Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Lenka

Dobrý večer Marjo a všichni bojovníci.Nestačím se divit, jak ses krásně rozhodla.Jsi skvělá a moc Ti držím palečky.Ráno si na Tebe vzpomenu,Vstávám do práce,takže budu sedět okolo 4 hodiny u stolu a bude tam maximálně čaj.A potom budu muset 8 hodin čuchat cigaretový kouř,protože skoro všichni spolupracovníci kouří.Bohužel není kam utéct.Ale to není podstatné.Teď je důležité Tvé rozhodnutí.............Všichni Ti tu držíme palce a určitě to zvládneš a potom se večer pochlubíš................... a my budeme jenom chválit....................Už se na to těším . Takže dobrou noc a voňavé ráno a celý prosluněný den.

Pavča

Zdravím Modrookatého,jsme spolubojovníci,ani jsem to nezaregistrovala.Já měla poslední cigaretku v pátek 11.4. v 7.30 .Jsme tak dobří a Marja se k nám zítra určitě přidá.Stále nevidím spoluzačátečnici Xandru, XANDRO , kde jsi a jak jsi na tom?

Xandra

Omlouvám se ti , že jsem se neozvala, byla jsem na školení a teď hltám plnými doušky, co se tu za ty 3 dny stalo. Všichni jste úžasní, Marjo mám velikou radost že jdeš do toho budu na tebe zítra moc a moc myslet. Karle vem si z Marji ponaučení zkus se troch nabudit a sekni s tou potvorou cigaretou. Já nekouřím od 6.4. už nevím kolik je to dní, jen si pamatuju ten datum. Jinak už třetí den si půlím šampík aby mi déle vydržel , a necítím žádnou změnu. Taky Vám musím říct, že ze mě na školení byli v šoku - všechny holky koukaly jak blázen. Myslím kuřačky. Hned si psaly, jak se to jmenuje a že si to na netu najdou. Tak snad ulovím nějakou nekuřáckou duši. Pavčo jsem ráda, že jsme tu pořád v kontaktu nováčci, mazáci i my měsíční nekuřáci. Jako mazák si nepřipadám ale v noci ze soboty na neděli jsem měla konečně pocit, že jsem nekuřačka. Syn jel autem s kamarády na diskotéku (asi poprvé v životě, takže na to nejsem zvyklá , jinak sedí doma u notebooku nebo je na koleji ) a mě vzbudil o půl čtvrtý ráno příšernej sen (zdálo se mi, že se rozsekal na motorce a je v komatu) - zjistila jsem, že není doma a udělalo se mi neskutečně zle. Přijel za půl hodiny absolutně v pořádku a divil se co dělám v kuchyni u stolu. Seděla jsem tam a bulila. ALE ANI MĚ NENAPADLA CHUŤ NA CIGARETU !!! Před měsícem bych za tu půlhodinu vykouřila půl krabičky. Teprve když odešel do postele tak jsem si to uvědomila, že jsem na cigaretu vůbec nepomyslela. ŽE UŽ TEDA ASI BUDU NEKUŘAČKA - HURÁÁÁ :-)) Všem přeji příjemný voňavý pracovní týden a Marje a Karlovi zvlášť pá pá

Karel

Xandro, JSI FANTASTICKÁ, že jsi ten šok vydržela bez cigarety. Teď už to bude jen lepší. Bohužel, už nikdy si neřekneš JSEM NEKUŘAČKA. Nekuřákem se člověk narodí a s cigaretou se stává kuřákem. Když dokáže přestat, nesmí zapomenout, že je jen vyléčeným kuřákem. Jedna cigareta kdykoliv později, znamená opět závislost. Já přestal kouřit 2.2.1988 a 8.3.2004 jsem si jednu zapálil, když mi žena oznámila, že se rozvádíme. Od té doby jsem opět kuřákem. Přeji, abys už nikdy na tu cigaretu ani nepomyslela.

Modrookaty

Ahoj Xandro, je to úžasný pocit zjistit, že jsi už někdo jiný a ne ten tvor ovládaný čoudyho tyčinkou. Budou nám prověřovat právě takové chvíle, kdy jde o nervíky na špagátu. VYDRŽÍME ... S půlením CH jsem začal v neděli pokusně a od té doby půlím a půlím a půlím. Zatím to vypadá, že mi to nedělá problém a tváří se to jako funkční, no uvidím co bude dál. V nejhorším zase posílíme ne? Chystám se ještě na další krok a to bude vynechání noční dávky, ale to až o víkendu. Hezký a voňavý den

lubica

Zdravím všetkých , trochu som sa odmlčala, predstavte si, bola som na konferencii o závislostiach u vás v Česku v Měříne na Slapech. Okrem iného tam bola aj prednáška o závislosti na nikotíne a liečbe Champixom. Dozvedela som sa , že vaše poisťovne preplácajú 1000 Kč na CH, pokiaľ navštevujete centrum na odvykanie, čo u nás nie je možné. Tiež sa hovorilo o vysokej úspešnosti liečby champixom, doktorka, ktorá prednášala, bola ním nadšená. Osobne som sa s ňou rozprávala, hovorila že užívať ho treba min. 3 mesiace. MARJO! Som v šoku, ako si sa do toho vrhla. Ja verím, že to dokážeš, cítim z tvojich riadkov veľké chcenie. Tak nech ťa nič neodradí. Prvý deň býva najhorší, potom už to ide. Keď ten prvý deň zvládneš, si víťaz. Budem na teba myslieť. MODROOKATÝ, som rada, že si sa ozval lebo práve ty a EWA ste mi najviac pomohli práve v takom období, aké prežíva Marja. Vy to ani netušíte, čo ste pre mňa urobili, ste moje "porodné báby". Ešte raz vďaka. Tak sa majte a všetkým prajem voňavý štvrtok!

Modrookaty

Ahojky Lubka, zase nepřeháněj nejvíc práce si udělala sama a je to jen a jen Tvoje zásluha, že jsi dnes tam kde jsi. Vždyť sis mohla říct co vy mibudete kecat do života a bylo by vymalováno. Užívej si voňavých dnů tak jako my, kteří ten D už máme nějakou chvilku za sebou a abstinujeme. Jsem strašně zvědavý na Marju, ale věřím, že to zvládne už byla dost nažhavená. Hezký den

zdenka

Ahoj všem, konečně mě začala dovolená, jsem po noční a hned vás čtu, ani nevím jak všem poděkovat, že píšete,protože to opravdu pomáhá.modrookatý,karle a vubec vy mužský sem dáváte tu vaši logiku, je to trochu jiné než s námá holkama, chlapi i mají víc vůle, to je dokázané, ale Marjo, my to zvládneme,že jo ? Ano chut je velká, mám i trochu problémy s braním champichu, i začínám trpět zácpou, neznáte jak na to ? Zatím beru psylium a jogurty. Ještě se ozvu než odjedu, ale vy se držte!!!

sigrid

Krásnou dovolenou, odpočiň si tělesně i duševně a nenech si ji zkazit ničím ani chutí na cigaretu. Moc Ti to přeju, držím palce a těším se, co budeš říkat po návratu. Na zácpu hodně pij, ale exotická strava na nás obyčejně účinkuje právě opačně ;o)). Pa a měj se krásně s.

sigrid

pár dnů jsem tu nebyla a takový pokrok! Kdybys věděla, jakou radost jsi mi udělala, i když Tě neznám, musela by ses tomu sama smát. Docela jsem se o Tebe bála, ale bylo to zbytečné, jen jsi chvíli zakolísala, ale v hlavě máš jasno. Věřím hrozně moc, že to dnes dáš. A kdyby to náhodou nevyšlo, nepropadej do deprese. Už jsi se odrazila a skok je jen otázka dní. Fakt jsi bezvadná. KARLE, Ty to máš o to těžší, že bereš tolik antidepresiv. 36 dnů na champixu je sice už docela dlouho, ale jsou tu i lidi, který na něm kouřili dýl. Zkus si dát k ruce kladivo a umlať toho trpaslíka, který Ti za hodinu ukradne pět cigaret z krabičky. Vždyť je to neřád! Jedna by mu stačila ;o)). A Tobě taky. Zkus to, aspoň omezovat, uděláš radost sobě i paní doktorce. A Vám všem ostatním krásné, voňavé, jarní a nekuřácké dny. Jestli my na tomhle serveru nejme skvělí, tak už nevím kdo.

Mydlypupek

No tak Marjo, potěš starého chudáka a napiš mu poslední řádečku o tom, jak jsi to dneska vydržela si nezapálit svojí (ne)přítelkyni cigaretku? ? ? ? ? Chtěl jsem se moc pochlubit taky tím, že jsem uvrtal další dušičku do šampíčka, ale oni si všichni myslí, že až to bude aktuální, že jim to doktoři napíší za darmo a oni vyhrajou.No jinak Zdenko, chci Ti prozradit jeden starý a hlavně ověřený recept na zácpu.Každé ráno když vstaneš, vypij hrnek o obsahu 0,33 litru hodně silně vlažné vody.Na a po měsíci mi napiš, jak ti to pomáhá. Vím to, že určitě ano a budeš jednou toto radit Ty proto-že já tu nebudu na věky.Zdavý Vás Mydlypupek

Marja

Teď jsem přišla od rána z práce a hned si i přivezla malého vnuka, musím dělat kašičku a koupat. Jenom jsem vás tady rychle přelítla a zítra nebo v noci se k tomu vrátím. Myslela jsem na vás celý den a mohu říct, dala jsem to. Od včerejška od 18 hodin nekouřím, mám pořád i tu jednu moji, tahám naprázdno. Pocity napíši prosím později, nevím opravdu co první dělat. Ještě, že nekouřím, to bych vůbec nestihla. Ahojky, ahojky.

lubica

Marjo, si úžasná!

Modrookaty

Když jsem odjížděl z Prahy tak jsem si říkal zdali se Marja ozve a dá o sobě vědět. GRATULUJŮŮŮŮŮŮ MÁM VELIKOU RADOST a myslím, že nejsem sám. Ráno už bude o malinko lépe a tak to půjde den po dni k lepšímu. Takže Ti ještě chvilku budeme držet palečky, ale potom je budeme potřebovat zase pro někoho dalšího kdo se rozhodne vstoupit do klubu voňavých dnů. DRŽ SE JSME S TEBOU A SLEDUJEME TĚ. Páček

Xandra

Jé HURÁ , kdo je naša holka šikulka - no přeci MARJA :o) ! ! ! A teď vážně. Je to super, udělala jsi nám ten sluníčkový den ještě sluníčkovatější. Jen kuřáci a kuřačky dokážou pochopit co jsi dneska dokázala - je to obrovská odvaha a vůle i s champixem. Uvidíš, že teď už to bude pořád lepší a lepší. Nekuř a chval se každou volnou chvilku protože si to zasloužíš.

Martina

Marjo, moc velká gratulace, protože to fakt není jednoduché a ty jsi to dokázala, teď už bude jenom líp, drž se a užívej si to. Martina

No to je suuuuuuuuuper!!!! Víš, měla jsem strach, když jsem se do tebe tak pustila, chtěla se omlouvat, ale pak jsem si řekla, že počkám a každý den ti držela palce abys to dokázala - taky od toho mého nařčení a tvého rozlobení jsi začala psat rozhodně, skončilo tvé kňourání jak nemůžeš a nedokážeš a začaly činy - jsem moc ráda. Tak velikananánskou gartulaci a promiň zkusila jsem tě vyhecovat a ono se povedlo. Tak pa a ať už tomu vnoučkovi jenom voníš

Marja

Jo, holka, to nebylo tím. Ten příspěvek mě tehdy srazil úpně. Mě pomohly pak teprve ty následující hodné příspěvky. Každý je jiný, já jsem spíše na dobré slovo. Ale povedlo se.

Pavča

Blahopřeju a drž se!!!!!!!!!!!!!!!!!

koukala jsem zpět, jen jsem reagovala na tvoje "nechám toho", nenapsala jsem nic urážlivého a tak jen doufám že sis mě spletla s jistou "Kájinou". Držím dál palce hlavně na zítra - bude to zkouška. Všem moc hezký večer a zítra hodně slunička

Lenka

Marjo to je skvělééééééééééééééé :))))))))))))))))))))))

Xandra

Trpím taky jako zvíře, někdo tady radil teplou vodu na lačno, je to asi individuální protože na mě to nezabírá vůbec. Zkoušela jsem activii, kefír , olivový olej, teplou vodu a nic. Sakra přeci si kvůli tomu nezapálím. Dnes jsem si koupila psylium - pokud nepomůže, zkusím regulax, ten mi pomáhal. To bych řekla, že je u mě nejhorší abstinenční příznak. Uvítám jakoukoliv " babskou" radu (přítomní pánové prominou - tedy i "dědkovskou") . Mám zatím po měsíci a něco jedno kilo navíc a vím bezpečně kde je uložený !

sigrid

obrovská a upřímná gratulace. Jsi skvělá - dalas to! Xandro, to psylium hodně zapít, jinak to funguje právě opačně. A kdyby bylo úplně nejhůř, tak Gutalax. Tak dva, tři týdny ho můžeš brát beze strachu.

Champixman

Dobry vecer :-))) vidim ze nadalej bojujete bojujete bojujete. Priznam sa, ze prispevky necitam, vobec nie som v obraze, ale vidim ze Sigi je skalopevny skaut a riadi, vybavuje veci :-)) Co je s Vami ostatnymi ? (nebudem menovat)- ved viete kto ma pozna a taaakkk? Rad by som o vas pocul ako sa mate ako zvladate halušky a taak. Ja celkom fajn, drzim sa, drzim od zaciatku ani jeden páv ani jeden!!!!!! Myslim ze to mam uz asi vyhrate, ale este som len kusok za polkou, takze uvidime. Tak pekny vecer a rad obdrzim par sprav od vas. Champi-man :-)

Lukyn

Zdravim všechny, dnes jsem poprve vzal prvni startovaci tabletu champixu 0,5mg a neveril jsem vlastnim ocim co se se mnou zacalo dit, nevim jestli jsem tak citlivej , ale strasne se mi zlepsila nalada! da se rict ze mam strasnou radost ze zivota!(mate nekdo taky takovou zkusenost?) chut na cigarko sakra klesa a verim ze champix je mali zazrak! Nebudu den D moc oddalovat ,jinak vsem drzim pesti v nekoureni!!

Leňa

Přesně takovej mám pocit.Nevím,jestli je to Champixem,kterej už neberu tak 2 měsíce (nevím přesně,nekouřím 5)Ale skoro od začátku jsem v jakési euforii a už jsem i psala,že mám skoro pocit,že to je počátek šílenství.Mám radost z nekouření,z Vás (i když sem už moc nechodím),ze života,z práce,rodiny,přátel...dyť říkám,počátek šílenství...ale kdyby byli všichni blázni na tom jak já,asi bych byla bez práce.Takže pokud je to šílenství,ať nikdy neskončí.Zdravím všechny,ke všem úspěchům,ať už jsou jakýkoliv gratuluju a speciálně zdravím Sigrid,se kterou jsme oslavili 5 měsíců!

irena

jol Leno, to je to správné slovo- euforie. Mám taky takový pocity asi 2 měsíce. A zpychnula jsem :)))

Lenka

Ahoj luki, po champixu se mi taky zlepšila nálada a byla jsem jako nadopovaná energií.Ale to až po třech dnech. První 3 jsem prospala,byla jsem hotová, unavená a neschopná cokoliv udělat.Pak nastal nějaký zlom a všechno bylo naruby. Skoro jsem nespala a věci které jsem byla schopná udělat za 2-3 dny jsem sfoukla během jednoho.

Pavča

Marjo jsi opravdu pašák,nejhorší je ten 1 den,alespoň pro mně byl.A ty jsi to dokázala.Teď to půjde skoro samo.Vždycky,když dostaneš chuť tak si řekni,že je škoda to zkazit a ten 1 den opakovat.Ten je opravdu nejhorší.Držím palce do dalších dnů................

Pavča

Vítáme tě Lukyne,s námi ti to půjde samo.Hlavně nás průběžně informuj jak jsi na tom.Jsme rádi,že mezi nás přišel další chlap(dovoluji si psát i za ostatní,určitě se mnou souhlasí a taky tě vítají)

Ajka

Zdravím Vás všechny, a zatím jen koukám na recept a obdivuji Vás všechny a Tobě Marjo gratuluji, Alespoň jedna rada na zácpu Zkuste minerální vodu Zaječická hořká, chuťově hnusná, ale účinná dostanete v lekárně, někdy i v supermarketech

Leny

Ahoj Lukyne a Ajko, už jsem se bála, že se k Marje nikdo nepřidá. Je to super, že jste se rozhodli pro nekouření a my slibujeme, že vás v tom podpoříme. Abyste byli v obraze, já přestala také díky této diskuzi, no a je to už skoro půl roku. Jinak na zácpu zkuste všechno, na každého působí něco jiného, ale věřte, že časem se to upraví, jenom si tělo musí zvyknout (teda hlavně střeva). Já doporučuju nějaká ostřejší jídla, přidávat chilli, česnek a hodně zeleniny. Nemusí být zrovna syrová, já si dělám na pánvi na olivovém oleji takovou směsku. Hlavně vydržte!!!! Zdravím Sigrid a Champixmena a Zdence přeju krásnou dovolenou. Pa pa.

Pavča

Ahoj Ajko,ještě chvíli čti a uvidíš,že ti to nedá a přidáš se k nám.Já taky přestala díky téhle diskuzi a myslím , že bez ní bych to nezvládla.Dnes začínám 6 týden nekouření. Všem přeji voňavý den

Marja

Ten předešlý příspěvek byl odpovědi na příspěvek ka , myslela jsem, že se to tam zařadí. No to nevadí. Malý odjel a řeknu vám, že větší absťák jsem měla na počítač než na cigaretu.Jak to u mě peobíhalo. Předevčírem jsem chtěla večer vykouřit tu poslední, ale pak jsem si řekla, nechám ji na ráno, jak mi radili. A ráno u kávy jsem ji kouřila nezápalenou, stejnou dobu, jako předtím ty pravidelné tři. A v práci úplně v pohodě.Chvilkami byla chuť hodně, ale to opravdu za chvilinku přejde. No ale potom asi v 17 hod jsem tam zůstala sama s kuřákem a řekla si o cigaretu. I když jsem měla pořád tu jednu svoji / a mám ji pořád /. A on mi dala já si zapálila. Vykouřila a nic dál se nedělo.Tak myslím, že to tak moc nevadí a mohu ten den počítat za den D. Dnes to je tedy druhý den, chuť je občas úplně hrozná, ale přejde to. Dnes jsem si koupila krabičku cigaret, pro jistotu. My hodně v těch chvilkách pomáhá, že si řeknu, však si můžeš zapálit, nikdo ti nebrání a fakt to za chvíli přejde.Jak jste ale většinou všichni tady psali, že jste měli strašnou radost, tak to já ne. Mi to připadalo, že skončilo nějaké pěkné období.A myslím, že nás čekají hodně těžké roky, prý až tak za sedm let nekouření přestane být chuť na cigateru.No bude to těžké, ale zatím ze Chapixem to jde. Já právě chvíli zpochybněla, že to je podvod, ale věřte začínající, není. Tak napíši ještě jeden příspěvek, ať to není tak dlouhé.

lubica

Milá Marjo, obávam sa že ti prestávam rozumieť. Nechápem, prečo si si kúpila cigarety. Tiež nie je dobré, že obdobie, kedy si fajčila ,pokladáš za pekné. To znamená, že tvoja láska ku cigarete pretrváva. Včera o 19 hod. si písala: " Od včerejška od 18 hod. nekouřím" . Dnes hovoríš, že si v práci fajčila. Trochu ma to zarazilo, lebo to intenzívne s tebou prežívam, stále na teba myslím a som si istá, že nie som sama. Píšeš, že ti pomohli hodné príspevky. Ktoré sú hodné a ktoré zlé?

Marja

Teď ještě k příspěvkům. Všem opravdu opakovaně děkuji. Netrofám si všechny jmenovat, ať někoho nezapomenu. Zdenko, dovolenou si užij a nezapal si, vydrž, mysli na nás. Když tak se pak ozvi, email mám v diskuzákovi. Věkově jsme jenom kousek od sebe.Ty staroušku Mydlypupku, ty také nebudeš zas tak moc věkem ode mě, ale jsi skvělý. A kde máš tu novou ovečku. Já získala také jednu, co si trošku na netu píšeme a četla nás tady a trochu jsme ji získali. Už jsem chtěla napsat, ať se už zapojí a vidím, že je již tady. Určitě je to ona - Ajka.Holka tak se dívej na recept a čekej a piš a ono to přijde. Modrooký, já vím, že se to poslední dobou točilo kolem mě, ale nikdo nový tady nebyl. Já vás - staré- obdivuji, že jste vydrželi psát, já se budu snažit a také pomáhat nováčkům.Leeeno, zjistila jsem, že to chce se zklidnit a klidně kouřit, ale brát Champix, ono to jednou přijde, uvidíš. A piš tady více, vypovídej se. Karle, tebe si budu muset přečíst znova, jenom jsem to prolítla. Dnes mi přišlo Paipo a je to vynikající. Už jsem kouřila všechny tři, nejvíce mi chutná oranžové. Poštovné se sice platí, ale u nás ho nemají ale je v mnohem menším městě, co bych dala za vlak a tam za kávu a jídlo, to má poštovné. A za dva dny to bylo doma. Už mám na příště 10 kč slevu. Vzala jsem si ještě kartáček na zuby pro kuřáky a nějaké žvýkačky apod.Pavčo, Xandro, vy jste byly přede mnou a pořád se držíte.Asi jsem ještě chtěla něco napsat, ale tak zase příště.A vidíte, kolik je tady chlapů, jenom jsme je musely vytáhnout. Všichni nováčci držte se, budu vás podporovat. Musím se jít chystat na zítřejší svatbu, jedeme už ráno v sedm. Ahooooj VŠEM!!!!!

zdenka

Nyní jsem právě skončila, ráno brzy letím, tak vás alespon zdravím a věřte, že letím bez cíga ale s champixem,i když ho moc nesnáším, nedělá mě dobře, ale dá se to vydržet, protože vím,přiznám to, že jsem slaboch a bez tohoto léku nevím, nevím. A Marjo, tobě přeji, jen jediné, abys tu krabičku co máš ,kdyby, nikdy už neotevřela. Jinak Sigrid díky, ty se neměníš, mám vás ale všechny ráda,jste fajn. Ahoj a pokud nespadnu podám po návratu hlášení!!! ahoj !!!!!!!!!!!!!!!!

Hezkou dovolenou, hodně sluníčka, krásných zážitků a žádnou chuť na bílou potvoru.

lubica

Prajem voňavú dovolenku, dobre si to uži a po návrate sa ozvi!

LEnka

Milá Zdeničko, přeji krásnou a slunečnou dovolenou. A hlavně voňavou.........

lubica

Tak dnes sú to 4 týždne, čo nefajčím a 6 týždňov, čo užívam Champix. CH som ešte pred týždňom užívala 1ráno a 1 večer, potom 4 dni len 1 ráno a teraz 2 dni 1/2 tabl. ráno. Znížila som dávku , lebo som na CH zabúdala. Lekári ho odporúčajú užívať min. 3 mesiace, takže toto neberte, prosím, ako návod. Zatial som v pohode, uvidím ale čo bude ďalej. Každopádne sa velmi teším, že som dokázala prestať fajčiť po skoro 30 rokoch, ktoré vobec nenazývam pekným obdobím. Bolo to obdobie, kedy nado mnou vládla nejaká biela trubička, ktorá ma neustále vyrušovala pri každej činnosti, stále som myslela na to ako si zapálim, či mám dostatočnú zásobu, nervozita, keď som nemohla fajčiť, či niekomu nesmrdím, atd, veď viete všetci, o čom hovorím. Takže prežívam obdobie šťastia, pohody, vône, som na seba pyšná. Tak som sa vykecala a pochválila, teraz chcem pochváliť teba, LUKYN, urobil si prvý krok, ktorý je úplne najdôležitejší, aj teba AJKA za to, že chceš s tým niečo robiť, tak čítaj toto forum a keď príde čas, utekaj do lekárne a konaj. Aj ja som začala tým, že som našla toto fórum a zistila, že prestali fajčiť možno aj silnejší fajčiari ako ja, velmi mi to pomohlo. Obidvom vám velmi držím palce, dajte o sebe vedieť!

Marja

Lubica, jak to tak po sobě čtu, tak to je se někdy asi fakt špatně pochopí. Ono se to nedá tak úplně popsat všechno srozumitelně. Myšlenky v hlavě letí a pak se to špatně napíše. Cigarety jsem koupila, to je pravda, ale jsou někde v šuplíku. A to jsou ty chvilky velké touhy - šla jsem kolem trafiky - a ten zkrat, co když je budu potřebovat.A někdo i říkal, že nevadí, když ty cigarety jsou doma.Ty chvilky touhy po zapálení jsou chvilkové a hned přejdou. To jenom na vysvětlení. To, že mi odešel nějaký pěkný čas, tak to myslím, že fakt cugarety chutnaly,ale jasně, že to nebylo nic dobrého. Být otrokem cigarety bylo hrozné. Za chvíli jedeme na tu svatbu, piji tady kávu a píši. Ani Paipo u toho nemám. Tak je to v pohodě, cigarety sebou neberu. Jo a v té práci, to fakt tu jednu nepočítám, chtěla jsem vědět, jestli ji dostanu, když si o ní řeknu a ví se, že nekouřím a těch pár šluků bylo nic.Tak snad jsem to trochu objasnila nebo ještě více zamotala. Mějte se.

Marja

Prosím tak promiň, já se už k tomu nevrácela, asi jsem to popletla. Urážlivého nikdo nic nenapsal, to ne. Dík za podporu, z té svatby nějak nemám vůbec strach, spíše úleva, že nbudu odcházet pořád někam si zakouřit a ať už je po tom a onom, ať si mohu jít zakouřit a tak dále, však to znáte.

Mydlypupek

Zítra osmnáctého května ve dvanáct hodin, tomu bude čtvrt roku, co nebudeme kouřit, Lenka, Oluš, a Mydlypupek.Věřím tomu, že jsme to dokázali (píši za sebe) a že už si nikdy nezapálíme.Víte, dnes to posuzuji trochu jinak, než když jsem kouřil. To už ale tady bylo napsáno,že dotyčný kuřak, necítí ten smrdutej pach, kterým byl cítit a nedovolil nikomu, aby mu o tom říkal.Dnes to jako bývalí kuřák musím čuchat když jedu v městské hromad. dopravě,a věřte mi to nobo nevěřte, dělá se mi z toho šoufl. A proto, přeji všem lidem co chtějí s tím přestat,a nemůžou najít k tomu odvahu, ať si jdou ke kuřákům začuchat v létě do špatně větraných hromadných prostředků, no a pak ať mi napíší jak jim to chutnalo.Když se na Vás lepí tlustý funící, spocený,smradlavý nevykou paný a ještě pachnoucí od cigaret chlap(Róm) je to k zbl...A to nic nejní, protože ženský, ty to se snaží přeprat vonavkami a tak si člověk připadá jak v Zoologické. Asi jsem se moc rozepsal a začal filosofovat a to mi nesluší.Přeji vám všem zítřejší voňavý den Mydlypupek.

Pavča

Tak co Lukyne,jak pokračuješ? Moc to neuspěchej ,ale vidím,že ty to zvládneš v pohodě.A co naše Marja? Marjo,držíš se? Podle mě je opravdu nejhorší ten první den,pak už je to čím dál lepší.Já už jsem CH snížila na 1/2 tbl.jen ráno a vpohodě jsem to zvládla.Na CH jsem od 3.dubna a pokud to takhle půjde dál ,tak mám ještě po půlkách na 20 dní a možná budu moct skončit.Nechci to ukončit předčasně ,nechci znovu začít kouřit,ale možná to pak zvládnu,už teď ho zapomínám brát.Jak jsi se zobáním na tom ty,Xandro???

lubica

Ahoj všetci! Pavčo, ja dnes dávam poslenú 1/2 tabl. ráno. Skúsim to bez, zatial toto znižovanie so mnou nič nerobí. Uvidím ale ako to bude ďalej. Začala som brať CH 6.4., skoro sme na tom rovnako. Držím nám palce.

Marja

M8m po včerejší svatbě a všechno v pořádku. To jak píše Mydlypupek, to mi vadilo, již včera, když jsem stála vedle někoho kdo kouřil. A navíc jsem se bála, aby mě cigaretou někde nespálil. Chuť přišla chvilkami, nárazově, ale za chvíli to vždycky přešlo. Moje pocity jsou asi fakt jiné, než byly u vás. Já necítím nějakou eufórii, ale spíše takové vnitřní zklidnění. Při čekání jsem v pohodě čekala a bavila se, dříve bych stála někde bokem s kuřákami a kouřila jednu za druhou, co kdyby to už za chvíli začalo a pak nebudu moct atd...však víte. A teď to byl takový osvobozující pocit.Ani Paipo jsem nepoužila. MOje nejbližší rodina mi při jednom hovoru, řekla, že se zrovna baví o kouření a že já jsem mezi nimi jediný kuřák. Tak jsem jim odpověděla, že jestli si nevšimli, tak že už tři dny nekouřím. Hleděli dost nedůvěřivě, asi nevěří a možná budou sledovat.Už jsem toho teď napsala dost, tak Pavčo, neuspěchej to s tím snižováním, je to krátká doba, hlavně dej vědět, jak to půjde. Xandro ozvi se, Lukyne a ty jsi na tom jak. Ajko, kde jsi. Ještě jeden můj pocit. Připadá mi to, že už to je strašně dlouho, co jsem kouřila. Nováčci jděte do toho.

lubica

Marjo! Výborne si to zvládla! Tvoje pocity nie sú iné ako u ostatných, aj ja som prežívala a stále prežívam presne také isté vnútorné zklidnení a oslobodenie presne ako ty. Eufória prišla, keď mi došlo, že ja som to zvládla. Vždy predtým som si myslela, že ja to nikdy nedokážem. Urobila si na sebe kusisko práce, teším sa s tebou. SI FAKT DOBRÁ!

Lenka

Ahojky Mudlypupku a Oluš.Chtěla jsem slavit přesně ve 12,00 ale spala jsem po noční.Mrzí mě to.............Takové krásně výročí a já ho prochrupnu.Ale i tak zvedám číší a připíjím (čistou vodou) nejen na nás,ale na všechny,kteří se přehoupli na druhý břeh a jejich "věrná kámošk" se stala hlavním nepřítelem. Holky s tím snižovaním moc neblbněte.Pokud nemáte nějaké nežádoucí učinky Champu, tak zkuste ještě nějakou chvíli vydržet brát normální dávku.Já musela snížit a nakonec vysadit úplně a ze začátku se mi zdálo,že je to vpohodě.Jooooooooooooooo,kdyby to byla pravda.Potom hodně záleží na vůli ,možná ještě více než ze začátku.Ty návaly chutí jsou šílené a pár dní se mi zdá,že mi začíná cígo opětovně vonět.ˇ Tak držím palečky,krásne slunečné a voňavé dny Marjo jsi supr,věděla jsem , že to přijde a ty budeš psát jako profesionální nekuřák.Jsi skvělá,udělala jsi nám všem moc velkou radost.pa pa

Lída

Zdravím vás všechny, dnes jsem po delší době opět měla možnost si přečíst vaše příspěvky, vidím,že se to tady stále mění a je nás čím dál víc, zdravím Champixmana a chci mu jen oznámit,že i já stále nekouřím a to už bude za 2 měsíce celý 1 rok. Já si myslím,že to oslavím jako narozeniny. Nikdy jsem si to neuměla představit, že se mi to povede. Chci jen napsat,chuť na cigaretu se občas dostaví, není to taková ta chuť co jsem měla když jsem kouřila je to spíše zvědavost co by se stalo kdyby jsem si zakouřila? No ale po chvilce to přejde, vím,že nechci tak se nenechám nějakým červíkem přesvědčit ať to zkusím. Všechny vás tady čtu, jsem ráda když se někdy ozve někdo z mazáku , to mám potom radost ještě větší. Sigrid, je skvělá , stále je aktivně zapojená a pomáhá tak to vím,že si vede dobře,Zdeňka je svým osudem stejná s mým a tak si občas napíšeme o té také něco vím, no a jak jste na tom ostatní, držíte se?? Věřím,že ano a proto když budete mít chvilku dejte vědět, jistě to posílí i nováčky když uvidí,že jsme to vydrželi. Pěknou neděli i nastávající dny všem přeje Lída

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce