Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Sralbotka

Ahoj všichni, moc děkuji za povzbuzení, podporu a ochotu poradit co a jak dělat při nějakých obtížích. Doma moc velkou podporu nemám, protože mi už nikdo nevěří, že to dokážu, ale já jim to nandám ( doufám :o)) . Dnes si jdu pro lék a zítra začnu. Tak ještě jednou dík a budu psát jak jsem na tom. Pa

Dana

Taky všem děkuji za povzbuzení. Dnes jsem byla u lékaře, který mi slíbil startovací dávku na 14 dní zdarma. Opravdu to tak je, má asi nějakou propagační, na detaily jsem se neptala.Pak už budu cálovat. Jenže náš pan doktor tu dávku zapomněl v jiné ordinaci, takže musím začít až v pondělí. A já se tak těšila :-(. Že třeba začnu s Tebou Sralbotko a budeme si sdělovat dojmy. No nic, budeš mít náskok a doufám a moc bych Ti přála, abys vytřela zrak nejen sobě ale i rodině !!

Pavča

Milá Sralbotko a Dano.Nebojte a do toho.Já taky žádnou podporu doma neměla.Manžel nekuřáK( a jak všichni víme,ti to nechápou ,jak je to těžké) a kamarádi kuřáci,kteří přestat nechtějí.Takže jsem bojovala sama a pomáhalo mi jen tohle fórum.Všichni doma čekají ,kdy si zapálím,ale já jim tu radost neudělám!!! Dnes je to 58 dní co nekouřím.Pro nováčky:kouřila jsem 25 let 15-20 cig/d. , přestala jsem 9 tý den na Ch , teď beru 1/2 tbl. ob den.Mám ještě asi na 3 dny a nevím jestli si mám koupit ještě jednu dávku.Staří nekuřáci poraďte.Recept mám doma,jen si dojít do lékárny.

Dana

Mně taky tohle fórum silně motivovalo. Tahle diskuse a hlavně pochvalné ohlasy mně vyprovokovaly neváhat a zkusti to. No jsem zvědavá, vůbec si to neumím představit, že to bude takto účinkovat jak popisujete. Ještě že máme, my nováčci, ve vás takovou oporu. To je skvělé !!!

Sralbotka

Ahoj Dano, jsem ráda, že v tom začátku nejsem sama a že se navzájem budeme podporovat. Jelikož budu o trošku víc napřed, budu Ti popisovt ty stavy, které nás asi čekají. Ahojky

Eliška D

Pavčo , nekouřím 2 měsíce a 6 dní .Asi 14 dní bez chmp.No je to horší, ale pokud bereš půl ob den tak to už myslím zvládáš dobře. Zkus to bez, a když tak honem do lékárny. Sralbotko a Dano hlavně si srovnejte v hlavě , že se chcete fakt na to hnusný cigáro vykašlat. I když vám po něm bude smutno a bude vám zatraceně chybět. Ale ta euforie z nekouření překoná všechno. AHOJ.

lubica

Pavčo, neponáhlaj s tým vysadzovaním. Je jasné, že všetko je individuálne, každý to asi znáša inak. Ale ja keď som vtedy vysadila a bolo mi tak hrozne, lekár mi nadával, či som sa zbláznila, načo sa hrám na hrdinku. Lebo receptorov pre nikotín postupne ubúda a to trvá nejaký čas, to sú tie 3 mesiace minimálne. Jedna moja známa vysadila po mesiaci a pol a znášala to dobre, ale veľmi často má chuť na cigarety doteraz / 9 mesiacov po vysadení/

Sralbotka

Ahoj holky, tak už mi léky manžel vyzvedl a s takovým opovržlivým výrazem předal. Sám totiž přestal kouřit před 4 roky a bez nějaké berličky, jak mi pořád předhazuje. Už jenom proto zatnu zuby a budu bojovat, už se těším, jak mu to nandám :o). Ještě se chci zeptat v kolik hodin ráno a večer to berete a jestli se musí přesně dodržovat ten čas? Jeeeeeee jak už jsem tak natěšená...jen abych nepadla na prdel. Tak zatím pa pa

Dana

Tak to věřím, že se těšíš, jak to všem nandáš :-). Můj manžel nekouří 12 let a taky přestal sám od sebe. Moje kuřáctví ale perfektně toleruje, nenadává, že smrdím, že utrácím, že si kazím zdraví. Naopak je tak tolerantní, že když někam jedeme, tak mi zastaví cestou, abych si dala čoudovou. Takže v tomhle směru já jsem měla doma klid a pochopení. O to to pro mně bylo těžší se sama rozhodnout, protože jsem k tomu nebyla nikým nucena, jen vlastně sama sebou. Ale jdu do toho. Taky by mně zajímalo jak se to vlastně bere. Dobrá otázka Srágorko !

Sralbotka

Danuš, přesně takhle se choval můj muž taky, to bych mu křivdila. Když jedeme na dovolenou, tak řekne, že staví jen dvakrát, ale přitom ví, že začnu mít problémy s močákem :o)))) a furt musím čůrat. Ale jen mě štve, že mi nevěří, že to dokážu a syn taky. Tak je to taky jeden z důvodů proč chci přestat. Zatím pa

Dana

Přesně vím, nač narážíš. Já jsem sice měla jen jeden pokus s nekouřením, ale s hubnutím nespočet. Vždycky jsem doma nahlásila : držím dietu !! A po čase už žádná reakce, protože jsem nikdy pořádně nezhubla, vždycky jsem to přerušila a teď už to ani neříkám, protože vím, že mně nikdo neposlouchá. Však si každý myslí...však ona to zase nedodrží. Rozhodnout se nekouřit jsem zatím řekla jen kolegyni v práci a mé nejlepší kamarádce. Doma nikomu. Těším se až je překvapím tím, že si nepůjdu zapálit ( kouřím na balkóně nebo na chodbě). I když..kdoví, jestli si toho hned někdo všimne, protože nekuřákům to nepřijde divné, že někdo nekouří a tak asi bude delší dobu trvat, když na to přijdou. No uvidíme. Musíme to Srágorko zvládnout, jako převážná většina v tomto kolektivu. Že jo ? V jednotě je síla !!

Karel

Děvčata, já ho beru s ostatními prášky ráno po snídani a večer po večeři. Myslím, že není dobré ho užívat do prázdného žaludku. Při tomto způsobu jsem neměl žádné žaludeční potíže. Některé bývalé kuřačky popisovaly různé stavy, ale to myslím, že je u žen zaviněno jejich cyklem (běžné potíže se zvětšují). Jediný problém s CH mám od počátku a to je špatné spaní, časté probouzení a erotické sny (a to jsem 62letý dědek). Kdo pracuje, obvykle pravidelně vstává a tak může dodržovat i pravidelnost užívání CH. Jinak žádný problém, CH není ATB, nějaký rozdíl hodiny nehraje roli.

Apolenka

Dobrý den přeji Všem,jsem moc ráda,že jsem našla tuto diskuzi.Jsem v odvykání kouření právě novorozenec a můžu sama za sebe říci,že snadné to skutečně není. Před týdnem jsem si nechala napsat Champix,prosím pokud máte někdo zkušenosti můžete mi napsat po kolika dnech cca jste odložili cigaretu definitivně?Vím,že si mám stanovit den D,ale zatím po 8dnech užívání si přeci jenom cigaretu dám,sice jenom dvě z původních 20ks,ale bojím se abych to nějak nepřekouřila..:-(V minulosti jsem již nekouřila celý rok,leč zvítězilo to nade mnou ani nevím jak a opět kouřím znovu 5let s mnohočetnými pokusy přestat.Bohužel nepodařilo se,tak snad to s Champixem půjde lépe.děkuji za odpověď.

Sralbotka

Ahoj Apolenko, já začínám teprve zítra, je pravda, že mám velké obavy, ale na diskuzi jsem se dočetla, že ty prášky překouřit nejdou a že někdo zvládne přestat po 3 dnech, nebo někdo až po 14 dnech.Jsem na sebe taky zvědavá a bojím se si dát nějaký den D. Prý ten den přijde sám, holt někomu dřív a někomu později. Tak uvidíme a budeme se snažit. Bojuj pa

Apolenka

Ahojky tak to ti držím palečky,určitě to zvládneš.Já sama jsem byla překvapená jak moc mě tabletky ovlivnily,po třetím dnu užívání jsem přestávala mít chuť a vykouřila jsem 2cíga za celý den a to ještě na půlany...:-))Asi musím být na sebe přísnější a zakázat si to úplně.Po tom co jsem začala brát tabl.2x denně mi bylo vždy špatně od žaludku tak do půl hoďky od požití,později to ustávalo.To jen tak na okraj jak to probíhalo u mě prvopočátky.Mějte všichni hezký den a piště,ráda si počtu ve Vašich zkušenostech.ahojík

evva

Ahoj Apolenko,tak tě tu vítám :DD Hned jak jsem si vedle přečetla,že jdeš jinam,věděla jsem na 100% že budeš tady.Já..já jsem totiž všude :DDDAle !!Musím tě upozornit,že Cidrych je taky všude a i tady se párkrát objevil a zkoušel se tu zapojit do té jeho "diskuse".No,nebudeme zbytečně dráždit hada....Holky(Sralbotka-to je fakt bezva jméno:DDD),je fain,že jste se do toho pustily taky.Ze začátku se nenervujte.Dejte tomu čas,ale né zas až tak moc(KARLE-jak jsi na tom??!!)Nenechte se ničím a nikým vytočit a věřte ,že se vám to taky podaří.Zatím vám všem tady přeji krásný den

evva

Karle promiň,nějak jsem si nevšimla,žes už psal :DD

Xandra

To mám radost, jak se nám to tady pěkně zaplňuje novýma šampíkama. Holky s chutí do toho, je fajn, že Vás je na začátek víc , já přestávala s Pavčou - a je to dnes přesně 2 měsíce. Karle, babiček by se určitě našlo spoustu, ale to bys kurňa nesměl pořád seďět a hulit u toho compu !!! Tak se vzmuž, zahoď retko a vyraz lovit do voňavýho dne. Ať se tvoje erotický sny stanou skutečností . Jinak holky, sny jsou super po těch se mi bude stýskat až CHPX dojde. A o spaní - já spím jak poleno. Champix nechampix. Přeji voňavý víkend a papejte šampíčko ať se nám nekuřáci množej. ♥ ♥ ♥

Pavča

Apolenko,už jsi na nejlepší cestě ukončit své kuřácké období.Já skončila 9 tý den na Ch.Ráno jsem si zakouřila a pak jsem oddalovala to další cigáro a večer jsem si řekla,že by byla škoda to zkazit a vydržela jsem.S CH to opravdu jde.Nikdy před tím jsem to ani nezkoušela,protože jsem věděla,že se budu celý den trápit a večer to stejně nevydržím a doženu to.Teď to opravdu šlo velmi dobře.Jen jednou jsem asi 15 den zkusila jaký by to bylo si zapálit.Zapálila jsem si , potáhla,nic moc tak jsem to típla.Ještě dnes mám nedokouřenou krabičku v šuplíku.Kdyby tam trochu té pevné vůle nebylo, tak bych to jako vždy překouřila.Snaž se a zvládneš to,CH ti hodně pomůže

lubica

Pavčo, nebolo by dobré tu krabičku zo šuplíka vyhodiť??? Je to velké ohrozenie. Príde slabšia chvilka a cigarety sú po ruke....Nedávno tu písala Jana, ktorú to vrátilo spátky.

Apolenka

Děkuji za podporu,jsi hodná.Budu se snažit,mám před sebou víkend,zkusím od zítra definitivně(den D),tak mi držte palce.V Po se určitě ozvu jak jsem to zvládla.Přeji všem krásný sluníčkový víkend ahojík

Eliška D

Plně souhlasím s Pavčou. Hlavně si nechejte nějakou na ráno. Pak umyjte a vyhodte popelník a zapalovač.A pak vám hodinu od hodiny kdy nebudete kouřit poroste sebevědomí.Těšte se na to .Je to báječný pocit.

Dana

Tak jestli tomu správně rozumím, tak když si člověk určí den D a cítí, že by to mohlo i vyjít, tak si ráno zapálí poslední cigaretu a pak už šlus, konec, šmitec ? To jsem vážně zvědavá, jak to bude fungovat u mně ! Sice jsem nabuzená, ale přesto pochyby mám, určitě chápete.

xandra

Je to v podstatě tak, ale nebuď rozčarovaná, jestli se to nepovede. Já si třeba nedala tu ranní a šlo to i bez ní. A pokud bys ten den D náhodou překouřila, neboj bude další den D. Je tu spousta lidí co si ho posunuli. Musíš se prostě na tu bílou mrchu smradlavou dostatečně nas... Já jsem pak zlikvidovala cigarety, popelník, zapalovač - všechno kuřácké. Vygruntovala byt a vyprala záclony. Pokud to vydržíš 1 den tak druhý ti bude líto to pokazit a tak dále. A my tě budem chválit a chválit a uvidíš jak na sebe budeš pyšná. Ta euforie je skvělý pocit. NEKOUŘÍME :-))

Dana

Díky moc za rady a podporu. To je přesně to, co potřebuji a potřebují všichni tady. Jste tady báječná parta a já jsem ráda, že jsem vás našla ! Takže v pondělí začínám s CH a budu vás informovat a možná i otravovat se svými postřehy a dotazy. Mějte se krásně, pěkný víkend vám všem !!!!

evva

Ahoj,rozhodně sem pište,rozhodně tu "otravujte".Já třeba sama za sebe...je to už 5 měsíců(14.6)co nekouřím.Ale to ,že sem pořád chodím mi tak nějak pomáhá.Nevím,co bych dělala,jak bych to všechno zvládla,nebýt těchto povídání si tady.

Pavča

Já jsem si žádný den D nedala,prostě jsem si ráno zakouřila a nějak to nebylo ono,prostě jsem z toho neměla ten správný požitek.Tak jsem to zkusila a vyšlo to........

Modrookaty

Ha ha ha, klidně otravuj oni to dělali všichni včetně mě a světe div se ono to opravdu pomáhá a dokonce možná víc než ten šampík.

Modrookaty

Ahojky, když budeš chtít tak to tak fungovat bude. Já osobně jsem měl 3 a shořely mi v podstatě v ruce. No a pak už bylo jen to světýlko přede mnou za kterým pořád jdu a jdu a jdu. Super pocit fakt. Nespoléhej ovšem na to, že šampík udělá všechno za Tebe. To jak se popereš se zvykem si zapálit (tj.situace automatického zapálení), který se určitě dostaví je jen a jen na Tobě. To je ten okamžik kdy strašně moc pomáhá RŮŽOVKA jak tomu tady říkají. Per se a výsledek se dostaví :-)

Xandra

To automatické zapálení, jak tomu říkáš je 100% pravda. Asi před týdnem jsem tu měla kamarádku kuřačku na návštěvě. Sedly jsme si ven, udělala jsem nám kávu a odněkud vyhrabala popelník - jako vždycky posledních 20 let. Ona mi zrovna něco " strašně zajímavýho vykládala (tím myslím babský plky)" a já automaticky sedla ke stolu ke kávě. Jako vždycky. Ona při tom povídání automaticky sáhla po cigaretě a já při tom poslouchání automaticky sáhla po té její krabičce . Koneckonců 20 let je už nějakej zvyk. Vytřeštila na mě oči a zeptala se jestli zase kouřím. Teprve v tom momentě jsem si uvědomila co dělám. Začala jsem se smát a krabičku odhodila. Vůbec mi to nevadilo, neměla jsem chuť ani žádnej absťák. JEN ZVYK a to je železná košile jak se říká. Takže děvčata ono to trošku snažení dá, tu košili svlíknout, ale mnohem lehčeji se bez ní dýchá a žije. Pokud takové chvíle zažijete taky - CHPX vám pomůže, a mozek si rozumem zdůvodní , že tělo kouřit nechce. Mono hezkou dovolenou bez kuřáckých pauz ♥ ♥

Mona

všem začátečníkům i pokročilým. Čtu tady tu diskuzi fakt pravidelně a držím vám všem palce. Já jedu dnes na dovolenou a bude to moje první dovolená s holkama bez cigaret. Vůbec se toho nebojím-ale jsem zvědavá,jestli budu mít nějaký chutě a jak to na mě bude působit. Podám vám pak hlášená,jak to šlo. Trochu je mi líto Karla,že mu to pořád nejde tak,jak by chtěl a moc mu držím palce,aby to dokázal. Má ale pravdu v jednom,že by to chtělo nějaký ten stimul v podobě nějakýho druhýho člověka. Ale Karle,co když zkusíš si říct,že když to dokážeš,tak přijde i to ostatní. Taky jsem se trochu zasmála tvým erotickým snům,protože to já měla taky. Trochu erotický,trochu hororový. Myslím,že se mi po těch snech docela stýská. Držím ti moc palce a vydrž...Jsem zvědavá,co si přečtu za týden,až přijedu. Třeba,žes to omezil na půlku nebo něco tak. Pa,ozvu se

Lenka

Milá Mono,přeji krásnou,slunečnou a ničím nerušenou dovolenou. Užij si to za všechny,kteří se zatím moří v práci........................

zdenka

Nyní jsem ti Apolenko psala na tom druhém foru, ale tys to tady už našla!!! Já tímto všechny zdraví, a vážení a milí, v neděli budu mít měsíc svého nekouření. Sigrid, jak žiješ?? Holky vyrazily do té Italie, tak jsem zvědavá, jak se budou mít, Apolenko ty se drž a at se ti tady líbí,jsou zde fajn lidé. ahoj všem!!!

lubica

DANA, SRALBOTKA, APOLENKA hurá do toho.! Sme s vami!

zdenka

Lubico, mám k tobě prosbu, jak dlouho brát cham. aby to bylo účinné? nekouřím měsíc protože ho beru tak to zvládám. dík

lubico

..:-))děkuji už se vrhám 9dnem..musí to klapnout všem..:-))

lubica

Milá Zdenko, to keby som vedela. Ja som ho vysadila po 1,5 mes, najprv som mala pocit, že sa nič nedeje, všetko je ako dovtedy, ale potom to prišlo. Striedanie nálad- hnev, depresie, bola som úplne rozbitá. Nikdy predtým som také stavy nezažila. Tak som sa po týždni k champixu vrátila, teraz ho 2 týždne užívam znova ráno aj večer 1/2 tbl. /predtým ráno aj večer 1 tbl/. Je mi zase dobre. Lekári hovoria, že je nutné ho užívať minimálne 3 mesiace, ideálne je 1 rok, vtedy je vyššie percento úspešnosti. Ja sa po tejto skúsenosti určite ponáhlať nebudem, neni sa kam ponáhlať, predsa len sme dlhé roky pracovali na tej našej závislosti, tak aj odvykanie nejaký čas trvá. Zdenko, dúfam, že som ti aspoň trochu pomohla, držím nám všetkým palce!

zdenka

Lubico,dík, ale jen tak na okraj ty jsi ze Slovenska, tada píšeš ze Slovenska,? muj muž pocházel ze Staré Lubovni,ráda tam jezdím, je tam nádherně.ahoj

lubica

Ano, pri S.Lubovni je krásne, ja bývam kúsok od Bratislavy, tu je to už menej krásne. Ahoj

Karel

Lubico, já jsem řadu let jezdil na dovolenou do Sence na Slněčná jazerá a to nemělo chybu. První rok jsme sice byli na straně kempů a tam je dost hlučno, ale pak jsme si našli klidné místečko na druhé straně a to byla pohoda. 14 dní (1988) jsem také strávil v Tatranských Zrubech a to byla nádhera. Slovensko je krásná země a milí a dobří lidé.

Marja

Bando jedna nekuřácká, já vás moc zdravím.Čtu vás poctivě, ale teď mi zase nešel počítač tři dny a tak jsem teď dočítala to množství příspěvku. Mám toho hodně na srdci, taak to napíši nadvakrát. Fridučo, já také nestíhám psát emaily, však někdy se ozvi.Já sice kouřím, ale neustále na sobě pracuji psychicky a na podzim jdu do toho znova, lépe připravená. Champixu mi zůstalo dost. I když mám z něho trochu strach, je to asi další závislost. Karle, ty jsi asi dopadl stejně jako já a Leeena.Kouříš i přes Champix hodně dlouho. Já bych to asi na tvém místě na chvíli vzdala a pak pojď do toho znova a doufám, že i Leeena.Už budeme trochu více připravenější a budeme vědět, co nás čeká. Jinak já také měla erotické sny.Když čtu nováčky, hlavně Danu, je to jako bych to byla já. Také mě nakopla tahle diskuze a já se moc těšila, jak budu nekuřákem. Jak jsem dopadla, to víte, ale nevzdávám to.Sleduji, kdy kouřím a co mi dělá dobře a co ne. Zjistila jsem, že pokud neodbourám ty ranní cigarety, tak nezvítězím.Na těch jsem nejvíce závislá. Jedu si teď na týden do Špindlu na relax, to jsem si už při braní CH. naplánovala za odměnu, ale bohužel tam jedu s cigaretama. Mají tam teď mimosezónu a velké slevy v ubytování. Jenom už trnu strachy, že tam nebude balkón a kde budu kouřit. To jsou ty nervy kuřáků a co mě nejvíce štve, že jsem otrokem cigarety.Takže přeji úspěch nováčkům a samozřejmě stálá gratulace nekuřákům.

lubica

Karle, nepočúvaj Marju, nevzdávaj to!!! / Marjo, to nebolo dobré!/

Karel

:-)) Lubico, nic nevzdávám, ty babičky a modrookatý mně dobře nakopli. Jen houšť a tvrdě do mně. Jestli dnes naši čutálisti zabojují a porazí Švajcy, to by v tom byl čert, abych já také nezabojoval.

lubica

Karle, výborný postoj! A diky za tých milých a dobrých ľudí. Ja som na Seneckých jazerách strávila celú moju mladosť a detstvo mojich detí. Teraz je tam dosť špinavá voda. Je tam ale vybudovaný aquapark, v jeho krytej časti som strávila 19.4. môj prvý deň nefajčenia /deň D/, tam sa samozrejme nemôže fajčiť, tak to mi velmi pomohlo. Som rada, že si mi to pripomenul, úplne som na to zabudla /mimochodom- vykopal ma tam Modrookatý/. Tak možno aj Ty si niečo podobné vymyslíš, každopádne treba niečo robiť nebyť v nečinnosti. Nuda je najhoršie čo môže byť, potom sú v hlave len cigarety. Veľmi Ti držím palce, zvládneš to, lebo TY TO CHCEŠ !

Karel

Marjo, toho bohdá nebude, aby český král z boje utíkal ! Hyn se hukáže kdo z koho, do roka a dne si povíme jak na tom jsme. Vše má svůj čas a nic netrvá věčně, ani láska k cigaretě. Však ty se s leeeenou také vrátíte, protože dobří holubi se vracejí. :-)

Sralbotka

Ahoj všichni, tak dnes ráno jsem polkla první prášek a je odstartováno. Mám strach a na druhou stranu se těším, že to snad konečně dokážu. Musím i když jsem sralbotka. Tak mi držte palečky a já vám budu psát a otravovat vás jak na tom jsem. Zatím pa

Karel

Ty nejsi žádná sralbotka, ale odvážná žena. Nech tomu volný průběh, nestresuj se tím MUSÍM, žádný strach, nepřipouštěj si, že to nedokážeš a za pár dní zaber a ono to půjde. Všichni tady ti držíme pěsti (kolik pěstí, tolik štěstí) a piš. Tady nikdo neotravuje, většina si tím prošla a ví jaké to je a o čem píší.

Sralbotka

Karle, díky za podporu. Jmenuju se Zdena a sralbotka trochu jsem :o). Zatím teda kouřím o sto péro, tak doufám, že mi to opravdu přestane chutnat. Jsem fakt zvědavá kolik dní to bude. Ach jo. Tak zatím ahoj

Xandra

Milá sralbotko, zkus pro začátek tak trošku natahovat mezery mezi cigaretama a zakaž si kouřit víc než jednu najednou. Samozřejmě myslím za sebou. Mě taky pomohlo, když jsem si dala hrnek čaje - když jsem měla chuť kouřit. Jestli znáš rooibos ten mi moc chutnal a můžeš ho vypít kolik chceš, neobsahuje tein,a je lahodný. Prostě něčím zaměstnat ruce a hubu, mozek ti pomůže blokovat champix.

Xandra

Karle, ty pardále máš recht !! Přece to nevzdáš . A hlavně jak už jsme ti radili všichni, u PS (ani u fotbalu) nekuř. Ono se ti nebude chtít tak často ven a bude těch bílejch smradlavek míň. Ať naši vyhrajou a Karel taky !! :o)

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce