Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
zdenka

Ahoj nováčku, vítej mezi námi, dám ti jednu radu, nepij kávu v začátku nekouření, zkus to nahradit čajem, tak po 3 týdnech už ji zvládneš a uvidíš jak ta káva nááádherně voní((( držím ti palce, zdenka

IFKA

Musím plně souhlasit s ewou. Kuř když se ti chce kouřit, ono si samo tvoje tělo řekne stop! A ani se nenaděješ, a zjistíš že sis ani nedala ranní cigaretu. Takhle sem to měla i já, a je to už 8 měsíců co nekouřím. Někde na začátku této diskuze najdeš i moje příspěvky. Je pravda že se pořád příběhy opakují, stejný nářky i rady na ně, ale odezva na právě ten "můj" vždy potěší a moc pomůže. Tady jsou vždy supr lidi co tě podrží a pomohou ti překlenout nějakou tu krizi. Tak se neostýchej si vždy pro pomoc a útěchu napsat. Přeji Vám všem hodně síly v boji se zákeřným, smradlavým, bílým zlem-cigárem!

lubica

Ewo, Tebe tu kto nadáva?

Apolenko,Karle a vy všichni.

Tak všichni slyšte,slyšte, mám dnes měsíc absolutně bez cigarety, mám z toho sama radost, beru champix, ale ten mě pomáhá, Apolenko a Karle, je to super, i vy ostatní věřím že to budete dál zvládat, když se to po tom všem podařilo mě, tak snad už se zadaří každému. Moc to přeji každému z vás!!! AHOJ,zdenka

evva

Ahoj Zdeni,mooooooooooooc veliká gratulace.Ty jsi příklad toho,že i když to nejde jako po másle,tak to jde.Ani nevíš jak moc ti to přeji.Drž se Ahojky

Apolenka

No říkejme tomu trošku dobrá...:-))uvidím co mi přinesou další dni.Včera jsem se zapřísahla,že si cíga nekoupím a tak to taky bude!Jen nevím jak vykreju mou kouřící kolegyni v práci,zítra pokud sem nahlídnete,dám vědět jů?..:-)

Apolenka

Gratuluji a držím palce,je to bezvadné...:-) Nováčku NEBOJKY vše opravdu bude,jak píše ewča.Já mám dnes 13 den na Cham. a teprve dneska jsem první den úplně bez cigára,také jsem zpočátku měla nedůvěru,pořád jsem měla obavy,že to překouřím..:-)a nepřekouřila.Včera vecer jsem si rauchla jednu a bylo mi tak zle............brrrrr....že ani nechci vzpomenout...blééé...:-))fakt to dřív nebo později přijde a vůbec se nestresuj jestli vykouříš šest nebo dvacet.Držím palce a určitě piš a svěřuj se,pomáhá to.!

nováček

Děkuji Apolence, je to příjemné, když dokážete podržet, budu se určitě ozývat každý den a informovat Vás jak pokračuju a snažit se zase podpořit trochu Vás, dík bude se mi dneska usínat o mnoho lépe. Když se mi to podaří, dokážu přesvědčit i dceru, že to jde.

Xandra

Zdravím novou dušičku, to je bezva, že jsi se připojila. Všichni , co právě přestáváte tak věřte, že tahle diskuze pomáhá i nám, co už nějakou dobu nekouříme. Ta myšlenka na cígo hlavou proletí stejně - ale jen občas a dá se to zvládnout. Já se vždycky těším na vás všecky tady a musela bych se propadnout hanbou, kdybych vám musela napsat, že jsem si zapálila. To mě vždycky napadne, když mě to náhodou popadne. Tak zdravím všechny nováčky i mazáky a pište svoje pocity, moc to pomáhá.

lubica

Dnes je to tu ale poriadne nahusto. Ste všetci úžasní!!! Len ten Karel keby sa už ozval...

Apolenka

Není třeba děkovat opravdu,jsme na stejné lodi,někdo je trocha více napřed,někdo teprve nastoupí.Je důležité si opravdu z toho nedělat hlavu,už jsem to tady psala,když to neklapne teď,tak to klapne později vážně nezáleží na tom,že člověk "selže" o nic nejde zkusí to znovu a je to...:-))měj krásnou dobrou noc a určitě se ozvi jak to pokračuje,jaké jsou prožitky atd...pomáhá to všem bez rozdílu věku a pohlaví.(popísmenkovat své zkušenosti)

Apolenka

s Karlíkem jsem včera v noci písikovala a zahodil krabku z okna,tak snad jí nehledá ještě teď....:-))šli jsme do toho spolu,že si cíga nekoupíme,taky jsem hróózně zvědavá jak na tom je..:-)

Xandra

Karle my tě nesežerem, i kdybys tu trafiku navštívil, zvedni se od toho fotbalu a napiš !

Eliška D

Dnes skoro celý den , alespon u nás pršelo, ale tady na foru bylo báječně . Trochu se bojím co ten Karlík, jestli jsme ho nevyplašili.

Eliška D

Xandro , asi máš pravdu, kouká na fotbal a netuší kolik na něj čeká koček. chi,chi.

Apolenka

řvu z plných plic...chichi

lubica

Ja stále dúfam, že sa Karel neozýva preto, lebo pri PC stále fajčil, tak ho teraz nezapína. Samozrejme, že ak by to dnes nezvládol, svet sa nerúti, aj zajtra je deň, ale v tom prípade by sa ozval. Tak uvidíme. Karle, všetci tu po Tebe šalieme !!!!!

Apolenka

Holky myslím,že nevyplašili,navrhuji buďme trpělivé...:-))a ty Karlíku se už konečně ozvi,nebo víš kolik žen samou zvědavostí špatně spinkat?..:-))

Pavča

To jsme Karle báby zvědavý,viď.Díky tobě jsme se zase všechny vrhly na psaní a to je moc dobře.Nový holky mají super vstup do odvykačky.Aspoň vidí,že s námi se nemají čeho bát!Holky pište! Nebojte, nikoho neotravujete,já jsem tady před pár týdny kňučela několikrát denně a vždycky mi někdo pomohl .Zase vám zopakujeme jak jsme přestávaly (pokud budete chtít) ,jak nám to jde teď a jak to nekouření zvládáme .....Hlavně pište a čtěte fakt to pomáhá hodně.CH zvládne receptory,ostatní zvládneme tady na dikuzi.Tak Karle už skončil fotbal a formule?!

Apolenka

Já to neberu jako kňučení,je to fajn když má člověk zpřízněnou dušičku,když mu není nejlépe.Karlíku my se snad dáme s holkama na fotbálek,aby jsme věděli v kolik končí zápas..:-)

Pavča

To já jsem opravdu kňučela,že to nejde,že CH nezabírá,že kromě špatného spánku se mnou nic nedělá.....a pak to 9 den přišlo,najednou mi přestalo chutnat a ve středu to budou 2 měsíce co nekouřím! Myslela jsem,že budu jediná na koho to nezabírá,zabral,tak se nebojte a klidně kňučte...

nováček

jste opravdu bezva. díky ani jsem netušila, že je tolik lidí, kteří se snaží odnaučit kouřit, kdybych nehledala nějaké informace o CHam... nikdy, bych se o Vás nedověděla a to by byla škoda.

Apolenka

Také jsem hledala informace o Cham.a právě zrovínka fóra mě přesvědčila,že to zkrátka zkusím a už v tom jedu jak o závod.Bavíte mě všicni a je mi s Vámi hezky,jen ten Karlík ať už se sákriš ozve..:-)KARLÍÍÍÍKUUUUUUUU .........holááááá

Apolenka

Já jsem tady taky otravovala pořád se svými dotěrnými dotazy,upřímně moc důvěry jsem z počátku neměla.Vidíš a já po Cham.spinkám jako mimčo,zatímco předtím jsem měla obrovské potíže se spaním(mnohokrát za noc vzhůru),do práce vyčerpaná...děs-běs. Je to fakt různé,každý jsme jiný,ale myslím si,že Cham.pomůže mnoho lidem dřív nebo později.

Friduča

Ahojky všem, vrátila jsem se z víkendu v Krkonoších a nestačím se divit, jak to tady žije !!! :) :)Je úžasný kolik nových lidiček se rozhodlo s tím sajrajtem švihnout ... A já Vám všem držím moc, moc, moc palečky.... Karle : asi už ani nemusím reagovat na tvůj vzkazík páprdo jeden ... :) Jedna věta o tom, že jsi volný a najednou je tu ženskejch okolo ... :) :) A jak vidím, tak tě to nabudilo a udělal jsi řez ! A já držím palec i tobě ... Jen jsi někam zmiznul... :( Kdepak se touláš ??? Že by jsi na konec vylezl a nějakou potkal ??? :) :) Informuj ....Marjo - ty si užívej hory.. je tam fakt nádherně !!! Já si tak odpočinula... ale bolí mě nožky ... :) A dumej si o cígu .. .a koukej se rozhoupat ... vesele, jen vesele .... :) Jdu si hajnout a všem dobrou noc ... :)))))))

Friduča

Ještě k těm potížím beru CHMP cca okolo 100 dní a bolení žaludku, pokud se pořádně nenajím a špatné spaní, pokud ho zobnu před spaním - přetrvávají stále ... A to beru pouze půlku, ke teré jsem se vrátila, neb po vysazení jsem dost bojovala... :( Takže jídlo a jídlo -pokud jsou potíže ....dobrou :)

Dana

Ahojky milé dámy a pánové. Takže dnes začínám prvním dnem. Startuji. Ufff, těším se a zároveň se trošku se bojím, že já budu vyjímka, která potvrzuje pravidlo. Ještě se mám komu svěřit jak na tom jsem a jak pokračuji dál. Mějte prima, všem nekuřákům stále pevnou vůli a nám nováčkům přeji poznat tu euforii z nekouření o které se tady tak kjásně mluví a na kterou se jistě všichni těšíme.

Dana

Karle, opravdu jsem dostala startovací balení zdarma. Dal mi jej lékař a je to prý neprodejný vzorek, takže asi propagace. Tak jsem měla štěstí. Ale i tak bych o tom uvažovala.

Pavča

Karle,že ty jsi potkal nějakou babičku??? Snad není kuřačka,že se nám neozýváš???

Apolenka

Ahojky Danuš,ničeho se neboj a jen se do toho pusť s plnou vervou.Hlavně neočekávej nemožné ihned a zázraky do tří dnů...:-))Určitě napiš své poznatky,jak pozitivní,negativní,zkrátka vše.Mějte krásný den. Karlíkůůůůůůůů...kde jsííí...???....:-))

Dana

Díky Apolenko, za povzbuzující slova. Všichni určitě ví, jak to v začátcích pomáhá. Dnes mi je trošku šoufl od žaludku, po prvním prášku, ale dobře mi tak. A jak Léňa a Sralbotka ??

Apolenka

Ewčo děkuji za kontakt,zaregistrovala jsem se,ale moc mi to nejde,je to pro mě džungle(diskuzak),doufám že se brzy zorientuji.Také přeji hezký den všem.

Karel

Ahoj děvčata, to jsem netušil, jaké se tady konaly včera manévry. Nevyšlo to jak bych si představoval. Celý den ani čoudík. V 17 hodin přišel kamarád, abych s ním šel na velkoplošný fotbal, ale mně se do toho kouře moc nechtělo. Tak jsme si dali kávičku a kecali. Pak se zeptal, jestli si může zakouřit a já zcela automaticky odpověděl: "proč ne, tady se kouří". A dal jsem si samozřejmě jednu s ním aniž by mi to přišlo divné. Pak byly dva fotbaly a já byl na sebe tak naštvaný, že jsem šel hned do postele. Dnes tedy začínám znovu. Vítám další nováčky a přeji jim hodně zdaru a všem ostatním děkuji za starostlivost o mou osobu. Jedeme dál !

Dana

Ahoj Karle ! Ač nováček, tak si myslím, že jedna cigareta není zase tak strašný hřích, jako kdyby sis šel koupit krabičku. Určitě to bude v pohodě, protože ses k tomu přiznal nejen nám ale i sám sobě. Tak držím palce aby Tvé příští dny byly už jen voňavé !!!

lubica

Karle, Karle, veď život nekončí! Dnes je zase den! Zober si z toho včerajška poučenie a hurá do ďalšieho boja. Možno si to precenil, lebo zo 16 cig. skočiť na 0 je dosť velká odvaha, možno to chce nejakú postupnosť, ja neviem...A možno je dobré prvé dni nestretávať sa s fajčiarmi, ja som to tak urobila, lebo by som to nezvládla. Karle, ale hlavne sa ozývaj, aj keď sa Ti nedarí !!!!

Apolenka

Ahojky Karlíku,tys nám včera dal..:-)teda nedal,četls co se tady dělo??No co je to sice škoda,ta jedna cigareta,ale svět se snad nezboří.Já jsem zatím bez cíga,v sobotu jsem slíbila,že žádné nekoupím a tak se i stalo,včera bez a dnes prozatím také. Danuš nemáš za co děkovat,vím sama dobře jak to člověku pomůže jen pár slůvek na povzbuzení..takže "DO TOHO" a hlavně bez obav a hlavně bez výčitek !!

Eliška D

Ale Karle , vždyt se zase tolik nestalo .I ta 1 cigareta je ohromné vítězství.Hlavně se drž .Holky co dnes začínáte s šampíkem , tak si užívejte kouření , za chvíli si budete užívat NEKOUŘENÍ. Apolenko, super , drž se.

Pavča

Apolenko i Karle!!!!!!!!!!!!!!!!! Jste skvělí ! Ten skok máte za sebou.Karel taky,pro něho ta jedna je skoro nic.Dnes bude ještě lepší den a snad není fotbal!Karle drž se jsi výborneeeeeeej. OBA!!!

Xandra

Karle, jedna cigareta phééééééééé to je jako nic. A jestli to dnes vydržíš do těch 17 hodin tak to je po cigaretě 24 hodin a máš vlastně den D za sebou a začínáš druhej den. Tak se nám ozvi jak to s tebou vypadá Karlíku a důvěřuj šampíku .

Xandra

Jó a ještě něco Karle, psali v novinách, na netu a hlásili v televizi, že v celým Táboře nejsou cigarety k sehnání. To jen abys věděl, že ani nemá cenu aby ses hnal do trafiky ! Dej si čaj a dortíka.

Apolenka

Děkujíííí...jste báječní,podám hlášení,zatím to docela jde...takže poslední byla v sobotu večer po písmenkách s Karlem.Přeji Vám všem sluníčkový den.

lubica

Apolenko, najhoršie máš za sebou, gratulujem!!

Pavča

Apolenko,opravdu nejhorší máš za sebou,alespoň pro mně první den byl nejhorší.Vítám tě na druhém břehu! Neudělej nikomu tu radost,že si zapálíš!Všichni na to čekají.Nekuřáci to nechápou a kuřáci ti budou závidět,ale protože jsou "pyšní kuřáci" tak tě budou sledovat.Ty jim tu radost NEUDĚLÁŠ!!!!

Apolenka

No moc bych si to přála,ale nejsem si jista zda-li to překlenu.Děkuji za podporu,ale zatím zdaleka vyhráno nemám.už jsem jednou rok nekouřila a moc dobře vím jak se člověk zlehka sklouzne někam kde vůbec nechce být.

Friduča

Ahojky všem, Karle přidávám se ...v podstatě to byl tvůj první den D... Já jich měla několi, než se mi to podařilo ... A dosud nemůžu říct, že bych byla za vodou ... Takže hlevně žádný sebebičování ... i ta jenda cigereta je přece velkej úspěch ... Ber to z té lepší stránky ... pozitivně !!! Já vysadila a co myslíš ??? Nešlo to ... musela jsem nasadit znovu ... sice jen půlku beru ránoa večer,ale prostě musím ... nevím zda je to berlička... zda je to psychické.. a trochu si myslím, že jo ... protože ta chuť je, ale prostě se dá překonat ... jen musíme bojovat ... strašně ráda bych,aby to už bylo pryč... a já neměla nutkání žádné ... ale nevím zda ten moment kdy přijde ... :( Přijde někdy ? Pokud, tak asi za strašně dlouhou dobu ... Na konci června jedeme na dovču.. ještě nevím jstli autem na Sicílii, nebo někam poletíme ... Ale každopádně to bude má první nekuřácká dovča ... a ty chvíle na balkoně s vínkem a výhledem na moře a CIGERETKOU, prostě byli úžasný ... Budou stejně úžasný, ale něco tam bude chybět ... :) No budeme vidět .. jak to zvládneme ... všichni chceme to stejné... a já bych byla strašně šťastná, kdyb jsme to dokázali ... Karle drž se .. ostatní nováčci také !!! I na tebe Marjo myslím ... :) Zatím ...

Pavča

Fridučo,moc ti rozumím,to nutkání už asi bude pořád.To je daň za naši pitomost,že jsme někdy začaly.Já jsem měla minulý týden nekuřácký prodloužený víkend.Bylo krásně ,stan , ohýnek,knížka prostě pohoda,ale musím se přiznat,že k úpnému pocitu štěstí(nevím jak to nazvat) ta cigaretka trochu chyběla.Zvládla jsem to v pohodě,žádný nervy ,ale vzpomněla jsem si několikrát za den.Můj tatínek přestal kouřit ze dne na den před 20 lety,nepamatuju si,že by někdy vzpomínal na chvilky s cigaretou,kouřil 40 denně,to asi jen mi ženský to prožíváme tak nějak jinak.Jako s láskou a sexem.Ženský asi berou i tu cigaretu přes city,ale bojujeme a zvítězíme nad naší otrokářkou,kterou jsme tak milovaly.

lubica

Aj ja mávam také myšlienky. Keď je pohoda, už len cigareta chýba. Zajtra idem na dovolenku a v duchu si predstavujem situáciu, ktorú opisovala Friduča- sedím na balkone s drinkom v ruke, pozerám na more a...nefajčím? Tak som zvedavá, budem mať so sebou barličky- moje 2 deti. Držte mi palce.

Léňa

Dančo úplně vím co cítíš. Já dnes vzala taky první tabletku a jsem v pohodě. Pořád jsem čekala kdy mi začne být špatně od žaludku, ale nic se nekonalo. Tak snad to zvládnem a brzo z nás budou taky nekuřáci. Drž se a dej vědět jak pokračuješ. Karle nesmutni, že jsi podlehl jedné cigaretě, svět se nezbořil a přístě už to bude lepší. Moc Ti držím palce.

Eliška D

No jak tady čtu o té dovolené , tak to je teda nářez. Ještě jsem měla dnes takový den ...blbec.., a hrozné nutkání a chut na cígo. Asi jsem ještě měla brát šampík.Brala jsem jen měsíc a půl a tři týdny už neberu nic.A je to teda tvrdé. Berte trochu déle, myslela jsem si frajerka že to už zvládnu lehce , ale není to jednoduché. I když ostatně někdo to zvládne bez berliček. Snad mě ani ta cigareta tak nechybí, jako to stálé nutkání. No asi to půjdu zaspat a zítra bude líp.

Modrookaty

člověk na chvilku nekoukne na stránky a hned má půl dne co dělat. Takže kraťoučce vítám nováčky a těm pokročilým otázečku jak se vede? Všichni co jste tady a píšete sem si zasluhujete pořádnou pochvalu, protože jste stateční a bojujete sami se sebou. Hezký a voňavý den, večer, týden, měsíc, rok a víc jak rok atd atd. :-)

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce