jsem měl řadu dnů D a nepovedlo se, až 60.den CH. Kouřil jsem 35-40 denně a s CH jsem prodlužoval mezery mezi kouřením až na 15 denně. Ono to sice přijde, ale bez Vaší vůle to nepůjde. Nemyslete na cigaretu, zaměstnejte oči a mozek, čtěte, luštěte křížovky, vyjděte si na procházku nebo jen tak po městě obhlídnout výlohy (doporučuji po zavírací době). Držím Vám pěsti.

Apolenka

Holky nezoufejte,příjde to 100%,každý jsme originál u někoho to přišlo holt až později.Já mám dnes 14den cham.a nekouřím od soboty.Myslela jsem,že to snad ani nezvládnu,ale nějak to přišlo samo.Pravdou je,že nutkání se čas od času dostaví,ale fakt se to dá zvládnout.Kouřila jsem dlouho a hodně,takže se moc nedivím.Určitě pište,dávejte o sobě vědět my tady na to čekáme všichni navzájem!!..ahojík

Sralbotka

Díky Apolenko za podporu, fakt to hrozně pomáhá. Nejvíc se bojím co budu ráno dělat, dát si kafe bez cigarety, nebo radši kafe vůbec. Ten pitomej zvyk po ránu je pro mě nejhorší noční můra. No, budu se stím muset nějak poprat. Tak ještě jednou dík a holky DRŽTE SE!!!!!

Karel

Zdenko, ranní kafe může být pro někoho problém. Já jinak kávu nepiji, ale mám jí každý den k snídani s mlékem. Dej si místo cigarety ke kávě něco na zub (jen pozor na váhu) a nějak zaměstnej ruce, oči a mozek. Nejlepší je křížovka, noviny, reklamní letáky, knížka. Přestat kouřit je především o tom, nahradit ty chvíle s cigaretou jinou činností. Měl jsem zaběhlý ranní rituál. Po probuzení vypustit tekutinu na wc, prášek (užívá se hodinu před snídaní), cigareta, koupelna, cigareta, snídaně, do práce (dnes už nemusím). Teď jsem to změnil, po prášku je 30 minut lehké protažení a cvičení, koupelna, snídaně... Chce to změnit i životní rytmus a zvyky. Dře to, ale jde to.

Sralbotka

Karle, no právě. Mě ráno budí manžel, káva je už na stole, jdu na WC a ještě ani nevidím a dám ne jdnu, ale hned 3 cigára, pak teprve můžu fungovat. Manžela omývají, říká, že jsem hrozná. To se mu to machruje, nekouří už 4 roky a nic k tomu nepotřeboval. Holt já jsem ta sralbotka, takže vím, že to bude hooooooodně těžký. Ale budu bojovat a vím, že s VÁMA to dokážu. Pa P.S. Jo a přibrat klidně můžu, jsem totiž hubeňour.

zdenka

Liduš jsem ráda že jsi se ozvala, občas ti posílám něco mailem, ale jinak opravdu to zvládám a NEKOUŘÍM, byl to měsíc, nástrahy tady jsou ale odolávám, Karle hup do toho, budeš mít moc pěkný pocit, dáš mě za pravdu. Apolenko jsi velká bojovnice, je tu dobrá parta, pomáhá to, dík všem,jinak potřebuji radu (((.Po vysazení cigeret nemáte problémy se stolicí, i to patří k životu, budu vděčna za každou radu. Nebudu nikoho jmenovat,abych na nikoho nezapomněla, tak hezký nekuřácký den vám všem. ahoj,

Karel

Zdenko, ten problém samozřejmě vznikne, protože kouření podporuje činnost střev. Je třeba přejít na správné zásady stravování. Více pít neslazené nápoje (o litr více, ale rozložené do celého dne, ne jako chlapi, přes den jako velbloud a večer 6 piv), hodně vlákniny (zeleninu a ovoce) a pohyb (žádné mučení), nejvhodnější je sexuální aktivita (spojit příjemné s užitečným). Pozor na kalorie, ať nepřibereš. Chroupat mrkev. Dodá vitamíny, vlákninu a odhání chuť na cigaretu. V nejhorším případě ti v lékárně poradí projímadlo.

Dana

Díky moc za podporu !! Snažím se zbavit jedné závislosti a začínám mít další a to na této diskusi :-). Ale taková závislost se mi moc zamlouvá, oproti jiným. Zdeni, taky jsem o tom problému s vyprazdňováním přemýšlela. Já jsem s tím měla vždycky problém. Nakonec jsem našla řešení. Po snídani jsem si dala cigárko a hned jsem šla zahřívat porcelán a ono to fungovalo !! Co budu dělat pak, až se mi podaří nekouřit nevím, ale snažím se na to moc nemyslet, důležitější je pro mně zbavit se toho zlozvyku. Ach jo...nejradši bych ten čas trošku popohnala, abych už měla ty trpké začátky za sebou a mohla se těšit z pocitu, že jsem to taky dokázala !

Xandra

Ten problém s váhou mi vysvětlili v poradně pro odvykání . 1 cigaretu nahradí 10 minut ostré chůze. Tak jsem si spočítala, že bych měla denně chodit 3hod. 20 min. minimálně. Vzhledem k tomu, že mám sedavé zaměstnání, asi budu jako KULE. S tou zácpou bojuju taky. Zkuste Zaječickou ale jen malinko, aby nedošlo ke kolizi. To mi taky poradili v poradně . U nás v Pardubicích je moc hodná, milá a hezká sestřička. Všem, kteří o tom nevědí připomínám, že zdravotní pojiˇšťovna Ministerstva vnitra proplácí 1000,- Kč na CHPX a pokud jste takzvaně věrný klient (jste pojištěncem 5 nebo 10 let) tak o 300,. až 500,-Kč víc. Všeobecná připlácí prý také. Všem čerstvým i starším "šampixmenům a menkám" přeji sluníčkový den.

evva

Sice proplácí,ale mám pocit,že musíte chodit do poradny odvykání kouření,či co.Jinak vám všem krásný den a DRŽTE SE :))))

Karel

Těch tisíc Kč proplácí pojišťovna na základě žádosti pacienta. Existuje na to tiskopis, který je na webových stránkách pojišťovny. K žádosti je třeba přiložit účtenku z lékárny s razítkem lékárny, podpisem lékárníka a datem prodeje. Na žádosti je nutno vyznačit lékařem poradny, že pacient se podrobil odvykací kůře na základě laboratorních vyšetření bylo zjištěno, že je nekuřák. Žádost potvrzuje Poradna pro odvykání kouření a někteří psychiatři, kteří mají Protialkoholickou a Protikuřáckou poradnu.

Pavča

Ahoj Dani,já také měla problém se zácpou.Koupila jsem si v lékárně vlákninu,čirou,bez příchutě,rozpustnou a jde to jako po másle!!!! Jde zamíchat do vody,čaje , polévky je to fuk , vůbec to nepoznáš.že tam je.

Dana

Pavli, já ji už vyzkoušela ( Benefibra) a taky na mně účinkovala. Jenže jsem ji nechtěla brát donekonečna a hledala jsem přirozené řešení, které jsem našla v určitém systému. No ale nevadí, pokud se problémy vrátí, tak zase zkusím tu B a bude to.

Friduča

Dobré ránko všem, Eliško já jsem taky vysadila poměrně brzo - dostala jsem tu vynadáno... :) :) Ale neměla jsem poměrně dlouhou dobu problém ... Pak to,ale přišlo .. nemohla jse mse udržet a bylo to děsný.. takže jsem zase začala zobat ( pro jistotu ) půl ráno a půl večer .... Je to porstě tvrdej boj ....No Pavčo, já myslím, že to na tý dovče prostě budeem muset vydržet .. :) Musíme si prostě zvyknout, že ta cigereta už není naší součástí a přijmout fakt, že nám nechybí, jako automatický ... to přemýšlení, dala bych si cígo, ale přece nejsem srab nedám si ho.. všichni okolo kouří proč já ne ... atd... prostě musíme vyhnat z hlavy... Musíme tam někam dovnitř natlačit jinej přístup : jsem hrdá na to, že nekouřím, nechybí mi to .. proč taky ? Jen jsem smrděla, špatně se mi dýchalo... a následně i tyto myšlenky vypudit a prostě vnímat své nekuřáctví přirozeně, aniž by jsme o tom přemýšleli ... Tak.. takhle ten postup musí vypadat ! :)Karle já taky neměla vyloženě euforii, neb jsem neustále bojovala stím vytěsnit tu jednu .. Hrozně dlouho jsem nevydržela si jí nezapálit - jedna cigereta každý den večer doma ... bylo to strašný ... a na konec je potřeba nějaká euforie ? Já myslím, že né... Zatím jsi udělal první krok a to je fajn ... Já myslím, že můžeme být v euforii třeba za rok.... co nebudem kouřit, ale teď je brzo ... :) Sralbotko - já jsem po zahození cíga, zahodila i kávu a začala jsem pít čaj ..a je to super, jakmile si dám kávu, mám prostě chuť na cígo, neb to k ní prostě patří, ale to je jen má rada .. u mě to funguje ... a čaj mi chutná :) No přátelé bojujme .. je to těžká,ale dáma to .. musíme.. nenecháme se přece porazit ... ! Co ???? :)

Pavča

Já naopak dělám všechno jako dřív...chodím k sousedce na kávu , kde se(když je ošklivě) kouří v "kuřárně" 3x4 m.je to síla,když jsem kouřila, tak mi to vadilo trochu(ale chtěla jsem kouřit)teď mi to vadí hodně,ale zase chci pokecat s kamarádkou-kuřačkou.V tom jsem si vůbec nepomohla,že JÁ nekouřím,ale zase jsem na sebe pyšná a začíná být venku hezky tak se chodí už na terasu a tam to je v pohodě.Dál piju kávu a dál pokračuju s CH. Beru 1/2 tbl.ráno,zkusila jsem ob den , ale sama jsem se přistihla,že jsem protivná.Vyčetla jsem manželovi pivo a víno(když já nemám pochutinku-cigo,tak ani on nebude mít pochutinky) ,tak jsem si řekla,že tohle nechci a raději jsem si koupila ještě jedno balení..Champix beru od 3.4. tak to asi ještě chvilku chce brát,byla by škoda se zbytečně trápit nebo začít kouřit...

Karel

Jak už tady někdo psal, Champix je psychofarmakum a jako na všech lécích na něm vzniká závislost. Proto po jeho vysazení se objevují špatné nálady vedoucí k chuti na cigaretu. Jako každý návykový lék, je potřeba Champix vysazovat pomalu. Je to sice o jedno balení dražší, ale ty nervy za to stojí.

Léňa

Ahojky začínáme na den stejně a jak tak pozoruji máme i stejný problém. Já dnes taky vzala druhý prášek, špatně mi není a cigeretka chutná pořád báječně, včera jsem dala jako obvykle svých dvacet a večer ulehala s pocitem, že já budu určitě ta první na kterou ty prašky nezaberou. Dnes je to s kouřením naprosto stejné. Pořád dokola čtu tuhle diskuzi a tiše zavidím těm kteří mají to nejhorší za sebou a zvládají to bez cigarety. Mám strach, že já tohle nedokážu, ale budu se snažit. Tak taky bojuj a hodně štěstí.

Dana

Léňo, neblázni ! My dvě a po nás i ostatní budou právě Ti, kteří zvýší procento úspěšnosti Champixu. Jsme na začátku, máme podporu ve všech přítomných a jsme tým, takže hurá do toho a budeme povídat a pozorovat se a určitě ten den D přijde jako u ostatních. P.S. Dnes u mně taky žádnázměna :-(

d

Chtěla jsem se zeptat zkušených...až začnu brát prášky 2x denně nezvýší se účinek léku ? Jak se vůbec projevuje ta nechuť na cigaretu ?? Přece se na ni nedá zapomenout. Je to nějaká nechuť v ústech když se kouří ??? Já jen, abych něco neprošvihla ;-)

Dana

To jsem byla já

Zoran

Účinek se zvýší. Ze začátku jsem taky nepociťoval změny. První přišla až tak po týdnu. Kouřím 25 let 20 denně a po týdnu s CH jsem vykouřil tři. Teď jsem byl na kratší dovolené a zapoměl jsem CH doma - hrubá chyba! Teď jsem jako na začátku - 20 ks, 20 ks, včera 16ks, dnes teda zatím dvě. Chce to pravidelně užívat - je to poznat. Že se to má užívat 3-6 měsíců po dni D - něco na tom bude! Není to nechuť na cigaretu, ale mnohem menší nutkání jít hned teď hulit. Mimochodem nejsem žádná citlivka, ale tu půlhodinku po spolknutí je mi taky blbě. Dnes 19 den s CH. Čaute a držte se!

evva

Asi každý kuřák zná tu neskutečnou touhu si zapálit,těší se na to až si potáhne a je úplně "mimo",jestliže mu to okolnosti nedovolují.Teď budu psát za sebe,budu psát to co jsem cítila já.Při užívání Chmpx jsem kouřila dlouho,6 týdnů.Ale poslední týdny,dva nebo tři,jsem chodila kouřit,né proto,protože bych měla vysloveně chuť,ale prostě ze zvyku.Něco mi "říkalo",abych si šla bafnout,šla jsem si zapálit,prostě ze zvyku,prostě mi nešlo nějak do hlavy,že bych mohla bez cigarety fungovat.Zbyl z toho prostě takový zlozvyk,který jsem musela vědomě zrušit.Věděla jsem,že kdybych si nešla zapálit,nic by se nestalo,byla bych v pohodě,ale prostě jsem šla.Pak jsem se už na sebe zdravě nas..la,řekla jsem si ,že si kupuju poslední krabku(nebudu kupovat Chmpx a cigára,to by nás asi zrušilo:))) )No a povedlo se to bez problémů.Musím podotknou,že mi cigára chutnaly až do konce.Většině se stalo,že jim přestaly cigarety chutnat,prostě po natáhnutí...hnus.Ale to ať ti popíšou ti dotyční:D

Friduča

No asi to máme každý trochu jinak, já tu chuť na cigeretu měla celou dobu.. Rozdíl byl v tom, že když jsem si jí zapálila, už mi nechutnala a po pár šlukách jsem jí típla... Pak jsem si řekla, že je to prostě zbytečné a že vydržím si nezapálit.. Jenže stejně jsem celej den nekouřila a pak večer si sedla doma s manželem a tu jednu si dala.. ale tak říkala jsem si jedna cigereta za den ? Kdybych to takhle vydržela celej život, tak to enmá chybu !!! A nakonec jsem vytěsnila i tu jednu, která se mě nechtěla pustit ... :) :) Byl to boj a je stále ... no uvidíme dále ... :)

Zoran

Jj. Když už si zapálíš, tak ta chuť je opravdu hnusnější. Taky jsem to občas típal v půlce.

Pavča

Já měla trochu hořko v puse,když jsem si zapálila,ale asi po 5 dnech to přešlo.Nic to se mnou nedělalo až 9 tý den ráno jsem si ráno zapálila a nic vůbec nic,žádná chuť , prostě nic , nevím jak to mám popsat ,neměla jsem hořko,nebylo mi špatně,ale nic jem z toho neměla ,žádný požitek.Tak jsem si řekla: "proč kouříš , huso,když ti to nic nedělá" a pak jsem jen oddalovala tu další a dnes to jsou 2 měsíce!!!!

Eliška D

Dobrý večer,včera jsem měla nějakou blbou náladu , ale dnes už to je lepší. Hlavně nováčci at se nenechají zviklat našimi stesky.Ono někdy je hůře a někdy lépe, to je ale vždycky u každého odvykání.No prostě na dovolené se budem věnovat jiným věcem než cigaretám.chichichi.

Pavča

Tak Karle jak jsi na tom?

Karel

Pavčo, zatím je to dobré, více mi vadí to horko a jsem přes den dost ospalý. To neřeším, klidně si schrupnu, alespoň nemám chuť na cigaretu. Já jsem dlouho kouřil mentolové cigarety a proto jsem při Champixu neměl problém s hořknutím, chutnaly stále mentolově. Teď to má výhodu, protože mohu žvýkat mentolky a jazýček už je na ně zvyklý. Doufám, že to tak půjde dál a dotáhnu svojí snahu do konce.

jija

znovu. Už jsem tu jednou byla, ale netušila jsem, že je tady tak živo:-)) Takže ještě jednou o mně: kouřit jsem přestala 11.2. bez pomoci Champixu, náplastí, všeho. Po 3 měsících jsem si jednu zkusila, típla, pak pár dnů nic a znovu, ani nevím proč. Teď jsem na tom tak, že když mám cigarety kouřím, když ne, celkem to zvládám. Ve čtvrtek jsem objednaná do poradny, tak uvidím co mi řeknou. Žádné velké absťáky jsem neměla,/kouřila jsem 20 denně 20 let/, tak na náplasti to nevidím, možná ten Champix, nebo pevnější vůle? Přibrala jsem 8 kg, tak to nechci vzdát jen tak!!!

jija

Ahoj Karle, taky jsem kouřila mentolky, bez své oblíbené značky jsem nemohla být. Teď když občas ujedu, kupuji podle zdejších rad ten nejlevnější humus a zjistila jsem, že je mi to vlastně jedno!:-(((

jija

horko je jako v pekle, s tím souhlasím. Už brzy by mělo být líp.

Dana

Ahoj všem. Tak dnes jsem si vzala 3. prášek. Řekla bych, že jsem včera pociťovala hořko v puse, cigareta mi chutnala asi tak, když jsem byla nemocná. Ale kouřila jsem dál, chuť stále přetrává. Jsem sama zvědavá, jak to bude pokračovat.

Pavča

To je pravda Karle,taky jsem první dny byla šíleně unavená a ospalá,ale taky to během pár dnů přejde.Já si koupila další balení CH ,nechci nic uspěchat.Začínám 3 měsíc nekouření...Pěkný den všem

Apolenka

Karlíku tak jak jsi na tom chlape?...:-)moc mě potěšilo,že jsem byla tvým impulzem to skoncovat,nevím jak moc se ti to daří,ale já od té soboty stále nekouřím,ale upřímně a na rovinu občas je to docela silné to nutkání zapálit si...:-( Danuš,Léňo a všichni nováčci neklesejte na mysli,mě taky cígo chutnalo cca do 10dne,ale od 4 jsem už kouřila jen 2-3ks z mých původních 20ks.Držte se všichni,opravdu to stojí za to,už jen kvůli penízkům a o zdravíčku ani nemluvě...tak zatím ahojík a piště..piště!!

Dana

Budu si muset udělat trošku revizi v tom kolik vykouřím. Já mám totiž cigarety v práci i doma, nepřenáším je, takže vlastně ani pořádně nevím, kolik jsem vykouřila, jen jsem tak odhadovala. Ode dneška jsem je začala počítat, abych viděla, jestli se nějak mění jejich počet i když tomu tedy moc nevěřím, ale musím se o tom přesvědčit. Pořád si říkám, že když jste to dokázali vy ostatní, že snad já taky.

Karel

Apolenko, já jsem v sobotu po fotbale (20:00 hod) vyhodil krabku i se zbytkem cigaret z okna. Nebýt toho, že jsem v neděli vykouřil jednu cigaretu s návštěvou, byli bychom na tom stejně. Chvílemi je to těžké, ale mám po ruce žvýkačku, paipo nebo okusuji tužku jako prvňáček a jde to překonat. Když je nejhůř, dám si "dvacet" v mém oblíbeném sportu, ležingu. :-)) Držím pěsti ať to všichni dotáhneme do správného konce.

Apolenka

Danuš,víš ono to taky není dobré zase až tak počítat.Pak se na to člověk hodně a upne a hlavně se ve slabých chvilkách obviňuje,že vykouřil tolik a tolik.Má osobní zkušenost měla jsem krabičku Peter a když jsem je vykouřila zkrátka jsem si další nekoupila,Karel je vysmahnul z okna a já dokouřila poslední se slovy "další si nekoupím"..! A prozatím nekoupila..:-),doma mám ještě podarovanou půl krabičku a to samé v kanceláři v šuplíku a prozatím ani jednou jsem ani do jedné krabky nesáhla.Je to pokušení,ale nevadí mi to!

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce