Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Marja

Mazáci, samozřejmě vám také gratuluji a dobře to oslavte. A stejně by mě zajímalo, jestli si někdo zkusil zapálit, jen tak ze zvědavosti, co to udělá. Jak píše Lída, že to láká. Já začínám být nějak strašně unavená a pobolívá mě hlava, což už roky jsem nevěděla co to je.Lenko, to nevadí, že hodinu výročí jsi prospala, spánek je také dobrý.Kde jsou ti nějací nováčci!!

irena

MARJO! JSI SKVĚLÁÁÁÁÁÁÁÁ!

Lukyn

Čauvec, to jsem rád, že jsem Vás našel. Už jsem si chtěl jít zapálit :D! Po třech dnech užívání Champixu jsem zmačkal krabičku a dva dny nekouřím. Absťák trošku mám, ale je to tak o 300% lepší než bez Ch. Ale myslím, že na mě ještě úplně nepůsobí, aspoň doufám. Držím všem pěsti!!! Zvládnem to!!!

Pavča

Lukyne,možná zbytečně brzy jsi odhodil cigarety-2 den s CH to je opravdu vyjímečné,ale pokud nemáš problém tak není co řešit a jsi dobrej. Marjo jsi skvělá,myslela jsem na tebe.S tím snižováním to opravdu nechci lámat přes koleno.Ale pokud nepocítím žádné chuťě tak proč bych ho brala.Určitě doberu to co mám doma,to je tak na 20 dnů.Beru druhý den jen 1/2 ráno a jsem v pohodě-pokud ne tak přidám.Mějte se voňavě

Lukyn

Já vím že to bylo dost rychlé, ale zkoušel přestat tak 5x nejdéle jsem vydržel 1rok, tedka naposledy 3měsíce, a jsem na to utrpení zvyklej:) ale tentokrát se musím toho shitu zbavit, strašně mě to užírá když kouřim, prostě se cejtim jako nějakej odpad, bez cigára jsem to opravdu já, u mě už je to problém spíš psychyckého rázu. Každopádně držte se všichni zuby nehty vím že to není sranda ale společně to konečně rozlousknem a začneme žít jak říkáte: voňavý život!!!:)

leeeeena

Hlásím že stále nic nebo spíš pořád hulím.

Pavča

Leeeno,tak si ráno zapal a pak prodlužuj a prodlužuj a uvidíš,že to půjde.Jsi dobrá a zvládneš ten skok udělat!

Robert

Ahoj všem, dnes je to 31. den bez cigarety. Jsem docela v pohodě, žádné problémy s tím nemám. Dnes bude pro mne těžký den, zapomněl jsem si CH a budu muset vydržet bez něj až do večera. Vydržím, to jsem přesvědčen. Když jsem četl příspěvky za poslední dny, tak jsem začal přemýšlet o snížení denní dávky, no a najednou mám snížení z důvodu zapomnětlivosti. Jestli to přežiju bez úhony, tak možná snížím natrvalo. Obdivuji Marju, která po všech těch problémech přeci jenom ZAČALA / PŘESTALA. Musím říct, že jsem taky jedním z těch, kteří přestali kouřit díky této diskuzi. Před tím jsem to zkoušel několikrát a pokaždé mi to vydrželo tak pár dnů, ale s pomocí vašich příspěvků a rad jsem na nejlepší cestě k totální proměně z kuřáka na nekuřáka. Tak jsem si stanovil takový cíl, že když jsem 25 let kouřil, tak teď pro změnu budu 25 let nekouřit a pak se uvidí. Všechny vás zdravím a přeju krásné chvíle svobody plné vůní.

Leny

Ahoj Roberte, tak tě tady vítám a zároveň gratuluji k tvému úspěchu. Myslím, že když už jsi vydržel 31 dní, tak těch 25 let pro tebe bude brnkačka. Na ten champix dnes moc nemysli, ono se nic tak strašného nestane, když si vezmeš až ´večer. Určitou hladinu už máš vytvořenou a ta zase tak rychle neklesá. Takže buď v klidu. Držím palce. Marjo, jak to jde? Věřím, že krabička zůstala nedotčená. Každej to holt máme jinak, já jsem všechny svoje cigára zlikvidovala, ale můj manžel měl pořád někde "pro jistotu" karabičku /v autě, ve sklepě/. Já jsem mu to vyčítala, ale jemu to zřejmě pomohlo, ten pocit, že je má. Dnes už nekouří 4 měsíce.

Pavča

Já mám dnes 39 dnů bez.Taky jsem kouřila 25 let a teď chci dalších 25 let být nekuřák.Potom se uvidí......Beru 1/2 tbl. jen ráno a zatím se nic neděje.Včera mě trošku hnula žlučí dcera , ale asi za to snížená dávka CH nemůže.Puberta je hrozná a musíme ji přežít všichni ,já i dcera. Bez téhle diskuze bych ani nezkoušela přestat,ale když to tady čtu jak všichni se snaží a podporujou,tak jsem do toho šla.Najednou má člověk spoustu přátel,ikdyž ani neví jak se jmenují..Je to báječné,nikde jinde takovou podporu nenajdu Díky všem..Přeju voňavý den..

Eliška

Zdravím všechny . Mám 50 dní bez cigarety a jak tady někdo také píše půlím si CHP. Beru půl ráno a celkem to zvládám. Pokud to půjde nebudu další balení kupovat. Je to pravda , že člověk musí opravdu CHTÍT přestat kouřit. Strašně jsem chtěla. Někdo to dokáže bez podpůrných prostředků. Nepatřím k nim, protože jsem se o to pokoušela také víckrát a nikdy to nevyšlo. CHP.mě nakopnul a ted to jde celkem dobře. Jistě že problémy jsou ,ale to znáte všichni jaké.Ještě zareaguji na to jestli mít cigarety doma nebo ne.Tak musíme odolávat pokušení - kouřit nebo nekouřit- a ted ještě odolávat krabičce v šuplíku. Tak to bych asi neustála. Všechny kdo to tedy ustojí obdivuji. Mějte se všichni krásně. Zase někdy ahoj.

Martina

Eliško, blahopřeji ke krásnému kulatému jubileu, ale jestli ti mohu radit, tak z vlastní zkušenosti vím, že pokud přestaneš se Champiem moc brzo, tak začneš okamžitě přibírat na váze, vysvětlila mi to dr.Králíková v tom centru pro odvykání, řekla, že jsem měla brát chx alespoň půl roku, abych to teď nemusela řešit. Já jsem první tři měsíce přibrala jen 2kg, ale pak za dalších šest měsíců taky 6kg. Teď jsem objednaná na kliniku na obezitologii, protože nechci čekat až přiberu dvacet. Dřív jsem držela dietu a hubla jsem, teď se to nehne. Všem držím palce, Martina

Marja

Je to špatné, bojuji, ale nevím jestli to zvládnu.Asi bude lepší nemít ty cigarety doma.

Pavča

Marjo,zvladneš to,nemysli na cigaretu a třeba surfuj na počítači.Já mám taky chuť , to víš ty roky kouření se nedají zapomenout ze dne na den.Ale je to spíš zvyk.Vždycky když jsem přišla domů tak jsem si udělala kafčo a k tomu cigárko.Tak teď si udělám kafčo a jdu do pokoje kde se nikdy nekouřilo a vyluštím si křížovku nebo sudoku nebo zapnu PC a čtu novinky.....Neboj bude to stále lepší lepší.Já taky měla pocit,že tím ,že nekouřím něco hezkého skončilo-pohoda....Ale není to pravda , pohoda se dá udělat i bez čmoudíků.V pohodě zvládám posezení v hospodě,jen mě štve,že stejně nekuřáci musí chodit do kuřáckého sektoru,protože kuřáci by jinak šli domů.Už aby se nikde nekouřilo.To byl jeden z důvodů proč jsem přestala kouřit-už mě urážely ty zahulené boxy nebo obležené popelníky před hospodou......Marjo drž se!!!!!!!!!!!!!!!§

Eliška

Marjo, na tom TVÉM rozhodnutí přestat kouřit velice záleží. Úplně nejvíc. CHP ti jenom pomůže. A mě se zdá , že až tak rozhodnutá nejsi. Ty si stále říkáš že to zkusíš , ale to nefunguje ty musíš chtít. Drž se.

Eliška

Marjo, na tom TVÉM rozhodnutí přestat kouřit velice záleží. Úplně nejvíc. CHP ti jenom pomůže. A mě se zdá , že až tak rozhodnutá nejsi. Ty si stále říkáš že to zkusíš , ale to nefunguje ty musíš chtít. Drž se.

Friduča

Zdravím všechny, Marjo zvládneš to !!! Neblázni .. i kdyby jsi selhaal a třeba si dala... jednoho dva prásky ( víc ti stejně chutnat nebude ), tak dál pokračuj a nekuř... Nejsi jediná kdo by nevydržel ... Hned a naráz ... Tolik let kouření, tak s tím trochu musíme bojovat ... Rozhodně to, ale neřeš tím, že vysadíš CHMP a začneš kouřit .. Za drobné výpadky, či selhání se rozhodně nebičuj !!!!! Nemůžeš věět kolik lidí tady mluví pravdu a opravdu to dali na poprvé ... Třeba taky párkrát selhali a jen to neřekli ! Buď upřímná a my tě budeme podporovat, tedy já určitě ... Rozhodně to nevzdávej !!!!!!!!!!!!! Prostě bojuj !!!!!!!!!:) :) :) Já tedy se zákazem kouření naprosto nesouhlasím. Byť už 69 dní nekouřím,ani by mě nenapadlo někoho omezovat, jen proto že já se snažím nekouřit .. to mi připadá sobecké .. A za další mi to připadá vůči každému podnikateli v gastronomii nedemokratické. On si postavil hospodu, jeho to stálo peníze, je to jeho práce a on mám právo jako podnikatel rozhodnout se zda chce nekuřáckej provoz, či kuřáckej.Měla by to být dle mějen a jen jeho volba a nikoli plošný zákaz ... to mi trošku zavání ... Vzpomeňme si jak nám lezli na nervy lidi, kteří na nás divně koukali atd... A teď se mezi ně zařadíme, jen proto, že se snažíme nekouřit ??? Není to divné ? Já chodím do restaurace a většina mejch kaamrádu a známejch kouří... sedím tam a nedělá mi to problém... občas si do nich v žertu rejpnu,ale rozhodně bych jim nenadávala a neodsadali si, nebo tak ... Myslím, že by jsme měli být tolerantní a to ne jen kuřáci k nekuřákům, ale i naopak ... Pokud nechci sedět v zakouřeném prostředí, nemusím tam chodit... ale přece nebudu někoho nutit, protože tam chci jít, že mi tam nebude kouřit ... Jednou se tam kouří a tak to člověk musí přijmout ... Nevím, tohle je prostě můj pocit ...

Marja

Když já jsem strašně unavená, to nejsem vůbec já. Jsem doma a jenom se ploužím.Bolí mě svaly i na rukách / nemocná nejsem /. Já měla místo cigarety naplánováno vždycky nějaké cvičení / pozdrav slunci apod / a teď nejsem schopná udělat vůbec nic. A i hlava bolí. Mě vždycky cigareta při únavě povzbudila a byla jsem schopná pokračovat a teď jsem úplně vyřízená.Budu ještě bojovat. To víte, že to nechci vzdát, vždyť jsem do toho už vrazila pět tisíc a z důchodu to není žádná sranda. Musím bojovat ze zvědavosti, jestli by mě cigareta vzpružila. Leeeno, ještě to zkoušej vydržet a oddálovat.

Leny

Marjo, to víš, že by tě vzpružila, ale na jak dlouho?! V tom je ten zakopanej pes, cigáro je jako každá jiná droga, vzpruží tě , ale jenom na chvíli. Neblázni. Běž si dát radši šlofíčka, já jsem také ty první dny prospala. V práci jsem to musela přežít, doma jen to nejnutnější a pak šup do pelechu. Neboj, za pár dní to přejde a budeš v pohodě. Vydrž.

Modrookaty

Zdravím Marjo, nikdo nemá právo Ti vyčítat, že máš doma v šuplíku krabičku cigaret (co kdyby), ale nikomu nemůžeš zakázat říct svůj názor. Takže se vyjadřuji je to chybička, která se vloudila, ale lze ji napravit zbav se toho. 9 z 10 odvykajících kuřáků při chuti zakouřit si to nevydrží a sáhnou do toho šuplíku se slovy jen jednu. Říká se tomu už v tom zase lítáme ... Stálá únava a pod. víš někdo tady psal jak je nabitý energií a elánem ... já do této skupiny nepatřím. Ber to tak, že vydržet nekouřit a odolávat navíc šuplíku Tě stojí nesmírné množství enegie a to se musí někde projevit. Někdo potřebuje více spánku (tj.můj případ) někdo více papá a já nevím kdo a co všechno. Prostě smiř se s tím, že nějakou dobu budeš utahaná, budeš mít i třeba svalové bolesti (mě třeba týden bolely zuby) a že se prostě budou dít věci na které si nebyla zvyklá. V cigaretách není jen nikotýn (ten by až tak moc nevadil), ale tisíce dalších prvků, které naše tělo otrávily a stále otravovaly. Najednou se to neděje a Ty začínáš najednou vnímat své tělo jinak než si byla zvyklá. Nemyslím si, že toto stádium únavy je trvalé to jen Tvé tělo a mysl se diví co se děje, že ta Marja najednou necpe do svého těla ty jedy. Vydrž ..! Myslím, že odměnou Ti bude to, že jednoho dne si přiznáš ... stálo to za to utrpení a odříkání. Držím palce a věřím, že to zvládneš. Vždyť tady máš mnoho přátel, kteří by byli zklamaní. Zabojuj a piš nám jak se to daří. ... Chválím za tu svatbu muselo to být velice náročné odolat a nezapálit si. Hazký a voňavý den VŠEM

Friduča

Já vím... mě bylo navíc p oCHMP špatně ... od žaludku ... byla jsem malátná, unavená,ale nemohla sjem navíc spát .. ono to přejde .. všechny nás to přešlo, tak to přejde i Tebe !!! Vydrž holka ! Vdržíš to !!!! Neboj !!!! Snaž se a nevzdávej se ... Já začala zobat znovu půlku ráno a půlku večer ... Nesmíš na to furt myslet ! Já vím, že je to těžký, ale vydrž to !!!!!! Snaž se .... zabavit něčím jiným .. a pokud ta myšlenka přijde, tak rychle začni něco dělat .. je to vždycky mžik .. a jde o to překlepat to a zapomenout .. Já vím, že je to těžký.. všichni tottady víme ... Bojuj .. myslím na tebe .. neboj :) Všechno doře doapadne .. :)

Lukyn

Ahoj Marjo, já ti uplně rozumim a vim co tou unavou a bolesti svalu myslis, ale taky sem vydržel 1rok nekourit a vim ze az tyhle strasne pocity doslova pretrpis tak budes za vodou a uvidis ze cigareta energii nedava ale utlumuje! Proto to nevzdavej a jdi za svim snem nekourit!!! drzim ti pesti. Taky bojuju Lukas

Marja

Díky opět za podporu. Takže ta únava je normální, to jste mě utěšili. Já si jdu lehnout, ale neusnu. Pustím počítač a za chvíli zase vypnu, nejsem schopnná ani moc psát. Ta chuť na cigaretu je mžik, to už vím, že přejde. Ale asi máš Mydlypupku opět pravdu, lepší bude se těch cigaret doma zbavit. ve středu jdu do práce, tak je někomu dám. Jestli budu ještě pořád tak unavená, nevvím jak to zvládnu. Obdivuji vás, co jste museli chodit do práce. Jestli vám bylo jako mi, tak těbůch. Ale zase na to možná tak člověk nemohl myslet. Je to rána, psali jste o radosti a mi je pod psa. Fridučo, také s tebou souhlasím. Hospodští by měli mít právo si vybrat, jestli budou mít kuřáckou nebo nekuřáckou. Stálo je to hodně, navíc když museli nedávno obnovovat kuchyně a toalety. Je to prostě těžké.

Pavča

Asi jsem to špatně napsala,myslela jsem to trochu jinak.Vadí mi ,že v hospodě udělají nejmenší část kuřáckou,a to je síla,není tam vidět-to mi vadilo vždycky.Kdyby se kouřilo jako dřív ve všech prostorách tak to není taková koncentrace.Buď ať udělají jen kuřácké nebo nekuřácké restaurace.Můžeme si vybrat.Já mám taky většinu kamarádů kuřáků a nevadí mi že kouří,bohužel se musím podřídit já jim,ale to je můj problém.Myslím to tak,že jsem přestala kouřit,protože mi to začalo vadit ,jak je všude nahuleno a vlastně jsem si nepomohla.Buď budu sama nebo dál budu smrdět.Je to vlastně obrovskej problém.Nejlepší to je v létě venku,to jsou všichni spokojený.

Jana

Nejdříve zdravím všechny vespolek... Mám jenom jeden důležitý vzkaz pro Marju! Marjo, nezkoušej tu jednu cigaretu,neustojíš to, já jsem také selhala. Je to zrádná droga, kterou jsem sice na 3 měsíce pokořila, ale dostala mě...Bohužel jenom tím jedním šlukem...:-( Přestala jsem kouřit 10.2.2008, tři měsíce jsem vydržela, pak jsem se dostala do velkého stresu .....Také mě poslední dny pořád provázelo pokušení, že to zkusím, jaký to bude, že to stejně ani neucejtím, že nejsem žádná břídilka, že jeden šluk mi nemůže uškodit, natož zlomit opět ke kouření. Spoustu lidí to tu vyzkoušelo, a pak pokračovali dál ve svém nekuřáctví! Já NE, já jsem do toho zase spadla!!!!! Je mi z toho zle, nenávidím se, mám z toho i depku, ale všechno způsobil jen a jen ten pouhý jeden šluk :-) Marjo, já původně vůbec nechtěla psát, styděla jsem se za to, že jsem nevydržela, že mě to svinstvo zase převálcovalo. Nechtěla jsem Vám tady kazit radost a euforii, ale myslím, že jako varování je to nutné... Každý den sem chodím vás číst, ikdyž už zas kouřím, ale Tvoje pokušení mě přinutilo napsat tohle varování. Marjo, nezkoušej to, a vydrž! Pokud jsi pevně rozhodnutá, pokračuj dál ! Já to zkusila a jedu v tom zas! A bohužel jsem zjistila, že to není ani tak o champixu, ale o tom rozhodnutí a přesvědčení, že kouřit nebudu! Já měla stres a pořád mě popouzely myšlenky ve smyslu - tolika věcím musím čelit, bojovat, přibrala jsem 10 kilo, v rodině rakovina, nový nádor, v práci velký průšvih, tak jsem si řekla, že to zkusím... šíleně mě to uklidnilo i ten šluk - nejdříve se mi zvednul žaludek , ale po druhém už mi to chutnalo. Snažila jsem se, několik dnů, že si dám jenom večer jednu, jenomže...... když jednu, pak jsem si povolila ráno.... jednu... a už v tom zas jedu. Zvažovala jsem, zda mám znovu nasadit Champix..., ale vím sama moc dobře, že nejsem vnitřně a skálopevně přesvědčená, že nebudu kouřit! Proto to neudělám!!! Až sama sebe přesvědčím, že chci přestat, tak do toho půjdu znova. Ale v tuhle chvíli mě ta hnusná závislost přemohla a nemám šanci :-( Nejhorší je to, že když jsem si sama pro sebe sepsala klady a mínusy, tak jsem takový zbabělec a barbar, že v tuhle chvíli je pro mě důležitější být klidnou, vyrovnanou kuřačkou, než rozklepanou, nervozní, vystresovanou nekuřačkou! Zní to děsně, ale posledních 14 dní mého nekouření to tak bylo, předtím to bylo celkem v euforii a v pohodě. Uvědomuju si to, ale je to tak! Tohle mám teď v hlavě, a nikdo mi nepomůže! Co kouřím, jsem zhubla 5 kilo a paradoxně mi to hubnutí dodává další elán do kouření... Je to hnus! Říkám si, aspoň něco! Takže Marjo a všichni ostatní, nezkoušejte si ochutnat, jaký to je si znovu potáhnout, mohlo by se Vám to vymstít, jako mně! A ještě něco Marjo - já jsem jedna z těch, co si nechali krabičku při ruce, 3 měsíce jsem nosila v kabelce dokonce 2 krabičky, myslela jsem, že tak je to správně, že to vědomí, že si vlastně klidně můžu zakouřit, ale že já sama nechci, že to mi pomůže překonat tu touhu po cigaretě! Vydrželo mi to 3 měsíce. Možná...... , kdybych je při ruce neměla, že bych si toho šluka nedala, protože dojít si celou krabičku koupit, nebo se někde ztrapnit, když jsem všude vyhlásila, že nekouřím, a žebrat o cigáro a šluka, to bych neudělala! Takže radím, vyhoď ji a zkus to bez ní ! Berte mě jako špatnej příklad a varování ! Doufám, že Vám to některým pomůže , i těm budoucím, co se budou třeba pokoušet si vyzkoušet jen tak jednou potáhnout! Držím Vám všem palce, myslím na Vás a závidím Vám! Ale upřímně Vám to přeji! Jste velcí hrdinové, že jste to dokázali !

Marja

Je Modrooký, promiň, já si tě přečetla jako Mylypupka. Jsem úplně mimo, hlava třeští, asi vezmu tabletku, to už jsem strašně dlouho nemusela. Ale než cigaretu, tak raději to. Pavčo, nezoufej, já myslím, že kuřáků bude ubývat, je to drahé a samé zákazy. I když já myslela, že dnešní mladí, tolik nekouří, ale je jich prý dost. Za nás se kouřilo i na seternách, dnes už to neexistuje. A těch nekuřáckých míst začíná být více. A třeba ti tvojí známí také přestanou.Mějte se fajň, lépe než já.

Pavča

Marjo máš pravdu,já jsem taky zdravotní sestra a ještě před revolucí jsme kouřili na sesterně i na sesterně na operačních sálech.Někteří pacienti (ne extenzi) kouřili i na pokoji.Nemyslím si ,že by to nějak vadilo .Nehnisalo toho víc než teď,ale pokrok je pokrok.To je právě co mi vadí.Pro kuřáky malinký kutlochy,sestřičky nacpaný na záchodech,je to ponižující...

Modrookaty

Ahoj Pavčo, úplně nejdříve bych Ti chtěl napsat to, že je to fakt ponižující, ale co??? To, že jsou sestry nacpaný na toaletách, aby si zakouřily a nebo varianta 2, že je ovládá čoudyho tyčinka a chodí se schovávat na toaletu? Moc jsem o tom přemýšlel ještě v době kdy jsem byl aktivní kuřák. Povím Ti příběh, který se odehrál v posledních 26 letech a je krátký. Mladý muž si našel děvče to je normální a tak to bývá. Rozdím mezi nimi byl fyzický, ale i v tom, že on byl kuřák a ona nekuřačka. On měl již svůj byt takže byl v podstatě připraven k založení rodiny. Po nějaké době se ti mladí vzali, vyměnili byt za větší. On v pohodě jak bývá zvykem doma hulil jak r-c za pařezem. Ona občas protestovala, že je všude nahuleno (tady už to začíná být ponižující) a záclony smrdí a pod.. Tenkrát se mladík zamyslel a došlo mu, že vědomě ubližuje člověku, kterého miluje. Hrdost musí být a tak prohlásil, až tady na stole bude ležet knížka o tom, že jsi zagravidovaná umyji popelníky a u nás doma se nebude kouřit! Netrvalo dlouho a na stole ležela taková papírová knížečka ... Mladík umyl popelníky a schoval v průběžně informoval návštěvy, že byt je nekuřácký a dbal na to, aby to tak skutečně bylo. Bylo by ponižující, aby jeden čoudil kazil zdraví svým nejbližším. Necítím se nijak ponížen, že jsem chodil nějakých 26 let kouřit na chodbu nebo na balkon. Necítím se nikterak ponížen tím, že v restauraci, když někdo jedl tak jsem mu nekouřil pod nos a tak podobně. Vždycky jsem se cítil jako slušný člověk, který nechce obtěžovat svou úchylkou a takových úchyláků po té naší republice běhá co? Je to jen otázka pohledu na situaci. Já říkám jednoznačně ANO NEKOUŘENÍ - ale, aby někdo neříkal, že jsem nespravedlivý nebo napravený pitoma tak hned říkám NESOUHLASÍM S TÍM JAKÝM ZPŮSOBEM SE TO PROSAZUJE !!! Proč??? Je to jednoduché kuřák je nemocný člověk a tak by se na něj mělo pohlížet. Narkomani mají svá centra kde jim dají náhražky drog, aby to zvládli. Dají jim jehly a stříkačky a co kdo dá kuřákovi? MYSLÍM, ŽE TOTO TÉMA JE NA JINÝ ČLÁNEK.

Xandra

Marjo, neboj ono to bude lepší. Tělo je chemická továrna a teď jsi v ní otevřela okna dokořán a pustila čerstvej vzduch - to musí zákonitě pro to uzený být šok. Jistě na tvou blbou náladu má vliv i změna počasí k horšímu. Nevím jak u tebe , u nás leje a je zima. Je dokázáno, že tohle pochmurný počasí je na depresi živný podhoubí. Až vyleze sluníčko bude všechno vypadat veseleji. Já to vidím na sobě, ploužím se téměř od ničeho k ničemu a do všeho se musím nutit. Nejradši bych zalezla do postele s knížkou. Jestli tě nic nehoní, tak to udělej a počkej až ta blbá nálada přejde. A ty cigarety věnuj radši nějakýmu míň statečnýmu kuřákovi, který si myslí, že se bez nich nedá žít. Dá a celkem v pohodě. Jinak všechny zdravím a kampak se nám schoval Karel ???

Karel

Xandro, sedím tady v koutku a čtu si vaše úspěchy, protože ještě nemohu být hrdý na to, že u mně je voňavo. Ráno se zuby - nehty držím, ale pak jdu nakoupit a jedna položka je krabka cigaret, kterou do večera vykouřím. U mně je nejhorší, že kouřím právě u počítače a to i teď. Snad ani nechci přestat kouřit, to období kdy jsem opravdu chtěl skončilo dříve než jsem začal brát CH. Dnes 40.den Champixu a stále 20 cigaret. Karel - černá ovce diskuse.

Jana

... a já druhá, černá ovce....:-(

Karel

...tys ale dokázala přestat alespoň na 3 měsíce, já ani den a už jsem si těch dní D určil pět. :-(

Jana

jo, ale o to víc mě to "sejří", že jsem takovej zbabělec!

Karel

Jano, já vím jaké to je. Kouřil jsem dvacku denně v letech 1963-1988. Do teď nechápu, jak jsem přestal kouřit, ale bylo to ze dne na den. Za rok mi v lázních nabídli cigaretu. Po prvním tahu jsem se silně zapotil, zatočil se svět a já jí típnul. 8.3.2004 (MDŽ) jsem dostal od manželky dárek - návrh na rozvod. Od toho dne kouřím 40 denně a vnitřně cítím, že už je toho dost a měl bych přestat. Problém je v tom, že je tam to slovo "měl" místo "musím". Champix nevzdávám, jednou to přijít MUSÍ !!!

Jana

Jasně Karle, tomu rozumím... Však já nepíšu, abys to vzdával! Já kouřila 25 let 20 až 30 denně, poslední roky i víc ! Několikrát jsem zkoušela přestat vším možným způsobem. Nikdy nevydržela déla jak jeden den - do večera! Jediný Champix mi pomohl, že jsem to dokázala a vydržela 3 měsíce! Že jsem to zkazila a zbortila, to byl jen moje vůle !! Jak píšeš, určitě přijde Tvůj čas a s tím svinstvem zameteš ! Však já to také stejně jako Ty nevzdávám .Až se vnitřně nastartuju k rozhodnutí, tak zas Champix nasadím, protože mu bezmezně věřím! Jemu ano, o sobě a své vůli v tuhle chvíli pochybuji! A to je špatně! Musím si být jistá a pak se do toho vrhnu znovu! Držím Ti palce, určitě to dáš!!!!!

Jana

... a jinak Karle, myslím, že to není o tom dni D, ale o tom, kdy Ty sám si řekneš: už nebudu, končím, adijos.........znám to moc dobře!

Alena

Všem statečným dobré ráno:-)))Hlavně Marje.Léčím se z té proklaté závislosti po 35letech,kdy jsem profoukla pánubohu do oken celé auto,dnes 14.den bez cigarety.Chuť je hlavně ráno,když mě nohy samy nesou ven.Marjo,z vlastní zkušenosti:hlavně nemít žádné cigarety doma jako co kdyby.Když nejsou,tak se ta chvilka prostě musí vydržet!!!Když jsou,tak se jde:-(((Nezkoušet co to udělá.Mozek už se učí uvažovat jinak.Jako s drogama jednou si dáš a jede se znovu.Přinutit vlastní hlavu uvažovat jinak.Já mám před sebou napsané,kolik ušetřím a už se těším co si za to koupím.V celé rodině nekouří nikdo,všichni přestali a v práci jsou represe čím dál větší,tak to mám lehčí.Protože Cham.předepisuje doktor a ten můj je rodinný,myslím na to,že bych se ztrapnila,když je to tak drahé taky před ním,že jsem nevydržela.Marjo,i všichni ostatní hezký den hezký týden,měsíc i rok a hodně slunce v duši,to vytěsní toho čerta pokušení.Jo Marjo to sis jen namlouvala,že únavu vyžene cigareta:-)))Dej si hroznový cukr a přejde to:-)))

Oluš

Ahojtě,tak v neděli výborný oběd ,od rána jsem se chválila a vzpomínala n a ty co s cigem ještě zápasí jak je to fajn nekouřit já mám pořád euforku že jsem to po 40 letech dokázala.Mydlipuku a Leno moc jsem na vás v neděli vzpomínala jak ten čtvrt rok oslavujete? Lidičky jen pořád pište a podporujte se navzájem já to pročítám každý den a moc mě to pomáhá!!!!!!! Přeji krásný voňaví den.

Marja

Tolik příspěvků, to je dobře, člověk si z každého něco vybere. Jano, to je škoda, že jsi začala, jsi pro mě příkladem NEZKOUŠET. Já si pořád myslím, že jak se vysadí Champix, tak to teprve začne být kruté. Proto já ho budu brát hodně dlouho. Jano, mi kdysi doktorka řekla, když chtěla ať přestanu, že stresy na které se vymlouvám, budou celý život, vždycky nějaké a cigareta to nevyřeší. A jak ti bylo, když jsi nekouřila, můžeš to srovnat. Ani ty pocity tě nelákají znova to zkusit.No je to prostě v háji, nekuřáci to nikdy nepochopí. Proto pište, to je jediné, co pomáhá. LEEEno, ozvi se, vypiš svoje pocity. Je mi hnusně, ale bojuji, ještě žádná radost, jenom trápení.

leeeeena

Včera večer jsem se hrozně naštvala,můj manžel přestal kouřit před 6 měsíci jen tak to chtěl zkusit jestli to jde.A včera jsem se k němu přitulila a odpálkoval mě ať se otočím na druhou stranu,že hrozně smrdím jak starej chlap v autobuse po ránu.Dnes ráno jsem vyhodila zbytek cigaret,sice asi každou půlhodinu říkám,že jdu do obchodu nebo někoho zavraždím ale zatím jsem nešla.Jen mě nic nebaví.Vytřela jsem byt a hned jsem mířila k oknu si zakouřit než jsem zjistila že na parapetu není krabička ani zapalovač.Je fakt že jsem champix hodně fllákala takže mám ještě na týden,pokud do té doby nepřestanu manžel mi už na další balení nedá penízky.Zatím to ale jde,normálně už bych doslova brečela jen abych si zakouřila.

Eliška

Martino , ano máš pravdu. Také jsem přibrala 3 kg a mám neuvěřitelnou chut k jídlu.Začínám se bát že jednu neřest nahradím druhou neřestí. No prostě není to lehké.Musím se stím poprat. Ted bych spíše potřebovala něco zobat na nechutenství. Také se plně ztotožnuji s Janou ,která píše o tom vnitřním rozhodnutí nekouřit. Je to to nejdůležitější. Umě to s CHP proběhlo úplně v pohodě. Až jsem byla překvapená.Mám ještě dvě tablety tak to snad ustojím.Ale hodně mě štve ta váha. ahojky.

Mydlypupek

Děkuji Ti Oluš za krátkou správu,a jsem rád, že jsi to nevzdala.Za chvíli budeme oslavovat tu naší vytouženou stovku,no a pototm z nás budou už jen starší nekuřáci.A to do doby, nežli budeme oslavovat sto osmdesát tři dní bez cigarety. Určitě se chceš zeptat, co je toto zase za číslo a já ti hned odpovím.To bude půl roku nekouření.A proto, nezapomeň se chválit, aby si to vydržela.No a vy všichni co nás následujte, jak v tom nekouření,tak v té chvále, nenechte se odradit tím, že Vám bude někdo říkat, že samochvála smrdí, tak se vychvalujte až do nebe, a věřte že nic nezkazíte.Zravím Lenku mojí spolubojovnici.ahoj Mydlypupek

Marja

Je mi to moc líto, že po vaší snaze mi tak strašně moc pomoct, to vzdávám. Nevydržela jsem. Nevím, co budu dělat dále, ale momentálně jsem mimo. Je to poprve, co jsem zkoušela nekouřit a neodstála jsem i když mě to stálo tolik peněz. Neumím ale zvládnout tolik negativ najednou - nekouřit, nepřejídat se, nejít na záchod, zvládat únavu.Zítra se rozhodnu, jestli budu brát Champix dále nebo ho odložím a někdy začnu znova. Mám pryč z toho dvojitého balení jen tři dny, tak určitě to někdy opakovaně zkusím. Ale asi až v zimě. Začala jsem když už se kouří venku a to mě moc láká. Já kouřím doma jenom v lodžii a v zimě by bylo snazší odolat.Zítra to bude v práci ostuda a u doktorky ani nemluvím. nevím, jestli budu kouřit jenom tajně nebo co. Budu se snažit udržet to omezení, už vím, že v některých situacích to jde. Fakt v této chvíli nevím jak se rozhodnu. Ještě kdyby si někdo myslel, že jsem málo chtěla - chtěla jsem a hodně, to jsem tady ani nikdy ještě neřekla, že mám 5 let stenty v tepnách na nohách, vůbecc jsem nemohla chodit. Ještě to šlo napravit, ale s takovou přijdu o nohy, takže já se budu opět opakovaně snažit s kouřením přestat. Uvidím, co to udělá, když přestanu brát Champix. nevím, kde se stala chyba, ale asi je to o síle závislosti i o věku a co já vím.Nebudu vás tady již otravovat, budu vás pravidelně číst a až u mě bude nějaká změna, tak se ozvu.Možná se ozvou ještě i další, kteří neobstáli a dáme nějak zkušenosti s nezdarem dohromady.Byli jste a jste moc skvělí, moc to pomáhá a vůbec díky vám jsem to vůbec zkusila. Leeeno, vydrž a další vydržte. Já jsem zklamala.

Martina

Marjo, docela tvé rozhodnutí chápu, ale je fakt špatné, champix můžeš brát až 1rok a omezit cigára na minimum, ono to pak půjde mnohem lépe, neodkládej to na zimu, pak z toho budeš mít strach a zase to odložíš a pak už to vzdáš úplně a vzhledem k tvé diagnoze by bylo dobrý to alespoň radikálně omezit, to ale víš i bez nás a určitě své rozhodnutí ještě přehodnotíš a zabojuješ znova, ale nepřestávej kouřit úplně, počkej si na ten den D delší dobu, a stále buď s náma v kontaktu jinak je zle a už se nevrátíš a bude tě to štvát. Držíme palce. Martina

Friduča

MARJO !!! Já snad sednu do auta a přijedu ti dát na prdel !!!! Koukej brát CHMP dál !!!! Že jsi si zapálila ještě přece neznamená, že máš prohráno !!!! Tak jsi si dala no a co??????? Neblázni, máš tolik důvodů !!! Hlavně se nerozkuřuj !!!!! Dál se snaž !!! Hlavně nepřestávej brát CHMP !!!! To by byla největší blbost, jakou by jsi udělala !!!!! Kurňa ženská zdraví, voňet budeš !!!! Nech toho !!!! Slyšíš !!!! Ber CHMP dál a nekuř - nebo se o to snaž !!! Prosím !!!!!!!!! Já tě prosííííím !!!!!!!!!!

Pavča

Marjo,ber CH dál vždyť tady někdo psal a kouří jen 3 cigarety denně.Třeba to bude trvat měsíc a pak jednou zjistíš,že to je fakt zbytečný ty 3 a přestaneš.Asi ti to bude trvat dýl,ale nevzdávej!!!!!!!!!!!!!!

leeeeena

Tak já počítám minuty kdy asi poběžím pro cigára,je to síla manžel s dětmi raději po mojí scénce odešel ven a já t ady sedím uřvaná a chci kouřit,ale zároveň tomu už od rána odolávám.Fuj jestli někdy v životě uvidím holky kouřit tak je přerazím.

leeeeena

Jo ještě jsem chjtěla dodat,takové ty záběry z filmů o drogách a závislosti na ní....jak se lidé svíjí,křičí apod.tak to nastalo u mě proto nikdo není raději doma.Co jsem to za matku když jsem řekla svojí 6leté dceři vypadni nebo tě umlátim,asi to taky vzdám lepší kouřit a být ta skvělá maminka než nekouřit a děti by mě nenáviděli,když to nejde ovládnout.....najednou jsem křičela.

Lukyn

Je to tak stavy odvykáni od nikotinu jsou fakt šílený ale drž se zuby nehty je to prece mnohem dulezitejsi nez kdyz ti uklouzne sproste slovo! neumlatila by si snad ne? mám teda taky brutalni abstak ale celej den makam na pokoji a snazim se to prebijet tou praci, nekdy taky nadavam jak nejakej dlazdic:)navic se se mnou rozesla pritelkyne takze taky super! nejhorsi je 1mesic da se to zvladnout drz se! Mejte se suprově a ty marjo to nevzdavej klidně kur ty 2ciga a odvykej si....uvidis svet bez zavyslosti je super a uz se na něj tešim!

Mona

Marjo,zkus to znovu,nepřestávej brát Champix,zkus ubírat cigára. Já taky začínala nadvakrát. 2.6. to budou 4 měsíce,co jsem neměla cigáro v puse.A ty stavy zlosti jsem měla ze začátku taky. Byla jsem vzteklá jako pes-a to jsem ale opravdu naprostej pohodář. V sobotu jsem se vrátila z Holandska. Tam jsem přestala brát Champix a bylo to trochu těžší. Tak tam jsem si řekla,že to vydržím rok a když se mi ta chut bude zdát neudržitelná,tak si třeba zapálím. Co je to rok proti celému životu-je mi 45 a snad hnedtak ještě neumřu. Slibuju,že to bude čím dál tím lepší-fakt to nevzdávejte,apeluju na vás. A pište,mě to ze začátku pomáhalo jako nic jinýho. Držím palce a budu sem ted chodit častěji,abych se vám snažila pomoct.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce